Pseudo zanimanja

Sine, ja sam software developer sa vise od 20 godina iskustva, zavrsio i osnovne i postdiplomske studije na drzavnom fakultetu :)
Sada vlasnik firme, i programiram vrlo malo, uglavnom kontrolisem sta drugi rade.
Radim sa projekt menadzerima cele svoje karijere i iz iskustva sa obe strane ti kazem da to ne da nije prodavanje magle, nego je jedna od najvaznijih uloga u razvoju proizvoda, pogotovo softverskog.

Dakle, ne branim svoju struku, i da prartis fabulu, video bi da sam ranije napisao da taj posao ne bih radio osim ako bi me neko brutalno dobro platio (pod tim brutalno dobro misim na cifre od bar 300.000 evra godisnje).
Ti su krupni kapitalista a takvi uopste nemaju empatiju .... iz iskustva ti ja govorim sta je porobljavanje... i sam znas koliko tu ima nepravde tako da ....
 
Ne gresim ... vi koji ste se okitili parama uopste nemate ni trunke emocija .... ljudi za vas rade od 8 do 20 ... vi ubirat evse plodove uglavnom drugi rade za vas..vi putujete ,kontrolisete ... pricate...zajebavate ...

Za mene ljudi rade maksimum 35h nedeljno, a placeni su 20% iznad proseka za to sto rade, tako da stvarno ne znam o cemu pricas :)

I ne znam sta ti to znaci "okitili parama", jel ti zaista mislis da neko ko je vlasnik neke male IT firme ima neke silne pare?
Koristis termin "krupni kapitalista", znas li uopste sta to znaci? Jel ti mislis da svako ko je vlasnim neke male IT firme ima neke silne milione? 😂
Pa sto mi neko ne rece ranije da sam milioner 🤣🤣🤣
 
Ne gresim ... vi koji ste se okitili parama uopste nemate ni trunke emocija .... ljudi za vas rade od 8 do 20 ... vi ubirat evse plodove uglavnom drugi rade za vas..vi putujete ,kontrolisete ... pricate...zajebavate ...
Sve i da jeste tako, da li te je on negde zarobio ili kupio kao roba pa ti sad moraš da ga slušaš?
 
S tim sto nisu samo u drzavnim poslovima nego i u privatnim ...
svakako. Ja sam pre vise godina hteo da idem na demonstracije u Berlin protiv americkog napada na Irak i zatrazio od gazde (u Minhenu) dva dana odmora, pa kad je cuo zasto mi trebaju slobodni dani, rekao je da ako odem, gubim radno mesto. Inace, pre i posle toga, kad god sam zatrazio slobodne dane, davao mi je bez problema.
E a zato, kad kapitalista bankrotira, drzava od njega ne trazi ono sto je pokrao od sopstvene firme, dug se prebacuje na budzet a kapitalista otvara novu firmu (na sestrino ime) i krece u novi krug pljacke, dok u medjuvremenu skuplja profit od svojih radnika , cime puni kasu duboke drzave, i drzi radnike dalje od demonstracija, .......kao na primer, onih na koje sam ja hteo ici.
Tako funkcionise kapitalisticki sistem. Kapitalisti su tampon sloj izmedju narodnih masa i duboke drzave i zato ih duboka drzava debelo placa..........vile, jahte, bogatstvo.............to da kapitalisti prave lovu, okaci macku o rep. Video sam na koji nacin postaju bogati.........upravo kako sam opisao.
 

Back
Top