Пушење

Како ћете реаговати?

  • изгрдити дете, забранити пушење, надгледати трошење џепарца, претресати џепове...

  • дати јој новац за цигарете да се не гребе у друштву, а кад већ пуши, нек пуши и у кући

  • правити се блесав ''ја нисам одавле'' или ''њен живот - њена ствар''

  • нешто четврто (шта?)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Е, ту је цака.
Не можемо дете одвојити од ''лошег друштва'', једино да га држимо под стакленим звоном.
Али оно што можемо је да га научимо да каже НЕ! Мислим да је то битно у многим другим животним ситуацијама.

И фазон је како рећи НЕ, а остати фаца, а и то се може.

(Рецимо, и то вежбамо на часовима грађанског васпитања.:))

Nisam rekla da ga treba odvojiti od lošeg društva, veš porazgovarati sa njim o tome. Kako da kaže ne! Kako da ih sama ispali, i razlikuje dobro od lošeg.
 
Хипотетичка (некоме можда и стварна) ситуација:
Провалили сте да ваше дете од, рецимо, 14-15 година пуши. Рецимо да је ћерка у питању (према синовима су често другачији аршини).

Шта ћете урадити?

1. Одржати лекцију, поновити забране и надгледати коришћење џепарца
2. Дати јој паре за цигарете да се не гребе у друштву и дозволити јој да пуши у кући
3. Правити се блесав
4. Нешто четврто (Шта?)

ovo bash davno bilo, a ja kao roditeljica pushach u fazama, mislim da sam sve rekla svojim primerom
nikakve zabrane, znaju sve
drago mi je shto im ne pada na pamet da propushe,mada su mnogi njihovi vrshnjaci uveliko pocheli, a ako se to desi, pa opet cemo da prichamo,, mada , stvar izbora
sasvim je jednostavno - hocesh da dishesh i zivish ili da pushish i kilavish zivot
 

Back
Top