Problem sa zujanjem u uhu godinama

jukabg

Iskusan
Poruka
5.372
Jel možda neko imao problem sa srednjim uhom konstano zuji i pod pritiskom?
Bio sam kod 10 orl specijalista i nisam se izlečio.Svi parametri dobri ali eustahijeva tuba to srednje uho ili je upaljeno ili začepljeno ko zna.Daju ono za nos da se uprska pa kapi za uho ništa ne može.
Ako ko slučajno negde zna alternativno da šta pomaže pomagajte braćo i sestre.
 
Jel možda neko imao problem sa srednjim uhom konstano zuji i pod pritiskom?
Bio sam kod 10 orl specijalista i nisam se izlečio.Svi parametri dobri ali eustahijeva tuba to srednje uho ili je upaljeno ili začepljeno ko zna.Daju ono za nos da se uprska pa kapi za uho ništa ne može.
Ako ko slučajno negde zna alternativno da šta pomaže pomagajte braćo i sestre.
Opet ja :D
Balon!
Spas je, u Srbiji i Hr ga ima, kod nas ne, ali sam ga nabavila. I posjeti angiologa, uradi color dopler vrata.

https://www.apotekanet.rs/otoglobe-soft-nazalni-balon
 
Moja jako dobra prijateljica tri godine je imala problem sa nogama. Duže stajanje kao da joj se noge ukrute , ne može posle da mrdne, i inače teško je mogla da hoda. Na VMA predlagali operaciju, al valjda nisu znali ni šta treba da operišu, kažu joj kao idite na more, pa kad se vratite. U međuvremenu joj ćerka po simptomima izburgija na internetu šta bi to moglo biti, i kad se prijateljica vratila sa mora,ode kod endokrinologa u Bg, problem je bio u štitnoj žlezdi ! Par injekcija, lečenje, godinu dana, i eno je , može fudbal da igra. :)
Ko bi povezao noge i štitnu žlezdu ?
A ovi hteli da joj operišu noge :roll: ccc

Zato je bitna dobra dijagnoza
 
Nije možda baš vezano za temu, i nije lepo u ozbiljnoj situaciji ovo da spominjem, al ajd, nadolazi mi pa moram. 😁

Moja bivša snajka je sva fensi i moderna, i trenirala je jogu i taaako to, ali prilikom meditacije (!) :roll: joj se javljalo zujanje u ušima.
I naravno, podeli to sa nama, jer joj se to nije samo jednom desilo, prešlo joj već u redovno, pa joj već i frka, više od mesec dana joj zuji u ušima kad meditira.
A ja , dobra duša, volim da pomognem,
odmah Dg i Th 😁
Kažem " - snajka jel to samo prilikom meditacije ?
- jeste.
- pa rekoh , onda to nije ništa ozbiljno, ne brini. Prilikom meditacije se tvoj duh odvaja od tela i lebdi u visinama, a zna se da kad se penješ na visine zuji u ušima, i to ti je to. "

Prestalo joj zujanje odmah, ozdravila je. 😎
 
Jel možda neko imao problem sa srednjim uhom konstano zuji i pod pritiskom?
Bio sam kod 10 orl specijalista i nisam se izlečio.Svi parametri dobri ali eustahijeva tuba to srednje uho ili je upaljeno ili začepljeno ko zna.Daju ono za nos da se uprska pa kapi za uho ništa ne može.
Ako ko slučajno negde zna alternativno da šta pomaže pomagajte braćo i sestre.
Ne bih da ga plašim, ali mom tati je nakon istih problema, CD vrata pokazao plak u karotidi, operisan i više nema tih problema. Njemu dohakale cigarete.
Jeste i kolegi rečeno slično, @jukabg čuješ šta je rekla pa proveri i to
 
Zna se sta izaziva tinitus recimo telefoniranje
Према истраживачима у овој студији, коришћење мобилног телефона 10 минута или више дневно може повећати ризик од тинитуса за 71% . А међу људима који су користили своје мобилне телефоне четири или више година, ризици су се повећали за 95%. Ова студија је тврдила да ефекат није повезан са буком, већ је вероватније повезан са ефектима електромагнетног зрачења
 
Ne može nikad razgovor o tome biti zastrašivanje. Samo pomoć. Dok čovek ne progovori ne može ni da nađe rešenje. Bolje je da zna i da se usmeri na rešavanje problema nego da čami čekajući. Generalno imamo problem sa postavljanjem dobrih dijagnoza. Kad se ima tačna dijagnoza, lako ide terapija
Jedan orl kaze srednje uho(eustahijeva cev) drugi tinitus neznas kome verovati.Tinitus je nezgoda.Ne boli uho ali ko da si u avionu 24 sata pritisak.
 
Zna se sta izaziva tinitus recimo telefoniranje
Према истраживачима у овој студији, коришћење мобилног телефона 10 минута или више дневно може повећати ризик од тинитуса за 71% . А међу људима који су користили своје мобилне телефоне четири или више година, ризици су се повећали за 95%. Ова студија је тврдила да ефекат није повезан са буком, већ је вероватније повезан са ефектима електромагнетног зрачења
E... i ja sam dobila posle prekomernog korišćenja mobilnog telefona...
Tinitus i oboljenje štitne žljezde...
 
