Prva beogradska gimnazija ( I beogradska gimnazija)

Хвалаа ти :D
па ја желим гимназију, али да није много тешка, и да не мора да се убија од учења за неки просек.. :)
Знаш ли можда ко долази у обзир да ми предаје физичко? :D

Hmm drustveni verovatno Dragan. On je stvarno duša od čoveka, zaključuje ocene isključivo po tvom trudu, znači možeš potpuno da budeš netalentovana za fizičko (kao i ja :D ) i opet možeš imati 5.
 
Dragi prijatelji, sad razmisljam, iz skole nosim 58,68 bodova, a rekli su mi da ce prvo da rasporede vukovce (kojih ima prilicno), pa mi je sad frka, sta mislite, mogu li da upisem Prvu sa 58,68 bodova?

Ako je maksimum 60 nemaš šta da brineš. Vukova diploma ne donosi nikakvu prednost kod upisa, jedino ako je ostalo jedno mesto a dva učenika onda će proći onaj sa Vukovom diplomom, ali uglavnom svi upišu sa toliko visokim br. poena a naročito ako planiraš prirodni smer.
 
Prva na listi zelja mi je Prva Beogradska, društveno-jezički smer. Zanima me ukoliko me prime sta me očekuje u septembru i koja je mogućnost da mi Ćulum bude razredni? :D Pozz

Za društveni postoji mogućnost da ti Ćuki bude razredni. Dobar je on kao razredni, mada malo smara ponekad... U Septembru očekuj da nikoga ne znaš, da profesori traže žrtve koje će da plaše malo, ali već u Novembru počeće da se sve smiruje, samo ti preporučujem, ne znam koliko puta su meni davali taj savet koji je apsolutno tačan, probaj da se baš baš baš potrudiš u početku jer će ti kasnije biti MNOGO lakše :)
 
Mozes malo da napises o profesorima? :D

U plavoj smeni su normalni. Ima par izuzetaka ali niko nije posebno užasan. Većina radi svoj posao 100000 godina i po N-ti put ponavljaju isto učenicima i to se projektuje njihovim neinteresovanjem na časovima. Na žalost, tako je. Većina daje stvarno dosta prilika da popraviš ocene, i uglavnom su prilično fer. Nismo imali ni jedan ne najavljeni test ili odgovaranje. Ako te zanima posebno neko po predmetu, pitaj :D

- - - - - - - - - -

da li postoji grupisanje po školi ?

Uglavnom ne. Manjeviše se svi sa svima druže i jako često ti prilaze potpuno random ljudi koji su skroz friendly i opušteni, po meni jedna od najboljih stvari kod Prve.
 
a u čemu ili kome je toliko problem u crvenoj smeni......? Da li je stvarno mnogo teže nego u plavoj i zbog čega?

Pa crvena smena ti je skroz prirodna, znači prvo će tako biti malo teže. Drugo su profesori. Dok su u plavoj smeni opušteniji, u crvenoj su skoro svi užas, pred penziju, isfrustrirani i iživljavaju se. Možda se u temi pojavi par imena koji su poznati kao loši, tipa Dara, Lujićka itd. Tako da ako neko upisuje prirodni smer, molite se da upadnete u to jedno odeljenje u plavoj smeni :D
 
Jel neko od vas ide u crvenu smenu? :)
Ja cu poći na prirodni, učim francuski, tako da ću najverovatnije upasti u crvenu smenu...
Kakva je? Kakvi su profesori? Čula sam da su strogi, ali to me ne plaši. Samo me zanima da li znaju predmete koje predaju? Da li vole svoje zanimanje ili predaju lekcije smoreni i nezainteresovani..?
Hvala unapred.. :D

Ja sam iz plave, prirodni ali da ti ipak odgovorim na pitanje. Profani u crvenoj su uglavnom gori nego u plavoj. Ako nabasa neki prirodnjak iz crvene na temu možda može opširnije da ti odgovori. Ah, da li vole zanimanje... Ne nadaj se :lol: Uglavnom su svi matori i ponavljaju isto po hiljaditi put, smoreni, nezainteresovani, nema ti tu mnogo nade za "dobre profesore", čast izuzecima. Dobra stvar je da takvi odlaze u penziju i sad ih nasledjuju mladji, opušteniji :)
Ako te još nešto zanima, pitaj xD
 
hm.....da li je neko otišao u penziju? i ko je još od matorih nezainteresovanih profesora ostao kao najgora solucija??? i na kraju krajeva..nauče li te ičemu ?

Ti najgori nepenzionisani su uglavnom u crvenoj smeni. Svi čekaju da Dara (fizičko) ode u penziju npr. U plavoj su svi pred penzijom ali su bar dobri.
Nema mnogo smisla očekivati da nešto naučiš u srednjoj školi. To ti je samo priprema za faks, ti naravno možeš da sve naučiš i imaš sve petice ali nećeš se sećati toga već sledeće godine. Evo sad je 1. Jul i sećam se možda 30% stvari koje smo radili u školi. Neki profani umeju da objasne, neki ne. Uglavnom nabubaš i svi srećni i zadovoljni :lol:
 
ups...a može i italijanski??? u plavoj smeni???? ja ga znam mnogo bolje nego nemački..ali sam nemački imala u školi..... da li bi sa italijanskim mogla da upadnem u plavu smenu?

Italijanski ne postoji kao sam jezik, ali oni koji su ga učili u osnovnoj srede da ne uče drugi jezik u školi, nego italijanski van škole. Znači jedino ako napišeš neku molbu... Ali ako si nemački imala u osnovnoj onda imaš šansu da upadneš u plavu smenu ako upisuješ prirodni :)

- - - - - - - - - -

Svi pričaju o toj profesorki Dari... Kažu da je baš, baš stroga.. Koliko znam, ona predaje fizičko; šta je tu strašno?? (・・?)

Isfrustrirana je, očekuje nenormalno mnogo od svih, bez obzira na njihove sposobnosti, izaziva sve sa nekim psiho temama o religiji i tako to...
 

Back
Top