Prostatitis, upala prostate

koga interesuje da izleci na potpuno prirodan nacin prostatu od svih tegoba(od upale,prostatitisa bakt.. nebakt.. bhp i da ima potpuno zdravu prostatu) bez ispijanja kojekakvih cajeva koji samo ublazuju tegobe,koriscenje antibiotika i drugih farmaceutskih govana u svrhu bezuspesnog lecenja,nek se javi u inbox i objasnicu mu detalje lecenja metodom koja je smesna ali vrlo uspesna 100% ...
:cool:

Ne mogu poslati privatnu, nema opcije, možeš li poslati informaciju o čemu se radi?
 
Ja sam za svaku opciju koja je BEZBEDNA po zdravlje. Ako ima nešto efikasnije od ruskog čaja naravno da ću podržati i tu opciju. Bitno je da je delotvorno.
Interesuje me upravo zbog toga što mislim da imam najviše iskustva sa prostatitisom ovde na forumu.

- - - - - - - - - -

Da ne bude nešto slično onim tvojim prijateljima M and M, koji su nudili kremu za uvećanje grudi i penisa?
 
dovodi do izlecenja 100%...pio sam ja sve i svasta da ne duzim iskucacu jednom prilikom,a pio sam i caj ruski i mogu da kazem da ima efekta pomaze ali 2 do 3 sata i posle opet isto 2 meseca sam ga pio a osim toga i petrolej,pa hidrogen peroksid,pa boraks pa suvi origano i jos kojesta nemogu da se setim..da dodam da mi je jedino pomoglo polen uljane repice uminjavo bolove do jedne mere,a za depresiju nikakvi antidepresivi sve sam ih izmenjao,jedino preparat koji sam kupio u prodavnici zdrave hrane u sapcu med polen bundevine semenke i taj koren biljke sladica to me je vratilo u zivot od crnih misli i da ne dignem ruku na sebe,ali i to sam sad batalio..znaci ne konzumiram vise nista..samo ovaj tretman radim vec 20 dana i ko nov sam,a treba 3 meseca da se sprovodi..pozdrav :cool:
 
Evo da se i ja javim jer vec duzi niz godina bolujem od prostatitisa. Jos uvek se nisam izlecio trazim neko alternativno resenje kao vecina vas na forumu. Za supoprost mogu da kazem da nista ne pomaze koristio sam i naravno bacio pare. Sto se tice "Famoznog ruskog caja" mislim da je jedna velika reklama jer sam i sam to koristio. To je u stvari isti caj od male mlecike,svilovine,kiprovine...koji spada u porodicu Epilobium koji mozete da kupite u bilo kojoj prodavnici. Koristio sam i taj caj ali nista posebno mi nije pomogao.
 
ja sam koristio u pocetku od jednog pcelara iz kragujevca branislava dimitrijevic preparat i neki adaptogen papreno me je odrao ali nije pomoglo nista,po njemu sam trebao da koristim duze 5 do 6 meseci a kad saberem jeftinije bi prosao sa lecenjem u klinici u kini koji uspesno lece oboljenja prostate za samo 30 000 dolara prava sitnica
 
Evo da se i ja javim jer vec duzi niz godina bolujem od prostatitisa. Jos uvek se nisam izlecio trazim neko alternativno resenje kao vecina vas na forumu. Za supoprost mogu da kazem da nista ne pomaze koristio sam i naravno bacio pare. Sto se tice "Famoznog ruskog caja" mislim da je jedna velika reklama jer sam i sam to koristio. To je u stvari isti caj od male mlecike,svilovine,kiprovine...koji spada u porodicu Epilobium koji mozete da kupite u bilo kojoj prodavnici. Koristio sam i taj caj ali nista posebno mi nije pomogao.
........................................................................................................................................................................................................................................................................
Vidim rođače da nisi ni prošao pored pravog Ruskog čaja. Epilobium parviflorim i Epilobium angustifolium ni približno ne liče jedna drugoj. Razlikuju se po visini, obliku stabljike, veličini cveta, tipu cvasti, maljavosti i obliku lista, mestu gde rastu i td i td. Mala mlečika je močvarna i uglavnom ravničarska biljka dok je ruski čaj divlja biljka visokih planina, Sibira i Aljaske.
Meni jednostavno nije jasno kako se ove dve biljke koje su toliko različite svrstavaju u isti rod.

Ne znam još nikog kome je mala mlečika izlečila prostatu, a imam koliko vidim ovde najduži staž što se prostate tiče. Evo, prošlo je čak 22 godine od kako sam se izlečio uz pomoć Ruskog čaja. Verujem stoga da ili nisi bio dovoljno uporan, ili nisi koristio pravi Epilobium angustifolium. Nebi me čudilo da su ti uvalili Cameliju sinensis. Nebi bio ni prvi ni poslednji.
Ne zameri mi na malo oštrijem tonu, ali reč famozni ispred ruskog čaja me je iritirala. Epilobium angustifolium je za mene ZAKON što se prostate tiče rođo.
 
