PROTEST za prestanak ubijanja pasa i macaka u Srbiji

Ja sam na zalost bila, naravno ne zbog JT vec da vidim sta i kako; bilo stvarno malo ljudi, na prvu loptu mi je bilo mnog zao sto je tako, ali sam na kraju shvatila da je verovatno nastup i agresivnost Tinske dobrim delom odvratila ljude da dodju. S njom sam se juce i zakacila na FB jer je prokomentarisala nesto u fazonu ``nije ni trebalo da dodjete zbog zivotinja nego zbog mene, jer da ja nisam organizovala ne bi imali gde ni da dodjete`` (parafraziram, ali je to smisao njenog komentara)!?! Toliko o motivima organizovanja, na zalost.... Svaka budala moze da radi sta hoce i da svoje narcisticke pobude leci preko jadnih zivotinja
 
Organizovano je do sad nekoliko protesta ovog tipa. Konkretno me zanima (ako neko ima info) da li je ijedan urodio plodom?
kasno Marko na .... stize..

kad se protest odrzava u prave vreme na pravom mestu ( primer: protest protiv upotrebe zivotinja u cirkusu- ispred cirkusa- za vreme predstava i protest prema nadleznima pre stizanja cirkusa i za vreme "gostovanja" ili protest protiv zlostavljanja ovaca u Australiji zbog proizvodnje vune za trikotazu > benetton - ispred benettona..
ili protiv pokolja foka- ispred Kanadske ambasade.. itd.. )

Ovaj protest nije propracen u medijima.. a bez medija nema omasovljavanja- umesto sto nas optuzuju za ubijanja (jer kao ne dolazimo na proteste) trebalo je da malo medije pridobiju a ne ovakvim recnikom i psovkama da se obracaju javnosti...

nekako je sve izmesano bilo..teme su se rasule.. i opet, nije na pravom mestu..
secam se da je internac. peticija sa velikim brojem potpisa predata na prvom protestu (u nizu ovih protesta protiv ubijanja.. ) - sta se dogodilo sa tom peticijom?

