Program za teretanu - pomoc

Supsi jesu dobra stvar ali da može i bez nekih od njih, može. Bitan je dnevni-nedeljni-mesečni-GODIŠNJI pravilan i dovoljan unos. Ima jako puno ljudi koji iz nekih razloga ne koriste WHEY i sl. Pa ja dok sam bio tinejdžer imao sam skroz pogrešno shvatanje i nisamkoristio ništa jer mi je sve to bila "hemija". I opet sam bio veoma respektibilan i dominantan ali sam jeo kao medved. KAd sam postao što se kaže, svoj čovek, počeo sam da ih koristim i evo sad opet zadnje dve godine sam skoro skroz off. Uzimam samo omegu 3 i vit+minerale ali ni to više kao multi već skoro svaki posebno.

Ako je ishrana sređena za većinu će to biti već primetna razlika u načinu ishrane, što će svakako da se pokaže i na rezultatima. I dalje su za mene kreatin, EAA/BCAA na mestu br. 1
 
Hvala na podrsci! :)
Moram da napomenem da ne idem u teretanu pa nisam u mogucnosti da izvodim neke vezbe, imam 2x15kg na bucicama pa kombinujem tezine za razlicite vezbe.. Da kazem da su mi definitivno najrazvijenija partija grudi i njih nisam ubacio nigde jer sam nameravao da idu u 1. dan ali za to ocekujem vasu preporuku... Ovo je neki plan, svaka kritika i sugestija je dobrodosla, a verujem da ce ih biti :D :
1.dan-(grudi, samo sklekovi) ruke i ramena- po 2 vezbe za biceps i triceps i konopac za podlaktice :D i za ramena sam razmisljao 3 ili 4 vezbe, mada bih voleo kao 4. da ubacim odrucenja ispred sebe...
2.dan-ledja i daska za trbusnjake... islo bi zgibovi, sleganje ramenima, mrtvo, veslanje u pretklonu, mozda veslanja stojeci mada je to vise za ramena? I ne znam da li da ubacim hiperekstenziju zbog mrtvog? :neutral:
3.dan-noge (njih sam do pre 2-3 meseca najmanje vezbao pa sad zelim da imam ceo dan za njih) cucanj, iskorak, cucanj uz zid, bugarski i listove i mozda na kraju da odradim neke skokove na stepenicama u zgradi.. za odnozenja mogu i da iskombinujem nesto ali prinozenja tesko... Vidim da mi fali prava vezba za zadnju lozu pa ne znam sta da radim...
 
Poslednja izmena:
Zanima me, ako neko zna da li je dobro kombinovati sagorevace i proteine? Nabacio sam stomak poprilican, pa sam mislio da uz vezbe krenem da boljom ishranom i njima. I da, jesu li stetni sagorevaci? Hvala unapred!
generalno ne bi trebao biti stetni ali sve zavisi ako imas neko oboljenje srca preskoci ih...moze protein sto da ne..ishranu sredi izbaci junk food treniraj i stomak ces skinuti sem vezbi sa tegovima preskaci vijacu dobra stvar..
 
Jel suplementi u vidu proteina ? Pa momak ima 65kg, njemu je dovoljno 130-150 gr proteina. On to može uneti u 4 proteinska obroka. Kreatin i bcca više-manje, sad mu možda i ne treba a i nisu uopšte jeftini, pošto ne zaradjuje on sa svojih 16 godina. Bolje neka uzme nešto drugo, je6o vas kreatin.
moze i preko 150 g protein kreatin 300 g 1000 din moze trajati mesec dana sto da ne uzima kreatin se nalazi u hrani nije bauk..
 
Supsi jesu dobra stvar ali da može i bez nekih od njih, može. Bitan je dnevni-nedeljni-mesečni-GODIŠNJI pravilan i dovoljan unos. Ima jako puno ljudi koji iz nekih razloga ne koriste WHEY i sl. Pa ja dok sam bio tinejdžer imao sam skroz pogrešno shvatanje i nisamkoristio ništa jer mi je sve to bila "hemija". I opet sam bio veoma respektibilan i dominantan ali sam jeo kao medved. KAd sam postao što se kaže, svoj čovek, počeo sam da ih koristim i evo sad opet zadnje dve godine sam skoro skroz off. Uzimam samo omegu 3 i vit+minerale ali ni to više kao multi već skoro svaki posebno.

Ako je ishrana sređena za većinu će to biti već primetna razlika u načinu ishrane, što će svakako da se pokaže i na rezultatima. I dalje su za mene kreatin, EAA/BCAA na mestu br. 1

svakako da moze bez wheya ali ako je ishrana tanka onda je neophodan..kao dopuna a i uzimati kreatin bez wheya bacanja para uglavnom...
 
