PVC vs. drvo

Pusenje je hiljadu puta, ako ne i vise, kancerogenije od PVC prozora, pa to ne sprecava lljude da puse. Na svakom cosku imas kancerogene materijale i isparenja. Drveni prozori se farbaju bojama i u tim bojama sigurno ima kancerogenih materijala.

Nije bas sve tako crno, ni belo.
 
A sta to vise nije kancerogeno kod nas,pa nek bude i PVC stolarija,ali je laksa za odrzavanje.Uvek ima podeljenih misljenja i bice,tako da mi ovde nemozemo dokazati sta je bolje.Kome se sta svidja.
 
Ja treba da menjam vrata na kupatilu. I imam tu dilemu: drvo ili PVC.
Uglavnom se pisalo o prozorima, pa me zanimaju mišljenja i iskustva sa vratima, konkretno od kupatila.
Volela bih da mi izgledaju kao vrata od soba (stan je star oko 35 godina), ali toga više nema. A ako će već izgledati drugačije, možda bolje pvc?!
 
Ja treba da menjam vrata na kupatilu. I imam tu dilemu: drvo ili PVC.
Uglavnom se pisalo o prozorima, pa me zanimaju mišljenja i iskustva sa vratima, konkretno od kupatila.
Volela bih da mi izgledaju kao vrata od soba (stan je star oko 35 godina), ali toga više nema. A ako će već izgledati drugačije, možda bolje pvc?!
Imas i PVC u bojama drveta.
 
Ne treba mi PVC u bojama drveta. Trebaju mi najobičnija ravna bela vrata. Takva su na sobama. Drvena. Bez nekih rezbarija i ukrasa. Zanima me kako se pvc ponašaju, ono kondenzacija, vlaga. Nemam prozor na kupatilu, imam ventilaciju, a i vrata uglavnom stoje otvorena kad niko nije u kupatilu.
 
Ma znam, prirodno je prirodno. Bar je tako nekad bilo. Sad je pitanje šta se sve prodaje kao drvo. I to je neka hemija, neki lepkovi, bar te jeftinije stvari za široke narodne mase. Prozori su mi ok pvc, imam u dve prostorije, pokazali su se mnogo lakši za upotrebu i održavanje od drvenih. Ali pvc vrata u stanu mi malo deluju hladno, kao u poslovnom prostoru
 
Ma znam, prirodno je prirodno. Bar je tako nekad bilo. Sad je pitanje šta se sve prodaje kao drvo. I to je neka hemija, neki lepkovi, bar te jeftinije stvari za široke narodne mase. Prozori su mi ok pvc, imam u dve prostorije, pokazali su se mnogo lakši za upotrebu i održavanje od drvenih. Ali pvc vrata u stanu mi malo deluju hladno, kao u poslovnom prostoru

Imas panelna vrata u svim bojama.Taj panel je bio nekad poredjane letvice,sve jedna do druge,a sada ima velikog razmaka izmedju i deblji furnir s jedne i druge strane.za unutra u kuci ili stanu su dobre.posto tebi treba za kupatilo,neboj se nece da se vitopere ili bilo sta drugo,ali nemoj slucajno da koristis nogu ili jace rukom da ih otvaras,ostace rupa na njima.
 

Back
Top