Psihologija vojnicke tradicije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mužjak čoveka potiče od homo neandertalikusa i homoerektusa koji su bili hanteri i fajteri!
Arhetip tih "junačina" naročito neandertalikusa koji je bio suroviji i sklon svačemu najgorem u pohodima
na naseobine erektusa,pri čemu mu silovanje ženki bio najmiliji "sport",je izraženiji kod primitivnijih
naroda...
Militantniji smo i mi i Turci,Nepalci i još nekoliko sličnih...
Posebna je "navučenost" na adrenalin koga potiče strah pred realnom opasnošću...Ta je kod pasa rata
redovna...
A inače mladi idu za svojim idolima!Što su ti idoli najgori šljam u pogledu morala i kulture-to mlade
ne brine previše-u ovoj tranziciji ko još o njihovom superegu vodi računa!?
Možda je Vučić jako zabrinut?
Vidimo to i po štrajku prosvetnih radnika-državi i nije baš nešto stalo da se mladi obrazuju!Manje bi je
koštalo da odmah posle osnovne krenu da šljakaju!
 
Arhetip tih "junačina" naročito neandertalikusa koji je bio suroviji i sklon svačemu najgorem u pohodima
na naseobine erektusa,pri čemu mu silovanje ženki bio najmiliji "sport",je izraženiji kod primitivnijih
naroda...

Militantniji smo i mi i Turci,Nepalci i još nekoliko sličnih...

Koliko ratova smo vodili mi *primitivni i militantni* narodi (Srbi , Turci, Nepalci i *slicni*) u poslednja 2 veka a koliko *kulturni,neprimitivni i miroljubivi* narodi poput Amerikanaca i Engleza recimo? (mozes da dodas ovima i Ruse ako hoces da ne bi rekao da sam ovo za Amerikance pitao jer samo njih mrzim). Eto, kad mi odgovoris na ovo pitanje shvatices i sam kolika je laz i besmislica ono sto si napisao
 
Koliko ratova smo vodili mi *primitivni i militantni* narodi (Srbi , Turci, Nepalci i *slicni*) u poslednja 2 veka a koliko *kulturni,neprimitivni i miroljubivi* narodi poput Amerikanaca i Engleza recimo? (mozes da dodas ovima i Ruse ako hoces da ne bi rekao da sam ovo za Amerikance pitao jer samo njih mrzim). Eto, kad mi odgovoris na ovo pitanje shvatices i sam kolika je laz i besmislica ono sto si napisao

Poenta je da oni znaju zasto ratuju i koriste tudje testosterone za svoje ciljeve. Vi ratujete da pokazete da ispraznite svoje frustracije. Kao stitite svoje ognjiste. Svako, iole, pametan zna da se to radi glavom ne misicima. Jos je gore to naduvavanje svoje snage, cak ni zenama vise nije bitno one ce uzeti pobednika kakav god bio. Militantnost se vidi u miru vise nego u ratu. Recimo, kad nema rata otvore vam novu kafanu na kraju grada i vi od nje napravite ratnu zonu. Puste vas na stadion, vi se pobijete cisto radi tuce. I samo treba neko da vam pokaze prstom neprijatelja vi skacete bez mozga na bilo koga i bilo gde. To je militantnost o kojoj prica draza matori.

- - - - - - - - - -
 
Poenta je da oni znaju zasto ratuju i koriste tudje testosterone za svoje ciljeve. Vi ratujete da pokazete da ispraznite svoje frustracije. Kao stitite svoje ognjiste. Svako, iole, pametan zna da se to radi glavom ne misicima. Jos je gore to naduvavanje svoje snage, cak ni zenama vise nije bitno one ce uzeti pobednika kakav god bio. Militantnost se vidi u miru vise nego u ratu. Recimo, kad nema rata otvore vam novu kafanu na kraju grada i vi od nje napravite ratnu zonu. Puste vas na stadion, vi se pobijete cisto radi tuce. I samo treba neko da vam pokaze prstom neprijatelja vi skacete bez mozga na bilo koga i bilo gde. To je militantnost o kojoj prica draza matori.

