Prva ljudska civilizacija

Vredi, jer sve što postoji je povezano neraskidivim nitima. Ništa nije incognito. Reč “bog” velikim slovom “B” pišu samo dve vrste ljudi: vernici i oni koji se boje boga. Inače je dogovorna stvar u pitanju, uglavnom se piše malim slovom “B”, jer je titula, kao recimo “profesor”, a ako je neko vernik ili se boji nadbića onda piše velikim slovom “B”.

Moral u sebi, naročito po principu “ne čini drugome ono što ne želiš da drugi čini tebi”, u sebi sadrži svako živo biće.

Sve što postoji mora imati tvorca, ili pak graditelja. Osim ako je sve što postoji večno. I u tom slučaju mora postojati tvorac, jer se sve vrti u krug. Najveći umovi su uvažavali postojanje tvorca, a majstori sa pivom u ruci su sve to negirali. Da su ti majstori bili pametniji od filozofa i mislilaca to naprosto može da bude kao što može da se napravi drveni šporet i da se u njemu lože drva. Nema nikakvog paradoksa, naročito ukoliko sve što postoji postoji oduvek, s tim što ciklično nastaje i nestaje, zbija se u jednu tačku i opet širi iz nje, kad sva samosvesna bića periodično padaju u san izazvan potpunim uništenjem prethodne apsolutne celine, kada prvoprobuđeno biće ponovo gradi sve svetove kada sve krene iz te jedne tačke. O čemu govorim? O ovome...

U nekom posve mračnom prostoru je svetlucala jedna mala iskra. Njen bezvremenski mir poremetio je jedan jedini impuls koji ju je uzdrmao izazvavši eksploziju. Njeni delići su se raspršili na sve strane. Počelo je da teče vreme. Iz njene sredine izletelo je nebrojeno mnogo svetlosnih bića, koja su se tek probudila iz dugog sna izazvanog pređašnjim uništenjem potpune celine. Svi su pospani i polusvesni, svi osim jednog koji je za sve ovo vreme bio polubudan; on je bio jedini nosilac svetlosti dok su svi ostali spavali. Njegova želja da obnovi pređašnju potpunu celinu je i izazvala taj impuls. U desnoj ruci je nosio baklju. Oprživši najbliže oko sebe, razbudio ih je i proglasio ih svojim saradnicima. Bilo ih je dvanaest i svi postadoše visokosvesni. Ostali ostadoše polupospani. Svi se zadržaše oko nosioca svetlosti. Egzistiraše u dokolici, dok od ostataka praiskre svetlosti izgradiše bezbrojne svetove, skupine bleštavih i tamnih kosmičkih tela okupljenih u nebrojene galaksije. Na njima sami od sebe iznikoše raznorazni oblici organskog života. Želeći da napuste dokolicu duhovnog postojanja, jedanaestorica od dvanaestorice pobegoše u materijalne svetove odvedovši sa sobom tri četvrtine ostalih podanika svetlosti. Svi doživeše pád u bedu materijalnog postojanja.

Duhovne stvari se ne dokazuju, one su same sebi dokaz. Duhovnost se ne može dokazivati materijalističkim stvarima.

Civilizacija pocev od najnizih stupnjeva ne bi postojala kada bi samo jedan dan vladala norma "ne cini drugima sto ne zelis sebi" a inace ni nesto nalik moralu uopste ne postoji oko nas barem u formi u kojoj se opisuje.

To mozda u nekom tvom carstvu iz jaslica,sto se ljudske civilizacije tice svako ko veruje u tvorca ne moze ni osnovnu skolu da zavrsi,tacnije pada u 5 razredu i ponavlja ga sve dok ne nauci za koliko i kada je nastala zemlja.

Odavno se zna pravilo da mozes da budes religiozan ili pametan.

Sto se samo po sebi namece da duhovnost nije tacna.
 
