PUDLE

Lep je Laki...samo obrati paznju na okice, s obzirom da mu njuska nije obrijana jako cesto se desava da dlaka na njusci krene da iritira oci pa krene curenje koje se kasnije malo teze "sredi".
Na pudli se ne brije nista zbog hira, vec sve ima svoj jaki higijenski razlog :)
 
Pravi je slatkiš !!
Samo, ajd to što nisi htela da mu se brije njuškica, ali zašto šapice (da pretpostavim i repić) pa to je sve iz higijenskih razloga.
Obavezno počni da ga učiš na češljanje, sasvim nežno - da se navikava što pre.
 
Hvala i u Lakijevo ime Gagasf i Jasnaok :) i hvala na savetima :) kao i sto sam rekla,za sada, nisam htela da mu se brije njuskica,ali sam mu skratila dlacice oko ociju i ispod repa.A sto se tice sapica i repa,to mi niko nije ni rekao,mislim takvog sam ga preuzela.Posto je meni ovo prvi pas,nisam bas sve ni znala kako treba.Sada 15-og idemo na revakcinaciju,pa kad sve to prodje idemo na sisanje i sredjivanje ;) sto se tice cesljanja,cesljamo se svakog dana i za sada je miran :) kad se oceslja kao pufna je :)
 

Prilozi

  • 2013-12-06-3435.jpg
    2013-12-06-3435.jpg
    11,5 KB · Pregleda: 9
Hvala i u Lakijevo ime Gagasf i Jasnaok :) i hvala na savetima :) kao i sto sam rekla,za sada, nisam htela da mu se brije njuskica,ali sam mu skratila dlacice oko ociju i ispod repa.A sto se tice sapica i repa,to mi niko nije ni rekao,mislim takvog sam ga preuzela.Posto je meni ovo prvi pas,nisam bas sve ni znala kako treba.Sada 15-og idemo na revakcinaciju,pa kad sve to prodje idemo na sisanje i sredjivanje ;) sto se tice cesljanja,cesljamo se svakog dana i za sada je miran :) kad se oceslja kao pufna je :)

Bas me cudi da nije uradjena ta prva frizura kod odgajivaca. :dontunderstand:

Moja prvenica, tj. cera jedinica moje Ene je imala svoj debi u Celju u Sloveniji sa svojih 8 meseci :
Jako sam ponosna na nju i naravno na njene vlasnike koji su joj se jako puno posvetili :)
Evo i ponosne mame

Pogledajte prilog 313839 Pogledajte prilog 313840

iskoristio je guzvu za sredjivanje i jedan od Leovih sinova Leo Junior koji nam je ostao jako mali - 26.5cm

Pogledajte prilog 313842

Cestitke unucicima. :)
 
Ljudi,Laki je danas ostao sam na dva sata otprilike,i kad smo dosli on nas je mirno cekao kod vrata,i sav je radostan bio sto nas video :) e sad,videla sam da je pojeo sve njegove poslastice,a bilo ih je otprilike 20-ak,mozda i neka vise :( i malopre je dobio proliv :( a inace je veseo,igra se,trci,skakuce...samo je jednom imao proliv,ja mu dam malo granule hoce da jede.a sutra bi trebala da mu dam tableticu za ciscenje od glista,el mogu da mu dam?ne znam zbog tog proliva,mozda vise nece ni da ima :(
 
Što se tiče ostajanja u stanu, probaj da ga lagano navikavaš, ostaviš ga na minut - dva i sediš pred vratima i osluškuješ. Onda lagano povećavaš distancu i vreme. Da shvati da nije napušten, već ćete uvek da se vratite. I ako je dobar - nagradi. Nemoj sad u startu da se istraumira pa posle da bude problema. Što više vremena i truda sad uložiš u vaspitanje - posle će ti biti lakše i lepše. Nauči ga da prati tvoje ritmove životne i navike.
A što se tableta tiče, ne bih se mešala u veterinarske savete. Valda imaš nekog da pozoveš i pitaš, ako nisi sigurna. I odnos sa veterinarom se gradi i neguje.
 