- - - - - - - - - -
Ne, poenta je u tome da mnogi ljudi danas posto je *era demokratije jel*te* misle da treba da *imaju stav* i da piskaraju o svemu i svacemu a da o tome cak ne razmisle ni 2 minuta pa onda pisu besmislice poput ove gorenavedene da su npr. Turci, Srbi, Nepalci i slicni* militantniji jer su *primitivni* a onda ga ja pokopam odmah 5 metara u zemlju ARGUMENTOM da je militantniji onaj ko u poslednjih 200 godina (koliko otprilike i postoji) vodi jedno 200 ratova (koliko ih je vodila Amerika ) jer se tako meri necija *militantnost*- brojem ratova koje iniciras ... a ne ovim petparackim *psihologiziranjem* o *mentalitetima i psihoosobenostima* odredjenih naroda. A za to vreme ovih nekoliko - po njemu *militantnih* naroda nije vodilo ni jednu sestinu od tog broja (i to svi zajedno).

Takodje, ova kao * domisljata* teza da se ognjiste stiti *glavom a ne misicima* lepo zvuci samo nije istinita,sto je mali problem. Da su se Rusi npr. u 2. Sv. ratu branili *glavom* a ne tenkovima i kacusama onda bi danas verovatno ti jos uvek sedeo sa pogledom na neku zastavu sa kukastim krstom (gde god da sedis na planeti).

Mozes li da mi objasnis ko smo to *mi* koji se pobijemo na stadionu i u kafani na kraju grada i ko ste to *vi*- koji to valjda ne radite- *vi* ste valjda neki pesnici bledog tena sa cvetom u ustima dok *mi* drzimo handzare i samo cekamo da prikoljemo nesto - tek onako zabave radi. Objasni mi ovo pa da znam sa kim komuniciram.

Svako ko je ista citao iz Teorije o ratu zna istinu koja je nepogresivo potvrdjena jos od Klauzevica (ili i ranije jos od Sun Cu Vu-a) da je uzrok svih ratova od kad je sveta i veka uvek isti i samo jedan a zove se MATERIJALNI INTERES tj. korist koju neko njim zeli da osvoji ili odbrani a da su sva romanticarska lupetanja o ratovima za ruku *Lepe Jelene* ili za *oslobadjanje sirotih crnackih robova i vracanje im ljudskog dostojanstva* i tsl. besmislice upravo to -besmislice. Znaci, ne postoji nikakva narocita psiho osobina nekih naroda recimo *ratoljubivost* u odnosu na neke druge narode koji su kao bez te osobine koja bi te - prve narode cinila kao vecim ljubiteljima ratova od ovih drugih.Tako da je cela ova tema zapravo BESMISLENA jer je autor ovu temu i zapoceo i stavio je upravo ovde u podforum Psihologija ne bismo li mu pomogli da *otkrije* upravo tu hipoteticku crtu u * karakteru* naseg stanovnistva, posebno omladine koja je u nekom istrazivanju sa 65% glasala za vracanje opste vojne obaveze
 
Poslednja izmena:
Koliko ratova smo vodili mi *primitivni i militantni* narodi (Srbi , Turci, Nepalci i *slicni*) u poslednja 2 veka a koliko *kulturni,neprimitivni i miroljubivi* narodi poput Amerikanaca i Engleza recimo? (mozes da dodas ovima i Ruse ako hoces da ne bi rekao da sam ovo za Amerikance pitao jer samo njih mrzim). Eto, kad mi odgovoris na ovo pitanje shvatices i sam kolika je laz i besmislica ono sto si napisao
Nema te legije stranaca koja nema bar po jednog Turčina,Balkanca i Nepalca! Najbolji ratnici...Ah da -i kozaci (Samo nedisciplinovani u pm...):mrgreen:
 
