Putin i Si razvijaju stratešku saradnju bez presedana

to smo pevali dok smo se uvežbabali za slet Mladost u riječi, pesmi i vrlini, na međuopštinskom takmičemju omladine skoja 1977me
Daj čoveče to je bilo pre mnogo godina ... znam da su ti u srcu ostale ali ... mi živimo u XXI veku , treća decenija!
... situacija se promenila ... Kenedi je odavno mrtav , i njegov brat i ....

Tvoje impresije su irelevantne ... osim expertima sa adresa koje si pomenuo ... ali ajde ako imaš šta konkretno o temi???
Tvoje mišljenje o meni nikoga ne interesuje.
Moje impresije u vezi tvoga pisanja su meni relevantne, samo izraziti ludak moze smatrati da je Srbiji mesto u nekim azijskim kombinacijama, samo ludak moze smatrati da je Srbija bitna Kini i Rusiji sem iskljucivo u njihovom dnevnom interresu. Interes Kine i Rusije nije u skladu sa interesom Srbije, interes Srbije je da bude tamo gde su i komsije okolo, u EU a ne u nekom neformalnom azijskom uduzenju.

Srbija je jedina drzava na evropskom kontinentu koja je za Briks, jedina drzava koja nije uvele sankcije Rusiji, jedina drzava koja u sustini ne zna gde ce i kako ce. To sve govori o Srbiji i njenom rukovodstvu.

Poslednja izmena od moderatora:
Moje impresije u vezi tvoga pisanja su meni relevantne, samo izraziti ludak moze smatrati da je Srbiji mesto u nekim azijskim kombinacijama, samo ludak moze smatrati da je Srbija bitna Kini i Rusiji sem iskljucivo u njihovom dnevnom interresu. Interes Kine i Rusije nije u skladu sa interesom Srbije, interes Srbije je da bude tamo gde su i komsije okolo, u EU a ne u nekom neformalnom azijskom uduzenju.

Srbija je jedina drzava na evropskom kontinentu koja je za Briks, jedina drzava koja nije uvele sankcije Rusiji, jedina drzava koja u sustini ne zna gde ce i kako ce. To sve govori o Srbiji i njenom rukovodstvu. Idioti na forumima i portalima su iopak idioti, manjina u drustvu.
Ma jok, nisi u pravu.

Da li bi se ovi moglo shvatiti i kao neko zastrašivanje Kinezima?

Čemu tolika sinofobija, jel nas Kina napala tri puta za jedan vek ili možda Nemačka? Da li nam je Kina natovarila Ameriku na vrat ili opet Nemačka?
On to iz svoje merikanske perspektive ... mnogo se nagledao njihovih filmova iz "onoga" doba ... još ne može iz tog filma da iziđe.

Da Evropljani nemaju radnu disciplinu, znanje i zakone, to bi možda i bilo moguće... ovako, teško.
Fatalistički pogled na istoriju - tako se recimo početkom XX veka verovalo i u beskrajnu nadmoć protestanata nad katolicima, kad tamo, UK vs Éire, razlika u prihodima kao npr Srbija vs Francuska, al’ ne u korist UK.

Recimo da si svoj pogled na odnose u svetu formirao u vreme kad je GDP Nemačke bio 5-6 puta veći pd kineskog, sad Danke Deutschland ima dobru petinu kineskog, sa tendencijom pada na oko 5%. Statistički trendovi imaju svoju inerciju, neumoljivi su.

Recimo i da Indija sada ima GDP veći nego UK, uz veoma visok rast Indije i stagnaciju UK, a devedesetih je svako poređenje bilo komično.

Poslednja izmena:
On to iz svoje merikanske perspektive ... mnogo se nagledao njihovih filmova iz "onoga" doba ... još ne može iz tog filma da iziđe.
Primetno, situacija se neosetno promenila. Kao i kada je Amerika ekonomski nadrasla Nemačku pre Prvog svetskog rata - do Drugog svetskog rata je to bila samo apstrakcija, vrtele su se i bezbrojne teorije zbog čega Amerika “nikad ne može da postane velika sila”, kad tamo, ispade Deutschland iz lige kao kruška, i sad im je Srbija (tj njeno verbalno zahebavanje) maksimalan domet…

Poslednja izmena:
Fatalistički pogled na istoriju - tako se recimo početkom XX veka verovalo i u beskrajnu nadmoć protestanata nad katolicima, kad tamo, UK vs Eire, razlika u prihodima kao npr Srbija vs Francuska, al’ ne u korist UK.

Recimo da si svoj pogled na odnose u svetu formirao u vreme kad je GDP Nemačke bio 5-6 puta veći pd kineskog, sad Danke Dautschland ima dobru petinu kineskog, sa tendencijom pada na oko 5%. Statistički trendovi imaju svoju inerciju, neumoljivi su.

Recimo i da Indija sada ima GDP veći nego UK, uz veoma visok rast i stagnaciju UK, a devedesetih je svako poređenje bilo komično.
Nikako da shvate da nisu u XX veku ... zaostali, primitivni ... još se lože na LGTBQR+ populaciju :D

Ne da ne verujem, nego znam da niko neće "propasti". Šta uopšte znači "propasti"? Kako bi to uopšte izgledalo? Drugi svetski rat je razorio mnogo toga, pa se opet sve popravilo za par decenija. Teška vremena rađaju jake ljude.

Samo će se menjati dinamike međunarodnih odnosa, trgovine, svako će raditi ono što najbolje ume. To je politika i tako je već hiljadama godina. Stvari se menjaju pa opet idu u krug.
Upravo je dinamika međunarodnih odnosa ključna reč: jedino što može da natera Ameriku da se mane ugadanja nemačkom revanšizmu na račun Srbije je strateški uspon Kine i pretnja njenog prodora u Evropu, inače mrka kapa po nas.

Miteran je inače još Bušu senioru otvoreno govorio da je nemačko držanje prema exYU samo izraz revanšizma.

Primetno, situacija se neosetno promenila. Kao i kada je Amerika ekonomski nadrasla Nemčku pre Prvog svetskog rata - do Drugig svetskog rata je to bila samo apstrakcija, vrtele su se i bezbrojne teorije zbog čega Amerika “nikad ne može da postane velika sila”, kad tamo, ispade Deutschland iz lige kao kruška, i sad im je Srbija (tj njeno verbalno zahebavanje) maksimalan domet…
Mnogo je to komplikovano što ti besediš, za ove naše natoljube ... ideš previše u istoriju ... oni nešto oko ovog "evrosonga" da prodiskutuju i tako to ..

Mnogo je to komplikovano što ti besediš, za ove naše natoljube ... ideš previše u istoriju ... oni nešto oko ovog "evrosonga" da prodiskutuju i tako to ..
Ljude ozbiljno sekira što N1 i Šolakovizije ne mogu da promene tok istorije ništa više nego što je mogla Mira Marković sa svojom reanimacijom komunizma.

Ko bude dovoljno poživeo dočekaće i da sluša i pesmice o sebi, kao one Bore Čorbe o Miri. Ideologija pa makar sve propalo, i tako sve od kad su u Srbiju stigle prve socijaldemokrate

Back