Propusten zakazan pregled?

bokazelenika

Zainteresovan član
Poruka
213
Kod lekara opste prakse nisam bila jedno 10 godina .ukljucujuci i vreme korone.
nije mi bilo potrrbno.
Sada imam zdravstvenih problema i morala sam otici.
Malo mi je strano sve ovo.
Zakazala mi je prrgled gastreenterologa u zemunskoj ( koji vise ne mozes sam zakazivati nego samo lekar)
I u to vreme sam imala smrtni slucaj u Bosni i bila sam van granica jedno mesec i po dana.
Sada. Gastrenterolog mi trazi da idem i zakazem preko opste prakse a opsta praksa moze da mi zakaze pregled..da udjem u ordinaciju opste prakse uopste tek za dva meseca.
A mene boli stomak ne prestaje niti sam isla u wc punjh 7 dana.
Sta se radi u tom slucaju?
Nemam pojma.
Oprostite na glupom pitanju ali stvarno nemam ideju
 
Kod lekara opste prakse nisam bila jedno 10 godina .ukljucujuci i vreme korone.
nije mi bilo potrrbno.
Sada imam zdravstvenih problema i morala sam otici.
Malo mi je strano sve ovo.
Zakazala mi je prrgled gastreenterologa u zemunskoj ( koji vise ne mozes sam zakazivati nego samo lekar)
I u to vreme sam imala smrtni slucaj u Bosni i bila sam van granica jedno mesec i po dana.
Sada. Gastrenterolog mi trazi da idem i zakazem preko opste prakse a opsta praksa moze da mi zakaze pregled..da udjem u ordinaciju opste prakse uopste tek za dva meseca.
A mene boli stomak ne prestaje niti sam isla u wc punjh 7 dana.
Sta se radi u tom slucaju?
Nemam pojma.
Oprostite na glupom pitanju ali stvarno nemam ideju
kupi u apoteci sredstvo za ciscenje da se ocistis jer 7 dana nisi isla na wc, pa ako te i posle toga i dalje boli stomak zakazi kod svog lekara opšte prakse u domu zdravlja kao hitno i lekar ce dalje da uradi šta treba
 
Kod lekara opste prakse nisam bila jedno 10 godina .ukljucujuci i vreme korone.
nije mi bilo potrrbno.
Sada imam zdravstvenih problema i morala sam otici.
Malo mi je strano sve ovo.
Zakazala mi je prrgled gastreenterologa u zemunskoj ( koji vise ne mozes sam zakazivati nego samo lekar)
I u to vreme sam imala smrtni slucaj u Bosni i bila sam van granica jedno mesec i po dana.
Sada. Gastrenterolog mi trazi da idem i zakazem preko opste prakse a opsta praksa moze da mi zakaze pregled..da udjem u ordinaciju opste prakse uopste tek za dva meseca.
A mene boli stomak ne prestaje niti sam isla u wc punjh 7 dana.
Sta se radi u tom slucaju?
Nemam pojma.
Oprostite na glupom pitanju ali stvarno nemam ideju
Dodjes u DZ i kažeš sestri da ti nije dobro i da si spremna da čekaš da te doktorka primi. Sednes i čekaš. Da rešiš problem sa stolicom kupi čaj Josif Pancic i vrlo brzo ces to regulisati.
 
Kod lekara opste prakse nisam bila jedno 10 godina .ukljucujuci i vreme korone.
nije mi bilo potrrbno.
Sada imam zdravstvenih problema i morala sam otici.
Malo mi je strano sve ovo.
Zakazala mi je prrgled gastreenterologa u zemunskoj ( koji vise ne mozes sam zakazivati nego samo lekar)
I u to vreme sam imala smrtni slucaj u Bosni i bila sam van granica jedno mesec i po dana.
Sada. Gastrenterolog mi trazi da idem i zakazem preko opste prakse a opsta praksa moze da mi zakaze pregled..da udjem u ordinaciju opste prakse uopste tek za dva meseca.
A mene boli stomak ne prestaje niti sam isla u wc punjh 7 dana.
Sta se radi u tom slucaju?
Nemam pojma.
Oprostite na glupom pitanju ali stvarno nemam ideju
Ako je toliki problem,onda ne mora tvoj odabrani lekar,idi kod bilo kojeg,mora da te posalju urgentno,na pregled.To ni malo nije za igranje.Povedi nekoga ko ume dobro da drekne na doktore.
 
Kod lekara opste prakse nisam bila jedno 10 godina .ukljucujuci i vreme korone.
nije mi bilo potrrbno.
Sada imam zdravstvenih problema i morala sam otici.
Malo mi je strano sve ovo.
Zakazala mi je prrgled gastreenterologa u zemunskoj ( koji vise ne mozes sam zakazivati nego samo lekar)
I u to vreme sam imala smrtni slucaj u Bosni i bila sam van granica jedno mesec i po dana.
Sada. Gastrenterolog mi trazi da idem i zakazem preko opste prakse a opsta praksa moze da mi zakaze pregled..da udjem u ordinaciju opste prakse uopste tek za dva meseca.
A mene boli stomak ne prestaje niti sam isla u wc punjh 7 dana.
Sta se radi u tom slucaju?
Nemam pojma.
Oprostite na glupom pitanju ali stvarno nemam ideju
Odeš opet kod lekara opšte prakse i to odmah , moraju da te prime i upute dalje. Nisi imala stolicu 7 dana , spadaš u hitan slučaj. Tu nema zakazivanja. Idi odmah.
 
