Prva beogradska gimnazija ( I beogradska gimnazija)

Ako se dvoumiš između prirodnog smera u Prvoj i Trećoj, upiši treću. Ako hoćeš društveni u Prvoj, onda ok :D
Ako vas nešto zanima slobodno pitajte, završavam treću godinu u Prvoj ^^

Pozdrav

E ja malo da pitam :D
Čitao sam celu temu više puta ali hajde još malo da pitam :)
Po tebi, kakvi su profesori? Ne pitam pojedinačno nego uopšteno, jel su fer, kako predaju?

Koji si smer? Jel baš toliko teška škola? :D
Pa ti kad možeš odgovori :)
 
Ja znam da se za Trecu uvek pricalo da tamo idu deca poznatih roditelja i nabedjeni snobovi koji imaju para i mnogobrojnim metodama dodju do tog velikog broja poena na prijemnom ispitu, da je laka i da se ne nauci mnogo, doj je Prva stara dobra skola u koji idu talentovana i vredna deca sa svetlom buducnoscu u bavljenju naukom i umetnoscu.

Za Treću je manjeviše istina, ali Prva više nije toliko "elitna" izgleda :D Ali nema veze, ja i dalje upisujem :)
 
Za Treću je manjeviše istina, ali Prva više nije toliko "elitna" izgleda :D Ali nema veze, ja i dalje upisujem :)

A sta je elita ? U Srbiji u elitu spadaju i npr Velja Ilic ,Toma Nikolic,onda Sasa Popovic itd itd. Srpska elita i zapadnjacka elita su nebo i zemlja.
Treca je uglavnom oaza za debilne snobove,dok u ostalim skolama preovladjuje klasicna srpska sirotinja. Hvala bogu sto mi skola nije "elitna" po tom pitanju.
 
Još jedna interesantna informacija o Prvoj...
Mama druga iz odeljenja radi na Filozofskom fakultetu. Psiholozi su radili istraživanje napretka ličnosti srednjoškolaca u svim srednjim školama Srbije. Prva ubedljivo vodi. "Kod učenika ove škole anksioznost je na vema visokom nivou, a žele za novim saznanjima, uspehom u poslu, zasnivanjem porodice i sl minimalne. U IX je zabeležen potpuno obrnut rezultat...
 
Još jedna interesantna informacija o Prvoj...
Mama druga iz odeljenja radi na Filozofskom fakultetu. Psiholozi su radili istraživanje napretka ličnosti srednjoškolaca u svim srednjim školama Srbije. Prva ubedljivo vodi. "Kod učenika ove škole anksioznost je na vema visokom nivou, a žele za novim saznanjima, uspehom u poslu, zasnivanjem porodice i sl minimalne. U IX je zabeležen potpuno obrnut rezultat...

Predpostavljam da ti ides u IX gimnaziju ?
( sve gimnazije su isti *****,mozete posle da radite u higijenskoj sluzbi ;) )
 
Ma,nauci za prijemni,spremi se 5,6 meseci i bole ga uvo ;)

Upravo tako! Sve su gimnazije podjednako loše. ( Osim Matematičke možda) Nemojte se zaluđivati da ćete nešto više naučiti u Prvoj, Trećoj, Petoj (Nekoj nazovi boljoj gimnaziji) Naučićete samo onoliko koliko se sami zanimate, i koliko imate vremena da se sami zanimate. Problem u Prvoj je što baš nema prostora za razvijanje interesovanja. Istina biće vam malo bolje društvo u Prvoj nego u Trećoj, ali mogu se i u Trećoj naći sasvim ok ljudi. Na kraju krajeva zaboga, pa niko vas ne ograničava da morate da se družite samo sa ljudima iz svoje gimnazije. Nije prosek toliko važan zbog poena, nije to nenadoknadivo, stvar je u psihološkoj prednosti ;).
 
Poslednja izmena:
Upravo tako! Sve su gimnazije podjednako loše. ( Osim Matematičke možda) Nemojte se zaluđivati da ćete nešto više naučiti u Prvoj, Trećoj, Petoj (Nekoj nazovi boljoj gimnaziji) Naučićete samo onoliko koliko se sami zanimate, i koliko imate vremena da se sami zanimate. Problem u Prvoj je što baš nema prostora za razvijanje interesovanja. Istina biće vam malo bolje društvo u Prvoj nego u Trećoj, ali mogu se i u Trećoj naći sasvim ok ljudi. Na kraju krajeva zaboga, pa niko vas ne ograničava da morate da se družite samo sa ljudima iz svoje gimnazije. Nije prosek toliko važan zbog poena, nije to nenadoknadivo, stvar je u psihološkoj prednosti ;).

Mogao bih se složiti u velikoj meri, ali nisu sve gimnazije iste. Postoje razlike i to ne tako male.
 
Decko je uzeo diplomu na Republickom iz engleskog i nece da se ponizava po institucijama tipa Sedme beogradske, dajte, molim vas.
Ja mislim da je Prva za njega prava stvar.

Sto da se ponizava u Sedmoj gimnaziji ?
Diploma gimnazije iz Trgovista i Prve velicanstvene gimnazije je jedno te isto. Isto zvanje.
Ako hoce da se muci 4 godine ,zbog nekog idiotskog zvanja,neka mu. Ako hoce da ladi muda,ima bolji prosek i lakse upise fakultet nek upise Sedmu.
Sedma je OK skola,ima dobrog drustva.

Nego ,ti sinko upisi strucnu skolu,od ovoga se neces leba najesti ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mislim da je najbolje u mestima gde ima manje gimnazija,tamo nema puno filozofije :mrgreen:
Moje znanje o BG gimnazijama je sledece:znam da ludaja predaje matematiku u VI i da je jedna emo likusa iz mog odeljenja iz osnovne upisala filolosku,posto se preselila u BG.
Kod mn ima obicna gimnazija,gde ima drustveno jezicki i prirodno matematicki smer(za srpske i madjarske razrede) kao i opsti(za hrvatski razred.
Druga gimnazija je filoloska,i ima jos jedan sportski smer,ali sve je tamo na madjarskom :confused:
 
Sto da se ponizava u Sedmoj gimnaziji ?
Ti si decko idiot.
Diploma gimnazije iz Trgovista i Prve velicanstvene gimnazije je jedno te isto. Isto zvanje.
Ako hoce da se muci 4 godine ,zbog nekog idiotskog zvanja,neka mu. Ako hoce da ladi muda,ima bolji prosek i lakse upise fakultet nek upise Sedmu.
Sedma je OK skola,ima dobrog drustva.

Nego ,ti sinko upisi strucnu skolu,od ovoga se neces leba najesti ;)

Ako je poenta škola da "ladiš muda" onda stvarno :roll:
Poenta je izaći iz škole sa znanjem i radnim navikama...
 

Back
Top