Ne mogu da ti napišem naziv sajta jer će me ova drukara Dejan odmah prijaviti moderatoru i popiću kaznu. Kucaj samo ruski čaj u pretraživaču i pronaći češ ga.
Jbga, čovek stiče reputacionu moć tako što druka ostale učesnike foruma. Šta ćeš, ima nas i takvih na žalost.
 
Ne mogu da ti napišem naziv sajta jer će me ova drukara Dejan odmah prijaviti moderatoru i popiću kaznu. Kucaj samo ruski čaj u pretraživaču i pronaći češ ga.
Jbga, čovek stiče reputacionu moć tako što druka ostale učesnike foruma. Šta ćeš, ima nas i takvih na žalost.

naravno,ovde neces promovisati tudje sajtove koje se bave prodajom i zaradom,ovo ti nije prvi put da to radis kao i sto si kaznjen zbog toga...sticem utisak da si u dilu sa vlasnicima sajta i da imas korist,samo neces da priznas...plus sto ti ne zaboravljam kad si mi psovao majku na nacionalnoj osnovi misleci da sam hrvat,pa si izrekao mnoge gnusne provokacije i psovke...procitaj pravila i svaki put kad ih prekrsis znaj da cu te prijaviti...los si covek,ti kao bivsi policajac treba da se stidis kako psujes ljude okolo sebe i na koji nacin zelis da zaradis..
 
Evo da se i ja javim jer vec duzi niz godina bolujem od prostatitisa. Jos uvek se nisam izlecio trazim neko alternativno resenje kao vecina vas na forumu. Za supoprost mogu da kazem da nista ne pomaze koristio sam i naravno bacio pare. Sto se tice "Famoznog ruskog caja" mislim da je jedna velika reklama jer sam i sam to koristio. To je u stvari isti caj od male mlecike,svilovine,kiprovine...koji spada u porodicu Epilobium koji mozete da kupite u bilo kojoj prodavnici. Koristio sam i taj caj ali nista posebno mi nije pomogao.
........................................................................................................................................................................................................................................................................
Vidim rođače da nisi ni prošao pored pravog Ruskog čaja. Epilobium parviflorim i Epilobium angustifolium ni približno ne liče jedna drugoj. Razlikuju se po visini, obliku stabljike, veličini cveta, tipu cvasti, maljavosti i obliku lista, mestu gde rastu i td i td. Mala mlečika je močvarna i uglavnom ravničarska biljka dok je ruski čaj divlja biljka visokih planina, Sibira i Aljaske.
Meni jednostavno nije jasno kako se ove dve biljke koje su toliko različite svrstavaju u isti rod.

Ne znam još nikog kome je mala mlečika izlečila prostatu, a imam koliko vidim ovde najduži staž što se prostate tiče. Evo, prošlo je čak 22 godine od kako sam se izlečio uz pomoć Ruskog čaja. Verujem stoga da ili nisi bio dovoljno uporan, ili nisi koristio pravi Epilobium angustifolium. Nebi me čudilo da su ti uvalili Cameliju sinensis. Nebi bio ni prvi ni poslednji.
Ne zameri mi na malo oštrijem tonu, ali reč famozni ispred ruskog čaja me je iritirala. Epilobium angustifolium je za mene ZAKON što se prostate tiče rođo.

Evo ovako Kiprovina ima latinski naziv Epilobium angustifolium i ona moze da se kupi u prodavnici kod nas. Ruski caj nosi isti latinski naziv s' tim da je on crne boje dobijen proceson fermentacije. Kod tog lika sto prodaje Ruski caj mozes da kupis crni i zeleni caj istog latinskog naziva.Na sajtu gde se prodaje Ruski caj nacrtana je biljka sa roze cvetovima upravo takve boje je i Kiprovina. Pozdrav
 
Кипровина, врбица, врбовица (лат. Epilobium anguistifolium) је биљка из породице пупољки (Onagraceae).

Порекло научног имена:
- рода од грчког epi = на и lobium= љуска, махуна (зато што се на плоду задржава цветни омотач);

- врсте од лат. angustus= узан и folium=лист (усколистан).

Синоними:
- Chamaenerion angustifolium (L.) Scop.

- Epilobium spicatum Lam.