p.s.
a sta da rade Psi i macke sa ulica dok se taj azil ne izgradi- i mi svi zajedno sa tim psima..i opet nece tu svi psi zavrsiti- pa to bi bilo leglo zaraza- toliko pasa na jednom mestu.. kao konc. logor..
~~~~
Ništa od azila
06.05.2009. - 02:37
ŽIVOTINJE Bez obzira što je najavljeno da će Grad do kraja proleća dobiti azil za životinje, od toga za sada nema ništa. Kako je kazala predsednica Društva za zaštitu životinja „Vojvodina“ Slavica Keco, za ovaj projekat je iz budžeta grada izdvojeno tri miliona dinara, ali su pare, kako sumnja, „potrošene za nešto drugo“. Kako saznajemo iz izvora u Gradskoj kući, grad planira da raspiše tender za izgradnju azila, ali se još ne zna kada bi to moglo da bude urađeno.
 
Poslednja izmena:
Smešno je što se ''prava životinja'' iz čiste mode,trenda stavljaju ispred prava ljudi...:roll:Pritom niko ne organizuje protest za spas ili makar humanije postupanje prema zatočenicima koncentracionih logora za ''životinje za ishranu''...Malo mi je lično glupo i vegetarijanstvo kao vrsta protesta protiv životinjocida...Jedenje biljaka je takođe ubijanje...To što ''nemaju oči'' ne znači da i njih to ne boli...Uostalom neka istraživanja su pokazala da biljke itekako osećaju,misle i komuniciraju:neutral:

Naprotiv, vegetarijanstvo je odličan način! U pitanju je prosta tržišna logika-zakon ponude i potražnje. Ako potražnja za određenim proizvodom opada, normalnno je da će se proizvođači opredeliti za drugi proizvod koji ima prođu na tržištu.

A ti si frutarijanac? Upravo sam izvršila genocid! :twisted: Pojela sam punu činiju kokica napravljenih od jadnog ubijenog kukuruza, brutalno dekapitovanog i stabljika samlevenih u silažu. ;) Šalim se, samo sam u sedini i u okolnostima u kojima živim malo oguglala na sve te teorije. Znam da životinje koje ja jedem nisu držane totalno nehumano kao na velikim farmama a o šargarepi koja trpi bolove dok je čupaju stvarno ne mogu da razmišljam. Sorry!

I modle, sorry na spamu.
 
Ja sam na zalost bila, naravno ne zbog JT vec da vidim sta i kako; bilo stvarno malo ljudi, na prvu loptu mi je bilo mnog zao sto je tako, ali sam na kraju shvatila da je verovatno nastup i agresivnost Tinske dobrim delom odvratila ljude da dodju. S njom sam se juce i zakacila na FB jer je prokomentarisala nesto u fazonu ``nije ni trebalo da dodjete zbog zivotinja nego zbog mene, jer da ja nisam organizovala ne bi imali gde ni da dodjete`` (parafraziram, ali je to smisao njenog komentara)!?! Toliko o motivima organizovanja, na zalost.... Svaka budala moze da radi sta hoce i da svoje narcisticke pobude leci preko jadnih zivotinja

A, ha, ha, odlicno, kao sto rekoh skandal majstor, svako sam o sebi najbolje govori. Ne idem na FB, ali eto ljudi stave info pa se zna. Sve je ovo odavno receno,a li i pored toga ima ljudi koji hoce da je podrze, a ona ih sutne, pa to je najlepse.
JT je protiv cnr sistema, protiv pasa na ulici, a to mora biti prelazna faza do resenja problema. Sta do izgradnje azila - psi lete u nebo?????? Sve je vec receno, da se ne ponavljam.
 
secam se da je internac. peticija sa velikim brojem potpisa predata na prvom protestu (u nizu ovih protesta protiv ubijanja.. ) - sta se dogodilo sa tom peticijom?
Morate reći na koju tačno peticiju mislite jer je iz pera istog autora, organizatora protesta izašlo nekoliko raznih sadržina.Ako mislite na onu prvu "Protiv ubijanja životinja i za raspisivanje tendera za azile" još uvek je aktuelna, iako su potpisi iz nje zloupotrebljeni i pridodati potpisima ZA Vuka Bojovića!?
Draga moja pirgo, eto nas i ovde! Nemojte me pogrešno shvatiti, moram da se nasmejem!:hahaha: Vidim sebe pre dve godine ( u vama) kada sam puna entuzijazma i nade da će se ljudi pokrenuti na pomen javne ličnosti, kao i u to da će uspeti da animira druge, kako je onda a i sada najavljivala ( ovoga puta je bio pooduži spisak "najavljenih"),a koje nisu došle ni sad a ni onda, svim srcem podržala protest ( i ne samo srcem), da bi na kraju dobila ćušku, otprilike identičnu vašoj!! Već tada je JT koristila termin "samo JA, niko sem JA" i već tada je objavila da je "umorna od borbe koju vodi već četiri meseca"!?:dash:
Ono što ne znate je ono što se dešavalo između i posle:
