problem sa startovanjem

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.503
Kupio sam novi SATA cd/dvd chitach i kad sam ga prikljuchio, kompjuter nece da startuje. Pritiskom na dugme za paljenje, zelena lampica mi zatreperi na milisekundu i isto toliko se zavrti kuler i samo se ugasi. Iskljuchivanjem chitacha kompjuer radi normalno i pali se bez problema.
Pomoc :(
Chitach sam prikljuchio na napajanje korishcenjem onog kablica koji na jednom kraju ima normalna ona 4 zupca za napajanje a na drugom kraju SATA zavrshetak koji ukljuchujem u chitach ( ne znam dal je bitno al eto :) )
 
A kada skines SATA cd/dvd sa PC-a ..jel radi normalno ??

da
i upravo sam imao veliki problem sa celim ovim s*anjem
odneo sam prvobitni chitach i zamenio ga za novi, povezao i opet isti problem. Otishao sam do komshije i upalio ga kod njega (sa mojim kablovima) i bukvalno je krenuo da dimi. Otishao sam kod njih i rekao kakav cirkus se desio sa njihovom furdom i on mi je rekao da nece da mi prihvati garanciju jer je moja krivica, i poslao me da odem sutra u njihov servis negde u 3 pi*de materine da mi on tamo kazhe konachno reshenje.
popi*deo sam.
 
e tako ti i treba kad se meni smejes juce ili bi prekjuce i neces da zatvoris temu. z:D Ja kada sam tako kupovao naknadno delove nijedan nije hteo da mi radi iz prve i nijedan na pocetku nije hteo da radi kod mene. Radilo je tek posle 10000 nerviranja i nosenja i sve. Mozda si ga unistio ako si odmah ga ukljucio cim si mu dosao. aparatima treba vremena da se naviknu na temparaturu ili su ti uvalili pokvarenu stvar i sada ce tebe da optuze da si ti kriv i firma ce da zaradi. Uvek kupuj u istom shopu jer te onda gazda nece zajebati,pogotovu takvu opremu cesto uvaljuju. Izmedju ostalog koji ce ti to djavo? Ja sam moje rezace,zastitni lim za komp,modem i ostale gluposti izvadio i bacio kada sam dobio internet i nove delove. komp mi izgleda kao da je iz filma pobesneli maks 2 i sljaka ko zmaj.
 
Poslednja izmena:
da
i upravo sam imao veliki problem sa celim ovim s*anjem
odneo sam prvobitni chitach i zamenio ga za novi, povezao i opet isti problem. Otishao sam do komshije i upalio ga kod njega (sa mojim kablovima) i bukvalno je krenuo da dimi. Otishao sam kod njih i rekao kakav cirkus se desio sa njihovom furdom i on mi je rekao da nece da mi prihvati garanciju jer je moja krivica, i poslao me da odem sutra u njihov servis negde u 3 pi*de materine da mi on tamo kazhe konachno reshenje.
popi*deo sam.

Mozda tvoje napajanje od PC-a nema pravilne izlaze za napon koji ide na CD/DVD Room

Moguce da su + i - naponi suprotno postavljeni nego sto je potrebno da budu i zato je izgoreo

Ako je izdimio mozes ga baciti ..sve je sprzeno unutra CD/DVD Rom-a :(
 
Новији SATA хард дискови имају џампере, само што имају сасвим другу сврху.

Ondak ja nisam naišao još na takav ili nisam obraćao pažnju jer za ovo o čemu pričaju ne treba džamper...Uzmem hdd ili dvd-rw i zamijenim i nema veze jeli bio ata ili sata, samo ako ploča podržava...Pojedini su sebi sa tim džamperima hdd od 80GB pretvarali u 32GB i onda kažu nestala mi particija...
 
Poslednja izmena:
napisi ti koji ti je model i marka citaca da vidimo sta kazu ljudi na itsvetu. nisi ni svestan kakvi se krsevi prodaju od rezaca za 20e ,dzabe i garancija kada ce riknjavati na svaka 3 meseca i na kraju ce da ispusti dusu po isteku garancije.
zato sam ja lepo kupio polovan dvd/rw sata za 10e koji nema lose komentare i uzivam sa njim,ne zanimam me garancija kada ona kao sto vidis nista ne vredi,prebacice krivicu na tebe
 
Ja zamalo da prođem kao ti , juče uzmem intex zvučnu u radnji glanc novu , odnesem kući zabodem je u pci slot instaliram drajvere kada ono nema tona samo bruji , uzmem ubodem je u drugi slot isto , uzmem drugi komp zabodem instaliram drajvere ono i tamo bruji , povadim ja to lepo prošetam se do radnje i ponesem sve i reklamiram , onaj tav ladan izvadi drugu isto takvu , i da mi je.
Pitam ja njih šta ako i ta ne radi kažu ništa onda ćemo nešto drugo da smislimo pošto im je ona kod mene zadnja , ok odem kući zabodem, je uključim komp kada ono RADI.

Naravoučenje : ne daj da te niko zahebe i proda ti neispravan deo a da se ne buniš.
 

Back
Top