Садржај [сакриј]
1 Опис биљке
2 Станиште и распрострањеност
3 Употреба
4 Литература
5 Галерија
6 Спољашње везе
Опис биљке[уреди]
Стабло је неразгранато, голо и усправно, а при врху црвенкасте боје. На њему су спирално распоређени ланцеласти листови на кратким дршкама или седећи, дужине 10 - 15 cm, а ширине 1 - 2 cm (највише до 4 cm). Цветови су сакупљени у дугачке гроздасте цвасти. Незнатно су зигоморфни и у пречнику широки 1,5 - 2 cm. Круницу чини 4 објајаста или округла листића различите величине, два горња су већа од доњих. Чашичних листића такође има 4, линеарно-ланцеластог су облика и најчешће су исте дужине као крунични листићи. Плод је уска, четвороугласта чахура дужине 4-8 cm и црвене боје. Отвара се пуцањем на четири дела који се савијају уназад и ослобађају велики број семена са дугачким, белим чуперцима.

Станиште и распрострањеност[уреди]
Расте на шумским чистинама и паљевинама од низина па до субалпијског и алпијског појаса. Воли свежа, хранљива, богата нитратима земљишта. Распрострањена је скоро у целој Азији, Северној Америци и Гренланду, а у Европи северно до Норвешке и Исланда.

Употреба[уреди]
Кипровина, Кипреј, Циперје, Ноћурак, Врболика, Врбова ружица или Свиловина вишегодишња је, преко метар, па и два висока самоникла биљка, с дугим пузећим поданком и врежама. Позната је као копорски чај (по селу Копор, близу данашњег Петрограда у Русији). Садржи флавоноиде, пектин, танин, тритерпенске киселине, слузи и витамине. Адаптогена је. Има антизапаљенске, седативне, експеторантне и регенеративне особине. Изоловано је антитуморско средство ханерол. Употребљава се и као свежа биљка, тако да се од пролећа до јесени може уживати у посебном укусу младих изданака, листова и поданака. Тако се сасвим млади слаткасти пролећни изданци, заједно с ризомом, у априлу и у мају могу приредити као шпаргла. За јело су одлични и сочни врхови младих стабљика и млади киселкасти листови. У неким земљама (раније Русија) листови кипровине су се додавали кинеском чају. Поред тога, врболика се убраја у најважније дивље медоносне биљке: даје веома популарну белу врсту меда.

Припрема чаја: супену кашику иситњених сувих листова прелити са 250 мл кипуће воде, поклопити, оставити да одстоји 30 минута а затим процедити. Дневно пити три пута по шољу чаја, пре главних оброка, са или без додатка меда.
 