Na svaki vapaj za pomoć g-đa JT je odgovarala u istom stilu najpre žaleći jadne kuce i mace, da bi vrlo brzo gubila strpljenje i počela da vređa najstrašnije na svetu! Dve godine luta zahtevajući azil a za to vreme Novi Sad pliva u krvi. Da, kako rekoše, ozvučenje je bilo odlično, čula se svaka reč o tome da je "u Vojvodini situacija solidna, da ima azila, ali da ostatak Srbije pliva u krvi"! Godinu dana stoji novac u Fondu za kapitalna ulaganja Vojvodine, što se čuvalo u najstrožijoj tajnosti, čak su se oko "podele" istog zavadile JT i Branka Paško, proglasila se "Koordinatorom FDUV za projekat izgradnje azila" samovoljno i bez ikakve osnove, jer je taj naziv zapravo sama smislila pokušavajući da animira nekoga da učestvuje u projektu, kao da neko drugo udruženje to nije moglo pokušati?! Za sve to vreme kafilerija u Novom Sadu radi punom parom, sramna gradska odluka o držanju životinja je i dalje na snazi,a mi rešavamo problem azila ili šta ti ja znam čega?:dash:
Ovaj protest uz "podršku "Solidarnosti" je blago rečeno lakrdija. Podrška je jedno, ali Solidarnost je jedan od glavnih organizatora protesta, predsednik Kamponeski daje izjavu novinarima u Media centru,a da čovek blage veze nema sa zaštitom životinja! Došlo mi je da plačem dok sam slušala izjavu, jer sam shvatila da "spadam među iste" i da taj gospodin dobronameran, ali bez ikakvog znanja materije, bez ikakvog sižea, govori u moje ime i u ime životinja Srbije!
Ni jedan jedini zahtev nije preciziran, niko ne zna protiv čega se zapravo već mesecima organizuju protesti!? Na prošlom su hvalili gospodina Dragina sada ga kude, Zoranu Mićeviću odaju priznanje u svojoj međunarodnoj peticiji, sede sa njim u Radnoj grupi, a sada protestvuju protiv njega? Ipak...iz Radne grupe ne istupaju!?
I da ponovim! Bilo bi smešno da iza svega ne stoji smrt nedužnih bića! To nam ne daje pravo da izvrgnemo ruglu sve ono što stvarno čini borbu za život! I zamislite da te gospođe i dalje sede na mestu gde se odlučuje o sudbini životinja Srbije!:dash:
Zahtevajmo momentalni prestanak ubijanja u glavnom gradu Vojvodine!
Zahtevajmo da se promeni predlog zakona o Dobrobiti životinja
Zahtevajmo da poštuje član ZKPSRS koji se odnosi na ubijanje
Zahtevajmo da se iz Novog Sada protera cirkus

To su jedini ciljevi zbog kojih trebamo da se ujedinimo u protestu!
https://www.facebook.com/photo.php?pid=36734&id=1683075645#/group.php?gid=68114005704
 
ne, ne mislim na tu tekucu "peticiju"
mislim na onu davnasnju internac. peticiju (ciji je "nosilac bila OIPA) koja je predata na Aprilskom protestu pre 2 godine...

evo sa tog protesta :
... "Uručili smo Vladi Republike Srbije Međunarodnu i našu peticiju sa
više od 32. 000 potpisa protiv ubijanja pasa i mačaka u Srbij
i,... "

" Mirnim legalnim protestom, demonstrirali smo svoj stav prema Nacrtu Zakona o dobrobiti životinja "


Na tom tadasnjem protestu takodje nije se pojavilo mnogo ljudi... pa ni organizacija- neki su stajali sa strane samo i posmatrali kao da nisu deo protesta, verovatno ih bilo blam- kao da dodju na protest na kojem je tako malo ljudi... bilo je i dece i kuca- ...sve sto su sada ponovili bilo je i tada.... dakle, nista to nije novo...
( a secam se Danica D. cesto pominje protest koji je organizovan mnogo ranije..)
bilo je protesta ali nema promena.. za zivotinje..


P.S.
AR protesti nisu masovni- vec dobro-koordinisani, treba da imaju snaznu poruku i dobar prateci preformans..
Na ovom protestu-- koji je prosao nezapazeno- izostalo je sirenje svesti i prenosenje poruke onima koji nisu kao mi- koji ne razumeju pse.. a na njih treba uticati -ne samo na vlast, jer medju tim narodom su zlostavljaci, oni koji napustaju pse.. preprodavci/nakupci, otimaci... lako je objasniti nama- koji smo "u prici" - ali treba promeniti misljenje onih koji ne misle kao mi i vide pse kao stetocine.. ne vredi se svadjati sa svima.. ko ce slusati onda sta pricate..

A vikati naizmence u megafon visle slici ovim politickim mitinzima-
poruke na ovom protestu su bile jako konfuzne- nije bilo prateceg materijala- kako za novinare tako ni sa eventualne nove aktiviste..
ali zato puna usta pljuvacke za one koji ne dolaze na "njihove" proteste - a sad kao "trebalo je da dodju zbog zivotinja " pa onda, " protest koji sa JA napravila!"
"moj covek, moj protest, moj prst,moja glava.. blah blah.."

Jednostavno je, ako zele da ljudi dolaze na proteste zbog zivotinja- onda neka ih prave zbog zivotinja a ne zbog kulta licnosti koji bi da stvore . Ako im trebaju ljudi- zasto ih onda toliko pljuju- a ovamo nas pozivaju na "ujedinjenje" (ma nema sanse da se ujedini iko vise iz ove price- previse se svi znamo i ko je kakav- nece ispravan da radi sa kvarnim.. ali trebalo je neko vreme dok nas nisu iskoristili, iscedili, zloupotrebljavali i nas i nasa imena.. a onda na kraju svega=- samar nam lupe pretnjom da ce tuziti razne ljude koje su do juce cimali za sve i svasta.. a dok su oni za to vreme copy/paste metodom "osvajali" plusice i popularizovali sebe na konto nasih kontakata iz sveta- (al je nisssskoooooo)
..

