Prvi svetski kongres vestica u Velikom Gradistu

Pa jesi ti vernik ili sujevernik? I zašto?

Верник сам а нисам сујеверан.

На то питање ЗАШТО имам мали милиЈон ЗАТО. Али да вама који сте опседнути науком, роботиком и евентуалном МОЋИ коју можете извући за сопствени самољубиви ЕГО покушам да одговорим вашим спарушеним језиком: ЗАТО ШТО САМ ТАКО ПРОГРАМИРАН...:hahaha:
 
Верник сам а нисам сујеверан.

На то питање ЗАШТО имам мали милиЈон ЗАТО.
Pa ja tebe razumeh da je osnova ova dva pojma ista, pa zato pitam zašto nisi sujeveran ako si vernik. Ti si pominjao neko natrčavanje na pesnice i ostalo, pa reko' dal' se dobro razumemo. Dok ne objasniš šta te to sprečava da budeš sujeveran - računam da si ipak ti više natrčao nego ja.
Али да вама који сте опседнути науком, роботиком и евентуалном МОЋИ коју можете извући за сопствени самољубиви ЕГО покушам да одговорим вашим спарушеним језиком: ЗАТО ШТО САМ ТАКО ПРОГРАМИРАН...:hahaha:
E da se i nas dvojica najzad složimo oko nečega.... :ok:
 
Pa ja tebe razumeh da je osnova ova dva pojma ista, pa zato pitam zašto nisi sujeveran ako si vernik. Ti si pominjao neko natrčavanje na pesnice i ostalo, pa reko' dal' se dobro razumemo. Dok ne objasniš šta te to sprečava da budeš sujeveran - računam da si ipak ti više natrčao nego ja.

E da se i nas dvojica najzad složimo oko nečega.... :ok:

То би било исто као када бих сада почео да објашњавам зашто су неки људи
теисти а неки атеисти - значи, узалудан посао.:cool:
 
Mada se potvrđuje moja teorija da postoji nešto što povezuje religioznu veru (u Boga) i najobičnije prostonarodno sujeverje. Evo imamo one koji veruju i u veštice i "sotonje" koji zaskaču dede po mraku....

Svašta... da nisam ateista sad bi' se prekrstio. :mrgreen:

To nije sujeverje, to je istina!

To nije veštica nego kuga ili čuma. ;)
A ako je pored vodenica može da ima veze i sa vampirima ili snažnim, divljim ljudskim duhovima.
Opet nema veze sa vešticama.

Hm, da... i posle mene dežurni vernici ubeđuju kako su Srbi pravoslavci. :hahaha:

U pravu si, izgleda, to je kuga ili cuma, i o tome mi je pradeda govorio, pa i deda.

Ali to nema veze sa pravoslavljem, vec sa nekim cudnim dogadjajima.
 
Kako drugachije nego vredjanjem...
Kako bi se ti zvao da ne verujesh u tog jednog Boga?
Monoteista -1 Bog?
To je tačno. Mita ne veruje u Zevsa, koji je nekad bio sasvim kredibilan bog, a one koji nisu verovali u Zevsa i ostatak ekipe sa Olimpa - lokalni Grci su zvali upravo ateistima (odatle i potiče sam pojam)

Dakle, i Mita je ἄθεος, hteo on to da prizna ili ne.
 

Back
Top