Pukovnik KGB , strikes again......

upravo ono o cemu je rus pricao za one koji ne znaju engleski...



Misterija Litvinjenko se nastavlja

Skaramela stručnjak za nuklearne materijale

Profesor Mario Skaramela, poslednja osoba sa kojom se Aleksandar Litvinjenko sastao pre nego što je podlegao stravičnim posledicama trovanja polonijumom-210, stručnjak je za radioaktivne materije.


Iako je Skaramela odlučno demantovao bilo kakvu umešanost u ovo ubistvo i iako je porodica žrtve „uverena u njegovu lojalnost“, ispostavilo se da on poseduje veoma veliko znanje o nuklearnim materijalima i da je detaljno upoznat sa aktivnostima ruskih agenata.

Skaramela je pristao da se sastane sa engleskim novinarima u rodnom Napulju kako bi odgovorio na optužbe da je na platnom spisku nekoliko tajnih službi. Na sastanak je došao u pratnji dvojice telohranitelja i novinarima je pokazao detaljnu dokumentaciju o svojoj karijeri. Kako je razgovor odmicao, postao je razdražljiv i negirao je da je povezan sa bilo kojom tajnom službom. „Zvučite kao policija“, rekao je. „Nemojte da upotrebite ovu informaciju protiv mene.“

Ipak, nema nikakve sumnje da Skaramela zna puno toga o atomskom oružju. „Mejl of sandi“ otkrio je da je u junu prošle godine italijanskoj policiji dojavio da će u zemlju biti prokrijumčaren uranijum iz jedne bivše republike SSSR sakriven u koferu. U roku od samo 24 sata italijanska policija je uhapsila četiri osobe.

Skaramela je ispričao engleskim novinarima da je njegova karijera počela u Napulju, gde je 1995. postao advokat. On kaže da mu se 2002. obratila komisija koja je istraživala aktivnosti KGB u Italiji zato što je imao veze u Rusiji. „Rekao sam im: ‘Ja nisam stručnjak za tajne službe, već samo za nuklearni otpad.’
 

Back
Top