~~~~~~~~~~~~~~
I jos nije jasno zasto niko ne zeli da se sjati pred Ovcom na protestu- (mi smo pozivali da se organizujemo- ali su nas precutali...-
( poziv je jos uvek otvoren za sve koji )
 
Poslednja izmena:
@tequila ( u tvom postu)
link za cirkus u N.S. ne radi , evo ovde je info CIRKUS N.S. takodje:
http://nezavisniaktivisti.bravejournal.com/entry/28944

a vrh-vrhova (sto bi mladez rekla) je " Bojovic podrzava protest" ...
- taj isti koji drzi kao taoce onolike zivotinje domace, divlje i one koje nisu sa ovih prostora..
a iste te pse koje satro i on stiti- drzi po sest ,sedam istih tih pasa u kavezu u tom istom zatvoru koji oni zovu "vrt dobre nade"- mozda je za njih to dobra nada- dobra lova, dobar zivot- ALI ZA TE TAOCE/ ZIVOTINJE NIJE!
bas lepa svita.. sve vajniji od vajnijeg ljubitelja zivotinja .
 
Poslednja izmena:
Koma_Koma
Ti si to bila na protestu?Haha! Pa to ispada da je više ljudi bilo kako "neki" kažu u undercover akciji nego onih koji su došli da čuju besedu na gori !:hahaha:
Ma ne da Bojović podržava protest , on je uz Tinsku, Zlatu i Slavicu "jedini borac za životinje"...Zemljo, otvori se!
Ovde uopšte i nije bilo reči o nekoj želji za promenama. Ovo je protest koji je poslužio isključivo za ostvarenje lične ambicije svakog ponaosob od učesnika.:thumbdown: Na sajtu Media centra stoji samo izjava Milana Kamponeskog, čoveka koji sa zaštitom ima veze koliko i ja sa nuklearnom fizikom! To je najobičnija sprdačina!
Što se tiče peticije...ne sećam se da sam je potpisala ( možda i jesam:neutral:) jedino mi nije jasno kako su mogli da "uruče" online peticiju, ali u "Zemlji čuda" sve je moguće, pa tako i virtuelne tužbe pljušte na sve strane! Sve u svemu, najbolji smo u pljuvačinama i u toj discipini nema nam premca. Toliko je toga ružnog da nemam reči! Šalju se linkovi sa snimcima jamarenja, znaju se svi podaci potrebni za tužbu, ali umesto da se neka organizacija ozbiljno pozabavi ovim, šalju se cirkularna pisma na sve strane i na taj način se obmanjuje javnost da se nešto radi, a zapravo jedino su jaki kada krenu na one koji bi trebali biti istomišljenici.
Kukaju za sopstvenim azilom, a da nisu ni pokušali da zatvore kafileriju u Novom Sadu...
Koga briga za cirkus? Koga briga za životinje u zoo vrtovima?Ali smo svi "vegani" jer se to dobro kotira!
Sorry, pogrešan link sam stavila!
p.s. Šta ja tebi rekoh!?
p.s. na p.s. Zakon o Dobrobiti životinja upravo se nalazi pred Skupštinom na sednici koja je počela danas!
 
Preneto sa facebook.com
DRUZENJA KOJA SU POSLALA PREDSTAVNIKE NA PROREST:


Dzzz Nish, Dzzz Smederevo, Dzzz Zov-Sombor, Dzz ziv Srecko-Negotin, Prijatelj-EPAR Subotica,aktivisti Alijanse za prava zivotinja iz Sabca,Beograda,Svilajnca ,Jagodine i Bora i Leskovca, Green Answer, Help Animals, NOVA, CeMDI, SOLIDARNOST...

