Problem Windows, prilicno hitno!

Sherlock Holmes

Zainteresovan član
Poruka
104
Pojavio mi se problem sa startovanjem Windows-a. Sistem nije uspeo da se podigne i pojavila se sledeca poruka:

Windows could not start because the fallowing file is missing or corrupt:
system32/drivers/pci sys

You can attempt to repair this file by starting windows setup using the original setup cd-rom.

Select "r" at the first screen to start repair.


Koliko sam razumeo, neki fajl je ostecen. Pritisnuo sam "r" kao sto pise ali opet je izbacio istu poruku, i tako nekoliko puta. Posle sam iskljucio komp iz struje i opet ukljucio, onda je iz drugog puta podigao sistem i radi prilicno normalno ali antivirus program (Avira) se nije podigao.

H e l p
 
Pre nedelju dana kada sam pogledao Task Manager pojavili su se neki novi procesi, AV1.exe i Apoloa.exe, od tada komp radi losije. Od malopre rade i neki novi procesi, obelezio sam ih na slici.
Sta su AV1.exe i Apoloa.exe. Sta je ovde vise problem, zna li ko?
task1.jpg
 
Zarazen si samo tako,precesljaj komp malwarebytes-om i avastom ako hoces,prekrsti se i pocni jer ako je zarazen win fajl i oni ga ociste pozdravi se sa sistemom,sad je vec jednom nogom u grobu a drugom na kori od banane


AV1.exe is part of Anti-virus-1, a fake antivirus program. To find removal help for Anti-virus-1, please click here to view our official guide to remove Anti-virus-1.
File Location – C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\AV1\av1.exe
If you have any questions or comments, please don’t hesitate to comment below. We recommend that you follow our safety tips so that you can keep your computer clean. Please Click Here to View Our Safety Tips.


apoloa.exe remove instruction

1. Temporarily Disable System Restore, Reboot computer in SafeMode;

2. Locate apoloa.exe virus files and uninstall apoloa.exe files program. Follow the screen step-by-step screen instructions to complete uninstallation of apoloa.exe.

3. Delete/Modify any values added to the registry related with apoloa.exe,Exit registry editor and restart the computer;

4.Clean/delete all apoloa.exeinfected file(s):apoloa.exe and related,or rename apoloa.exe virus files;

5.Please delete all your IE temp files with apoloa.exe manually,run a whole scan with antivirus program ;
 
To je neki Trojan Downloader ..koji sam nasogradjuje programe koji su naapisani u virusu ;))

Instaliraj Novu kopiju Windowsa XP a staru komplet izbrisi lol...moj ti je savet ..imao sam slican problem ;))))

Ili obrisi Patriciju na kojoj ti je Windows zatim kreiraj novu patriciju i instaliraj Fresh Copy Windows XP

i obavezno na pocetku Instaliraj neki dobar Antivirus ..onda ostale komponente pa ces videti u kojem programu na tvom PC-u je bio virus lol ))
 
To je neki Trojan Downloader ..koji sam nasogradjuje programe koji su naapisani u virusu ;))

Instaliraj Novu kopiju Windowsa XP a staru komplet izbrisi lol...moj ti je savet ..imao sam slican problem ;))))

Ili obrisi Patriciju na kojoj ti je Windows zatim kreiraj novu patriciju i instaliraj Fresh Copy Windows XP

i obavezno na pocetku Instaliraj neki dobar Antivirus ..onda ostale komponente pa ces videti u kojem programu na tvom PC-u je bio virus lol ))

Čovječe, oni koji se slabo razumiju sa ovakvim objašnjenjima nikada neće ni razumjeti....razumiješ li ti uopšte sam sebe....
 
Pre nedelju dana kada sam pogledao Task Manager pojavili su se neki novi procesi, AV1.exe i Apoloa.exe, od tada komp radi losije. Od malopre rade i neki novi procesi, obelezio sam ih na slici.
Sta su AV1.exe i Apoloa.exe. Sta je ovde vise problem, zna li ko?
Pogledajte prilog 165687

Uradi kao što ti je @fox_87 savjetovao...Ako nemože Malwarebytes u Normal modu pokreni ga u Safe Mode...
 
Resio sam problem, tj. reinstalirao Windows, pa da se javim. Pre renstalacije sam instalirao AVG (imao sam Aviru ali je prestala da radi) i on je pronasao apoloa.exe i AV1.exe i ocistio ih ali su oni kako sam ja shvatio vec bili ostetili neki sistemski fajl. Komp je tako radio jos par dana, mucio se (ostavio sam ga namerno da vidim sta ce se desiti), sistem se nekad dizao nekad ne. Danas je konacno presta da radi pa sam reinstalirao Windows i sada je sve OK.

Evo nasao sam neki link u vezi tih virusa pa ako nekom treba (bolje da ne zatreba)
http://www.prevx.com/filenames/X1730357305367026095-X1/APOLOA.EXE.html
 
Avira je najgori antivirus na sveeeeeetuuuu!!! Ubacili su mi ga u komp kada sam ga kupio... Cim sam video koj antivirus su mi ubacili deinstalirao sam ga i ubacio nod internet security. Nasao je desetak stetocina! Znaci moje preporuke su nod, kaspersky ili avg! Ni jedan drugi ne dolazi u obzir...
Evo moje preporuke:
-Zapisati sve osnovne kompjuterske procese! Ponekad se zarazeni fajl ne moze obrisati jer je koriscen od nekog programa(procesa). Tada se taj proces moze naci preko task managera i prekinuti. Ako se prekine pogresan(sistemski) proces moze doci do zbrke. Ti zarazeni procesi su obicno pod "user". Onda imate i network i system procese. Zapisite osnovne procese da nebiste iskljucili pogresan proces. Onda kada vidite da vam kompjuter koci samo udjete i pogledate koji proces vuce najvise memorije, pod kojom je grupom procesa i ako vidite da je sumnjiv i da nije na listi osnovnih procesa odmah ga prekinete.
 
Avira je najgori antivirus na sveeeeeetuuuu!!! Ubacili su mi ga u komp kada sam ga kupio... Cim sam video koj antivirus su mi ubacili deinstalirao sam ga i ubacio nod internet security. Nasao je desetak stetocina! Znaci moje preporuke su nod, kaspersky ili avg! Ni jedan drugi ne dolazi u obzir...
Evo moje preporuke:
-Zapisati sve osnovne kompjuterske procese! Ponekad se zarazeni fajl ne moze obrisati jer je koriscen od nekog programa(procesa). Tada se taj proces moze naci preko task managera i prekinuti. Ako se prekine pogresan(sistemski) proces moze doci do zbrke. Ti zarazeni procesi su obicno pod "user". Onda imate i network i system procese. Zapisite osnovne procese da nebiste iskljucili pogresan proces. Onda kada vidite da vam kompjuter koci samo udjete i pogledate koji proces vuce najvise memorije, pod kojom je grupom procesa i ako vidite da je sumnjiv i da nije na listi osnovnih procesa odmah ga prekinete.

Ma ja sam prekidao apoloa.exe, AV1.exe, pa je bilo i nesto kao userini i slicno, ali se oni vracaju posle izvesnog vremena.
 

Back
Top