Prozimanje mistike i nauke

earthorbitvj5.gif

Sve je proracunato: "kretanje" zvijezda, kretanje Zemlje, protok vremena. I u svemu tome sklad i proporcija mjera:

a) dijametar Sunca = 1.392.000 km
b) dijametar Zemlje = 12.757,00336 km
c) srednja udaljenst Zemlje od Sunca (AU) = 149.597.870 km (radijus Zemljine orbite oko Sunca)
d) dijametar Zemline orbite oko Sunca = 299.195.740 km
e) Zemljina orbita oko Sunca = 939.950.344,8 km

Odnos (razmjera) velicine Sunca i Zemlje = 109,1165347 prema 1

Da bi zvijezde iz zone mraka presle kroz vidljivu zonu dana u novu zonu noci potrebno je 109,1165347 dana.

Godina ima 365,242 dana:

365,242 : 109,1165347 = 3,347265389

939.950.344,8 : 3,347265389 = 280.811.419,3 km

Da bi Zemlja za 109,1165347 dana presla duzinu od 280.811.419,3 km potrebno je da se krece 29,78588146 km u sekundi (ako duzinu dana racunamo kao 24 sata). Krecuci se brzinom 29,78588146 km/sek., za godinu dana (365,242 dana) Zemlja obidje Sunce.

Sve je proracunato u skladu prostora i vremena.

Srednja udaljenst Zemlje od Sunca (AU) = 149.597.870 km (radijus Zemljine orbite oko Sunca): kad bi se neki objekat sa Zemlje ka Suncu kretao brzinom 29,78588146 km/sek., bilo bi mu potrebno 58,13011883 dana da stigne do Sunca (visina Velike piramide je 5.813,011885 inchi).

Da bi taj obekat sa recenom brzinom presao dijametar Zemljine orbite, bilo bi mu potrebno 116,2602377 dana (365,242 : 3,14159 = 116,2602377 dana).

Zemljina orbita = 939.950.345 km, a Zemljin ekvatorski dijametar = 12.757,00336 km:

939.950.345 : 12.757,00336 = 73.681,12459 km

Vrijeme Zemljine revolucije oko Sunca = 365,242 dana:

73.681,12459 : 365,242 = 201,7323435 km.

Visina Velike piramide = 0,1476505019 km:

201,7323435 x 0,1476505019 = 29,78588158 km/sek. = Zemljina orbitalna brzina.

I sve ovo ne mora biti tacno u svaku decimalu, ali zar je moguce da priroda razmislja pa je sve ovo ovako mjerama podesila?

Zaista, da li priroda razmislja kao svjesno bice? :lol:
 
To je problem o kom sam ti već govorio, autor te knjige iz koje prepisuješ je podešavao konstante da se uklope u njegovu računicu. Obim Sunca se procenjuje između 1.38 i 1.40 miliona km, i to su sve najnovija merenja u poslednjih dvadesetak godina.

Dijametar Zemlje NIJE I NIKAKO NE MOŽE BITI 12757.00336km jer je to PREVIŠE PRECIZNO MERENJE, i niko nikada ne može izmeriti obim zemlje sa tolikom preciznošću, a čak i osnovci znaju da je Zemlja geoid, i da nema isti obim po svim mogućim centralnim presecima .

Kazes da je precnik Sunca izemdju 1.38 i 1.4 miliona km? A brojku od 1392000 km oglasavas netacnom? E jesi fer, nema govora :lol:

Ne mora znaciti da je precnik Zemlje 12.757,00336 km? Ali nije mnogo ni daleko od toga. Sa brojem 12.757,00336 je uskladjena duzina godine, broj P, udaljenost Sunca od Zemlje, brzina okretanja Zemlje itd!

Nadji 100% tacne naucne mjere, da budu usaglasene na svjetskom nivou, pa tek onda dodji i kazi da mjere koje pokazuje Piramida nisu tacne i da su nastimane. Da nastimane jesu, ali u odnosu ovih mjera u njihovom prirodnom skladu.
 
Vidis koliko je tvoj razum savladan dresurom. Tebi nikako da dodje u pamet pitanje: otkud i kako da se na nebu zvijezde koje su "zasle na zapadu" pojave opet na istoku izmedju 109-110 dana. Kad bi bilo po razumu, normalno bi blo da se pojave tek nakon pola godine, zar ne?

A ovako, za nesto malo vise od tri mjeseca zvijezde "putuju" pored Sunca po danjem nebeskom svodu svega 109-110 dana, a po zoni mraka "putuju" svih preostalih 255-256 dana. I tebi to nije cudo?

