Psa mi je udario auto

NEPOZNATA1

Početnik
Poruka
2
Zdravo svima danas popodne sam otisla sa mamom do grada moj pas je krenuo sa nama jer uvek ide za nama jer nas voli jelte pre mesec dana je dosao iz grada sa nama i posto nije niciji mi smo odlucili da ga udomimo i sad je nas jako je dobar kuca lize me i igra se samnom uvek naime da ispricam sta se desilo, mi smo tako setali i jedan veliki debeo pas izlazi iz jednog dvorista koje ima kapiju ali danas u tom trenutku je kapija bila otvorena i krece da ujeda mog psa i ja krenem da se derem ali pas ne prestaje da ga ujeda i kako je moj pas krenuo da bezi u tom trenutku zalece se auto i udara ga i ovaj drugi pas pocinje da bezi u ton trenutku bukvalno je moj pas povredjen zbog drugog psa i ja pretrcim ulicu i uzmem i sklonim ga sa ulice povredjena mu je noga ima krvarenja htela sam da ga odnesem kod veterinara al nemam novca ja sam student veterinar bi najmanje uzeo 2 3 hiljade majka mi nebi dala toliko i ja i mama ga ostavimo na 10 minuta da odemo da nadjemo taksi da ga odvedeno kuci jelte vracamo se po njega kad on bezi od nas sklanja se od ljudi ne znam zasto je poceo da se sklanja posle smo ga dovezli kuci i kuca je sad u sobi spava odmara malo sam ga mazila dala mu da jede i vodu malo je jeo ne znam sta bih mogla da uradim molim vas pisite mi savete ?
 
Veterinar ce ti najbolje reci.
Ali ako bas ne mozes da ga odvedes i slicno onda ako jede je ok, sad je u soku i treba mu par dana da se vrati u normalu, zato je i bezao jer je uplasen i u tim momentima moze i da ujede u trenutku panike refleksno bez obzira koliko te voli.

Ako mu je njuska vlazna i usta mu se ne suse trebalo bi da bude ok i ako izgura dva dana..
E sad ako ima neki prelom to je druga prica.

Ja sam doziveo slicnu situaciju i gadno je bilo sto je bio vikend i nije bilo veterinara dostupnih a u drugom gradu da odem to je mucenje i mnogo toga te sam bio primoran da zovem ovde lokalnog koji je rekao isto sto sam ti ja napisao.Posle u ponedeljak je imao operaciju kuka i ima sipku u nozi i trebalo mu je negde oko 5 meseca da se skroz oporavi.

Imam ga 14 godina vec.

Nadam se da ce tvoj pas biti ok i nemoj da ga setas bez povodca jer ne umeju da se ponasaju u saobracaju i mnogo sto sta moze da ih uznemiri da istrce na put bez opreza kao u ovom slucaju i ja sam slicno doziveo jer su ga pojurila dva psa te je izleteo naglo na put da bezi i udarila ga kola u zadnji deo desne noge i to se zavrteo sve na moje oci.U trenutku panike i soka me je ujeo jer je bio pogubljen od soka i bola, dok mu je radeo adrenalin nekako smo stigli kuci jer se desilo bas blizu.

Kad idem kroz grad obavezno povodac dok ne stignemo negde gde moze da trci bezbedno na periferiji bez ulica...
 
Zdravo svima danas popodne sam otisla sa mamom do grada moj pas je krenuo sa nama jer uvek ide za nama jer nas voli jelte pre mesec dana je dosao iz grada sa nama i posto nije niciji mi smo odlucili da ga udomimo i sad je nas jako je dobar kuca lize me i igra se samnom uvek naime da ispricam sta se desilo, mi smo tako setali i jedan veliki debeo pas izlazi iz jednog dvorista koje ima kapiju ali danas u tom trenutku je kapija bila otvorena i krece da ujeda mog psa i ja krenem da se derem ali pas ne prestaje da ga ujeda i kako je moj pas krenuo da bezi u tom trenutku zalece se auto i udara ga i ovaj drugi pas pocinje da bezi u ton trenutku bukvalno je moj pas povredjen zbog drugog psa i ja pretrcim ulicu i uzmem i sklonim ga sa ulice povredjena mu je noga ima krvarenja htela sam da ga odnesem kod veterinara al nemam novca ja sam student veterinar bi najmanje uzeo 2 3 hiljade majka mi nebi dala toliko i ja i mama ga ostavimo na 10 minuta da odemo da nadjemo taksi da ga odvedeno kuci jelte vracamo se po njega kad on bezi od nas sklanja se od ljudi ne znam zasto je poceo da se sklanja posle smo ga dovezli kuci i kuca je sad u sobi spava odmara malo sam ga mazila dala mu da jede i vodu malo je jeo ne znam sta bih mogla da uradim molim vas pisite mi savete ?


Iskreno pas treba da bude pregledan od veterinara
 
Iskreno pas treba da bude pregledan od veterinara
I ja bih to rekao..
Hitan slučaj je, po opisu.
Mada ta ujedanja obično nisu da ozbiljno povrede, među uličnim psima.
Udarac auta je možda bio blaži nego što je prvi utisak ostavio..se zaustavio vozač?
Spasili bi ga. Pa bi onda tražili protiv vrednost za svoju uslugu...

