Pušenje

Svakako se prepoznajem. Ali to i dalje ne znaci da je to nesto dobro.
Premalo se prica i edukuje u vezi bilo koje droge. Ali i to nekom ide u korist (citaj: sistemu). Najlakse nadrogirati, napiti, naduvati, napusiti ljude, i nema frke.
Time sto se veliki broj ljudi "bavi" alkoholom, drogom, cigaretama ne bi trebala pokusavati da opravdas bilo sta, po najmanje svoju ovisnost.

Je l' ti nije dosadno da tako popuješ? :)
Mislim, otkrio si toplu vodu - pušenje nije dobro za zdravlje. Prilično je jasno da osoba koja puši, iako su cigarete skupe i može da dobije nekoliko vrsta raka, nije normalna. Da li stvarno misliš da će mene baš tvoj post nekako da preobrati?
 
Je l' ti nije dosadno da tako popuješ? :)
Mislim, otkrio si toplu vodu - pušenje nije dobro za zdravlje. Prilično je jasno da osoba koja puši, iako su cigarete skupe i može da dobije nekoliko vrsta raka, nije normalna. Da li stvarno misliš da će mene baš tvoj post nekako da preobrati?

Niti mislim to, niti mi je bilo u cilju da te ubedim u to da ne treba da pusis. ;)
Samo me iritira takav stav, kao to mora da ima i dobrih strana cim se toliko ljudi napusava, drogira, alkoholise...Pa i nema bas mnogo dobrih strana tj. negativne strane su fatalne. Normalno da ovisnicima smeta kada im se to trlja pod nos. ;)
 
Nema potrebe - samo o tome se i priča, poslednjih 10 godina.
Droge, alkohol, cigrete - da, bolest i ovisnost, ali da je samo loše, ne bi toliko ljudi svakodnevno pušilo, duvalo, i šikalo (možda se prepoznaješ u nekoj od ovih grupa?)

@nadovez
Slazem se da nema potrebe. Mediji nas bombarduju sa svih strana vise od 10 god. I ako se ljudi do sada nisu informisali, nikad nece. Uostalom, umreti se od necega mora.
Brdo nuspojava prati odredjene lekove, pa mi u nekim slucajevima pusenje cigareta deluje kao privlacnija opcija (bar si svesno odlucio za tu aktivnost).

A sto se negativnih strana tice - delimicna lista nuspojava jednog leka:


fever, sweat, or chills
mouth sores
lung infections
headache
muscle aches
cough
shortness of breath
blood in phlegm
weight loss
warm, red, or painful skin or sores on your body
diarrhea or stomach pain
burning when you urinate or urinate more than normal
feel very tired
tubercolosis
vomiting
fungal infections
vision changes
mood swings
unusual thoughts or behavior
depression
difficulty sleeping
vaskulitis
hipertireosis
arithmia
heartburn
skin cancer
limphoma
...
 
Poslednja izmena:
beer kaka je ova el si cekiro to ?

Nisam, ali mislim da nije tvoja kategorija. Mada... :mrgreen:

Slazem se da nema potrebe. Mediji nas bombarduju sa svih strana vise od 10 god. I ako se ljudi do sada nisu informisali, nikad nece. Uostalom, umreti se od necega mora.
Brdo nuspojava prati odredjene lekove, pa mi u nekim slucajevima pusenje cigareta deluje kao privlacnija opcija (bar si svesno odlucio za tu aktivnost).

Ovo mi je najjace: umreti se od necega mora. Aha, sad si sa tim otkrila toplu vodu, to nismo znali. I sta sad? Kao ajde posto cu svejedno umreti, bolje da to ubrzam. Jel taj fazon? :roll:
Sebicno do zla Boga. Sam se sebi nekad gadim zbog te sebicnosti.
 
Nemam ja nista protiv sto se neko dimi, samo nek ne dimi mene.
Kada sam drugarici kada je izvadila cigaretu da je pripali rekla kako se u mojoj kuci vise ne pusi - strasno se uvredila....
ja to njoj da uradim....
 
O bolestima je smesno govoriti, od necega se mora umreti, o novcu za cigarete vec je malo ozbiljnije, veliki je to izdatak, ali hajde ima ljudi koji to bez problema priuste, ono sta mi je najmucnije u vezi ovisnosti o cigaretama je secanje na sta su sve ljudi spremni za dim cigarete...U ratu su nepusaci imali svega i svacega, menjali su svoje sledovanje nekih starih smrdljivih cigereta za mleko, sir, jaja, kafu...Ovi drugi su ostavljali decu bez dovoljno hrane da bi sebi priustili cigarete...Tuga da te uhvati...
Ili vredan radnik koji se krije po toaletima ili cuci negde sakriven jer mu pauza nije dovoljna da zadovolji svoje potrebe za nikotinom.