Aktivisti Alijanse iz Dzzz ZOV , Sombor Mileva i Miroslav i njihov pas Masha- spasili ga iz somborskog shinteraja.Oni su na Fotki Grupe.
Predsednik Zov-a Snezana Tadic .
U toku protesta dala sam joj rec, i govorila je predsednik Dzzz SRECKO ,Negotin ,clan Alijanse Zvezdana Radojcic- takodje je pravi zmaj.
Tu su bili jos i aktivisti iz Smedereva - zmajevi koji isprebijaju shintere, aktivisti Svilajnca koji ih prate u stopu , aktivisti iz Beograda koji sve slikaju .Upoznali ste veci deo Alijanse.Neki su bili opravdano odsutni- jer imaju tesko bolesne zivotinje kao Jelena Kostic koja 2 god neguje paraliyovanog psa koji strasno place ako ga bilo kome ostavi, i koji bi tesko podneo putovanje da ga je nosila sa sobom do BGD . To su dobri borci ,prate shintere u stopu, ako treba tuku se s njima, sruse im shinteraj - ali smo se dogovorili da to vishe ne rade - za sada,jer nije korisno .Sada ih samo fotografisu, prijavljuju inspekcijama, idu na sastanke s predsednicima opstina u nekim gradovima juzne Srbije , zagovaraju no kill sterilizacija strategiju i izgradnju azila po delta sistemu Vrshe pritisak na inspekcijske sluzbe , tuzilastva, policiju.
Njih nema na forumima.ONI SU BILI.
DANICA DROBAC iz Beograda je poslala mladu debojku koja je nosila prakat na kome ne pisalo'
ONE KOJI SE ZALAZU ZA AZILE< TREBA ZATVORITI U AZILE.
Kad sam joj mahnula sa scene i zatrazila joj da mi doda plakat da ga pokazem, ona je odmah sakrila taj plakat i pokazala drugi koji ja na fotki drzim na sceni i na kome je pisalo nesto protiv veterinara.
Kasnije sam joj dala rec.I ona nije imala hrabrosti da govori protiv azila.
----------------------------------------------------

NIJE VAZNO DA LI JE NA PROTESTU BILO 40 ILI 4000 LJUDI.KAO STO NIJE VAZNO DA LI JE NEKO POBEDIO NA OLIMPIJADI.
VAZNO JE BORITI SE I UCESTVOVATI.
A BORBA JE TESKA.
IMA NAS DOVOLJNO.
MI SMO GLAS ZIVOTINJA.
NEMAMO VREMENA ZA GUBLJENJE NA OPONENTE.
 
"i govorila je predsednik Dzzz SRECKO ,Negotin ,clan Alijanse Zvezdana Radojcic- takodje je pravi zmaj.
........ aktivisti iz Beograda koji sve slikaju .Upoznali ste veci deo Alijanse..."

:per:

velika "alijansa- i jos uvek taj "naziv" nose- nista sami ne znaju da smisle- copy/paste - resavci..
auuu- kakve oni ljude stavljaju da govore- sramno! "srecnko" ne postoji- ta zena laze kao sarena laza- kako nas je navozala- i takve price izmisljala- a slali smo joj pomoc iz BG_a.. posle nas napusila najstrasnije- psi nista ne dobijaju.. a svi se na pse pozivaju! uzas!
I kao da se ujedinimo? Sa kim? Sa muvatorima i ego manijacima?? Nema teoretske sanse.
 