Zoran Jov : Moral u sebi, naročito po principu “ne čini drugome ono što ne želiš da drugi čini tebi”, u sebi sadrži svako živo biće. = Ne slazem se:manikir: s konstatacijom al s mislju u navodnicama se slazem

"sve što postoji je povezano neraskidivim nitima".= donekle se slazem sem ak se ispoprekidaju niti :manikir:
Sve što postoji mora imati tvorca! - apsolutno se slazem :manikir:
Teorijom nastanka - slabo bih se slozila:roll: jer u toku procesa stvaranja od strane Stvoritelja nema dokaza da mu je neko pomagao :think: a ko su ti ta 12-ca pojma nemam :think:

:bye::gace: Papaaa

"Duhovne stvari se ne dokazuju, one su same sebi dokaz. Duhovnost se ne može dokazivati materijalističkim stvarima." ne bih se i tu slozila:manikir:
 
Mala digresija uz temu :manikir:
El mos neko da otvori temu na pr: "Kojim je jezikom ta prva civilizacija pricala?"
Ako je to bio jedan od kad i kako su se posle Babilonske kule stvorili drugi jezici kojima danas pricamo i po nekim podatcima koje sam na netu srela ima ih oko 7000 vrsta jezika,
Nesto kao 6969 otprilike bese broj - ne vatajte se za cifru - vatite se za temu :zper: jer su stvarno mnog - koji iscezli koji iz kojih nastali da se ja prosto pitam kako se mi izopste sporazumevamo ovde pored tolikog broja jezika :dontunderstand: Ko nam je to uradijo? Zasto? El da se ne bi sporazumeli i spodelili jedni drugima znanje i na takav nacin liseni nekog znanja koje je na pr neki izumrli narod el civilizacija cak i posle toga napisala il ostavila kao znanje? Ko nas to sputava na Putu do Istine?
Dali smo mi u mogucnosti da to znanje iskoristimo na prav nacin cak i da dodjemo do njega - jer se biju i unistavaju cak i oni koji se medjusobno razumeju - da ne kazem ovde svadjaju :brus::manikir:
Da ne duzim - zapodenite temu - ide uz ovu pa mos se paralelno prica i komentarise - svako nek da svoj maksimum razmisljanja da vidimo sta cemo da se sporazumemo il mozda nesto i naucimo :bye: Papaaaa :brus::manikir:
 
Nije da ocu nesto posebno - SEM CISTOG ZNANJA koje nece me zbunjuje jer odakle znam :think: mozda mi je prabaka Eva ostavila neki Testament :rtfm: pa bih volela da ga procitam, al onaj original - ovaj Novi Testament - Novi Zavet - Biblija = kako ocete ga nazovite - nesto mi jednostrani nije mi dovoljno znanje, onaj Stari Zavet malo isprepisavan i menjan ko i ovaj Novi, pa mi nije cisto znanje i razumevanje, malo me zbunjuje jer dolazi iz raznoraznih i jezika i ljudi i izvora i tumacenja - ocu original da ga ja sama protumacim :think: ispada tumacio svako ko koliko uspeo da dozna i spozna od onoga sto mu je bilo ponudjeno kao znanje! Valjda i mi imamo pravo da se potrudimo da mislimo i ucimo, razmisljamo i prepricavamo :think:
Vi mi samo otkrijte :rtfm: taj Original Testament i kojim je jezikom napisan:rtfm:- pa cemo ga tumacimo svi zajedno :think: da se ne nerviram :besna: sto nista ne znam a nisam se ni potrudila da saznam :rumenko: Eto toliko ! Skromno od mene za pocetak :manikir: ja sam skromna ne trazim mnogo- sama cu da citam ako vi necete :rumenko::zper:
 
Civilizacija pocev od najnizih stupnjeva ne bi postojala kada bi samo jedan dan vladala norma "ne cini drugima sto ne zelis sebi" a inace ni nesto nalik moralu uopste ne postoji oko nas barem u formi u kojoj se opisuje.

To mozda u nekom tvom carstvu iz jaslica,sto se ljudske civilizacije tice svako ko veruje u tvorca ne moze ni osnovnu skolu da zavrsi,tacnije pada u 5 razredu i ponavlja ga sve dok ne nauci za koliko i kada je nastala zemlja.

Odavno se zna pravilo da mozes da budes religiozan ili pametan.

Sto se samo po sebi namece da duhovnost nije tacna.

Civilizacija i ne treba da postoji. Ona je vrhunac nasilja nad planetom od strane jedne životinjske vrste, primata iz reda sisara, koja je umislila da ne pripada živom svetu, već je izmislila ime za sebe, dala sebi pravo da se meša u prirodne zakone i da ih remeti.