Ali ako već nije uginuo, biće ok...
Kad se udes desio. Popodne.
 
Poslednja izmena:
Veterinar ce ti najbolje reci.
Ali ako bas ne mozes da ga odvedes i slicno onda ako jede je ok, sad je u soku i treba mu par dana da se vrati u normalu, zato je i bezao jer je uplasen i u tim momentima moze i da ujede u trenutku panike refleksno bez obzira koliko te voli.

Ako mu je njuska vlazna i usta mu se ne suse trebalo bi da bude ok i ako izgura dva dana..
E sad ako ima neki prelom to je druga prica.

Ja sam doziveo slicnu situaciju i gadno je bilo sto je bio vikend i nije bilo veterinara dostupnih a u drugom gradu da odem to je mucenje i mnogo toga te sam bio primoran da zovem ovde lokalnog koji je rekao isto sto sam ti ja napisao.Posle u ponedeljak je imao operaciju kuka i ima sipku u nozi i trebalo mu je negde oko 5 meseca da se skroz oporavi.

Imam ga 14 godina vec.

Nadam se da ce tvoj pas biti ok i nemoj da ga setas bez povodca jer ne umeju da se ponasaju u saobracaju i mnogo sto sta moze da ih uznemiri da istrce na put bez opreza kao u ovom slucaju i ja sam slicno doziveo jer su ga pojurila dva psa te je izleteo naglo na put da bezi i udarila ga kola u zadnji deo desne noge i to se zavrteo sve na moje oci.U trenutku panike i soka me je ujeo jer je bio pogubljen od soka i bola, dok mu je radeo adrenalin nekako smo stigli kuci jer se desilo bas blizu.

Kad idem kroz grad obavezno povodac dok ne stignemo negde gde moze da trci bezbedno na periferiji bez ulica...
Daj sliku malog hrabrog saputnika tvog.
Životnog.
 
više je u problemu tekstopisica , ako je automobil oštećen
Nije njen pas.
Tako da nije.

Samo se iskomplikovala.
Dva psa se nisu razumela pa je zbog pokušaja da se smire na kraju već ugroženi pas dobio i dodatni udarac...

Ja sam ubio nesrećnika. Salaški pas.
Platih kaznu iako je natrčao na mene.
Odgovoran sam zato što sam bio tamo.
Žao mi ga.
Loši putevi kod Malog Iđoša...
Oko 50kmh sam išao motociklom.
Mene je oprema spasla...leteo sam po asfaltu...
To kuče prednji točak, istrčao iz jarka..:((((
 
Nije njen pas.
Tako da nije.

Samo se iskomplikovala.
Dva psa se nisu razumela pa je zbog pokušaja da se smire na kraju već ugroženi pas dobio i dodatni udarac...

Ja sam ubio nesrećnika. Salaški pas.
Platih kaznu iako je natrčao na mene.
Odgovoran sam zato što sam bio tamo.
Žao mi ga.
Loši putevi kod Malog Iđoša...
Oko 50kmh sam išao motociklom.
Mene je oprema spasla...
To kuče prednji točak...:((((
prvi deo ok u pravu si
ali za tvoj slučaj, kako možeš ti da platiš kaznu kada pas mora da je u dvorištu ili zavezan , šta će pas bez kontrole na sred puta, kod mene za takve slučajeve nadležno je državno preduzeće za održavanje puteva , za oštećenja na automobilu sleduje ti obeštećenje , a ne ti da plaćaš
 
prvi deo ok u pravu si
ali za tvoj slučaj, kako možeš ti da platiš kaznu kada pas mora da je u dvorištu ili zavezan , šta će pas bez kontrole na sred puta, kod mene za takve slučajeve nadležno je državno preduzeće za održavanje puteva , za oštećenja na automobilu sleduje ti obeštećenje , a ne ti da plaćaš
Pitaj advokata, nije hteo da se bavi, i sudiju naravno. Minimalna je kazna.

Rekli su da sam vozio brže nego dozvoljenom brzinom.
Nisam, 80kmh je van naselja?
Bilo je na izlazu/ulazu u Kis Egyes.

Čak mislim da zbog lošeg puta sam dodatno usporio i time mi je i izleteo, krajičkom oka sam ga video.
Rekli bi nemoguće, ali kažu da su zečevi i opasniji za motocikle...

Da ssm išao brže od dozvoljene ne bih ja sada ovo pisao pod uslovom i da je pas uspeo u svojoj suludoj zamisli...

Ironija dan posle beh na RTSu u kadrovima obuke za bezbednu vožnje, obuka je bila par dana pre incidenta...

Meni je psa žao.
Mene i motora nije...
Nije mi ništa bilo, par ogrebotina na laktovima jer je neki pametnjaković skinuo štitnike, iako su zaustavili saobraćaj prvi koji su pritekli, zvali hitnu, dali mi ćebe...
Wow.. u užasnoj tragediji po nesrećnog džukca...
 
Daj sliku malog hrabrog saputnika tvog.
Životnog.

