punoletstvo

?

  • 18

  • 21


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e sad ga preteraste.
druga vremena-sad ni strucni ljudi ne mogu da nadju posao,a ne klinci od 15 godina.
limune,tvom profesoru svaka cast,ali zbog drage nam bolonje to vise nece biti izvodljivo,nazalost.

msm,nemojte pogresno da me razumete,svaka cast vasim roditeljima,ali to su bila druga vremena,od as se tako nesto ne ocekuje iz prostog razloga-ravno je nemogucem.
 
ma kod nas je punoletstvo odavno postalo samo povod za zurku ogromnih razmera...vecina mojih vrsnjaka koji su do sada proslavili 18. nema licnu kartu, voznja nije ni u planu...ali su zato pozvali 500 ljudi na slavlje...
 
e sad ga preteraste.
druga vremena-sad ni strucni ljudi ne mogu da nadju posao,a ne klinci od 15 godina.
limune,tvom profesoru svaka cast,ali zbog drage nam bolonje to vise nece biti izvodljivo,nazalost.

msm,nemojte pogresno da me razumete,svaka cast vasim roditeljima,ali to su bila druga vremena,od as se tako nesto ne ocekuje iz prostog razloga-ravno je nemogucem.

Kad država bude ličila na nešto možda i bude zaposlenja za sve.
Lično bih rušio i palio državu dok se bijednike ne istjeram iz nje. Stvarao bih državu da se svi pomalo bogatimo, ali ovi prokletnici uzimaju samo za sebe.
 
Kad država bude ličila na nešto možda i bude zaposlenja za sve.
Lično bih rušio i palio državu dok se bijednike ne istjeram iz nje. Stvarao bih državu da se svi pomalo bogatimo, ali ovi prokletnici uzimaju samo za sebe.

Onaj ko je sposoban i uporan i u najsiromasnijim africkim drzavama ce se snaci, tako da to nije uopste mjerilo uspjeha bilo kog od nas. Standard znaci mnogo, ali ako si los za sebe, drzava ne moze biti nista bolja za tebe.

Prvo da nadjemo sta to u nama ne valja, pa onda da vidimo u cemu nas drugi koce, no veliki broj ljudi na brdovitom Balkanu radi suprotno, zato i kukaju.
 
ajde sasvim glupa tema

šta mislite jeli mudrije da godine punoletstva budu 18 ili 21

realno šta znači 18 godina? to ti pada u 3, 4 srednje , nisi ništa i nemaš pojma
sa 21 vec si krenuo na fax/zaposlio se i malo provalio realnije životne tokove

šta misite.....

18.....svakako..ti objektivno nisi samostalna osoba dok god nisi finansiski nezavistan(od roditelja)..samim tim da li imas 18 ili 25 totalno nije bitno....

problem je cmaru sto ti neke gadne frustracije vuces..vidi se to iz postova.......nemoj generalizovati......ja znam decu 7 razred koja imaju formiranu ambiciju...a znam likove od 22 koji nznaju sta da rade od zivota.....to je stvar zrelosti....ne godina....ili toga kad ce neko zvanicno postati punoletan..
Msm i koj ce mi punoletstvo sa 21...da ne mogu da kupim cigare,alkohol ili udjem u kladzu...batali...
 
Sve je to individualna stvar. Nako je svestan svojih obaveza jos u osnovnoj, a neko ih ne prihvata iako je na faksu. Nekima ni 30 godina nije dovoljno da bi se smatrali punoletnima. Znam takve primere.

Zanima me jedno. Spominjete ovde vojsku, pa se setih domova za ucenike srednjih skola koji zive dosta dalje od mesta skolovanja. Poznajem par ljudi koji zive u internatu i mogu reci da su dosta svesniji svojih obaveza i zreliji. Da li vi poznajete nekog takvog? Sta mislite, da li ovi nasi vrsnjaci postaju zreliji, odgovorniji, jer se odvajaju od kuce i maltene se sami bore za zivot? Jeste da ih roditelji finansiraju, ali su daleko od njih.
 
911s [SK];14543300:
Po mom mišljenju - 19, onda kada 99% njih završava srednje obrazovanje.

Ne, nego lepo uvedeš punu krivičnu odgovornost sa 15 ili 16 godina. ;)

Treba stvarno biti degen pa suditi isto osobi od 15 i osobi od 25.....msm uopste takav predlog je apsurdan preko svake mere.....
 
18.....svakako..ti objektivno nisi samostalna osoba dok god nisi finansiski nezavistan(od roditelja)..samim tim da li imas 18 ili 25 totalno nije bitno....

problem je cmaru sto ti neke gadne frustracije vuces..vidi se to iz postova.......nemoj generalizovati......ja znam decu 7 razred koja imaju formiranu ambiciju...a znam likove od 22 koji nznaju sta da rade od zivota.....to je stvar zrelosti....ne godina....ili toga kad ce neko zvanicno postati punoletan..
Msm i koj ce mi punoletstvo sa 21...da ne mogu da kupim cigare,alkohol ili udjem u kladzu...batali...

pardon.
zaboravili su da uvedu kategoriju prevremenog punoletstva
za geniajlce od 6. razreda
 
Poznajem baš dosta njih koji su živeli u domovima za učenike srednjih škola, mnogi od njih su već naveliko završili srednje škole i što se njihove odgovornosti i ozbiljnosti tiče - čista nula. Izgleda da kad dodju u veliki grad i oslobode se pritiska roditelja totalno pobrljave i ponašaju se kao psi pušteni s lanca. Učenja nema (ili je vrlo slabo), medju ženskim svetom naveliko vlada promiskuitet, napijanja svako veče.... Ne bore se oni tu ništa sami za svoj život, pogledaj realno - sve im je obezbedjeno, jedino što se naviknu na to da u istoj sobi mogu da spavaju i sa totalno nepoznatom osobom (a znam i slučaj kome se ta tolerancija debelo obila o glavu). Izuzetaka naravno ima, ali ovo je moj zaključak izveden na osnovu velikoj broja takvih.
 
Treba stvarno biti degen pa suditi isto osobi od 15 i osobi od 25.....msm uopste takav predlog je apsurdan preko svake mere.....
Apsolutno nije apsurdan, pa šta misliš, kad neko sa 15 godina ubije nekog, kakav je taj po psihičkom i mentalnom stanju? Da li ti znaš da maltene svi oni koji su u ranoj mladosti napravili neki zločin ili ozbiljniji prekršaj isto ili još gore-teže urade i kad malo omatore?
I nastavi ovo sa "cmaru" pa ćeš popiti poen.
 
i punoletstvo svakako nema veze sa ambicijom, nezavisnošću i time šta ko radi u životu

ustvari ima..veoma....mozda u tovjoj galvi nema...ali ovako...ima veoma...
.
uvek se smatralo da punoletan covek...
treba da zna sta ce od svog zivota...
da polako pocne da se odvaja od roditelja....itd....
ti cmaru imas neke diskutabilne poglede na svet..
 
ustvari ima..veoma....mozda u tovjoj galvi nema...ali ovako...ima veoma...
.
uvek se smatralo da punoletan covek...
treba da zna sta ce od svog zivota...
da polako pocne da se odvaja od roditelja....itd....
ti cmaru imas neke diskutabilne poglede na svet..

naravno da nema
kad ti dobijes status punoletnog gradjanina srbije,niko te ne pita koje si ti ambicije,da li zivis sa mamom i sa tatom,nego ti tutnu dokumenta u ruke i gotov si.

sad,da li bi trebalo da ima ili ne,to nije ono sto je on rekao.
izneo je jasnu cinjenicu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top