To je možda u nekom tvom vojvodstvu iz nokšira, gde si se samoproglasio za markiza od ćenife. Zabole me ona stvar za ljudsku civilizaciju i jadne programirane robove koji sami sebe obeležavaju (tetoviraju se i pirsinguju), proždiru GMO kobasice, salame i čvarke od svinjskih creva i tumora, žderu GMO jaja puna petlove sperme i kokošje menstruacije, piju industrijsko GMO mleko puno kravlje krvi i gnoja - https://www.google.rs/?gws_rd=cr,ssl&ei=c-HDWMeyO6qX6ASNnZOgCQ#q=mleko+puno+kravlje+krvi+i+gnoja - zatim truju se industrijskom hranom sa kodom HACCP i uživaju kafu, duvan, alkohol, lekove i droge. Kakva osnovna škola? Kakav V-ti razred? Kakva starost Zemlje? Ko je to pomenuo? Nauka i uvažavanje tvorca ne moraju biti u koliziji. Potvrdili su najveći umovi, od antičkih filozofa, preko Getea, sve do Tesle.

Ja nisam religiozan, ne pripadam nijednoj verskoj zajednici, jer neću da plaćam članarinu bilo kome. Ali uvažavam prirodne zakone.

Rečenica “duhovnost nije tacna” ne znači apsolutno ništa.
 
Mala digresija uz temu :manikir:
El mos neko da otvori temu na pr: "Kojim je jezikom ta prva civilizacija pricala?"
Ako je to bio jedan od kad i kako su se posle Babilonske kule stvorili drugi jezici kojima danas pricamo i po nekim podatcima koje sam na netu srela ima ih oko 7000 vrsta jezika,
Nesto kao 6969 otprilike bese broj - ne vatajte se za cifru - vatite se za temu :zper: jer su stvarno mnog - koji iscezli koji iz kojih nastali da se ja prosto pitam kako se mi izopste sporazumevamo ovde pored tolikog broja jezika :dontunderstand: Ko nam je to uradijo? Zasto? El da se ne bi sporazumeli i spodelili jedni drugima znanje i na takav nacin liseni nekog znanja koje je na pr neki izumrli narod el civilizacija cak i posle toga napisala il ostavila kao znanje? Ko nas to sputava na Putu do Istine?
Dali smo mi u mogucnosti da to znanje iskoristimo na prav nacin cak i da dodjemo do njega - jer se biju i unistavaju cak i oni koji se medjusobno razumeju - da ne kazem ovde svadjaju :brus::manikir:
Da ne duzim - zapodenite temu - ide uz ovu pa mos se paralelno prica i komentarise - svako nek da svoj maksimum razmisljanja da vidimo sta cemo da se sporazumemo il mozda nesto i naucimo :bye: Papaaaa :brus::manikir:

Kada je Vavilon bio u punom napretku, u Kini je civilizacija postojala vec par milenijuma....

Jezici nastaju usled daljinskih ogranicenosti medju ljudima.

Prvi covekoliki majmuni ljudi su takodje govorili neku vrstu jezika.

I delfini se sporazumevaju nekom vrstom jezika.
 
Zoran Jov : Moral u sebi, naročito po principu “ne čini drugome ono što ne želiš da drugi čini tebi”, u sebi sadrži svako živo biće. = Ne slazem se:manikir: s konstatacijom al s mislju u navodnicama se slazem

"sve što postoji je povezano neraskidivim nitima".= donekle se slazem sem ak se ispoprekidaju niti :manikir:
Sve što postoji mora imati tvorca! - apsolutno se slazem :manikir:
Teorijom nastanka - slabo bih se slozila:roll: jer u toku procesa stvaranja od strane Stvoritelja nema dokaza da mu je neko pomagao :think: a ko su ti ta 12-ca pojma nemam :think:

:bye::gace: Papaaa

"Duhovne stvari se ne dokazuju, one su same sebi dokaz. Duhovnost se ne može dokazivati materijalističkim stvarima." ne bih se i tu slozila:manikir:

Auh, kakav komentar. Ko bi se snašao u moru ovih smajlija. :lol:

- - - - - - - - - -

Kada je Vavilon bio u punom napretku, u Kini je civilizacija postojala vec par milenijuma....

Jezici nastaju usled daljinskih ogranicenosti medju ljudima.

Prvi covekoliki majmuni ljudi su takodje govorili neku vrstu jezika.

I delfini se sporazumevaju nekom vrstom jezika.