Сообсение от спарки90 Преглед поруке
Неки веома интересантне поруке овде у последњих неколико дана. Желео бих да се захвалим на Ките Сурфер и Ивиллбецуред за ваше дивним поруке. Нисам могао да одговорила на Харријевом пост ништа боље. Ките Сурфер, стварно прикован неке добре информације тамо. Јако ми је жао што то чујем мислите ја тукао мртвог коња, Харри. Такође бих желео да вам све најбоље у који год пут да изаберете да помогне у опоравку, али ја могу дамн сигурни да вам кажем да је уклањање свој простату није одговор. Али, сваком своје. Такође, имао сам транс-ректално ултразвук, оба мом простате и семене кесице. Оба није показао знаке инфекције, шта год. У сваком случају, пуно среће за вас. Волео бих да напоменем да мој једини прави симптом који је преостало је ректално бол заједно са другим питањима везаним за дефекације. Ја сам о томе разговарао са мојим терапеута, а она изгледа сложити са мном да је ово потпуно преостало питање је највероватније због напетости у мом Пубоцоццигеус (ПЦ), као и моји Пуборецталис (ПР) мишића. Само брза мало информација о тим мишићима: Пубоцоццигеус је мрежа за спавање налик мишића који се протеже од стидне кости скроз назад на вашем гениталије (Таилбоне). Свака тензија у овом мишићу може узроковати мноштво проблема, а односе се на бол других мишића дна карлице. Тренутно, имам тешко време Изметање, као и доношење гас. Искрено, једини начин да се опише оно што сада осећам, је изузетно чврсто мишића, и осећај затвора скоро. То је као да грч у луку стопала или у вашем теле. Ово утиче мобилност и функције мишића. ПЦ и ПР мишићи су веома укључени у функцији Сфинктери, што објашњава своју потешкоћа са врше нужду и пролазећи гас. Сада, моја теорија о томе је следећи. Као што сви знамо, ово је веома лични проблем, тако да ће открити неке веома личне податке у светлу помаже све остале. ПЦ мишић је ВРЛО укључени у оргазма и ејакулације. Она пролази екстремне контракције током ејакулације. У ствари, ПЦ мишић је шта мушкарци рекли да тренинг и јачање, који имају преране ејакулације. Прочитао сам неке веома занимљиве ствари о неким превремена ејакулација сајтовима (ја лично не пате од ове). Моја логика ка читању ове сајтове, је да запосли супротно од својих техника, као што смо се морамо фокусирати на ублажавање напетости и тон ових мишића, где јер желе да га повећа. Ја лично, да мастурбирао најмање једном дневно све док могу да се сетим. Такође сам имао веома активан сексуални живот са неколико девојака. Ја често практикују технику да многи унапред ејац момци називате "ивица". Ово је место где мастурбирају за дужег временског периода, одлагање свој оргазам. Ово ставља огромне количине напора и притисака на рачунар мишића, као и других мишића карлице. То је као да идете тешка на скупу бенч преса за груди. Нисам урадио ово из било ког другог разлога осим личног задовољства, и некако схватио сама током времена. Ја чак нисам знао да има име за ову праксу до пре неколико недеља. Ово помаже ти људи с пре-ејац трајати дуже током односа. Никад пут два и два, али, не да се хвалим, ја могу да трају веома, веома дуге периоде времена када имају секс са мојим другарицама, а некад је било чак тешко постићи оргазам. То је зато што током времена, мислим да ОВЕРТОНЕД свој ПЦ мишић толико, да сада, иза корист продуженог односа, ја сад имам болове у мишићима због хипертоницити и напетости. Оно што радим сада је уздржавање неко време. Но сек, не мастурбација. Тешко је, али мислим да је ово недостаје комад за слагалице. Рекао сам то једном, ја ћу да поновим, ако сте били да повредите раме у теретани, не би вратити сутрадан, или чак недеље можда, и почну да раде рамена пресе. Треба да се пусти мишићи остали, опоравити, и врати у своју нормално стање. Време је да излечи је кључ. Сваки пут сам ејацулатед широм све ово, ја сам продужава свој опоравак. Дакле, моје питање за све вас, колико често је пре тога, и колико често током целог овог искушења, да ли сте у сексу и / или мастурбира? Није одговор или решити све проблеме, али дефинитивно има штетан утицај на процес опоравка. Оргазам ставља изузетну количину притиска и напетости на карлице мишића. А за твоју информацију Харри, карлице мишићи су у ствари оно што вам омогућавају ејакулације. Уговори простате, као, али минимално у односу на контракција мишића карличног. Простата, више или мање, је мешање сајт за ваше семене течности и сперме, као и улазна сајту где се стиче приступ уретре. Уверавам вас да је сама ваша простата не даје силу која вам омогућава да снимите свој рад међутим сада то може бити одвојен од тела. Ово захтева изузетне количине силе, постигнуте кроз контракције мишића карлице. У сваком случају, само мало хране за размишљање. Драго ми је да вас видим и даље боре. Држати се њих. Такође бих желео да додам да сам превише добити "Јелли-лике" грудве у урину када сам се уздржи током дужег временског периода (око недељу и по дана сада). Ово је највероватније није због инфекције, већ накупљање семену течност, итд Запамтите, ваш урин пролази кроз ваш простате по изласку из бешике. -Спарки
 
Dobro Mile, vidim da znaš o kojoj se biljci radi.
Zašto ti nije pomogla? Verovatno zato što si mislio, kao uostalom i svi ostali sa sličnim problemima, da se prostatitisa možeš rešiti na isti način kao što se rešava upala grla, jajnika, pluća, oka ili sl.

Prvo, po meni ovaj čaj ne treba nikako procediti, kako navodiš u gornjem uputstvu.
Drugo, čaj se OBAVEZNO kombinuje sa parnom kupkom (terapija na koju je mislio Švaba).
Treće,......
Četvrto,........
Peto ......
Borba sa prostatitisom je kao partija šaha. Moraš se naoružati strpljenjem, igrati po strogo utvrđenim pravilima i nikako ne okretati leđa protivniku.

Da se ja ne bih ovde ponavljao, a iskren da budem malo sam i zaboravio sve detalje i tehnike koje sam koristio još pre dvadesetak godina (ima više od dvadeset godina kako sam se izborio sa hroničnim prostatitisom), poslao sam poruku čoveku koji radi na ovom problemu, da se uključi u diskusiju. Verujem da će pronaći vreme i preneti nam svoja iskustva.
 
Prostatitis, akutni, hronični, bakterijski ili nespecifični je dosta komplikovano lečiti. Sam pristup ovom obolenju je specifičan. Specifičan zbog specifičnosti same žlezde, kao i uzroka koji je dovode u ovakvo stanje.
U velikom procentu lečenje antibioticima ne dovodi do krajnjeg izlečenja. Simptomi se ponovo vraćaju. Sa druge strane prisustvo bakterija u sekretu zahteva primenu antibiotika, koji ne daju krajnji pozitivan rezultat.

