Quantcast

Prvi komp

vecleD

Početnik
Poruka
4
Maticna: MSI B450M Pro4
GPU: GeForce GTX 1650 Super
CPU: Ryzen 5 2600
HDD:Seagata Baracuda 1TB
SSD: WD Black SN 750 250GB
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz
PSU: Corsair TX650M Gold
Monitor: Asus VP228H
Sta mislite i neki predlog za kuciste

GIDEON

Domaćin
Poruka
3.561
A cuj sad se setih jedan VN iz 2013, jedan DM iz 2014 i jedan eksterni M3 portable iz prosle godine, svi rade, seagate.
Sta sad?
Pa nista, to je tvoje iskustvo, bas kao i moje. Ovde smo valjda da bi razmenjivali ista, zar ne?
Ja se obicno bakcem sa serverskim HDD i tu Seagate ima monopol. Licno, ranije sam najbolje iskustvo imao sa Hitachi HDD, ali oni su se povukli iz tog biznisa, bas kao i mnogi drugi.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.251
Pa nista, to je tvoje iskustvo, bas kao i moje. Ovde smo valjda da bi razmenjivali ista, zar ne?
Ja se obicno bakcem sa serverskim HDD i tu Seagate ima monopol. Licno, ranije sam najbolje iskustvo imao sa Hitachi HDD, ali oni su se povukli iz tog biznisa, bas kao i mnogi drugi.
Pregazio mnoge napredak tehnologije, kao i mnoge pre toga! Dvostruki hendikep: Sve više raje prelazi na prenosna smart-govanca, i SSD tehnologija. Sada je valjda konačno red i na Majkrosoftu? :zcepanje:

GIDEON

Domaćin
Poruka
3.561
Pregazio mnoge napredak tehnologije, kao i mnoge pre toga! Dvostruki hendikep: Sve više raje prelazi na prenosna smart-govanca, i SSD tehnologija. Sada je valjda konačno red i na Majkrosoftu? :zcepanje:
Aman bre mani se Majkrosofta. :rotf:
Kod klasicnog ERP-a stvari su manje vise iste kao i pre 10 godina, osim sto se sve vise korist VM il hyper V. Na tvoju radost, ja mislim da je VM bolji, mada oba koncepta su veliko sranje i to je moje licno misljenje. SSD su kod servera i dalje relativno retki , pre svega zbog inercije prema 15K HDD koji su sve jeftiniji. Buducnost su SSD i tu nema sumnje.

bmaxa

Domaćin
Poruka
3.587
Pazi toshiba ti je hitachi :P

bmaxa

Domaćin
Poruka
3.587
Aman bre mani se Majkrosofta. :rotf:
Kod klasicnog ERP-a stvari su manje vise iste kao i pre 10 godina, osim sto se sve vise korist VM il hyper V. Na tvoju radost, ja mislim da je VM bolji, mada oba koncepta su veliko sranje i to je moje licno misljenje. SSD su kod servera i dalje relativno retki , pre svega zbog inercije prema 15K HDD koji su sve jeftiniji. Buducnost su SSD i tu nema sumnje.
Mislim da na serveru SSD ima problem u tome sto kada 24/7 pises, to ode za relativno kratko vreme, a ovi sto traju dugo su mnogo skuplji od HDD.

GIDEON

Domaćin
Poruka
3.561
Pazi toshiba ti je hitachi :P
Jeste danas, ali nije tako uvek bilo. Ja sam fosil kao i vaske, pa pamtim i vreme kada je HP pravio svoje diskove. Nego ima jedna interesntna stvar. Dell storage arrey nece da prima diskove koji nemaju Dell firmware. Dao Bog, Del nikada nije pravio HDD, vec ih je samo uzimao od drugih proizvodjaca, ukljucujuci i Toshibu.

Poruka
3.762
Ne kontas ocigledno.,...Kad kazes WD nije svejedno jeli WD Blue ili Green ili Black..Black su najkvalitetniji i Red Pro...Ostali...lutrija. Tako da ne mozes da generalizujes..

igiboy

Domaćin
Poruka
3.615
Maticna: MSI B450M Pro4
GPU: GeForce GTX 1650 Super / -------> 1660 Super
CPU: Ryzen 5 2600
HDD:Seagata Baracuda 1TB / ------- > WD blue
SSD: WD Black SN 750 250GB
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz / --------> Patriot Viper 4 Series 16GB 2x8GB 3200MHz
PSU: Corsair TX650M Gold
Monitor: Asus VP228H
Sta mislite i neki predlog za kuciste
Kolika bi ti bila razlika u cenama sa ovim korekcijama? Prevelika ili izdrzljiva?

vecleD

Početnik
Poruka
4
Kolika bi ti bila razlika u cenama sa ovim korekcijama? Prevelika ili izdrzljiva?
Za GPU razlika 7200 din a ram 600din, Imam neki stari monitor nije los pre sam igrao na njemu ali mu je prikljucak VGA a na ovoj maticnoj ploci JE HDMI. Pa se razmisljam da uzmem te komponente sto si ti napisao a ovamo da uzmem samo adapter HDMI to VGA. Sta mislis o toj kombinaciji.

igiboy

Domaćin
Poruka
3.615
Za GPU razlika 7200 din a ram 600din, Imam neki stari monitor nije los pre sam igrao na njemu ali mu je prikljucak VGA a na ovoj maticnoj ploci JE HDMI. Pa se razmisljam da uzmem te komponente sto si ti napisao a ovamo da uzmem samo adapter HDMI to VGA. Sta mislis o toj kombinaciji.
Ne znam kako bi ti radio monitor preko adaptera, ne radi svaki pravilno, negde rezoluciju neće da prenese kako treba a negde boje. Koji je model?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.