PUDLE

Obavili smo UZ pregled, sa velikim olakšanjem mogu da kažem da smo "trudni", da su bebe žive i vitalne. Noćas nisam mogla da spavam, samo sam se prevrtala i pravila kombinacije u glavi "šta ako...".
 

Prilozi

  • DSC06441cr.jpg
    DSC06441cr.jpg
    89,7 KB · Pregleda: 16
Hvala na lepim željama i ja se tome nadam. Sada mi se čini kao da joj je svakog dana sve veći stomak. Malo je mrzovoljna i neće uopšte da se druži i igra sa psima kao ranije, na sve reži samo hoće da se mazi kod ljudi... Nadam se da će je to proći.
 
Jasnaok, nadam se da ipak sve ide svojim tokom i da ce vas bebice obradovati onako kako samo one umeju, a ti simptomi su jako slicni kao oni koje je imala moja trudnica ;)
 
Jasna, lepe vesti... koliko jos imate do sretnog dana? :)

meco, skidamo konce u sredu, dosta toga je zaraslo skroz, cak se i dlacica pojavljuje. Centralni deo je jos usiven, da kazem da izgleda lepo, ne izgleda...ali zarasta. Izgleda da je posle sveg vremena doslo na red i da zaraste. Mala je "ko na struju", a to mi je najbitnije :)

Jasna i Marko, ako ste zainteresovani za malu belu patuljicu i dalje, mogu Vas uputiti na dva jako lepa legla, pa mozete odabrati sta vam odgovara, Jedno je u NS, drugo u Mladenovcu. Posaljite mi pp za blizi kontakt.
 
Poslednja izmena:
Gaga, drago mi je da se Ena oporavlja i da je vesela.

Što se nas tiče, termin nam se primiče, stomak raste, mislim da će biti negde oko 10. juna (+ -).
 
Poslednja izmena:
Uz malo zakašnjenje, proslavili smo Jupikin 3. rođendan.:rodjendan:


Moje devojčice su same napravile kiflice (sa sirom i mesom) a ja nisam ni znala šta to spremaju... samo su me pozvale da ispečem :) Posle smo se svi zajedno počastili. Jupi je po običaju sve brzo smazala i polizala, dok je Tobi lickao i grickao, valda da mu duže traje :hahaha:

:kolac:


DSC06617.JPG
DSC06656.jpg
DSC06653.jpg
DSC06665.jpg
 
Poslednja izmena:
Jasna, lepe vesti... koliko jos imate do sretnog dana? :)

meco, skidamo konce u sredu, dosta toga je zaraslo skroz, cak se i dlacica pojavljuje. Centralni deo je jos usiven, da kazem da izgleda lepo, ne izgleda...ali zarasta. Izgleda da je posle sveg vremena doslo na red i da zaraste. Mala je "ko na struju", a to mi je najbitnije :)

Jasna i Marko, ako ste zainteresovani za malu belu patuljicu i dalje, mogu Vas uputiti na dva jako lepa legla, pa mozete odabrati sta vam odgovara, Jedno je u NS, drugo u Mladenovcu. Posaljite mi pp za blizi kontakt.

Bas mi je drago. Cim je ona zivahna bice sve u redu. Izdrzite jos malo! :mazipsa:
 
BOMIDA 13 hvala :)

Inače, juče smo ponovo išle na UZ, sve je OK, jako lepo rastu, mrdaju, sad se baš lepo i vide, nažalost nisu mi mogli uraditi sliku...
 
Pozdrav!

Prvo da se izvinem zbog neaktivnosti....

drugo konkretno pitanje.... primetili smo lazi mesto na telu gde mu je dlaka skoro do koze skinuta, kao pecat recimo 3x2cm....normalno se ponasa a i jede ok, samo taj pecat ima, kao da je ujeo sam sebe.... pre par dana smo mu primetili jednu buvu, a juce smo ga zaprasili i kasnije okupali. Evo malocas mi rece zena da je primetila i krpelja na repu, pa cu sutra ukoliko ne budem uspesan u vadjenju da ga odvedem do veta. Ovo sa pecatom mi je sumnjivo, jer imamo oko zgrade jedno 20 macaka napatile se od pre 2 god jer niko nije o tome vodio racuna, pa se plasim da ovo nije nesto macijeg porekla, jer ovaj voli da njuska bas tamo gde su one, po nekom zbunju....
 
To s Lazom moze svasta da bude...od alergije na buve do nekog gljivicnog oboljenja. Gljivice se obicno pojavljuju u "pecatu", tacnije zahvataju povrsinu poprilicno pravilnog kruga. Svejedno, povedite ga kod veta neka on to pogleda.
A sto se krpelja tice, skinucete ga verovatno Ok, ali svejedno narednih dana posmatrajte kako se malac ponasa, bilo kakva promena u ponasanju, letargija, odbijanje hrane, zutilo beonjaca, bledje desni..odmah kod veta.
 
da se nadovežem na gagasf:
krv u mokraći - hitno kod veta

Jasna, to je vec poodmakli stadium, kada se pojave raspadnuti eritrociti u mokraci. To nisam ni htela da navodim kao simptom, nadajuci se da dotle nece doci. Uostalom ima vec dosta toga napisanog, treba iscitati sve o ovoj ozbiljnoj i smrtonosnoj bolesti.
Mada, ni svaki krpelj nije zarazen, ali se svejedno mora obratiti paznja.
 

Back
Top