Zašto antibiotici ne daju rezultat?

"Za raspodelu lekova u tkivu prostate značajno je da je dobro vaskularizovana od strane grana unutrašnje ilijačne arterije, ali i da lokalni faktori (npr. građa i organizacija žlezdanog tkiva, sadržaj lipida i proteina i pH sekreta) mogu otežavati koncentrovanje antibiotika u njoj.
Kapilari koji vaskularizuju prostatu imaju čvrsto zbijene endotelne ćelije, što otežava prodor lekova iz cirkulacije ukoliko nisu dovoljno rastvorljivi u mastima (liposolubilni). Međutim, liposolubilnost samo olakšava lekovima da prodru u tkivo prostate, ali ne i da se tu zadrže dovoljno dugo i u dovoljnim koncentracijama, već na to utiču neki drugi faktori, npr. razlike u pH između cirkulacije i žlezdanog sekreta mogu izmeniti stepen jonizacije lekova, pa i njihovu rastvorljivost u mastima, pošto su lekovi većinom slabe organske baze ili kiseline. Tako, lekovi koji su jonizovani u većem stepenu u cirkulaciji, neće moći da prođu barijeru i nađu se u tkivu prostate u dovoljnoj koncentraciji, dok oni koji su nejonizovani u krvi mogu da postanu jonizovani u tkivu prostate i tu se čak i zadrže u većoj meri („zarobljavanje jona” – fenomen koji objašnjava zašto se neki lekovi mogu naći u većoj meri u određenim tkivima, a zavisi od lokalnih razlika u pH između tog tkiva i cirkulacije)."

Imamo inflamaciju perifernog žlezdanog tkiva prostate, lošu drenažu ovog žlezdanog parenhima, prisustvo bakterija i čak kamenčića - prostatolita koji dodatno stimulišu bakterijsku ekspanziju sa jedne strane i jako lošu propustljivost antibiotika do zone koja je ugrožena.

Upalni proces koji se ne sanira, stvara veliki broj slobodnih radikala koji napadaju čelije žlezdanog tkiva i nanose im teška oštećenja .Koncentracije antioksidanasa unutar žlezde nisu u stanju da im pariraju što dovodi prostatu u stanje oksidacionog stresa. Oksidacioni stres vodi ka oštećenju zdravih ćelija, organizam reaguje tako što pokreće inflamaciju i tako se zatvara začarani krug.

Posebna priča je hormon Dihidrotestosteron, koji se transformiše iz Testosterona. DHT je trostruko reaktivniji od Testosterona i nakon njegovog vezivanja za testosteronske receptore dolazi do upale.
I ako savremena urologija bolesti prostate uglavnom vezuje za bakterijske infekcije kao uzročnike, nisu u stanju da jasno definišu konkretne uzročnike koji iniciraju ova obolenja.
Diskutabilno je pitanje, da li su bakterijske infekcije uzrok ili posledica prostatitisa.
Kako objasniti nespecifični hronični prostatitis, obolenje koje karakterišu identični simptomi kao kod bakterijskog, stim da u sekretu prostate nema bakterija ni u tragovima.
Kod ovog prostatitisa imamo inflamaciju tkiva bez bakterijske infekcije. Imunitet obolelog savršeno funkcioniše ne dozvoljavajući bakterijama da prodru unutar prostate, ni da se razmnože u dovoljnom broju kako bi postale problem.
Ko je krivac za nespecifični,nebakterijski prostatitis? Šta ako je isti uzročnik kriv i za ostale - bakterijske, koji su postali bakterijski tek kasnije kada je imunitet dozvolio bakterijama da se usele.

Da li je DHT hormon koji nas prekriva dlakama, formira mišiće, veličinu penisa i programira libido, u stvari najveći neprijatelj prostate.
Istraživanja su pokazala da se u slučajevima hiperplazije ovaj hormon javlja u višku. Znači gde god imamo uvećanje prostate nalazimo i DHT.

Ja sam pošao od ideje da je ovaj reaktivni androgen u stvari pokretač upale prostate. Nastaje pod uticajem enzima alfa 5 reduktaze, koji prevodi Testosteron u DHT. Ovog enzima najviše ima u tkivu prostate, a ima ga i u potkožnom tkivu, naročito lica i temenog dela glave kod muškarca.
Naravno, radi se o malim koncentracijama nastalog DHT-a, ali ipak dovoljnim da pokrenu upalni proces unutar perifernog žlezdanog tkiva prostate.
Kada nastane, ovaj reaktivni androgen ima identični program kao i Testosteron, lako se vezuje za testosteronske receptore. U momentu kada se priključi na receptor dolazi do izražaj njegova reaktivnost.

