"Purple haze" u PhotoShop-u?

BeeKey

Obećava
Poruka
56
Imam zesci problem, a to je da su mi sve moguce boje samo nijanse ljubicastog, ne postoje druge boje. Nemam pojma kako mi se to desilo, ali i prilikom nove instalacije (prvo unistaliram stariju verziju) stvar je ista. Probao sam sa color menagment, ali nisam uspeo. Interesuje me, da li je neko imao taj problem i ako je resiv, kako to da sredim. Cak sam stavio i razlicite verzije PhotoShopa, (trenutno imam CS2)? Ponestaje mi ideja kako da resim ovo.....
 
BeeKey:
Imam zesci problem, a to je da su mi sve moguce boje samo nijanse ljubicastog, ne postoje druge boje. Nemam pojma kako mi se to desilo, ali i prilikom nove instalacije (prvo unistaliram stariju verziju) stvar je ista. Probao sam sa color menagment, ali nisam uspeo. Interesuje me, da li je neko imao taj problem i ako je resiv, kako to da sredim. Cak sam stavio i razlicite verzije PhotoShopa, (trenutno imam CS2)? Ponestaje mi ideja kako da resim ovo.....

Deinstaliraj sve, otvori skrivene fajlove i pokušaj da tamo vidiš da li ostaju neki tragovi, ako ih ima izbriši ih. Idi na C:/Documents and Settings/(User)/Application Data/Adobe/Photoshop, ima tu nekih važnih stvarčica. A onda, na primer, sa System Mechanic 5 pročešljaj po registryu. Toliko. Ako nije ovo onda ne znam.
 
Tvoj monitor trenutno ima podesen nestandardni kolorni profil. Odnosno, nekako si uspeo da razdesis standardne vrednosti. Ubaci standardni profil (npr. Adobe RGB 1998) i sve ce biti u redu.
Start > Control Panel > Adobe Gamma... (idi preko wizarda, pa load itd.)
 

Back
Top