Nema te legije stranaca koja nema bar po jednog Turčina,Balkanca i Nepalca! Najbolji ratnici...Ah da -i kozaci (Samo nedisciplinovani u pm...):mrgreen:

Ovo je *dokaz* na nivou onog kad ljudi kazu da zato sto je npr. Teodor fon Burg pobedio na matematickoj olimpijadi a posto je on iz Srbije to *kao* dokazuje da su Srbi odlicni matematicari (a 70% Srba maltene ne zna Pitagorinu teoremu) ili da zato sto je Novak Djokovic najbolji teniser sveta to *kao* dokazuje da su Srbi teniska ili sportska nacija.(a 50% Srba ne moze da potrci za autobusom). Tipicna greska u logickom zakljucivanju koja se zove *anegdotsko zakljucivanje*. Da bi za neku naciju mogli zaista da kazemo da su dobri matematicari ili sportisti ili *najbolji ratnici* morao bi da postoji OGROMAN BROJ pripadnika te nacije koji ima tu osobinu a ne samo NEKOLIKO POJEDINACA
 
Ovo je *dokaz* na nivou onog kad ljudi kazu da zato sto je npr. Teodor fon Burg pobedio na matematickoj olimpijadi a posto je on iz Srbije to *kao* dokazuje da su Srbi odlicni matematicari (a 70% Srba maltene ne zna Pitagorinu teoremu) ili da zato sto je Novak Djokovic najbolji teniser sveta to *kao* dokazuje da su Srbi teniska ili sportska nacija.(a 50% Srba ne moze da potrci za autobusom). Tipicna greska u logickom zakljucivanju koja se zove *anegdotsko zakljucivanje*. Da bi za neku naciju mogli zaista da kazemo da su dobri matematicari ili sportisti ili *najbolji ratnici* morao bi da postoji OGROMAN BROJ pripadnika te nacije koji ima tu osobinu a ne samo NEKOLIKO POJEDINACA

Ma ne, to je samo dokaz da kad naucis da onanises , jos uvek nisi alfa muzjak. Patako, kad sednes za demokratsku tastaturu prvo procitas , slusas i ucis, pa tek onda pitas, dok ne naucis.

- - - - - - - - - -

Uvidjaju da je potrebno. Vojska osposobi coveka za ratovanje, ako neko napadne lakse je odupreti se i pobediti ga.

To sto treba da naucis, zene i deca su ucila za osam dana. Covek treba da nauci u kuci da bude covek, pa ako mu majka vodi kucu nece ni jedan desetar od njega napraviti coveka. Kao sto smo videli, nas su pobedjivali nasi vezbani u kucnom pritvoru da budu neljudi, a za to ne pomaze odvajanje iz budzeta da sede dokoni na livadi.
 
... "Skoro dve trećine građana Srbije je za ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka" ...

I pitam se, odakle ovakva statistika?
Zasto veliki broj mladih ljudi zeli obavezno sluzenje vojnog roka,
ali i ne zeli da se profesionalno bavi time?

Od price starijih uvek se cuju razne dogodovstine o sluzenju vojnog roka,
o druzenju,
o tome kakvo je to iskustvo koje od decaka pravi muskarce,
uci ih disciplini, itd itd.

I ok, ima istine u tome, ali sta kada dodje vreme da se bitka bije?
...

Muško sam,
prešao pedesetu,
služio sam Vojsku, JNA,
bio na vojnim vežbama
i na kraju bio i na ratištu.

Mislim da sam kompetentan da kažem :

JNA, koje se najveći broj nas seća,
nije bila "ubilačka mašinerija" kakve su imperijalističke vojske,
već nešto kao koledž ( što si ti lepo primetio ) za odrastanje muškaraca.

Ova činjenica ima dve najbitnije posledice :

1. Pravi, ali miroljubivi ljudi su izlazili iz nje i
2. S'obzirom da nije bila "vojska smrti" nije ni mogla da spreči građansko-verski rat u SFRJ,
verovatno ne bi mogla da nas odbrani ni od spoljnog agresora !