To bi smo mogli plastično objasniti ovako: Recimo da kroz kabal predviđen da izdrži struju od 220 V pustimo napon od 1000 V. Dolazi do opterećenja i kabal će se vrlo brzo istopiti.

DHT koji se veže recimo za receptor folikula dlake na temenom delu glave (velika prisutnost enzima alfa 5 reduktaze) dovodi do upale folikula i dlaka vrlo brzo ispada nepovratno zajedno sa atrofiranim korenom.
Drugi primer je recimo kada se DHT veže za receptor folikula lojne žlezde. Dolazi do naglog bujanja lojanice i pojačanog lučenja sekreta - sebuma. Vrlo brzo dolazi do začepljenja izvoda i nastaje akna, upala okolnog tkiva i problemi koji su noćna mora tinejdžera.
U oba slučaja organizam nije u stanju da spreči nastanak inflamatornog procesa. Zašto?
Zato što ne postoje prirodni odbrambeni mehanizmi od negativnog dejstva DHT-a.
Zašto bi sa prostatom bilo drugačije? Najveća koncentracija enzima nalazi se upravo u žlezdastom tkivu prostate. Logično je da će i najveći broj hormonskih transformacija nastati upravo unutar ove žlezde.

A kada se novostvoreni DHT veže za testosteronske receptore, nastaje haos zvani nespecifični prostatitis.

Ja sam ga dobio u 25-toj godini. Na vrhuncu seksualne snage i potencijala.
Lečio sam se standardno, antibioticima u početku, bez trajnijeg efekta, a kasnije kada više nisu detektovane bakterije lekari su mi rekli da prestanem da razmišljam o bolesti, da će proći vremenom, da se oženim i td i td. A moji se simptomi nisu promenili za te tri duge godine. Činilo se kao da sam na početku.
Okrenuo sam list i krenuo da proučavam detaljno bolest koja me je snašla. Shvatio sam da se prostatitis ne može pobediti bez adekvatne strategije. Otkrio sam mu slabe tačke i krenuo u borbu.
Evo prošlo je već 14 godina od kako me je napustio onaj nepodnošljivo iritirajući osećaj između nogu. Mogu sebi i drugima reći da sam pobedio prostatitis.
Prenosim svoja iskustva i drugima koji su u sličnim situacijama u kojoj sam bio.

Prvo što je neophodno uraditi je konstatovati bolest. To mora uraditi urolog na osnovu analize sekreta prostate, pregleda, spermokulture, urinokulture, brisa uretre. Ukoliko se otkriju mikoplazma, ureaplazma, hlamidija znak je da ste infekciju dobili seksualnim putem i mora se i partnerka javiti lekaru. Antibiotsku terapiju ne smete izbegavati, bez obzira koliko bila neefikasna na duže staze..
Moja strategija se bazira na:
- Otklanjanju prepreka, barijera kojim se bolest brani od antibiotika
- Uključivanje u borbu prirodnih materija antiinflamatornog i antibakterijskog efekta, koje lako prolaze semipermeabilnu membransku barijeru koja zaustavlja antibiotike.
- Zaustavljanje oksidacionog stresa i sprečavanje daljeg oštečenja žlezdanog tkiva.
- Doziranje prirodnih alfa 5 inhibitora, materija koje neutrališu funkciju enzima, čime se sprečava nastanak DHT-a.
- Stvaranje uslova za dreniranje žlezde, izbacivanje otrova, eksudata, bakterija i oštećenog epitela.
- Obezbediti ispiranje urinarnog trakta prirodnim diuretik-antiseptikom.
- Sprečiti opstipaciju takođe prirodnim putem.
- Izbaciti iz ishrane materije koje podižu nivo DHT.a.
- Isključiti svaku mogućnost izlaganja zone donjeg stomaka i krsnog dela leđa hladnoći. Uvek topla obuća.

Parna kupka koju je Radovan pomenuo spada u obaveznu terapiju, ali se mora planski sprovoditi. Epilobium Angustifolium je takođe neizostavni deo terapije, koji se intenzivno koristi naročito u prvoj fazi napada . Sviđa mi se poređenje lečenja sa partijom šaha. Bravo Radovane.

Jednostrani potezi u ovoj partiji nemaju nekog velikog efekta. Potrebno je sve figure uključiti u igru. Jedino tako je pobeda sigurna.
Verujte mi ljudi, dobro znam šta govorim. Vidim šta radite. Probao sam ovo, probao sam ono, delovalo kratko, nije delovalo i td i td. Pojedinačni potezi bez prave strategije.
Mada nisu ni sve priče iste. Svaka se po nečemu razlikuje. Neko ima bakterije, neko ne, neko je mlad, neko pak stariji, neko ima velike tegobe, neko i nezna da ima prostatitis, već misli da je to normalno, uobičajeno za njega. Ali svi problemi vezano za prostatu mogu se rešiti, verujte, Najvažnija je upornost i vera u pobedu.