Što se tiče ostajanja u stanu, probaj da ga lagano navikavaš, ostaviš ga na minut - dva i sediš pred vratima i osluškuješ. Onda lagano povećavaš distancu i vreme. Da shvati da nije napušten, već ćete uvek da se vratite. I ako je dobar - nagradi. Nemoj sad u startu da se istraumira pa posle da bude problema. Što više vremena i truda sad uložiš u vaspitanje - posle će ti biti lakše i lepše. Nauči ga da prati tvoje ritmove životne i navike.
A što se tableta tiče, ne bih se mešala u veterinarske savete. Valda imaš nekog da pozoveš i pitaš, ako nisi sigurna. I odnos sa veterinarom se gradi i neguje.
Hvala na savetima,uradila sam tako nekoliko puta,ali opet sve zavisi sta u tom trenutku radi,ako se igra ili spava onda i ne primeti kad zadjem iz sobe.Dve veceri za redom nije hteo sa nama na spavanje,nego je ostao sam u dnevnoj :) muz i ja smo se bas iznenadili.Ja sam ustajala nekoliko puta,jer me strah bilo da ja ne zaspim cvrsto,i da ne mogu da ga cujem da cvili,ali on je spavao kao beba.Sto se tice proliva,i nocas je imao,pozvacu veterinara pa cu da ga pitam.
 
Jasna, nema ona problem sa ostajanjem psa, vec sa prozdrljivim malcem :)
Kasnije, kada krene da menja zube...onda moras videti njegove afinitete sta mu je najzabavnije da grize...da li su to kablovi, namestaj ili nesto trece sto ne sluzi toj svrsi ;) Najbolje je sve to preduprediti jednom dooobrom govedjom koskom, onom za supu, koja se u mom i mnogim drugim slucajevima pokazala kao idealna "zabava za zubi" ;)
 
Jasna, nema ona problem sa ostajanjem psa, vec sa prozdrljivim malcem :)
Kasnije, kada krene da menja zube...onda moras videti njegove afinitete sta mu je najzabavnije da grize...da li su to kablovi, namestaj ili nesto trece sto ne sluzi toj svrsi ;) Najbolje je sve to preduprediti jednom dooobrom govedjom koskom, onom za supu, koja se u mom i mnogim drugim slucajevima pokazala kao idealna "zabava za zubi" ;)
:) U pravu si gagasf,za sada gricka njegove igracke,nase papuce,a ruke i noge manje-vise,jer mu ja ne dozvoljavam,zna da pretera :) probacu savet sa koskom ;) za sada o ostaje sam,ne pravi lom,njegove igracke i nase papuce su svuda po sobi :) a ove poslastice sto je dohvatio,nisu bas bile na vidnom mestu,morao je da se pomuci da ih dohvati,ali uspeo je :) bile su tu jos neke stvarcice,bezopasne za njega,ali on je lepo samo poslastice zgrabio i pocastio sebe :D komsija nam rekao da je malo kukao juce ali verovatno kad se zasladio,smirio se :)
 
Nema nikog ovde? :( A koliko vase pudle imaju sada? Ne pisete nista o vasim ljubimcima. Moj Laki je pravo cudo,nece vise ni da spava sa nama u spavacoj sobi,spava sam u dnevnoj,ujutru se probudimo a on sam lezi na krevetu,miran :) ne pravi lom ni kad ostane sam,ima njegove igrackice i sa njima se igra.A i kad ga pustim kod nas u sobu,on nece vise na krevet,kod nas,nego ide ispod kreveta.Ja sam mu stavila neki moj stari dzemper ispod,jer sam mislila da mu hladno,i on se lepo zavuce u dzemper i spava.Ali uglavnom zaspi u dnevnu,pa u toku noci dodje kod nas,ali eto nekad i ne dodje :) cudo jedno :) El vase pudle spavaju sa vama? :)
 

Back
Top