Pub "Tinejdžeri" vol 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikad u životu se nisam kljukao lekovima.
Majka mi je lekar, pa znam hiljadu priča kako su ljudi sami izigravali lekare, pa se syebavali.
Postoji jedna insitucija u kojoj se duli klupa 6 godina za takve stvari.

Takodje, al' cale.
Zato ne znam sta je injekcija, fala bogu.
Al' zato znam svakakve gadosti medicine.


Znači kafetin...
Pošto meni ništa drugo ne treba. Mišići nemaju od čega da me bole :lol: a jedino sam žensko koje poznajem da nema (pred)menstrualne tegobe. (jeeeej)

pa nemam ih ni ja.
kao i mnoge koje ja poznajem, nije to bas tako, zene ponekad preteruju, prenemazuci se, stvarno, k'o da su svilene.


O, bože. :eek:

Neko je očigledno smutio ova dva pravila - da je bezličan kad je u sklopu složenog pred. i da je ličan kad je sam - u jedno. :eek:

Ovo sigurno piše i u gramatici Stanojčić-Popović.. Ček da pogledam.
Ne nađoh. Piše samo kod složenih predikta, pod napomenama: ''Glagol ''trebati'' je bezličan, tj. uvek stoji u neutralnom (bezličnom) obliku.''
Ali s obzirom na to da stoji kod složenih predikata, sasvim je sigurno da je bezličan i u prvom licu. ;)

I nema na čemu. :)

Cekaj, bezlican je u svakom smislu? Ili stoji tvoje prethodno objasnjenje da je takav samo uz slozeni predikat?
Mene su barem ucili da je bezlican uvek.
 
Poslednja izmena:
pa nemam ih ni ja.
kao i mnoge koje ja poznajem, nije to bas tako, zene ponekad preteruju, prenemazuci se, stvarno, k'o da su svilene.
Ja sam npr stvarno imala neverovatne bolove. Bukvalno nisam bila u stanju da ustanem iz kreveta. A nisam svilena, niti sam ikada pila te lekove čim me malo zaboli nešto, jedino bih taj prvi dan popila jedan, čisto da bih uopšte bila u stanju da zaspim.
Na sreću sam se otarasila svih problema :zaljubljena:

Imam drugaricu koja na svoju ruku uzima sve žive lekove, i te protiv bolova i antibiotike... I sama sebi postavlja dijagnozu. E to nikad neću razumeti.
 
@elle
Znaš kako... ja svoju profesorku smatram velikim autoritetom i verujem joj. Pre svega zato što je to što je rekla logično. Meni bar.
Evo šta na tu temu kaže Ivan Klajn u svom Rečniku jezičkih nedoumica (dotični je inače predsednik Odbora za standardizaciju srpskog jezika):

требати. Употребљава се безлично ако је у споју с глаголом, нпр. ''Сви треба да дођу'' (не: требају), ''Требало је да знаш'' (не: требао си), ''Требало би да размислимо'' (не: требали бисмо). Ако нема другог глагола, требати се мења нормално кроз сва лица: ''Не требаш ми'', ''Требао ми је његов савет'', ''Шта су вам требали кључеви?'' Допуштено је и као прелазан глагол, нпр. ''Требаћемо вас'', ''Требао сам новаца'', ''Требате ли нешто?'', мада је у том случају боље: ''Требаћете нам'', ''Требало ми је новаца'', ''Треба ли вам нешто?''.
у односним реченицама као ''Ево имена људи који су требали да говоре'' погрешан је лични облик су требали, али не би ваљало ни ''који је требало да говоре'', јер се не слаже са субјектом у множини. У таквом случају једини излаз је да се требати замени неким другим глаголом (имати, морати итд.).''
 
Imam drugaricu koja na svoju ruku uzima sve žive lekove, i te protiv bolova i antibiotike... I sama sebi postavlja dijagnozu. E to nikad neću razumeti.

Ta izgleda voli mnogo da se igra doktora, dok jednom ge kvrcne. Sto jest' jest', ima prava da kaze da nece da je neko leci.

@Electra
E, sad ja takodje svoju profesorku smatram autoritetom i verujem joj. Ima godine iskustva i jedna od najjacih profesora u mojoj gimnaziji, a tvoja je, pretpostavljam profesor na fakultetu. Nebitno, da budem iskrena, nikad je nisam ni pitala konkretno u vezi ovog. Mislim ti si kopetentnija od mene, pa ja reko sad necu da gresim dusu;p
Naravno da su mi poznati Ivan Klajn i Milan Sipka. Ako oni tako kazu, sta onda dalje.
 
Uzgred, ja sam skroz šiznula, ceo dan danas tražim neku školicu norveškog da odem na leto... i sve na dajlapu. :confused:

I znam gde ću biti od 15. do 18. juna 2011. (Dovla ima da padne u nesvest kad/ako ovo vidi :lol:) :lol:
Osmi međunarodni simpozijum o bilingvizmu u Oslu :D

I znam gde ću biti za desetak minuta, pred onim kioskom dole... mnogo sam gladna, odo' po pljeskavicu. :neutral:
 
@Tinar...opusteno...samo drzi index kod sebe.Ne davaj ga...to ti najstarija fora.Uvek mozes da trazis da ti ne upise tako.Lakse nego ponistavanje.Padanje se ionako ne upise.A mozes odustati i kad ti daju pitanja.Nista strasno.


P.S.Pljeskavica!!!!!!! :sad2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top