Ovo negira besmislenu biblijsku tvrdnju nda je svemir star 6000 godina, koliko je star narod o kome govori Biblija. Da je svemir star 6000 godina, onda dve najudaljenije tačke u svemiru, od tačke A do tačke B, ne bi smele biti daleko više od 6000 svetlosnih godina. A to je besmisleno.
 
Ovo negira besmislenu biblijsku tvrdnju nda je svemir star 6000 godina, koliko je star narod o kome govori Biblija. Da je svemir star 6000 godina, onda dve najudaljenije tačke u svemiru, od tačke A do tačke B, ne bi smele biti daleko više od 6000 svetlosnih godina. A to je besmisleno.

Naravno da je besmisleno.

Prvi covek "Homo sapiens" se pojavio pre 3,5 miliona godina na Zemlji.
 
Naravno da je besmisleno.

Prvi covek "Homo sapiens" se pojavio pre 3,5 miliona godina na Zemlji.

Apsolutno se slažem.

No ovde neki hoće da me ubede kako ja verujem u te nebuiloze i kako sam religiozan, a ja ih razbijam celog života. Šta će kad nisu za bolje.

- - - - - - - - - -

Brate ovo je kvacilo od 101 iz Egipta. Srbi su poceli prvi izvoz 101 u Egipat

Ajoj. :hahaha:
 
HCMgYK7.jpg

ofTU8fl.jpg

551303fc067d7b10643b1cf3


Nema lazi nema prevare. Zastavi roknulo kvacilo, neko iskopao lamelu i sad kao kompjuter koji predvidja buducnost :rotf:
 
Poslednja izmena:
Kada je Vavilon bio u punom napretku, u Kini je civilizacija postojala vec par milenijuma....

Jezici nastaju usled daljinskih ogranicenosti medju ljudima.

Prvi covekoliki majmuni ljudi su takodje govorili neku vrstu jezika.

I delfini se sporazumevaju nekom vrstom jezika.

:dontunderstand:Al ste razvili teoriju sad - sve me ispobuniste :dontunderstand: pomesaste i babe i zabe
De ukratko da vam cujem te teorije evolucije- esmo od majmuna esmo uksrtavani pa Blajbi misli da ce ga ukrste s nekom vanzemajkom ako prica na Krstarici :zcepanje: koji su nam jezik prvi dali majmuni el ko vec - o cemu bre vi ?:dontunderstand: ukratko sto evolucija stala i zeznula monkeya da ne postane cova i sto ne pricamo s monkeyima i na koji jezik kad ni medjusobno se ne razumemo :dontunderstand:
Jel braco srbi? Sta bi so ono vase "Govori srpski da te ceo svet razume?' :dontunderstand:
Evo vam ja decidno i izricito potenciram da vas ne razumem :dontunderstand:
Daklem braco vanzemajci - de vi prislamcite neku vasu teoriju da razmatramo da se ne postidim ja ovih forumasa ovde - ko fol ista smo sorta. ko zna kuj s kim ukrstavan pa se ovako ne sporazumevamo - objasnite to Blajbiju na stranu ja necu da slusam :brus: mene interesuje kako smo postali i kako su stvoreni jezici, kuj nas naucio da pricamo id, i kako su se rasirili u razne vrste i podvrste. Nek Blajbi objasni bar kojim su jezikom te civilizacije u Babilonu pricali i zasto su neka klinasta el znakovna a neka pisma s slovima itd.
Imas i slican primer kad se krscanstvo sirilo u Novi Zavet kad su "plameni jezici" spustili se nakon molitve i ljudi pricali a svaki slusao svoj jezik!!!
Ne vatajte se za cifre i godine - ja ne baratam - dajte teorije, razmisljanja i reci kad vec znamo da pisemo = ovo mi slabo znanje bre :sad2:- nemo se brukamo pred gostima :brus::brus::brus:
 
То за теорије и размишљања је овдје могло прије 5 или 6 година.
Екипа која се тад овдје дружила отишла је на друге ПДФ или ван форума...
Сад су остали само збуњени и луди.
И понеко као ја, ко само још чита и напише нешто једном у три мјесеца.
Из навике...поздрав.
 
