Procene antikviteta

Da li postoji neka ustanova koja moze da izvrsi procenu vrednosti ovakvih stvari. Ima li neko iskustva sa ovom problematikom. Imam dva dinara za vreme kraljevine Jugoslavije iz 1938. i 20 para iz 1973. Gde i kome da se obratim ? Dajte mi neki savet !
2dinaraiz1938.jpg
20paraiz1973.jpg
 
posedujem dva predmeta ,recimo kao dva novcica od sedefa.jedan je elipsast,nazubljen po ivici sa jedne strane su ugravirani inicijali a sa druge gravura coveka koji nesto radi u stojecem plozaju za stolom.iza njega je zid ispod kojeg je rekao bih voda.promer oko 5cm.drugi je okrugao i sa gravurom coveka koji u ruci nosi stap(pecaros?)da li neko ima ideju sta bi ovo moglo da predstavlja.hvala
 
pokusao sam da ih snimim ali je prejak odsjaj blica.svakako cu ih snimiti aparatom jace rezolucije pa cu poslati.evo jos nekih opisa-gravure su rucni rad,sigurno su predratne("45) i koliko se secam deda je spominjao masone vezano za te predmete.pozdrav
 
NA poledjini po rubu ima natpis ˝ceniodod vli romani˝,a u sredini figuru muskarca koji u desnoj ruci drzi nesto nalik alki a u levoj neku togu ili nesto tome slicno.Na drugoj strani novcica se nalazi lice(verovatno tadasnjeg imperatora)a po rubu tekst koji ne mogu ceo da provalim.Kraj prve reci je .....verus(najverovatnije)pa onda -OBC
MOze li mi neko reci nesto vise o ovome koliko je staro i eventualno koliko vredi.
gile_jahu@yahoo.com
 
Taj skup u hotelu "Slavija" održava 4 puta godišnje. Čak mi je jednostavnije odnijeti to utorkom u "Dom gluvih" na sastanak SND-a. Za ovu sam oznaku čuo da se radi o oznaci za vojni šljem Kr. Jugoslavije ali moram još provjeriti. :confused: :roll:
 

Back
Top