Poslednja izmena:
Posebno je ruzno prozivati ljude koji su na ulici sa psima non stop- ruzno je govoriti "ko nije sa nama taj je protiv"
Kao diktatori! em bi sterilisali citavu populaciju pasa.. sta bi- da zatru trag psima- da ih nema..? onda da nas sve obeleze cipovima, i da nastave da nas smaraju tim kilometarskim pismima u kojima pljuju jedni druge a posle se obrisu (iako smo svi to citali) pa pljuju one koji nemaju djon od obraza, ne prave kompromise sa ubicama i ne prezaju da kazu onako kako jeste.

iz email:
Osvrt na Protest
Na Protesu nas je doceko Zvonimir Rot koji je budno slusao svaku moju
rec, da ne bih rekla neku istinu i cak me je zamolio da Niskoj
Televiziji Kopernikus ne kazem da je u Nisu pokolj aminovan odlukom
Predesnika Skupstine Lilica i Gradonacelnika, koji su izdvojili 6.000
000 dinara za ciscenje ulica...Ali CISCENJE od pasa.
I tako sam ja bila dobra i nisam rekla da su oni u stvari lazovi.I sutradan na DIZANJU na TV b92 pojavio se Micovic.I nije spomenuo
Protest,i nije spomenuo Radnu Grupui,i nije spomenuo Lokalnu samoupravu
jer, rekoh vec, sve je bila Farsa.
Cak je na pitanje novinarke o tome da li se sada ubija po Srbiji, mrtav
hladan rekao NE!


posle pisu kako su oni beskompromisne orgs. a svi ostali su jadni bednici koji teraju po svome.
Kompromis za kompromisom ( a primer iz pisma je ocigledan kompromis koji je J.T. napravila a sad su olosi svi koji znaju da sa celnicima ne treba praviti kompromise jer ce oni uvek igrati svoju igru...

Par meseci u borbi nije osnova za ovakav bes i pljuvanje... ipak, neki smatraju sebe velikom silom- a opet traze pomoc od svih onih koje su napljuvali- jer kad dodje vreme za protest- njih nekoliko -sami sebi deluju jadno - usamljeno..
dakle, kad protest bude pravljen u ime zivotinja- a ne u ime ego manijaka- normalan svet ce dolaziti u vecem broju na protest.

Ponavljam, AR protesti inace nisu masovni- vec dobro koordinisani, sa jasnim ciljem i performansom koji "obican" svet razume.. naravno, ovo AR aktivisti znaju- te najcesce racunaju ( kad je rec o protestu) na max. 20 Aktivista ili volontera - pripremljenih unapred za protest.
 
Poslednja izmena:
Mislim da smo vec odavno zreli i ozbiljni ljudi da mozemo sami da odlucimo a samim tim i da snosimo odgovornost da li cemo podrzati svojim prisustvom protest ili ne. Pretnje i ucene tu ne pomazu samo stvaraju kontraefekat. Licno, nikome nemam nameru da polazem racune a svaki napad i bezobrazan ton smatracu atakom na svoju licnost!
 
Na snimcima sa konferencije za štampu, jasno se vidi da niko od prisutnih zapravo nema isti cilj, svako je za sebe duvao u svoju tikvu. Da sam jednog trenutka mislila da će jedan korak napred biti u korist životinja bila bih u prvim redovima! Da su organizatori želeli zaista nešto da učine trebali su javno napustiti radnu grupu, a ne ovako! Uostalom kada su prihvatili poziv za učešće u radu Radne grupe pri ministarstvu nisu pozvali nikoga da im se pridruži!
Sramna i lažna je izjava Jelene Tinske ( a i još jedan kompromis ako ćemo da brojimo):
"Gospodin Pajtić je odobrio izgradnju 13 azila u Vojvodini! Ali Srbija je uvak bila Srbija,a Vojvodina nešto drugo!":dash:
Ovo je izjava nekoga ko dolazi iz grada gde se psi ubijaju 72 sata nakon ulaska u kafileriju i kojem važi nakardni propis o držanju životinja u stanu, gde ne smeš da zasmetaš ni jednom komšiji!? Vojvodina je nešto drugo??? Da:besna:
 
Meni sve ovo lici da je gospodji JT opala prodaja knjiga te da vise nikoga ne zanima njen spektakularni sexualni zivot.Kako je to jedina tema o kojoj zna da govori morala je pronaci nekakvu drugu zanimaciju i nacin da unovci svoju zadnjicu.Nazalost okomila se na zivotinje,koje sada ni krive ni duzne trpe posledice njene gluposti.Uf Srbijo.
Potpuno identicno je i moje misljenje...
 

Back
Top