procena vrednosti racunara

Drugari, treba mi pomoc i savet. Imam super konfiguracija
u pitanju je:
HP Pavilion 15-n023sm Notebook PC
Product Number -F4C05EA
Microprocessor -Intel Core i3-3217U (1.8 GHz, 3 MB cache, 2 cores)
Chipset -Intel HM76 Express
Memory -6 GB DDR3L
Video Graphics -Intel HD Graphics 4000 (up to 1.65 GB)
Hard Drive -750 GB 5400 rpm SATA
Multimedia Drive -SuperMulti DVD±RW with double layer support
Display -39.6 cm (15.6") HD WLED BrightView (1366 x 768)
sad ne treba preterivati
ok je konfiguracija, ali daleko je to od super


imam ponudu za 150eur, sta mislis da li da je prihvatim ili da menjam ekran (imam opciju za 70eur) i pokusam da prodam za vise, npr 250-280eur? koliko je to realno?
ne zaslužuje ova konfa toliko para za polovni
ali može se naći ko će dati toliko, verujem
 
sto sta fali i3?:)
ko kaže da fali?
tvoj i3 je iz starije generacije (i3-3217u)
da ima m u oznaci i da pričamo
+ imaš integrušu

na tih 280e dodaš još malo
i kupiš novi i3

još jednom
dobar je to pc
ali kolega vreme koji prolazi
je najgori protivnik vrednosti tehnike

ali ako si uporan
i znaš dobro da hvališ i pričaš
i ako nađeš odgovarajućeg kupca
možeš dobiti lepu cifru
 
Poslednja izmena:
ko kaže da fali?
tvoj i3 je iz starije generacije (i3-3217u)
da ima m u oznaci i da pričamo
+ imaš integrušu

na tih 280e dodaš još malo
i kupiš novi i3

još jednom
dobar je to pc
ali kolega vreme koji prolazi
je najgori protivnik vrednosti tehnike

ali ako si uporan
i znaš dobro da hvališ i pričaš
i ako nađeš odgovarajućeg kupca
možeš dobiti lepu cifru

hvala na info. slazem se, videcemo kako cu proci:)

inace koja je best buy ploca za i5 4460, ono mid range recimo..?
 
U dilemi sam levo ili desno. Amd ili Intel. Koju plocu predlazes za ovaj AMD CPU? Zasto ne i5 4460?

zato sto je mnogo skuplji preko 2 i po puta, a nije toliko bolji(oko 25 %) , sto mu neopravdava cenu. Ovaj kosta oko 72 evra (emmi) , a ovaj skoro 170 evra. Oko 100 evra ustede nije malo. Ako ti treba za igre 860 k je pravi izbor, jer sigurno ne prelazi 65 % u bilo kojoj igri.. Ja imam 860 k sa 12 gb rama i sasvim je ok masina. i Ova ploca nije losa http://itsvet.com/maticna_ploca_msi_a78m_e45-pdaa1-22.i?id=2721
 
zato sto je mnogo skuplji preko 2 i po puta, a nije toliko bolji(oko 25 %) , sto mu neopravdava cenu. Ovaj kosta oko 72 evra (emmi) , a ovaj skoro 170 evra. Oko 100 evra ustede nije malo. Ako ti treba za igre 860 k je pravi izbor, jer sigurno ne prelazi 65 % u bilo kojoj igri.. Ja imam 860 k sa 12 gb rama i sasvim je ok masina. i Ova ploca nije losa http://itsvet.com/maticna_ploca_msi_a78m_e45-pdaa1-22.i?id=2721
hvala, ne treba mi za igre niti za overklokovanje. vise rendering, video, obrada photografije, velike baze, multitasking...itd...jel ima neki bolji od 860k? nisam bas iskreno upucen oko AMD. sta predlazes za napajanje? cooler master 500w b seria?
 
hvala, ne treba mi za igre niti za overklokovanje. vise rendering, video, obrada photografije, velike baze, multitasking...itd...jel ima neki bolji od 860k? nisam bas iskreno upucen oko AMD. sta predlazes za napajanje? cooler master 500w b seria?

Onda uzmi i7 imas za 250 evra i7-4820K i ploca za njega oko 80. Ako nisi neki profesionalac 860k ce ti obavljati sve poslove . Odlican procesor za ove pare
 
ploca od proverene firme . asus , msi i gigabyte su mi najsigurniji.

ja se zeznuo pa za intela uzeo ecs i nisam bas zadovoljan dok mi je amd na msi i odlicno je.

ploca treba da ima 4 slota za memoriju(ddr 3), pci*16 ( to je vec standard) , nesto vise obicnih slotova nego sto ti treba ,

koliko vidim ima od 7000 pa na vise .http://www.itsvet.com/kategorija_pretraga-pda1-22.i?i205=3687&order=max&order=min
 
ploca od proverene firme . asus , msi i gigabyte su mi najsigurniji.

ja se zeznuo pa za intela uzeo ecs i nisam bas zadovoljan dok mi je amd na msi i odlicno je.

ploca treba da ima 4 slota za memoriju(ddr 3), pci*16 ( to je vec standard) , nesto vise obicnih slotova nego sto ti treba ,

koliko vidim ima od 7000 pa na vise .http://www.itsvet.com/kategorija_pretraga-pda1-22.i?i205=3687&order=max&order=min

mislis da ne idem sa 2 slot za memoriju? ima neki razlog? jer postoji razlog za vise slotova ako mi ne trebaju?! hvala u svakom slucaju
 
bolje je imati vise slotova pa kad treba dodati memorije samo ustekas karticu u slot.

recimo imas 2 * 4 memorije i treba ti jos .

ako imas dva slota moras jednu prodati ( a prodaje se za manje nego sto se kupuju , jos se i zezas) pa kupiti jednu od 8 da bi imao 12

ako imas vise slotova samo dokupis jednu od 4 i zavrsio si posao .

jedino ako mozes odmah kupiti 2*8 memorije onda si zavrsio posao za neoliko godina unapred i mozes kupiti sa 2 slota

- - - - - - - - - -

gledam memorije i vidim 32gb sa *simbolicnom * cenom od 68 hilj
 
to je i moje razmisljanje, 4x2, kasnije se lako zameni. moze preporuka za dobru polovnu grafiku? model? nisam dugo u toku? pretpostavljam da ciljan minimun 1gb ddr5?

kakav je komentar na grejanje amdovih cpu i zvuk, citam, ljudi se zale...

svi se procesori greju , sve zavisi od tpd . Ovaj ima 95 w sto je ok . I najbolje da uzmes 1x8 i kasnije dodas jos jednu . A grafika sve zavisi zasta ti treba .
 
Da li biste mogli da procenite ovaj računar?
Procesor je Intel(R) Pentium(R) D CPU 2x 2.66GHz, maticna ploca ASUS B5LD2-TVM, memorija ddr2 2Gb , hard disk Sata 80 Gb, DVD Rom.
Ima 4 Usb prikljucka pozadi + 2 napred, LPT i Com port, Lan 1000 Mbps, graficku Intel GMA950, PCIe 16x slot za nadogradnju grafike kao i 2 PCI slota.

Vredili 3000 dinara (približno)
 

Back
Top