:bye: Hvala na obavestenju ! :sad2: ja izgleda kasnim s teorijama :roll:
A gde mogu da nadjem tu ekipu? Misim gde se oni sad druze? Ako mogu kod njih na kaficu ovde me nisu ni ponudili kao goscu :rumenko:
Salim se - administratori da ne zamere a ti tebi sto im pravis antireklamu :lol:
Ak hoces, budi ljubazan i daj neki linkic :rumenko: - ocu da isprocitam sve te teorije :rtfm: od te ekipice misim - gde da ih nadjem?
Obecajem necu da jurim ni lude ni zbunjene nit ovde nit tamo - sam da nesto poprinaucimo :cool: sve nas se tice elda?
Pozdravcic i hvalcic unapredic :bye:
 
:bye: Hvala na obavestenju ! :sad2: ja izgleda kasnim s teorijama :roll:
A gde mogu da nadjem tu ekipu? Misim gde se oni sad druze? Ako mogu kod njih na kaficu ovde me nisu ni ponudili kao goscu :rumenko:
Salim se - administratori da ne zamere a ti tebi sto im pravis antireklamu :lol:
Ak hoces, budi ljubazan i daj neki linkic :rumenko: - ocu da isprocitam sve te teorije :rtfm: od te ekipice misim - gde da ih nadjem?
Obecajem necu da jurim ni lude ni zbunjene nit ovde nit tamo - sam da nesto poprinaucimo :cool: sve nas se tice elda?
Pozdravcic i hvalcic unapredic :bye:

U ranijerm komentaru si pitala nesto o jezicima?

Jezici su nastali nezavisno, na raznim mestima na planeti i zato se razlikuju.

Jos u preproslom veku u Africi su postojale vrste majmuna koje su znale da izgovore 50-100 reci...

Ali, to katolickoj crkvi nikako nije odgovaralo jer je bila karika u evoluciji izmedju majmuna i coveka, pa su slali razne mislionare da placaju domace stanovnistvoi da love samo tu vrstu majmuna i nakon vise decenija su uspali da je potpuno iskorene.

Danas se zna da na planeti jos jedino delfini, osim coveka, imaju razne zvukove (reci) koje znaju izmedju sebe sta znace.
 
Ne postoji karika izmedju majmuna i coveka nit je ikad postojala , jer covek nije nastao od majmuna nit od bakterija, vodozemaca ili cega vec jer prosto ne postoji mehanizam za tako nesto.
Takodje nema dokaza za postojanje tih majmuna sto govore, vrlo moguce da su te price opet neke "nju ejdz" sekte poturile, a opet imamo i papagaje koji govore, ima cak i jedna egzoticna vrsta papagaja koja govori i do 200 reci a neke reci cak i razume , pa dal to znaci da je covek nastao od papagaja.
Uostalom i ljudski DNK na kome su ispisane informacije koje se sastoje od binarnih kodova i aritmetickih obrazaca sto ukazuje da je kreiran od strane neke vise inteligencije i da nije mogao da nastane spontano sam od sebe , onako kako to darvinisti predstavljaju.

Inace ta teza da je covek nastao od majmuna je vec poprilicno zastarela i prevazidjena, uostalom cak ni tvorac te teorije Carls Darvin nije je uzimao zdravo za gotovo.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji karika izmedju majmuna i coveka nit je ikad postojala , jer covek nije nastao od majmuna nit od bakterija, vodozemaca ili cega vec jer prosto ne postoji mehanizam za tako nesto.
Uostalom i ljudski DNK na kome su ispisane informacije koje se sastoje od binarnih kodova i aritmetickih obrazaca sto ukazuje da je kreiran od strane neke vise inteligencije i da nije mogao da nastane spontano sam od sebe , onako kako to darvinisti predstavljaju.

Inace ta teza da je covek nastao od majmuna je vec poprilicno zastarela i prevazidjena, uostalom cak ni tvorac te teorije Carls Darvin nije je uzimao zdravo za gotovo.

Apsolutno nisi u pravu.

Covek JESTE nastao od JEDNE VRSTE covekolikoh majmuna i to danas niko u svetu ozbiljan ne porice.

Genetika coveka i majmuna se gotovo uopste ne razlikuje, osim u 2-3 hromozoma.
 
