Problem sa Visa internet pripejd karticom

Meklaud

Iskusan
Poruka
5.273
Ovako, hteo sam da kupim nesto primamljivo jeftino na aliekspresu.Kupim ja to, skinu oni lepo meni pare.Kad istim klikom kod istog prodavca ta stvar sada kosta 3x skuplje.Vidim stvar je u mojim narucenim stvarima, sve super.Odem sasvim slucajno u poruke i vidim da mi je stigla poruka, po svemu sudeci automatska od prodavca, gde kaze, pazite sad da je njemu jako zao, da je stvar imala defekt u kvalitetu i da ja kliknem da otkazem porudzbinu a da ce on meni zauzvrat dati mali popust na sledecu porudzbinu.Otkazem ja porudzbinu al mu napisem da zelim sto pre refundaciju.Ja istu stvar vidim kod drugog prodavca za nesto visu cenu nego kod ovog kretena ali sada nemam dovoljno.Radi se o sitnom novcu, jedva prelazi 10e al sta da radim kad ne mogu da izadjem iz kuce da dopunim karticu u yebenoj banci.Ovaj kinez sto me zeznuo jos nije ni procitao poruku nit video da sam otkazao porudzbinu po njegovom nalogu, sutra subota vidim u Kini neradan dan,pa dok on to odradi u ponedeljak, pa dok nasa banka proknjizi, ovaj drugi ce to da rasproda ili ce da mu istekne akcija.Sestra ima obicnu karticu u drugoj banci, i ima android aplikaciju za online placanje.Ona je pokusala da mi prebaci 1000 din na ovu ali nije bilo nikakvog nacina da to odradi, iako na sajtu moje banke pise da ova kartica moze da prima uplate iz celog sveta.Ono kada se ne da ne da se.Ne znam da li ta njena obicna kartica moze da se iskoristi za ovako placanje, a i plasim se jer na mojoj npr. uplatim lepo 10e u dinarima i kupim nesto za tu sumu i nemam brige da li ce da mi skinu posle sa te kartice, a ona prima platu na ovoj kartici, plasim se da joj se ne nakace pa da joj samo skidaju pare.Zna li neko oko tog dopunjavanja, sta da radim!
 
U kojoj banci imaš tu karticu, u kojoj banci imaš TR?
Ja imam intezinu internet karticu i TR u intezi i prosto je dopunjujem sa svog TR, iz mobi aplikacije ili sa kompa "kupim" evre koji se pojave na mom računu od kartice, a nestanu dinari sa TR.
Ne znam kakva je situacija sa drugim bankama.
U istoj mi je TR, ali ja imam onu papirnu,penzionersku karticu, totalno nedigitalizovanu tako da nemam sanse da prebacim sa nje bilo sta osim da licno odem u banku.
 
Prodje i tih 7 dana i nista.Ali cudna stvar se zbila. Ostalo mi je 305 din od zadnje (neuspesne) kupovine na aliexpresu, da bih u petak, kada sam proveravao racun ja imao 310 din.Sta je sad pa to? Na aliexpresu i dalje stoji da je refundacija u postupku, tako da to nisu te pare samo 100 puta umanjene...
 

Back
Top