Pa jeste Whey+Kreatin+Bcca daju odlične rezultate. Samo su zajebanni za naš standard. PS. Jel zna neko koliko tačno ta 3 ..supsa izadju mesečno?
..pa vidi npr ako neko pusi paklu na dan npr 150 din puta 30 dana..saberi..a kreatin 300 g 990 din whey 1500 od 500 g i bcaa 1900 400 g pomesaj to i dobijes 1.2 kg supsi i miran si vise od mesec dana..za nekog ko se rekreativno bavi ovim sasvim dovoljna kolicina jos ako jede dobro pogodak..naravno sad ce neko da lupi ovo je najeftinije i nije dobar kvalitet..sto ne mora da znaci kreatin je kreatin uzimao ti onaj od 30 e ili ovaj rade posao oba isto za protein..mada ima razlike u brzini ugradnje ali to zaista nije bitno..licno sam uvek koristio najeftinije suplemente dok nisam nahvatao sponzora..posle malo kvalitenije ali generalno..bolje ista nego nista..uz dobru ishranu i trening rade posao i ove najeftinije..
 
sta je gradivna materija kreatin ili protein..ako vec uzimas kreatin onda i whey da se ugradi brze i obnovi vlakna..
msm moze i bez wheya ali bolje da vuce jos nesto a ne samo vodu..

Protein je gradivna dok je kreatin energrtska (i ako je tripeptid), odnosno spada u fosfatne izvore enregije. Najveći deo wheya posle treninga završi isto kao energija "zahvaljujući" glukogenezi. Procesi obnove i sinteza proteina su malo složeniji od toga kako ti zamišljaš - popiješ whey i gotova stvar. Da bi se stvorili uslovi za sintezu proteina mora i hormonska situacija da bude povoljna što svakako nije neposredno posle treninga.

A ovo "samo" vodu neću ni da komentarišem. Mogu samo da te uputim da malo iščitaš o sarkoplazmičnoj hipertrofiji, a onda produži i o miofibrilnoj. Takođe i o načinu delovanja kreatina
 
Poslednja izmena:
Imam 16 godina, visok sa 175cm, tezak sam oko65 kg.

Treniram sledeci program:

Grudi - biceps - stomak
ledja - triceps
noge - ramena
pauza

Trening mi traje oko 1h, izmedju serija pravim pauzu oko 1min, a izmedju vezbi oko 2-3 min.
Za svaku grupu misica radim po tri vezbe sa 12, 10, 10 ponavljanja.
Sve vezbe radim pravilno i sa uvek pravim kicmom.

Jel ovo dobro za moje godine, brinem se da ne poremetim razvijanje, uopste ne osecam nigde bol (osim upele ponekad) i ne umaram se u teretani. Vise se umorim trceci do teretane koja je udaljena oko 50m od moje kuce nego kada vezbam u teretani, ali ipak ne znam, mozda mi sve to utice na razvijanje.

:dontunderstand:
Ishrana je veoma vazna. Uzimas li kreatin?
 
u teoriju da sto kazes ali praksa je malo drugacija i na tarabi pise pa nije...ima trikova u vidu uzimanja drugih suplemenata i nekih vitamina pre treninga i posle treninga uz koje malo popravis hormonsku sliku nakon treninga i stojim iza toga kreatin bez proteina bacanja para posle treninga dzabe propade anabolni prozor..ako uzmes samo kreatin a ne bcca eaa whey..to je isto kao kad pijes nitro oksid u smislu da dobijes pumpu i da se ubrza protok a ne uzimas gradivne materija da sto brze stignu gde treba bacio si pare na nitro oksid..a i kad sam pio tako kako pisem bio si u srednju skolu..tako da..
 
Stefi Nis@ ako ti je ovo program onda kaci ovo macku u rep jbt tek sad ovo videh..radis 3 pa 1 :dash: ovaj program ima da te ubije ko zeca za neku nedelju jos ako ne jedes dobro i spavas samo ces obrnuti proces umesto da tezis anabolizmu ima da te drma katabolizam kao macku...za tebe posto imas 16 god pon grudi uto odmor sreda rame i triceps cet odmor petak biceps noge..vikend slobodan za kardio stomak po zelji..6 nedelja ovako pa zameni program ubaci 4 dana u nedelji trening..a da trening ne duze od 45 min sve preko toga vodi u katabolizam nije ti cilj sto duze ostati..za grupe ovako na pocetku ides sa manjom kilazom a vise ponavljanja da se malo naviknes posle povecavas tezinu a smanjujes ponavljanje..nece ti nista biti od treninga sta vise samo ces imati koristi ako jedes dobro i spavas..bice ok sve samo nemoj uvek ici 100 odsto od sebe uvek 90 odsto a onih deset cuvaj kad malo ojacas i naucis formu dobru...
 
stojim iza toga uzimati solo kreatin samo bacanje para a ako neko ocekuje od njega prirast misicne mase ili izdrzljivosti malo se zajebao od toga nema nista..sto se med upotrebe kreatina ovo ti kazem kao med lice tice tu bi vec i bio od neke koristi moze da leci neka stanja..mada i ovo je nedokazana studja..tako da obrni okreni kreatin kao pomoc u treningu da ali samo kad je tu whey i ostali suplementi i tad ocekuj mozda 5 do 10 odsto boljeg treninga i rezultata..ovako samo ***** bubrege i jetru..
 
