Puca internet veza i moram da restartujem ruter

Pomoglo bi da opišeš malo bolje situaciju... koji je internet provajder, koji model rutera, da li je veza WiFi ili LAN, koliko uređaja je prikačeno na ruter i da li je na svim isti simptom, itd.

Meni se slično dešava na laptopu, ali na telefonu ga imam , tako da mi restart rutera ništa ne znači.
Traje nekih 5-6 minuta pa se veza ponovo uspostavi.
Pretpostavljam da je stvar do lap-a :sad2:
SBB provajder.
 
Meni se slično dešava na laptopu, ali na telefonu ga imam , tako da mi restart rutera ništa ne znači.
Traje nekih 5-6 minuta pa se veza ponovo uspostavi.
Pretpostavljam da je stvar do lap-a :sad2:
SBB provajder.
Viđao sam laptope sa lošim WiFi adapterima, i lošim drajverima... prvo što bih probao to je da uzmem drugi drajver (noviji ili stariji od ovog koji sad imaš) i da vidim sa njim, kao i da isključim power saving za WiFi adapter. U najgorem slučaju, probao bih da ubodem mali USB wifi adapter u laptop i da vidim da li se isto dešava kad se sa tog adaptera povežeš na net. Takođe, probaj neku drugu mrežu, da se povežeš kod komšije ili u nekom kafeu, da vidiš da li se dešava isto.
 
Viđao sam laptope sa lošim WiFi adapterima, i lošim drajverima... prvo što bih probao to je da uzmem drugi drajver (noviji ili stariji od ovog koji sad imaš) i da vidim sa njim, kao i da isključim power saving za WiFi adapter. U najgorem slučaju, probao bih da ubodem mali USB wifi adapter u laptop i da vidim da li se isto dešava kad se sa tog adaptera povežeš na net. Takođe, probaj neku drugu mrežu, da se povežeš kod komšije ili u nekom kafeu, da vidiš da li se dešava isto.

To se ne dešava tako često da bih mogla na nekom drugom mestu da probam. Jednom u 3 meseca, recimo.
Što se tiče menjanja drivera, to je za mene nuklearna fizika :dash:
 
To se ne dešava tako često da bih mogla na nekom drugom mestu da probam. Jednom u 3 meseca, recimo.
Što se tiče menjanja drivera, to je za mene nuklearna fizika :dash:
Ako se dešava jednom u tri meseca onda nije strašno. Čim nestane net ugasi komp i ruter, upali ruter, sačekaj minut-dva da se uspostavi veza, upali komp, i trebalo bi da proradi odmah.

Ako počne češće da se javlja, viči ovde, rešavaćemo :)
 
90% tih driver update programa nosi krš malwarea i virusa sa sobom, ili traže pare posle za nešto što je inače besplatno, bolje nemoj sama.

Ja sam uradila scan s njim kad mi se desilo poslednji put pa je ovo pokazao za taj driver, ali nisam smela :lol:
560307
 
Windows ti sam odradi update drajvera , obicno oem pusti stabilnu - proverenu verziju , na W10 bar to radi odlicno za razliku od proslih verzija wina.
Mada sam imao par primera (retkih doduše) gde Win update WHQL driver nije valjao, pa sam morao da disablujem auto driver update i da stavim drugi ručno. Ali to je baš baš redak problem, zaboravio sam i koji behu uređaji u pitanju.
 
Mada sam imao par primera (retkih doduše) gde Win update WHQL driver nije valjao, pa sam morao da disablujem auto driver update i da stavim drugi ručno. Ali to je baš baš redak problem, zaboravio sam i koji behu uređaji u pitanju.
Da bilo je i toga.
MS treba da uvede malo bolju kontrolu za korisnika prilikom update procedure ... da pokaze i ponudi security , feature , driver update i napravi koristan gui da korisnik koji se i ne razume malo lakse barata time ... tu su linux distribucije malo bolje napravile, npr ubuntu.
Rade na tome , ovo je zaista korak napred za win 10 ...

560316


Vecina prilikom instalacije w10 i ne mora da trazi dodatne drajvere i cuda ... sve on lepo skine i instalira i tu win zaista dobro radi ali kao sto kazes ponekad i tu zabralja nesto ... ali to je zaista retko , bar kod mene , ja koristim w10 jos od insajder verzija , prvih godinu , dve bilo je svacega , danas je to druga prica , sto bi reklo sazrelo je :lol:
 

Back
Top