Toliko uopšteno što sam mogao reći. Ako bih detaljisao, potrošio bih stranice i stranice. A i većina konkretnih tehnika i egzibicija koje sam koristio nisu baš za ovakvo jedno javno mesto. O tome bi mogli negde uz pivo i vruće girice.
PS: Pivo nikako ne ide uz prostatitis, to da zapamtite.
 
Konačno da se javi i neko ko poznaje problematiku.
...................................................................................................................................................................................
dali je ko probao lecenje pijavicama odnosno hirudoterapijom protiv prostatitisa..? ima u BG-u klinika koja se bavi lecenjem....
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Terapija pijavicama ima efekta kod pacijenata koji imaju sklonost ka zgrušnjavanju krvi (infarkt, venske tromboze, plućna embolija i td).
Pijavica nas ne leči. Ona nam samo ispija krv. Da bi se napila krvlju potrebno joj je vreme. Popije više krvi nego što je i sama teška.
Priroda ju je obdarila veštinama kako da to efikasno i pre svega bezbedno postigne.
Prvo mora sprečiti da davalac krvi - hrane, ne oseti bol prilikom proboja kože kako bi došla do krvnog suda većeg prečnika. Luči prirodni ANALGETIK i to lokalno. Naravno nešto ovog analgetika odlazi i u krvotok, pa možemo reći da pijavica ima ANALGETSKO delovanje. Analgetik lokalnog tipa.
Druga veština koju koristi je lučenje prirodnog antikoagulansa - sredstvo protiv zgrušnjavanja krvi. Ovim sprečava - neutrališe složeni koagulacioni program koji ima zadatak da spreči isticanje krvi kroz perforacije zidova krvnog suda. Time sebi olakšava nesmetano isticanje krvi i brže punjenje svog probavnog trakta. Može se stoga reći da pijavica ima ANTIKOAGULANTNO dejstvo na naš organizam. Mada mislim da su doze male i lokalnog karaktera.
Ne vidim ni jednu vezu upotrebe pijavica sa prostatitisom?
 
Hirudoterapija
Hirudoterapija (lat. hirudo - pijavica) je vjerojatno jedna od najperspektivnijih grana drevne medicine, koja se u naše vrije­me ponovo rodila. Hirudin, koji luče pijavice, poboljšava mikrocirkulaciju (uključujući i limfnu), uklanja poremećaj napaja­nja, povećava propustljivost stijenki kapilara, smanjuje oticanje i bubrenje tkiva, čini optimalnim međusustavne uzajamne od­nose u žarištu bolesti. Slina pijavica odlično djeluje protiv bolova. Zahvaljujući navedenim karakteristikama hirudina, hirudoterapija ima dobar analgetički učinak.

Aplikacije pijavica su kontraindikativne u bolesnika s akut­nim upalnim procesom lokaliziranim u području aplikacije.

Pijavice kod prostatitisa se stavljaju na točke koje se nalaze na udaljenosti od 3 cm s obje strane anusa u obliku slova X, gdje sredina slova označava anus, a krajevi mjesta gdje se stavljaju pijavice. U drugoj varijanti pijavice se stavljaju na udaljenosti od 1,5 do 2 cm s obje strane srednjeg šava perineuma (treba iz­bjegavati stavljanje pijavica direktno na šav). Za jedan postu­pak se obično koriste četiri pijavice, a kura se sastoji od 4 do 5 postupaka s prekidom od 5 do 6 dana.
 