Ipak, nameravam poceti pusiti za nekih pet-sest godina ako dozivim. Jednostavno smatram da mi prodje zivot a da nisam sebi priustila skoro nikakvo zadovoljstvo poroka, ovisnosti pa i strasti kako neki ovde nazvase cigarete. :)
 
O bolestima je smesno govoriti, od necega se mora umreti, o novcu za cigarete vec je malo ozbiljnije, veliki je to izdatak, ali hajde ima ljudi koji to bez problema priuste, ono sta mi je najmucnije u vezi ovisnosti o cigaretama je secanje na sta su sve ljudi spremni za dim cigarete...U ratu su nepusaci imali svega i svacega, menjali su svoje sledovanje nekih starih smrdljivih cigereta za mleko, sir, jaja, kafu...Ovi drugi su ostavljali decu bez dovoljno hrane da bi sebi priustili cigarete...Tuga da te uhvati...
Ili vredan radnik koji se krije po toaletima ili cuci negde sakriven jer mu pauza nije dovoljna da zadovolji svoje potrebe za nikotinom.

Ipak, nameravam poceti pusiti za nekih pet-sest godina ako dozivim. Jednostavno smatram da mi prodje zivot a da nisam sebi priustila skoro nikakvo zadovoljstvo poroka, ovisnosti pa i strasti kako neki ovde nazvase cigarete. :)


***** cigare, bolje neka kokishka, vutrica i djechaci :)
 
O bolestima je smesno govoriti, od necega se mora umreti, o novcu za cigarete vec je malo ozbiljnije, veliki je to izdatak, ali hajde ima ljudi koji to bez problema priuste, ono sta mi je najmucnije u vezi ovisnosti o cigaretama je secanje na sta su sve ljudi spremni za dim cigarete...U ratu su nepusaci imali svega i svacega, menjali su svoje sledovanje nekih starih smrdljivih cigereta za mleko, sir, jaja, kafu...Ovi drugi su ostavljali decu bez dovoljno hrane da bi sebi priustili cigarete...Tuga da te uhvati...
Ili vredan radnik koji se krije po toaletima ili cuci negde sakriven jer mu pauza nije dovoljna da zadovolji svoje potrebe za nikotinom.

Ipak, nameravam poceti pusiti za nekih pet-sest godina ako dozivim. Jednostavno smatram da mi prodje zivot a da nisam sebi priustila skoro nikakvo zadovoljstvo poroka, ovisnosti pa i strasti kako neki ovde nazvase cigarete. :)


izadji sa menom jedno vece probaches sve i zaljubches se
 
a citam tu neke moderne stavove i shvatanja pa se zaleceo izgleda a

Pa dobro....plus sto volis starije dame, mozda i ima sanse da ljubav procveta.

Nemam ja nista protiv sto se neko dimi, samo nek ne dimi mene.
Kada sam drugarici kada je izvadila cigaretu da je pripali rekla kako se u mojoj kuci vise ne pusi - strasno se uvredila....
ja to njoj da uradim....

Tako sam ja ortaku rekao, i poceo nesto da serre...za malo se nismo potukli, zajebbane tenzije se pojavile. Koja je to nekultura i bahatost, sunce ti...

O bolestima je smesno govoriti, od necega se mora umreti, o novcu za cigarete vec je malo ozbiljnije, veliki je to izdatak, ali hajde ima ljudi koji to bez problema priuste, ono sta mi je najmucnije u vezi ovisnosti o cigaretama je secanje na sta su sve ljudi spremni za dim cigarete...U ratu su nepusaci imali svega i svacega, menjali su svoje sledovanje nekih starih smrdljivih cigereta za mleko, sir, jaja, kafu...Ovi drugi su ostavljali decu bez dovoljno hrane da bi sebi priustili cigarete...Tuga da te uhvati...
Ili vredan radnik koji se krije po toaletima ili cuci negde sakriven jer mu pauza nije dovoljna da zadovolji svoje potrebe za nikotinom.

Ipak, nameravam poceti pusiti za nekih pet-sest godina ako dozivim. Jednostavno smatram da mi prodje zivot a da nisam sebi priustila skoro nikakvo zadovoljstvo poroka, ovisnosti pa i strasti kako neki ovde nazvase cigarete. :)

Ja s´vremena na vreme kupim cigarete (ustvari uglavnom cigarilos ili tompuse) i malo se opustim uz njih, ali znam za ove likove koje si opisala. Znaci, nece imati sta da jedu ali ce za cigarete uvek biti. Jadno je to u sustini.

izadji sa menom jedno vece probaches sve i zaljubches se

Idi bre, hahahahahaha... :rotf::rotf::rotf:
 

Back
Top