Cekamo Proxima da to kao astronom profesionalac objasni.
 
Da ispravim samo. Nije mi dresiran razum. Razum mi je dreser.

Ne vidim zasto se zvezde 'zasle na zapadu' pojavile tek nakon pola godine. Ako obratis paznju na putanju Zemlje oko Sunca, kao i na samu Zemljinu osu koja je ukosena, promenu polozaja Sunca u Mlecnom putu, dolazi se do zakljucka da se nece pojaviti za pola godine. Kakve veze ima numerologija sa tim? :D
 
Vidusa:
Vidis koliko je tvoj razum savladan dresurom. Tebi nikako da dodje u pamet pitanje: otkud i kako da se na nebu zvijezde koje su "zasle na zapadu" pojave opet na istoku izmedju 109-110 dana. Kad bi bilo po razumu, normalno bi blo da se pojave tek nakon pola godine, zar ne?

A ovako, za nesto malo vise od tri mjeseca zvijezde "putuju" pored Sunca po danjem nebeskom svodu svega 109-110 dana, a po zoni mraka "putuju" svih preostalih 255-256 dana. I tebi to nije cudo?

Cekamo Proxima da to kao astronom profesionalac objasni.
Ja pojma nemam šta tebe zbunjuje.

Većina zvezda koje se nalaze u zamišljenoj liniji od 45 stepeni pa prema horizontu, u neko doba noći zađu za horizont a pojave se sutradan, mada naravno, sve zavisi od geografske širine. Postoje zvezde koje se vide preko cele godine (cirkumpolarne). Severnjaču uvek vidimo pod uglom od 45 stepeni u odnosu na horizont jer je naša geografska širina oko 45 stepeni (Beograd)

Sinus od 45 stepeni je približno 0.7, a to je razmer između 109 i 255 dana.

Naravno, na drugim geografskim širinama je drugačije.

Godišnja kretanja su jednostavna, zvezde naprave ceo krug za 23 sata i 56 minuta, i nakon jedne godine imaju tačno istu poziciju na nebu. (4 min/24 sata = 1/360 stepeni)

Pojasni malo bolje, na koju si ti to zvezdu mislio?
 
Vidis koliko je tvoj razum savladan dresurom. Tebi nikako da dodje u pamet pitanje: otkud i kako da se na nebu zvijezde koje su "zasle na zapadu" pojave opet na istoku izmedju 109-110 dana. Kad bi bilo po razumu, normalno bi blo da se pojave tek nakon pola godine, zar ne?

A ovako, za nesto malo vise od tri mjeseca zvijezde "putuju" pored Sunca po danjem nebeskom svodu svega 109-110 dana, a po zoni mraka "putuju" svih preostalih 255-256 dana. I tebi to nije cudo?

Cekamo Proxima da to kao astronom profesionalac objasni.

Momci su ti vec dosta rekli ali evo i ja cu ponoviti, zemljina osa se nalazi pod uglom od 23,5 stepeni i ima period rotacije 23h i 56 min sa revolucijom od 365.26 dana na kruznoj putanji ciji precnik je Afel =152,097,701 km i Perihel= 147,098,074 km i cija je ukupna putanja 924,375,700 km. Ok, sta je sad tu bitno??? SVE. Jer nagib zemljine ose pored godisnjih doba na zemlji, odredjuje polozaj i zvezda na nebu.


Shot at 2007-08-01



Iz ove slike mozes da zakljucis sve to i bez brojeva. No, ako su je cudno pojavljivanje zvezda na nebu, onda mora ti biti cudno i zasto je zimi imamo krace dane a duze noci a leti obratno?
 
Vidusa:
Ha-ha-ha! E jest ti odgovor prepun znanja, svaka cast!
Gubljenje i pojavljivanje zvijezda Oriona na nebu i sazvijezda oko Oriona nema blage veze sa gibanjem Zemlje oko njene ose. Grdna rano, pa zar i to ne znas? :shock: :-(
A da li bi mogao da nas uputiš na neki članak na webu u vezi sa tim "fenomenom", pošto ja nemam pojma o čemu ti uopšte govoriš, a pretpostavljam da to važi i za ostale.
 