Šta leče pijavice?
Dug je spisak tegoba kod kojih terapija pijavicama daje izvanredne rezultate. One poboljšavaju imunitet, a uz pomoć pijavica rešavaju se problemi sa cirkulacijom, visokim pritiskom, klimakterične tegobe, ciste na jajnicima, endometrioza, glavobolja, sterilitet, impotencija, hemoroidi, upala žučne kese, jetre, pankreasa, kao i posledica infarkta i insulta, poboljšava se dotok krvi u srce, leče se sinusi. Ruski vojni lekari su pijavice koristili u lečenju teških ranjenika i za spašavanje udova od amputacije. Danas se upotrebljavaju pri operacijama prišivanja raznih delova tela kao što su prsti i uši. Savetuje se da koriste 45 dana pre i posle bilo kakve operacije, jer imaju neverovatan regenerišući efekat. Nezamenljive su u obnavljanju krvotoka posle ugrađenog bajpasa. Muškarci obično zaziru od prvog tretmana od žena, ali ih magično oslobađa problema sa prostatom, a ima i erektilne efekte koji su vidljivi posle prvog tretmana.
Pijavice su i jedina nehirurška metoda protiv obrazovanja i uništenja tromba, efikasne su u lečenju steriliteta.
− Pijavica normalizuju mikrocirkulaciju u celom organizmu. Posle detoksikacije pomoću pijavica, ljudi osećaju neverovatnu snagu, puni su energije, dišu punim plućima, opušteniji su i smireniji. Čovek dobije volju za životom − objašnjava dr Gušlo-Petrić.
Pijavice se u svetu najviše koriste u mikrohirurgiji i plastičnoj hirurgiji jer su fenomenalni antikoagulanti. Imaju analgetičko, imunostimulativno, bakteriostatično, lipolitičko svojstvo (podstiču raspad masnoća), zatim drenažnu funkciju, hipotenzivno (normatenzivno), trombolitično.
 
Za jedan postu­pak se obično koriste četiri pijavice, a kura se sastoji od 4 do 5 postupaka s prekidom od 5 do 6 dana.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Koliko košta jedna kura sa pijavicama?
 
Narode, oprezno sa čajevima i preparatima na bazi Nevena.
Evo šta kažu stručnjaci:

"Medicinal Uses and Indications
Today, calendula is not usually taken by mouth. The exception is when it is used in extremely small amounts in homeopathic preparations. Calendula is usually applied topically, to the skin.
Burns, cuts, and bruises
Calendula tinctures, ointments, and washes are often applied to the skin to help burns, bruises, and cuts heal faster, and to fight the minor infections they cause. Calendula cream is also used to treat hemorrhoids. Animal studies show that calendula does seem to help wounds heal faster, maybe by increasing blood flow to the wounded area and by helping the body make new tissue. There are no scientific studies looking at whether calendula works in humans, but using it on your skin is considered safe.
Professional homeopaths often recommend using ointments with calendula to heal first-degree burns and sunburns.


Source: Calendula | University of Maryland Medical Center http://umm.edu/health/medical/altmed/herb/calendula#ixzz3WcPEudfX
University of Maryland Medical Center
Follow us: @UMMC on Twitter | MedCenter on Facebook

Neven sadrži materije koje stimulišu ubrzanu deobu ćelija (zarastanje rane).
Unošenjem u organizam može ubrzati deobu TUMORNIH ĆELIJA.
 
Evo jutros na prvom programu dr Zoran Džamić, načelnik Klinike za urologiju reče da se reinfekcija nakon primene antibiotika javlja u 56% slučajeva. Pričao je o standardnim bakterijskim infekcijama urino-genitalnog trakta. Infekcije Ešerihijom nije spomenuo. Tu je naravno procenat daleko veći. Priznao je takođe da je čak 50% uzročnika već rezistentno na penicilinske preparate.

Kod prostatitisa se javlja problem urino infekcije, koja se antibioticima ne može sanirati. Evo sada znamo i zašto.
Hteli mi to da priznamo ili ne, bakterije su izgleda inteligentnije od nas. One pre ili kasnije pronađu način da pobede antibiotik. Ešerihija je naravno šampion u tome.
Stoga je jako važno ozbiljno shvatiti moć prirodnih biljnih preparata koji uspešno čiste urogenitalni trakt od nepoželjnih bakterija.
Ruski čaj u kombinaciji sa još nekim lekovitim biljkama (kombinacija protiv ešerihije na sajtu) uspešno je rešio komplikovanu infekciju ešerihijom koli (ženska osoba) za samo 10 dana.
Reinfekcija se nije pojavila evo ima već 3 meseca.
Ljudi, znate li šta to znači?
OBRISANA EŠERIHIJA BEZ ANTIBIOTIKA !!!!

- - - - - - - - - -

NEDAJTE DA VAM ISPIRAJU MOZAK, UVEK JE BOLJE SPREČITI NEGO LEČITI!
 
Ti ocigledno imas neki poremecaj i opsesiju u vezi RUSKOG CAJA..Primecujes li da ti je svaka druga rec RUSKI CAJ,sve bolesti leci RUSKI CAJ,pijem umesto vode RUSKI CAJ,kad ustanem popijem solju RUSKOG CAJA,ako sam nervozan popijem dve solje RUSKOG CAJA..Primecujes li koliko manijakalno potenciras na ovom caju samo da bi napravio veci profit sebi i tvojim kompanjonima sa onog sajta koji reklamiras ovde na forumu??Ajde malo smiri se,postajes dosadan i naporan matorac..
 

Back
Top