Put kolima za Grcku

Ne, nije to vinjeta za autoputeve. Tim placanjem nista neces dobiti sto se tice placanja autoputeva. To je jednostavno neka takse koju eto moras platiti za svaki auto koji prelazi u Grcku. Papiric nicemu ne vredi, sem sto bez njega granicni policajac na ulazu u Grcku, nece ni da ti primi pasos na pregled, bez tog papirica.

Zadnje dve godine smo isli kolima za Grcku i nikoga nije bilo za placanje niti nam je neko pri ulasku u Grcku trzio da li smo platili ili ne.
 
u grckoj je svaki treci auto takav(kod mladih) i niko ne obraca paznju.medjutim....juce nesto saznah sto nisam znao: slikao me je policajac(iz stolice-pod suncobranom) sa parkinga pri brzini od 145km/h na auto-putu pored larise.znam da ce mi doci kazna jer vozim gr table....ali mi rekose,da ce i strancima od ove godine da salju kaznu na adresu gde je izdata saobracajna dozvola.inace,kaznu koju vam napisu u grckoj mozete platiti u najblizoj posti...
 
Poslednja izmena:
Godinama unazad idem kolima u Grcku i nijednom nisam imao nikakav problem sa policijom.Cak sam u Paraliji usao kolima u jednosmernu iz kontra smera i to u vreme zabrane saobracaja i pandur mi je samo pokazao na znak.;)
 
Ako mislis na svetla za maglu onda da znas da si obavezan da ih drzis zatvorena poklopcem preko dana i nocu [ako nije magla].
Tako je po njihovom zakonu i mogu da te klepe samo ako hoce

Tako je i po našem zakonu. Mene su zaustavili na ibarskoj i samo me opomenuli da ne koristim maglenke kad nije magla zato što smeta drugim vozačima koji mi dolaze u susret.
 
Tako je i po našem zakonu. Mene su zaustavili na ibarskoj i samo me opomenuli da ne koristim maglenke kad nije magla zato što smeta drugim vozačima koji mi dolaze u susret.

Ne mislim na maglenke,to znam,pitam za kratka xenon svetla,to su ona plava svetla sto imaju noviji automobili! U nekim zemljama EU je zabranjeno naknadno ugradjivanje tih svetala pa ne znam da li je tako i u GR! Radi se o kratkim svetlima,ne o maglenkama!
 
Ako mislis na svetla za maglu onda da znas da si obavezan da ih drzis zatvorena poklopcem preko dana i nocu [ako nije magla].
Tako je po njihovom zakonu i mogu da te klepe samo ako hoce
Prvi put cujem da se stavlja feredza na svetla za maglu ,moram da priznam da me je ovo cak i nasmejalo ,mozda nisam dovoljno informisan.
Znam da ih treba paliti samo kad su potrebna tj. kad je magla a da u drugim slucajevima mozes biti upozoren ili cak i kaznjen.
 
Jos jedna mala informacija: dozvoljena kolicina alkohola u krvi vozaca-amatera u Grckoj je 0.3 promila za merenje alkometrom, a 0.5 promila pri vadjenju krvi...ukoliko se nije nesto promenilo od prosle godine.
 
Za one koji idu kolima za Pefkohori
1-1.jpg

2-2.jpg

3-4.jpg

4-2.jpg

5-4.jpg

6-1.jpg

7-5.jpg

8-1.jpg


i drugi deo prema Paraliji
par7-2.jpg

par8-2.jpg
 
Za nas koji idemo kolima u Grčku, i koji volimo da slušamo njihovu muziku, našla sam lep sajtić gde možete da slušate online oko 15-ak grčkih radio stanica, a postoji i forum gde može da se skine dooooosta muzike koju možete puštati na putu do mora ............. da bude pravi doživljaj! :lol: :lol: :lol

www.grcka-muzika.com
 
Poslednja izmena:

Back
Top