Nisam siguran ( ne pratim tu oblast )
ali mislim da je Vojska Srbije sada mnogo malobrojnija,
ali je sastavljena od specijalista,
koji sada imaju taj ubilački karakter,
tako neophodan pri rešavanju problema silom.

E sad, šta je bolje ?
Vojska-koledž ili Vojska ubica ?

Hmmmmmmm ... :think:

Pa naravno da to zavisi od međunarodne situacije.
Ja više volim mir u svetu,
i vojnike sa gitarama u rukama,
ali sada jednostavno nije vreme za to ! :nono3:

Omladina se smeje stavovima iz hipi vremena,
šetaju bul-terijere,
pištolje,
treniraju borilačke veštine ..
Hoće fajt !

"Izvol'te, uživajte !"
( čujem Gospodare sveta kako kažu ... )
 
Ma ne, to je samo dokaz da kad naucis da onanises , jos uvek nisi alfa muzjak. Patako, kad sednes za demokratsku tastaturu prvo procitas , slusas i ucis, pa tek onda pitas, dok ne naucis.

- - - - - - - - - -



To sto treba da naucis, zene i deca su ucila za osam dana. Covek treba da nauci u kuci da bude covek, pa ako mu majka vodi kucu nece ni jedan desetar od njega napraviti coveka. Kao sto smo videli, nas su pobedjivali nasi vezbani u kucnom pritvoru da budu neljudi, a za to ne pomaze odvajanje iz budzeta da sede dokoni na livadi.
Evo, poslusao sam te i procitao temu ( *o vracanju obaveznog sluzenja vojske*) od pocetka (i tvojih 5,6 poruka u okviru nje) - pa posto su tvoje poruke uglavnom ispunjene ovakvim lajtmotivima - *babuskere, udovoljava nihovim prohtevima, da ih zadovoljava sexualno, pod maminom suknjom, koriste tudje testosterone, ispraznite svoje frustracije, naduvavanje svoje snage, naucis da onanises, jos nisi alfa muzjak, zene ce uzeti pobednika* ili *besplatna radna snaga kojom raspolazu, za potrebe odredjenih krugova, besposleni vojni kadrovi, deca da nauce da vas brane, momci dzabe sluze lencuge, neko vam pokaze prstom na neprijatelja, ako mu majka vodi kucu, nasi vezbani u kucnom pritvoru, nece desetar napraviti coveka, sede dokoni na livadi...* moram priznati da nisam bas uspeo da shvatim koje je tvoje precizno misljenje o temi o kojoj se ovde raspravlja (sta mogu- iako sam zavrsio neke skole u vezi tih pitanja , izgleda da ipak nisam dovoljno *pametan* da proniknem u tvoje velicanstvene misaone tokove ) ali je ocigledno da si *vrhunski strucnjak* za pitanja opste vojne obaveze . Medjutim, mislim da mi je malo jasnije kako stojis sa jednom drugom temom koju bi mogli nazvati *psihoseksualni identitet* mada me to sto naslucujem ispunjava prilicnom zebnjom, nazalost. Ali, posto to nije ovde tema o tome bi mogao da popricas sa nekim drugim ljudima koji su skolovaniji za tu oblast - naravno ako mislis da treba
 
Poslednja izmena:
Vidis kako mozes da izvuces dobre zakljucke i da pristojno pises cak i tako skolovan, za vojna pitanja. Znaci shvatio si da tvrdim da je odnos Srba i Srpkinja prema vojsci iskljucivo egomanijakalnog i sexualnog karaktera i da od interesa nema ni "I". Tvoj stav iako nasilnicki mi je sasvim jasan i kao sto rekoh vrlo ima veze sa onim sto si ucio, ali samo do nivoa upotrebe naroda, naravno, napredovaces ti mozda i do ministra "odbrane", od cega videcemo, ali su mi najsumnjiviji vanzemaljci i naravno oni koji su citali isto sto i ti prvih osam godina , a posle nesto suprotno.
I da, mozda ce ti znaciti: Da su "Teorija ratovanja" i " Vestina ratovanja i vladanja" dve vrlo razlicite misli.
 