Ha-ha-ha! E jest ti odgovor prepun znanja, svaka cast!
Gubljenje i pojavljivanje zvijezda Oriona na nebu i sazvijezda oko Oriona nema blage veze sa gibanjem Zemlje oko njene ose. Grdna rano, pa zar i to ne znas?
Jednom je neko rekao:
" OGRANICENI UMOVI NE PRIHVATAIJU NISTA STO PREVAZILAZI NJIHOVU MOC SHVATANJA"
No, tebi je lakse verovati nego znati zar ne?
Tamo gde ljudi dele pravo znanje uce nas da merimo i racunamo a ne da verujemo i bivamo zapanjeni gromovima, optickim varkama i slicno. Godine xxxx. u julu, oni koji su posmatrali pun mesec tih dana mogli su videti da mesec izlgeda kao da mu se precnik povecao dva puta nego sto jeste. Oni koji su obratili paznju na to zaista su mogli mesec da vide i vise nego dva puta veci nego sto jeste. Kako li je to moguce ha? Naravno, slicni tebi su zapoceli price o smaku sveta, vanzemaljcima, sudnji dan, apokalipse... no interesuje me sta ti mislis. Godinu ti nisam naveo da nebi mogao pronaci na internetu vec da vidim tvoje misljenje.

A da li bi mogao da nas uputiš na neki članak na webu u vezi sa tim "fenomenom", pošto ja nemam pojma o čemu ti uopšte govoriš, a pretpostavljam da to važi i za ostale.

Ovaj fenomen je svojstven za njega, ne mislim ovo za zvede vec za vidusu. Odvali neku glupost, pa ga ljudi ovde izgase pa se onda utaji jedno vreme pa onda se pomami ponovo. Ni on sam ne zna sta je pitao. ;-)
Da li je i to za tebe cudo???
 
Eto Proximo, pa neka naucno pokaze kako se desava da se Zvijezde Oriona izasavsi iz Zemljine sjene (noci) krajem aprila ponovo javljaju u toj sjeni pred sredinu avgusta. Za samo 109 -110 dana. Kako to da se vide se na nebu sljedecih 255-256 dana?

Neka nam to objasni slikom kao sto je vec pokusao da objasni: polozaj Zemlje prema Suncu krajem aprila i tadasnji polozaj Oriona, te polozaj Zemlje prema Sncu pred polovinu avgusta i polozaj Oriona u to vrijeme.
Sve je to lako naucno dokazati, zar ne? Pa on je ,valjda, do sada diplomirao astronomiju!

A dok to ne sve to nama potanko ne objasni, ja cu da crknem od smijeha! :lol:

Ili je sva njegova nauka samo vjera da je to tako kako mu knjige pisu! :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Eto Proximo, pa neka naucno pokaze kako se desava da se Zvijezde Oriona izasavsi iz Zemljine sjene (noci) krajem aprila ponovo javljaju u toj sjeni pred sredinu avgusta. Za samo 109 -110 dana. Kako to da se vide se na nebu sljedecih 255-256 dana?


Bila je godina 2004. negde je bio januar a mi na testu imali sledeci problem:

Odrediti polozaj zvezde Sirijus u odnosu na Novi Sad 9. semptembra 2007. u 7:00 pre podne. Naravno niko nije resio taj problem jer je za njegovo resenje trebalo dobrih 4 sata a mi smo imali test od 45 minuta sa 17. zadataka. No naposletku smo imali objasnjenje tog problema i step by step resenje. Na isti nacin se resava i ovaj tvoj problem s tim sto cu imati malo vise racunanja no, uz dovoljno vremena i simulaciju programa mozda napravim nesto mnogo brze.

E sad, da bih ja svoje vreme gubio na racunanje i dokazivanje tebi koji samo blenes i verujes bez trunke razuma, daj mi neki cilj, jer ni blizu mi nije izazovno da tebi nesto dokazujem jer kad bi ti i izveo diferencijalni racun ti bi rekao kako je namesteno ili sta vec.
No, ja imam resenje vec za tebe, sad mi je palo na pamet.
Starry night software, jedan od najboljih simulatora svemira ce ti dati ekstra odgovor na tvoje pitanje. Ja cu da probam da ga skinem, a skini ga i ti sa neta pa pokusaj da poradis malo na njemu. Mislim da ne postoji nista bolje za 3d prikaz tvog problema kao i njegovo resenje.