Jel možda neko imao problem sa srednjim uhom konstano zuji i pod pritiskom?
Bio sam kod 10 orl specijalista i nisam se izlečio.Svi parametri dobri ali eustahijeva tuba to srednje uho ili je upaljeno ili začepljeno ko zna.Daju ono za nos da se uprska pa kapi za uho ništa ne može.
Ako ko slučajno negde zna alternativno da šta pomaže pomagajte braćo i sestre.
Moj suprug je imao taj problem, par meseci je išao kod raznih doktora ( kardiologa, alergologa, otorinolaringologa...), govorili da to nije ništa, davali razne kapi za uši, nos....da bi se ispostavilo posle temeljnih pregleda ceo dan na klinici, da ima problem, suženje krvnih sudova, predinfarktno stanje i ugrađen mu je stent....Sad mu više ne huči u ušima...znači, koronarografija je otkrila problem ( zlatni standard dijagnostike) ništa skener, UZ itd....kasnije sam na nekom sajtu pročitala da jedan od simptoma plaka na krvnim sudovima i predinfarktom jeste i hučanje u ušima,( kao da se vozite u autu na autoputu sa blagootvorenim prozorom....)...pa ako nekome pomogne ovo iskustvo, eto...
 
Meni kada se desi da mi pisti u usima dolazi do nemoci i moram dfa sedim i lezim.Jednom me je uhvatilo tako kod doktora i nije mogla da mi imeri pritisak,gornji nekako,a donji nikako.Dosta je varirao.I ranije sam cuo od jednog starijeg doktora,koji na zalost nije medju zivima da pistanje u usima dolazi zbog menjanja spoljneg,ili unutrasnjeg pritiska.
 
Meni to krenulo posle korone.Moguće svašta ali da sam izlečio nisam uspeo.
да ли си ваксован?

ја имам тинитус и губитак слуха још од рата
увијек је ту некад мање а некад више
зујање, као да ми је глава под водом итд.
не знам за неки љек
Мени је ово од експлозија и високи звукова.
 
Jel možda neko imao problem sa srednjim uhom konstano zuji i pod pritiskom?
Bio sam kod 10 orl specijalista i nisam se izlečio.Svi parametri dobri ali eustahijeva tuba to srednje uho ili je upaljeno ili začepljeno ko zna.Daju ono za nos da se uprska pa kapi za uho ništa ne može.
Ako ko slučajno negde zna alternativno da šta pomaže pomagajte braćo i sestre.
Лоша вест - лекар опште праксе ће ти рећи - морате се на то навићи.
Постоје начини, само не знам да ли си расположен да идеш тим путем ?
 
Moj suprug je imao taj problem, par meseci je išao kod raznih doktora ( kardiologa, alergologa, otorinolaringologa...), govorili da to nije ništa, davali razne kapi za uši, nos....da bi se ispostavilo posle temeljnih pregleda ceo dan na klinici, da ima problem, suženje krvnih sudova, predinfarktno stanje i ugrađen mu je stent....Sad mu više ne huči u ušima...znači, koronarografija je otkrila problem ( zlatni standard dijagnostike) ništa skener, UZ itd....kasnije sam na nekom sajtu pročitala da jedan od simptoma plaka na krvnim sudovima i predinfarktom jeste i hučanje u ušima,( kao da se vozite u autu na autoputu sa blagootvorenim prozorom....)...pa ako nekome pomogne ovo iskustvo, eto...
Radio sam komplet analize u bolnici pre godinu dana Ct kornografija i nalaz je stenoza do 20% .Bio kod kardiologa sa nalazima i nista pametno ne rekose a ni u bolnici takodje.Ako imas pritisak uzmi tablete i to je to.Povremeno hoce donji da skoci izmedju 85/90.Gornji ok.Sad da li je merodavna ta Ct kornografija?U zilu mi roknuli nesto toplo i slikali po celom telu 25 min.A ko ce znati sta je mozda od donjeg srcanog mada nije preteran.Bio sam kod svih lekara.Orl,neurolog,kardiolog,i svi drugi i nista godinama isto zuji.
 
Radio sam komplet analize u bolnici pre godinu dana Ct kornografija i nalaz je stenoza do 20% .Bio kod kardiologa sa nalazima i nista pametno ne rekose a ni u bolnici takodje.Ako imas pritisak uzmi tablete i to je to.Povremeno hoce donji da skoci izmedju 85/90.Gornji ok.Sad da li je merodavna ta Ct kornografija?U zilu mi roknuli nesto toplo i slikali po celom telu 25 min.A ko ce znati sta je mozda od donjeg srcanog mada nije preteran.Bio sam kod svih lekara.Orl,neurolog,kardiolog,i svi drugi i nista godinama isto zuji.
I taj donji je u redu do 90.Preko toga je vec problem sa srcem.
 

Back
Top