Uh hvala na odgovorima i posvecenom vremenu .
Znaci mora na misice
:tajna:
Izvinjavam se forumu i ljudima koji su mi odgovorili na glupoj temi
Taman posla. Nema glupih pitanja.
Hitno da odeš lekaru. Reci imam bolove u stomaku i nisam imala stolicu 7 dana. Svako te prima odmah i upućuje dalje na dijagnostiku i pregled odmah.Ne čekaj sutra.
 
Taman posla. Nema glupih pitanja.
Hitno da odeš lekaru. Reci imam bolove u stomaku i nisam imala stolicu 7 dana. Svako te prima odmah i upućuje dalje na dijagnostiku i pregled odmah.Ne čekaj sutra.
A to sam i uradila ovo pre podne i dogodilo se sve sta sam napisala ovde.
Jedino sto mi je palo na pamet jeste da sacekam 8 -9 uvece i da odem u neku dezurnu (mislim da je veceras Zemunska ili Bezanija dezurna)

i da kukam.
 
Može, zato se zove urgentni, za hitne slučajeve ne treba uput.
Ama upucivan sam vise puta od strane lekara opste prakse.ne moze se na urgenrni bez ikakvog papira..javljas se domu zdravlja i oni te salju na urgentni centar.
Ne treba nista kakav dr opšte prakse.
Afro mora neko da te posalje ne mozes na svoju volju otici na urgentni.Ko ce ti dati sanitet,ako se ne javis i D.Z.
 
Ama upucivan sam vise puta od strane lekara opste prakse.ne moze se na urgenrni bez ikakvog papira..javljas se domu zdravlja i oni te salju na urgentni centar.
Pola svog života sam odlazila na urgentni u svako doba dana i noći kad mi se dešavao napad migrene, na neurologiju, prvi sprat, pričam o staroj zgradi, samo sa knjižicom. Ti si išao prvo u dz i to je ok, daju ti uput, odeš, završiš pregled, pomognu ti, kontrole u kliničkom u ambulantama. Hitni slučajevi, kad se ne može dobiti uput i kad ne prevozi hitna pomoć idu bez uputa. Tu sam dovodila mamu, u sred noći bez uputa taksijem, dete, poznajem ga unakrst i popreko. Drugo, svaka bolnica u Beogradu koja je dežurna prima hitne slučajeve bez uputa, njega doneseš kad dođeš na kontrolu ili nastavak pregleda u ambulantama, ako tako kažu.
 
Pola svog života sam odlazila na urgentni u svako doba dana i noći kad mi se dešavao napad migrene, na neurologiju, prvi sprat, pričam o staroj zgradi, samo sa knjižicom. Ti si išao prvo u dz i to je ok, daju ti uput, odeš, završiš pregled, pomognu ti, kontrole u kliničkom u ambulantama. Hitni slučajevi, kad se ne može dobiti uput i kad ne prevozi hitna pomoć idu bez uputa. Tu sam dovodila mamu, u sred noći bez uputa taksijem, dete, poznajem ga unakrst i popreko. Drugo, svaka bolnica u Beogradu koja je dežurna prima hitne slučajeve bez uputa, njega doneseš kad dođeš na kontrolu ili nastavak pregleda u ambulantama, ako tako kažu.
Ako odes samostalno,ne moze biti urgentno.Mozes pricari sta hoces,ali me ne mozes ubediti.Zna se sta je urgentni centar,tu te primaju i prosledjuju kod potrebnog doktora hitno.
 
Ama upucivan sam vise puta od strane lekara opste prakse.ne moze se na urgenrni bez ikakvog papira..javljas se domu zdravlja i oni te salju na urgentni centar.

Afro mora neko da te posalje ne mozes na svoju volju otici na urgentni.Ko ce ti dati sanitet,ako se ne javis i D.Z.
Za sve ove svoje godine nikad me tamo nije slao dr opšte prakse. Tu i tamo sam zvala Hitnu pomoć i onda oni kažu idite u Urgentni i to ti je to. Verovatno to važi za vas iz unutrasnjosti, mada mislim da onda dr opšte prakse treba da vas uputi direktno na kliniku koja je vama potrebna. U Bgd do 20h se kao mora u DZ, posle toga ideš u Urgentni ili dežurni bolnicu za tu noć.
 
Za sve ove svoje godine nikad me tamo nije slao dr opšte prakse. Tu i tamo sam zvala Hitnu pomoć i onda oni kažu idite u Urgentni i to ti je to. Verovatno to važi za vas iz unutrasnjosti, mada mislim da onda dr opšte prakse treba da vas uputi direktno na kliniku koja je vama potrebna. U Bgd do 20h se kao mora u DZ, posle toga ideš u Urgentni ili dežurni bolnicu za tu noć.
Ja odavde ne mogu u urgentni,ako me ne posalje moj izabrani doktor,ili dezurni,ako moj ne rada,da bi mi dali sanitet.Zna se sta je urgentno.Vozio me je sanitet vise puta,a sanitet ne mogu dobiti bez papira,t j. uputa doktora.
 

Back
Top