Poslednja izmena:
Da li si cuo mozda za ironiju i sarkazam?

Moj stav - *nasilnicki* ???? :respekt::respekt: Izgleda da bi ti strucnjaci skolovani za onu drugu oblast stvarno bili bolji sagovornici

Ocigledno ti iz tvojih postova ne primecujes nasilje, verovatno je u tvom okruzenju normalno da vredjas sagovornike ako ti se ne svidja post, ali vecina smatra da je to nasilno, pa se ti ipak posavetuj sa nekim drugim strucnjakom.
 
Ocigledno ti iz tvojih postova ne primecujes nasilje, verovatno je u tvom okruzenju normalno da vredjas sagovornike ako ti se ne svidja post, ali vecina smatra da je to nasilno, pa se ti ipak posavetuj sa nekim drugim strucnjakom.

Kako ja to vredjam sagovornike? Time sto ukazem nekom, citirajuci njegove sopstvene izraze, da gomila izraza koji svi imaju SEKSUALNU konotaciju (*suknje, testosteroni, frustracije, onanisanje, praznjenje, naduvavanje, muzjaci, zene koje *uzimaju*...)nije bas *uobicajena* u raspravi o temi kao sto je ova i ironicno zakljucim da mi je jasno da je takva osoba *vrhunski strucnjak* za regrutno-mobilizacijska pitanja ali da je mozda bolje da, umesto sa mnom, raspravu nastavi sa strucnjacima za neku drugu oblast. Izvini prijatelju, zao mi je ako se zbog toga osecas uvredjeno, ali ne teram te ja da koristis takve bljuvotine od reci a jezik kojim se neka osoba sluzi ipak dosta govori i o njegovoj licnosti. A posto si u pretproslom postu u raspravu uveo i VANZEMALJCE *koji su ti najsumnjiviji* (sto je isto cinilac o kome samo *najveci strucnjaci* vode racuna) samo si potvrdio moju zebnju, nazalost. Ako i posle ovog dodatnog objasnjenja mislis da sam ti ja za nesto kriv predlazem ti da me prijavis moderatorima foruma pa neka oni prosudjuju, ionako oni za to valjda i sluze
 
Ja sam nažalost odslužio vojsku u JNA i mogu samo reći da je to uzaludno bačeno vreme i da je većina mrzela što služi vojsku, jedino su ono baš najveći seljaci (a valjda im kući nije bilo bolje jer su morali da oru) voleli što služe taj rok , bili povodljivi i zapinjali da budu desetari. Ubrzo se pokazalo da je ista ta vojska običan lipov qurac (česta sintagma pomenutih ).
 
Poslednja izmena:
Cuj covece, ako si pojeo bunike, umi se hladnom vodom, pogledaj se u ogledalo i ako vidis sebe onda se vrati.

Kako zena moze za pet dana steci kondiciju a koju vojnik stekne za nekoliko meseci i kako dete 20 km moze nositi tesku 20 kg vojnu opremu....

Slusaj bre ti buniko jedna, aj razumem ovog vojnika sto se busa, ali ti nisi ni video vojsku ni blizu i verovatno ne mozes ni kilo hleba da nosis, pa ti je zato vazno da teras druge da sede tamo gde ti ne mozes.
Ko jos, osim specijalnih jedinica ratuje na taj nacin?

