Radikali nikad jaci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Wastlander

Primećen član
Banovan
Poruka
541
Srpska radikalna stranka ima skoro 11 odsto veću podršku birača nego na parlamentarnim izborima u januaru 2007. godine, kada je osvojila 28,6 odsto, pokazalo je poslednje istraživanje „Medijum Galupa". Naime, da su izbori održani od 7. do 12. februara, kada je istraživanje sprovedeno, radikali bi dobili 39,4 odsto, što je oko dva odsto više od podrške koju zajedno imaju Demokratska stranka i G17 Plus, koje analitičari „Galupa" nazivaju „proevropskom grupacijom u Vladi".

----------

ko prati istrazivanja od 2000te do danas zna da su agencije za istrazivanje javnog mnjenja davale radikalima manje nego sto su isti osvajali na izborima od 2% do 10% tako da su danas radikali na realnih 42-45% podrske gradjana. Radikali su sve u svemu nikad blizi formiranju vlade.
 
Sasvim je logično da u trenutku revolta i besa zbog otimanja srpske teritorije poraste popularnost najjačoj opozicionoj stranci koja ima nacionalo u predznaku.

I sasvim je moguće da, ako se nešto bitno ne premeni u odnosima DS i DSS, posebno povodom nastavka pregovora sa EU, otplate kosovskog duga itd., radikali na MALA vrata dođu na vlast. Koštunica je u poslednje vreme bliži njima nego Tadiću.
.
A opet, da se odmah posle lokalnih, raspišu i parlamentarni izbori, evo stavljam opkladu - radikali ima da ostanu u opoziciji.

Ljudi bi se, verovatno, ponovo prisetiti Miloševićevog doba, zapitali o motivima Koštunice da promeni ćurak (bez njega nema ni vlade radikala), uplašili bi se izloacije, razmislili koje su im to alternative ponudili radikali, zabrinuli za svoju i budućnost svoje dece.... i ponovo bi pobedila pro-evropska opcija, Tadić-Dinkić i sitna boranija - u paketu.

Što se mene tiče, tako je i najbolje. Radikali nek sačekaju neka mirnija vremena, pa nek brate onda vladaju :D
 
Srpska radikalna stranka ima skoro 11 odsto veću podršku birača nego na parlamentarnim izborima u januaru 2007. godine, kada je osvojila 28,6 odsto, pokazalo je poslednje istraživanje „Medijum Galupa". Naime, da su izbori održani od 7. do 12. februara, kada je istraživanje sprovedeno, radikali bi dobili 39,4 odsto, što je oko dva odsto više od podrške koju zajedno imaju Demokratska stranka i G17 Plus, koje analitičari „Galupa" nazivaju „proevropskom grupacijom u Vladi".

----------

ko prati istrazivanja od 2000te do danas zna da su agencije za istrazivanje javnog mnjenja davale radikalima manje nego sto su isti osvajali na izborima od 2% do 10% tako da su danas radikali na realnih 42-45% podrske gradjana. Radikali su sve u svemu nikad blizi formiranju vlade.

E treba da se zapitamo i zabrinemo zasto imaju toliku podrsku?!
 
Srpska radikalna stranka ima skoro 11 odsto veću podršku birača nego na parlamentarnim izborima u januaru 2007. godine, kada je osvojila 28,6 odsto, pokazalo je poslednje istraživanje „Medijum Galupa". Naime, da su izbori održani od 7. do 12. februara, kada je istraživanje sprovedeno, radikali bi dobili 39,4 odsto, što je oko dva odsto više od podrške koju zajedno imaju Demokratska stranka i G17 Plus, koje analitičari „Galupa" nazivaju „proevropskom grupacijom u Vladi".

----------

ko prati istrazivanja od 2000te do danas zna da su agencije za istrazivanje javnog mnjenja davale radikalima manje nego sto su isti osvajali na izborima od 2% do 10% tako da su danas radikali na realnih 42-45% podrske gradjana. Radikali su sve u svemu nikad blizi formiranju vlade.

i upravo zbog toga je Kosovo danas nezavisno...
 
Razlog za toliku popularnost lezi u nesloznosti i nesposobnosti ove Vlade da izvede zemlju iz s*anja u koje smo zapali.A nije zanemarljiva ni uloga Evrope u popularizaciji Radikala,jer nas svojim postupcima i nepravdom bukvalno guraju u nacionalizam.Poznato je da smo mi narod koji voli da cuje samo ono sto mu odgovara.I takav izbor ljudi imaju u Radikalima,koji,na muci ovog naroda skupljaju poene,plasirajuci mu ono sto zeli da cuje!U isto vrema su i sami svesni da ono sto pricaju nije ostvarljivo.Ali i dalje obmanjuju narod...
 