@wild west - ne znam, a i ne zanima me čime se baviš. To što si med. lice i lični trener, a daješ izjave i savete tipa da kreatin vuče samo vodu i da su mu potrebne AK da bi se osetio njegov efekat, a ne recimo da treba biti povećan unos UH, kao i da momku od 16 godina savetuješ split trening bez leđa
Stefi Nis@ ...za tebe posto imas 16 god pon grudi uto odmor sreda rame i triceps cet odmor petak biceps noge..vikend slobodan za kardio stomak po zelji..

onda narvno izjavljuješ da efekat "pumpe" od NO bez prisustva AK u toku treninga nema efekta, jer bez njih nema ugrađivanja gradivnih materija. Kakva crna sinteza proteina (ugrađivanje gradivnih materija) te spopala za vreme treninga (odnosi se isklučivo na naturalce). Dalje, malo popravljanje hormonske slike nije dovoljno. Mora da bude potpuno (mora biti insulina) ili nema anabolizma. Suplementacija pre i za vreme treninga nema za cilj uvođenje organizma u anaboličko stanje (opet napominjem da se odnosi na naturalne vežbače) već da kataboličke efekte umanji i "skrene" sa mišićnog tkiva na uzete suplemente. O anabolnom prozoru, posle svega ovoga, nema smisla ni raspravljati...

Kao što rekoh na početku: To što si med. lice i lični trener, a daješ izjave i savete ovog tipa govori o nivou tvog poznavanja materije. O poštovanju svih drugih koji moraju da čitaju tvoje postove bez i jedne tačke i zareza, pa se svaki mora čitati po par puta da bi ti se "uhvatila" misao, reči su suvišne.
 
@wild west - ne znam, a i ne zanima me čime se baviš. To što si med. lice i lični trener, a daješ izjave i savete tipa da kreatin vuče samo vodu i da su mu potrebne AK da bi se osetio njegov efekat, a ne recimo da treba biti povećan unos UH, kao i da momku od 16 godina savetuješ split trening bez leđa
То је нажалост степен знања овог подфорума. Уколико неко нешто зна, онда се подфорумски естаблишмент одмах буни како је то бросајенс. А кад неко упркос непристојног тону лепо објасни, одмах се скреће са расправе и говори о неки стварима, које немају никакве везе са првобитном (нпр. изјава вајлд веста око креатина и његове касније после твог образложења).
 
zaboravio ledja ...ja ti opet tvrdim od kreatina nazalost mozes dobiti rupu u dzepu samo..imali smo pred takmicenje pre par godina nas 5 vezbaca razlicitih godina i uzimalo smo po 30 g kreatina za tih 4 ned niko od nas nije osetio njega da me pecnulo da kazem nije..blagoje drzi se svojih saveta..da ne znam sta pricam ne bi bio zdrav i ziv posle mnogo kura aas i hormona a ne kao vecina u moje godine ne moze da pisa kako treba..
 
zaboravio ledja ...ja ti opet tvrdim od kreatina nazalost mozes dobiti rupu u dzepu samo..imali smo pred takmicenje pre par godina nas 5 vezbaca razlicitih godina i uzimalo smo po 30 g kreatina za tih 4 ned niko od nas nije osetio njega da me pecnulo da kazem nije..blagoje drzi se svojih saveta..da ne znam sta pricam ne bi bio zdrav i ziv posle mnogo kura aas i hormona a ne kao vecina u moje godine ne moze da pisa kako treba..

OK :ok:, svako može da zaboravi.

Što se tiče kreatina tj kreatin fosfata (CF), a takmičar si i čovek iz struke, onda će ti biti jasno o čemu pričam. CF ili imaš ili nemaš deponovan u mišićima. U prvom slučaju, znači ima ga deponovanog, nema nikakvog efekta od suplementiranja. Kod ljudi koji vode računa o ishrani + suplementacija (whey, EAA, BCAA) + AAS (znači takmičari-BB, PL, WL) je ovaj slučaj najčešći. Takođe ako je unos UH-a mali tj. nedovoljan izostaju njegovi efekti (o tome kasnije) Jer iz čega se stvara CF? Pa iz kreatina koji je kao što već rekoh tripeptid tri aminikiseline: arginin, metionin iglicin koje se lako obezbede iz gorepomenute suplemetacije pa ni poseban unos te tri (kreatin) nema efekat.
U drugom slučaju bez povećanog unosa UH (bez obzira na prisutnost ostalih AK) nema šanse da se izvrši resinteza ADP-a u ATP jer je u tom procesu neophodan glikogen, koga ima jako malo kod takmičara u pred takmičarskom periodu i u restriktivnim dijetama tj ishranama. Zato se i kreatin ne uzima prilikom dijeta. Ako ste ga uzimali u tom periodu onda je stvarno jedini način da se izvrši obnova glikogena iz izvora koji je jedini moguć, a u vašem slučaju je WHEY (glukogenza proteina). Jedina uloga kreatina je u ovoj resintezi ADP u ATP.
 
Poslednja izmena:

Back
Top