Propast obrazovanja

Pa zar nije u tome poenta? Da se vidi kako ucenik ume da razmislja i da se snadje, a ne koliko je dobro napamet naucio neke cinjenice? :think:
ali to ne dokazuje da ne valja školstvo (iako i ja smatram da je nekadašnje bilo mnogo bolje i da ga svaka sledeća reforma još više srozava) nego da su naša deca totalno nezainteresovana za sve...to su sve neki zadaci za koje ti je dovoljna opšta kultura
 
ali to ne dokazuje da ne valja školstvo (iako i ja smatram da je nekadašnje bilo mnogo bolje i da ga svaka sledeća reforma još više srozava) nego da su naša deca totalno nezainteresovana za sve...to su sve neki zadaci za koje ti je dovoljna opšta kultura

sta ocekujete od djece kada nam neke jece i cece kroje modu i moral.... djevojcice u 8, 9 razredu idu u skolu u minicima i dekoltiranim majicama (prirodnog dekoltea nigdje ali im mama kuplila vjestacki da ih sto pre stavi u promet)
 
Јуче одем на сајт Вечерњег Листа и прочитам о катастрофалном математичком незнању.
Дакле хрватски основци/средњошколци нису знали колико куна добију за десет евра.
Један евро је 7 куна!!!
И више од 2/3 тестираних није сконтало да помножи 10*7 и добије за резултат да је вредност од 10 евра 70 куна!!!
:hahaha:
Баш ме интересује како су наши ученици решили ову тривијалност, наравно за динаре или нешто адекватно.
Бтв лично мислим да се намерно обарају стандарди предавања и знања с циљем да се народ претвори у стоку која ће радити, трошити и целог века бити дужна банкама.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Јуче одем на сајт Вечерњег Листа и прочитам о катастрофалном математичком незнању.
Дакле хрватски основци/средњошколци нису знали колико куна добију за десет евра.
Један евро је 7 куна!!!
И више од 2/3 тестираних није сконтало да помножи 10*7 и добије за резултат да је вредност од 10 евра 70 куна!!!
:hahaha:
Баш ме интересује како су наши ученици решили ову тривијалност, наравно за динаре или нешто адекватно.
Бтв лично мислим да се намерно обарају стандарди предавања и знања с циљем да се народ претвори у стоку која ће радити, трошити и целог века бити дужна банкама.


Основно образовање би требало да се врати свом имену - ОСНОВНО.

Дакле, да обезбеди ограничено али стабилно ЗНАЊЕ које ће бити основа за даље профилисано или непрофилисано школовање.

Присећам се лекција из хемије у осмом основне и мојих мука да објасним деци структурну формулу некаквих етила, бутила, хекса метил, јбт ево опет ћу побеснети!
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top