Punto: 1.9JTD, 1.3MJTD ili 1,2TNG iskustva, mišljenja...

uhuh, ni nalik
1.9JTD
+ snaga
+ obrtni momenat
+ proveren i pouzdan
- cena registracije
za one koji su za snagu i robusnost spremni da plate malo više
1.3MJTD
+ laganiji
+ manja potrošnja
+ zujalica (ko voli)
- relativno nov, pitanje je kakav će biti posle 300...400kkm a takvi obično dolaze kod nas
fensi naprava, po snazi između a po tehnologiji na vrhu.
1.2TNG
+ jednostavan i proveren, delovi i servis na svakom ćošku
+ sve jeftino
+ mala potrošnja i benzina a pogotovo na TNG
- kilav
- minus prostor ili rezervni točak pitanje je
za one kojima je cilj vožnja od A do B, voze se uglavnom sami i bez prtljaga i ne žure nigde.
 
Komsija je maja uzeo 1.9jtd. Platio ga je 2500. Za sad je preso 15k, promenio je nesto sitno oko tocka, ne znam sta, i skoro je anlaser servisirao. Kaze da mu trosi 5 i po u grad, na otvorenom cak i manje od 5. Vozio sam ga par puta, ide, nije lenj. Pa i nije mu skupa registracija ko sto vd kaze, naravno da je skuplja od druga dva, al meni 200 evra nije mnogo za godinu dana. Trenutno se raspitujem za 1.3 oce cale da ga pazari, i za sad, sam dobio dosta preporuka, samo ima manju snagu od prvog, jeftinije odrzavanje... 1.2 je imao drugar, al vrlo kratko, i stalno ga pljuje, mada taj lik je pljuvao sve zivo, pa ne uzimam njegovo misljenje za ozbiljno :)
 
Komsija je maja uzeo 1.9jtd. Platio ga je 2500. Za sad je preso 15k, promenio je nesto sitno oko tocka, ne znam sta, i skoro je anlaser servisirao. Kaze da mu trosi 5 i po u grad, na otvorenom cak i manje od 5. Vozio sam ga par puta, ide, nije lenj. Pa i nije mu skupa registracija ko sto vd kaze, naravno da je skuplja od druga dva, al meni 200 evra nije mnogo za godinu dana. Trenutno se raspitujem za 1.3 oce cale da ga pazari, i za sad, sam dobio dosta preporuka, samo ima manju snagu od prvog, jeftinije odrzavanje... 1.2 je imao drugar, al vrlo kratko, i stalno ga pljuje, mada taj lik je pljuvao sve zivo, pa ne uzimam njegovo misljenje za ozbiljno :)
Troši više od tih 5.5 po gradu
1.9 ide kao lud,cesto ga vozim i ne mogu da se nadivim kako povlaci
+1
 
Posto u njega ide sekvent onda se i ne bi osetila neka razlika!
Pitanje je kako bi isao dizel na plin? Nigde jos nisam cuo da je neko ugradio gas u dizela pa da da komentar kako se ponasa.
Jer ako bi Punto JTD realno trosio 7 L po gradu dizela koliko bi trosio plina? Ako bi to bilo 7-8 plina *72,5 din to bi bilo veoma povoljno s obzirom da je litra dizela 124 din.
http://www.autogas.rs/content/česta-pitanja-o-autogasu
 
naravno da je tehnički izvedivo.
eksperimenti su rađeni uglavnom na kamionima i autobusima gde je osim uštede važnija bila ekologija.
mislim da su i dalje koristili veći % dizela a samo deo gasa.
pitanje nije zašto ne, nego zašto da, jer dizel motor je robusniji, teži i skuplji od benzinca, tako da ako nam je namera da trošimo gas onda je logičnije, lakše i jeftinije ugraditi ga na banzincu.
inače goriva su relativno slična, tako da je trenutna cena gasa samo rezultat državne politike da ga globi manje od dizela i benzina.
 

Back
Top