Ne postoji karika izmedju majmuna i coveka nit je ikad postojala , jer covek nije nastao od majmuna nit od bakterija, vodozemaca ili cega vec jer prosto ne postoji mehanizam za tako nesto.
Takodje nema dokaza za postojanje tih majmuna sto govore, vrlo moguce da su te price opet neke "nju ejdz" sekte poturile, a opet imamo i papagaje koji govore, ima cak i jedna egzoticna vrsta papagaja koja govori i do 200 reci a neke reci cak i razume , pa dal to znaci da je covek nastao od papagaja.
Uostalom i ljudski DNK na kome su ispisane informacije koje se sastoje od binarnih kodova i aritmetickih obrazaca sto ukazuje da je kreiran od strane neke vise inteligencije i da nije mogao da nastane spontano sam od sebe , onako kako to darvinisti predstavljaju.

Inace ta teza da je covek nastao od majmuna je vec poprilicno zastarela i prevazidjena, uostalom cak ni tvorac te teorije Carls Darvin nije je uzimao zdravo za gotovo.


Slazem se :) Mos zamislis teoriju evolucije " Isho isho monkey na 4 nogice i hoooop video na drvce bananicu i kako sad da je poje :zcepanje:
Uzme neki drvcic da ne kazem motkic :zcepanje: i ispravi se na 2 nogice da j'uvati i KVRRRRRRRRRRC nesto u kicmu i iii... POSTA COVEK! :rotf::rotf::rotf:

Da ne provociram Blajbija, al da ne zapostavimo i druge zivotinjice.:zper:
Da se primetiti ako ne i zakljuciti po Blajbijevoj teoriji evolucije da:
te retke vrste zivotinjica u iscezavanje koje opet ne razumemo sta pricaju a znaju, s uksrtavanjem nastali na pr:
Panda = Bosanci:zcepanje:a
Koala medvedic = Crnogorci,:zcepanje:
Pa bi na kraju ispala ona teorija evolucije kod Bosanaca poznata kao vic = Djed - Pradjed - Medjed :rotf::rotf::rotf:
Sto da zapostavimo svinje pitam se ja lepo kad vi srbi koliko znam ne priznajete drugu zivotinju za cara jer lava niste ni probali - sem pivo LAV naravno :zcepanje:
Nego nemogu d'uvatim tu preproslog veka teoriju s uplitanjem crkve u evoluciji majmuna da ga preseku da nemos "covek" da se isprica :zper: zeznuli ga da bojkotuje evoluciju ljudske vrste CUTANJEM pa nije smeo rec da izgovori :zcepanje: a kamoli da evoluira ki cova :cool:
A o teoriji nastanka jezika - necu ni da komentarisem :roll: jadni mi s ovolkim neznanjem :sad2: jos nam fale majmuni da nam progovore da nas nauce:roll:
Pozdravcic :bye:
 
Ne postoji karika izmedju majmuna i coveka nit je ikad postojala , jer covek nije nastao od majmuna nit od bakterija, vodozemaca ili cega vec jer prosto ne postoji mehanizam za tako nesto.
Takodje nema dokaza za postojanje tih majmuna sto govore, vrlo moguce da su te price opet neke "nju ejdz" sekte poturile, a opet imamo i papagaje koji govore, ima cak i jedna egzoticna vrsta papagaja koja govori i do 200 reci a neke reci cak i razume , pa dal to znaci da je covek nastao od papagaja.
Uostalom i ljudski DNK na kome su ispisane informacije koje se sastoje od binarnih kodova i aritmetickih obrazaca sto ukazuje da je kreiran od strane neke vise inteligencije i da nije mogao da nastane spontano sam od sebe , onako kako to darvinisti predstavljaju.

Inace ta teza da je covek nastao od majmuna je vec poprilicno zastarela i prevazidjena, uostalom cak ni tvorac te teorije Carls Darvin nije je uzimao zdravo za gotovo.

Od majmuna mozda ne,ali od coveka koji je licio i imao karakteristike majmuna od 99% zasigurno jeste.
 
Neki smatraju da je pre ove nase na Zemlji vec postojala jedna civilizacija koja je nestala u nekoj strasnoj kataklizmi.

Nisu bas svi ljudi izginuli, neki su preziveli i poceli sve od nule....

Ostali su i neki dokazi ovoga na dnu mora i na kopnu za koje nama objasnjenja kako su i kada nastali.

Verujete li da su pre nas na Zemlji postojali neki drugi ljudi?:think:

Pre nas postojali su predpotopni ljudi koji su bili mnogo krupniji i zivjeli mnogo duze. Skelete i njihove ogromne kosti imas na yt koliko hoces. Nema tu sta da se vjeruje to je cinjenica.
 

Back
Top