Razlog za toliku popularnost lezi u nesloznosti i nesposobnosti ove Vlade da izvede zemlju iz s*anja u koje smo zapali.A nije zanemarljiva ni uloga Evrope u popularizaciji Radikala,jer nas svojim postupcima i nepravdom bukvalno guraju u nacionalizam.Poznato je da smo mi narod koji voli da cuje samo ono sto mu odgovara.I takav izbor ljudi imaju u Radikalima,koji,na muci ovog naroda skupljaju poene,plasirajuci mu ono sto zeli da cuje!U isto vrema su i sami svesni da ono sto pricaju nije ostvarljivo.Ali i dalje obmanjuju narod...

bilo bi doista zanimljivo cuti, kojim to radnjama EU gura Srbiju u radikalizaciju...(po stranu Kosovo) jer radikalizacija Srbije raste permanentno od onog derneka na Gazimestanu...
 
bilo bi doista zanimljivo cuti, kojim to radnjama EU gura Srbiju u radikalizaciju...(po stranu Kosovo) jer radikalizacija Srbije raste permanentno od onog derneka na Gazimestanu...

Ne po strani...Kosovo u centru!Jer se upravo oko njega sve vrti i na temu Kosova pokazuje se sustina svega ovoga.EU nam nudi da udjemo u drustvo civilizovanih evropski naroda,gde se postuju nacela demokratije kao sto su pravda,medjunarodno pravo.Sledeceg dana nam ,van svakog prava i pravde,uzmu deo teritorije.Srbi krenu sa divljanjem,zapale neku ambasadu(btw smatram da to nije resenje i osudjujem takav postupak),EU i USA pocnu da salju demarse kako Srbija ne postuje demokratske principe,i traze osudu SB,cije odluke ni sami vise ne postuju.E u tome je stvar.I onda izadje Toma i kaze sad cemo mi njima da pokazemo kako se bori za Srbiju,kad im zapalimo sve ambasade,kad im bojkotujemo robu,kad im uvedemo sankcije.Pa kad propadnu,videce oni ko je Srbija.Lakomi narod poveruje u to i imamo konstantan rast ultra nacionalizma,radikalizma i anti evropejizma!To je poenta cele price!:!:
 
Е кад два Хрвата, један ЛсДП-овац и неколицина демократа налазе заједнички став ... мислим ... еуропљани

:D:D A ovaj boldovani sam ja?:D:D To je ona radikalska logika: čim nisi radikal, mora da si narkoman? Srce pametno.:D:D U tom slučaju se više od polovine Srbije drogira.:D Nema veze, kad vama ne valjam, onda sam sigurna da sam na pravom putu.:)
 
Ovi Hrvati nam,ko sto vec negde rekoh,izgleda i na problemima zavide.Svuda nos moraju da zabodu i znaju sve o aktuelnostima kod nas.Ja jedva i da znam kako im se zove njihov predsednik a oni znaju sve nase poslanike,stice se utisak.Jel ste vi to toliko sredili svoju drzavu pa imate vremena i za tudje probleme?
 
Ne po strani...Kosovo u centru!Jer se upravo oko njega sve vrti i na temu Kosova pokazuje se sustina svega ovoga.EU nam nudi da udjemo u drustvo civilizovanih evropski naroda,gde se postuju nacela demokratije kao sto su pravda,medjunarodno pravo.Sledeceg dana nam ,van svakog prava i pravde,uzmu deo teritorije.Srbi krenu sa divljanjem,zapale neku ambasadu(btw smatram da to nije resenje i osudjujem takav postupak),EU i USA pocnu da salju demarse kako Srbija ne postuje demokratske principe,i traze osudu SB,cije odluke ni sami vise ne postuju.E u tome je stvar.I onda izadje Toma i kaze sad cemo mi njima da pokazemo kako se bori za Srbiju,kad im zapalimo sve ambasade,kad im bojkotujemo robu,kad im uvedemo sankcije.Pa kad propadnu,videce oni ko je Srbija.Lakomi narod poveruje u to i imamo konstantan rast ultra nacionalizma,radikalizma i anti evropejizma!To je poenta cele price!:!:

to sa Kosovom i reakciju na nj razumijem,(vjerojatno bi kod nas bilo slicno) ali nezavisno Kosovo vidim kao posljedicu pogresne politike Srbije kao i posljedicu radikalizacije Srbije, a ne njen uzrok...da je Srbija, nakon pada Milosevica pametnom politikom demokratizirala Srbiju (dano joj je gotovo 10 god.) ispunjavala svoje obveze (suradnja sa Haagom npr.) bezrezervno i cinjenicno rascistila sa zbivanjima i zlocinima na Kosovu 99-e kao i svojoj ulozi u raspadu bivse nam, danas Kosovo nebi bilo nezavisno...isto tako argumentacija srpske politike za ostajanje Srbije na Kosovu bila je uvijek Kosovo je Srbija, kosovska bitka, kolijevka srpstva (a kosovo je kolijevka pravoslavlja a ne srpstva) a nije bila, sto je po meni trebalo biti, argumentacije...tadasnji rezim ucinio je to i to...sadasnji rezim je drugaciji, dokazi su ti i ti, imamo demokraciju..itd....ali tako nije argumentirano...nego sveopca galama , nepravda, povreda med. prava itd...i sl....kao da vam je Kosovo uzeto "iz cista mira"...mislim da u tome lezi greska srpske politike, tako da su oni koji odlucuju rade prihvatili povredu medunarodnog prava, nego dozvolili srpsku represiju na Kosovu...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top