Imao je nezgodu 2016 ako sam pogodio, sad je starac i nije bas mali onako srednje velicine.

Ima neki kasalj vec 3 godine mu se javlja kad se uznemiri ili slicno.Srcane probleme ima ko matorci, nesto s pritiskom.Jede super i vrti se po dvoristu, vec je postao stari pas tj ne moze vise da juri kao nekad i posle setnji se umiri i drema...Pojavile mu se i pegice na dva mesta na desnu prednju sapu mu dlaka otpala pa mu mazem neku mast kremu i pije palintrex tako veterinar reko.
 

Prilozi

  • IMG_20240124_230430.jpg
    IMG_20240124_230430.jpg
    187,8 KB · Pregleda: 4
Nije njen pas.
Tako da nije.

Samo se iskomplikovala.
Dva psa se nisu razumela pa je zbog pokušaja da se smire na kraju već ugroženi pas dobio i dodatni udarac...

Ja sam ubio nesrećnika. Salaški pas.
Platih kaznu iako je natrčao na mene.
Odgovoran sam zato što sam bio tamo.
Žao mi ga.
Loši putevi kod Malog Iđoša...
Oko 50kmh sam išao motociklom.
Mene je oprema spasla...leteo sam po asfaltu...
To kuče prednji točak, istrčao iz jarka..:((((

Ovog mog kad su udarili samo su malo ukocili i produzili kao da je pobego vozac...
 
I da dodam, opravih motor i napravih posle još desetak hiljada km po Srbiji i Vojvodini, i onda sletih na početku druge sezone Rtnju...

Misleh da ću ležati zbog rebara, ali samo par nedelja bolelo.
Ali motor više nisam hteo da vidim jer sam u međuvremenu položio za B...
 
Ovog mog kad su udarili samo su malo ukocili i produzili kao da je pobego vozac...
Meni nisu dozvolili da vidim psa.
Tj da ustanem...
Brinuli da nisam nešto polomio.
Nisam.
Oprema. Vizir napukao.
Kroz moju glavu prošlo dal ću ustati.
Motor nalegao pored puta...
Ja na sred. Dobro pa me nije dokusurio sledeći vozač...nije. pomogao očinski...
Mislim da mi rekao da se i njemu desilo pre dvadesetak godina dok smo čekali hitnu
..

Možda i bolje.
Trauma i osećaj ubistva bi bio veći.

Da je on mene i sebe ubio, vrv bih bio jedan red u novinama/medijima...
Jedan manje...

Pas ne bi smeo biti na putu.
Mogao je tebe da tuži. Ti si odgovoran za ponašanje tvog psa...
Iako je ljudski da se vidi dal je živ...


Policija nije htela da se bavi sa tom vrstom odgovornosti ali su me smarali da idem u ispostavu u MI posle incidenta...
 
Poslednja izmena:
Пас мора што пре код ветеринара да се установи да ли има унутрашње повреде од ударца и то је незаобилазно.
Ако су ппаре толики проблем можемо да организујемо овде да колетивно платимо преглед.
 
Zdravo svima danas popodne sam otisla sa mamom do grada moj pas je krenuo sa nama jer uvek ide za nama jer nas voli jelte pre mesec dana je dosao iz grada sa nama i posto nije niciji mi smo odlucili da ga udomimo i sad je nas jako je dobar kuca lize me i igra se samnom uvek naime da ispricam sta se desilo, mi smo tako setali i jedan veliki debeo pas izlazi iz jednog dvorista koje ima kapiju ali danas u tom trenutku je kapija bila otvorena i krece da ujeda mog psa i ja krenem da se derem ali pas ne prestaje da ga ujeda i kako je moj pas krenuo da bezi u tom trenutku zalece se auto i udara ga i ovaj drugi pas pocinje da bezi u ton trenutku bukvalno je moj pas povredjen zbog drugog psa i ja pretrcim ulicu i uzmem i sklonim ga sa ulice povredjena mu je noga ima krvarenja htela sam da ga odnesem kod veterinara al nemam novca ja sam student veterinar bi najmanje uzeo 2 3 hiljade majka mi nebi dala toliko i ja i mama ga ostavimo na 10 minuta da odemo da nadjemo taksi da ga odvedeno kuci jelte vracamo se po njega kad on bezi od nas sklanja se od ljudi ne znam zasto je poceo da se sklanja posle smo ga dovezli kuci i kuca je sad u sobi spava odmara malo sam ga mazila dala mu da jede i vodu malo je jeo ne znam sta bih mogla da uradim molim vas pisite mi savete ?
U šoku je, sasvim ubičajeno posle takvog udarca. Naravno da se sada plaši svega, samo polako i strpljivo a što se tiče povrede, probaj da proveriš da li je kost povređena, to možeš laganim opipavanjem noge, videćeš po kucinoj reakciji, ako se trza ili cvili kada joj dodirneš neki deo noge, moguće i da je polomljena. Ne znam šta bih ti rekla, potreban je veterinar, imaš li nekog druga, rodbinu, bilo koga ko poznaje nekog veterinara da ti da savet makar ?
 

Back
Top