Evo ti i adresa :

http://www.starrynightstore.com/
 
Eto, culi smo naucno objasnjenje gospodina Proxima, dipl. astronoma! Mislim da nam je sad svima jasno sve sto bijese nejasno oko Oriona i Zemlje! :lol:

Ljudino, za ovo pitanje nisu potrebni diferencijali. U tvoje vrsno znanje matematike ja ne sumnjam. Mene kopka ova sitnica sa Orionom.Ja, kazes, nemam razuma. Ti ga, tvrdis, imas i malo previse.Onda hajde na posao, ali ovdje matematika ne pomaze, nego ces meni bez razuma morasti da to nacrtas. :lol: Samo olovka, papir i skicom sve objasis. Isto kao sto bi nam objasnio pomracenje Sunca ili Mjeseca. Zar je to tebi astronomu neki problem? :wink:

PS Ako se vi na studijama do sada nikad time niste bavli, onda zaldu trud, ta tema na fakultetima je preskocena! :lol:
 
Одговор на питање које је поставио @Vidusa можете наћи детаљно објашњено на овој адреси http://velikapiramida.blogspot.com/2007_07_01_archive.html

Остао сам без текста, јер по свему виђеном стиче се утисак да су данашњи астрономи и математичари мала деца у поређењу са народима старог света, тачније оном друштвеном класом коју би могли назвати илуминати (просветљени).

Једино се не слажем са тврдњом да иза тог фасцинантног знања стоји Творац описан у Библији, из простог разлога јер су стари Египћани познати као обожаваоци Луцифера, бога Сунца кога су приказивали у виду рогате змије.
 
evro:
A koje je tvoje objasnjenje ovog interesantnog fenomena?

Nemam objasnjenja! Jednostavno to nikako ne mogu da razumijem jer se otima logici. Eto, probaj ti. Pomracenje Sunca i Mjeseca je jednostavno obasniti, te to i mala djeca lako razumiju.
Mozda i postoji naucno tumacenje razumljivo i shvatljivo, a ko ga nadje neka ga ovdje postavi.
 
Vidusa:
Junace, da se iscitao sve priloge na tom blogu, vidio bi da Piramidu nisu gradili Egipcani.
Разликују нам се извори, зато је и настао неспоразум. У твом блогу стоји тврдња да је планове Велике пирамиде направио Сет (Адамов син), који је и надзирао градњу коју су обавили његови потомци. Ово је доста чудно и дубиозно, пошто је колико ја знам прву (степенасту) пирамиду у Египту саградио Имотеп (што одговара библијском Јосифу) у време фараона Ђозера из III династије (период од 2668. – 2649. ст. ере), а у тексту на твом блогу се тврди да је време завршетка градње: 3176. god. ст. ере, 550 година пре Општег потопа, 1106 година oд краја стварања света. Ово је јако битно, па ми реци ми одакле ти ови подаци о завршетку градње?

Како тумачиш то да је пирамида са свевидећим оком на врху један од масонских симбола, ако је та грађевина заиста од Бога, јер масони су познати као сатанисти.

Vidusa:
A moje pitanje tamo je potpuno jasno: da li priroda ima moc razmisljanja i podesavanja proracuna? Jer ako priroda razmislja, sta je to?
Или је у питању Творац који је људима кроз историју давао мере и прорачуне за неке грађевине или су стари народи били на далеко већем степену развијености и много већих умних потенцијала него данашњи "савремени" људи, који су све само не еволуирали, пре би се рекло деградирали. Тиме би се могло објаснити, зашто званична наука тврди да су 95% ДНК "junk" гени, наводно без фукције. Ако је и тако, то је само доказ да људи нису еволуирали, него да су временом изгубили потенцијале.
 
Eto, culi smo naucno objasnjenje gospodina Proxima, dipl. astronoma! Mislim da nam je sad svima jasno sve sto bijese nejasno oko Oriona i Zemlje!

Ljudino, za ovo pitanje nisu potrebni diferencijali. U tvoje vrsno znanje matematike ja ne sumnjam. Mene kopka ova sitnica sa Orionom.Ja, kazes, nemam razuma. Ti ga, tvrdis, imas i malo previse.Onda hajde na posao, ali ovdje matematika ne pomaze, nego ces meni bez razuma morasti da to nacrtas. Samo olovka, papir i skicom sve objasis. Isto kao sto bi nam objasnio pomracenje Sunca ili Mjeseca. Zar je to tebi astronomu neki problem?

No problemo.;-) Nista se ne protivi prirodi vec samo onome sto znamo o njoj. Pitanje koje si ti postavio ne secam se zaista da je neko pomenuo tokom studija. Ostalo mi je jos 70% da skinem sarry night i onda cu da napravim simulaciju pa ces moci da vidis sta se desava. Hteo si skicu olovkom i papirom a ja cu ti dati nesto mnogo bolje. 3D prikaz bez hardcore matematike i stvari koje mgu da zbune Ok??
 

Back
Top