- - - - - - - - - -

Kako ja to vredjam sagovornike? Time sto ukazem nekom, citirajuci njegove sopstvene izraze, da gomila izraza koji svi imaju SEKSUALNU konotaciju (*suknje, testosteroni, frustracije, onanisanje, praznjenje, naduvavanje, muzjaci, zene koje *uzimaju*...)nije bas *uobicajena* u raspravi o temi kao sto je ova i ironicno zakljucim da mi je jasno da je takva osoba *vrhunski strucnjak* za regrutno-mobilizacijska pitanja ali da je mozda bolje da, umesto sa mnom, raspravu nastavi sa strucnjacima za neku drugu oblast. Izvini prijatelju, zao mi je ako se zbog toga osecas uvredjeno, ali ne teram te ja da koristis takve bljuvotine od reci a jezik kojim se neka osoba sluzi ipak dosta govori i o njegovoj licnosti. A posto si u pretproslom postu u raspravu uveo i VANZEMALJCE *koji su ti najsumnjiviji* (sto je isto cinilac o kome samo *najveci strucnjaci* vode racuna) samo si potvrdio moju zebnju, nazalost. Ako i posle ovog dodatnog objasnjenja mislis da sam ti ja za nesto kriv predlazem ti da me prijavis moderatorima foruma pa neka oni prosudjuju, ionako oni za to valjda i sluze

Nisu u pitanju moji postovi nego tvoji od pocetka, moji su reakcija na nasilje koje si pokazao kao "poznavalac", ko zna cega, a prema temi i sagovornicima. Ne bih vise da ti pomazem u ometanju diskusije.
 
Slusaj bre ti buniko jedna, aj razumem ovog vojnika sto se busa, ali ti nisi ni video vojsku ni blizu i verovatno ne mozes ni kilo hleba da nosis, pa ti je zato vazno da teras druge da sede tamo gde ti ne mozes.
Ko jos, osim specijalnih jedinica ratuje na taj nacin?[/COLOR]

Ne ja, ti bunika. Tacnije, mislio si da si se najeo bunika kada si stao ispred ogledala i video pacoliko lice. To ti je isto kao da si jeo bunike.

Poredis malu decu i zene sa vojnicima, kazes da su deca spremna za rat, da nauce za pet dana ono za sta se vojnik osposobljava godinu dana. Covece, ti si trso.
 
Ne ja, ti bunika. Tacnije, mislio si da si se najeo bunika kada si stao ispred ogledala i video pacoliko lice. To ti je isto kao da si jeo bunike.

Poredis malu decu i zene sa vojnicima, kazes da su deca spremna za rat, da nauce za pet dana ono za sta se vojnik osposobljava godinu dana. Covece, ti si trso.

U dvadeset godina svako ima kondicije, osim vas bolesnih. Covek nisi postao iz drugih razloga, a ne zato sto nisi mogao u vojsku.
 
U dvadeset godina svako ima kondicije, osim vas bolesnih. Covek nisi postao iz drugih razloga, a ne zato sto nisi mogao u vojsku.

Reagovao si na vojsku tvrdeci da za vreme osposobljavanja vojnika koje traje godinu dana isti rezulat postizu deca i zene za pet dana?!

Pa si upleo specijalne jedinice, a sada i kondiciju mladih od dvadeset godina. Alo bre, kakve veze imaju dvadesetogisnjaci sa zenama i decom?


U vezi mene, ja sam vojni rok odsluzio, nisam se kao ti prijavio za civilno gde se uci menjanje posteljine pacijentima i nosenje pelena do kontejnera. Sad znam zasto poistovecujes vojnika sa babaicama.
 
Poslednja izmena od moderatora:
- - - - - - - - - -



Nisu u pitanju moji postovi nego tvoji od pocetka, moji su reakcija na nasilje koje si pokazao kao "poznavalac", ko zna cega, a prema temi i sagovornicima. Ne bih vise da ti pomazem u ometanju diskusije.

I dalje ne razumem stav o mojoj *nasilnosti* koju spominjes (posto to nicim nisi argumentovao kao sto nisi argumentovao ni ostale fraze koje *ispaljujes*) ali zahvaljujem ti u svakom slucaju sto me *resavas bede* da se dalje razvlacim sa nekim tako *strucnim* poput tebe
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top