Quantcast

problem sa startovanjem

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.457
Kupio sam novi SATA cd/dvd chitach i kad sam ga prikljuchio, kompjuter nece da startuje. Pritiskom na dugme za paljenje, zelena lampica mi zatreperi na milisekundu i isto toliko se zavrti kuler i samo se ugasi. Iskljuchivanjem chitacha kompjuer radi normalno i pali se bez problema.
Pomoc :(
Chitach sam prikljuchio na napajanje korishcenjem onog kablica koji na jednom kraju ima normalna ona 4 zupca za napajanje a na drugom kraju SATA zavrshetak koji ukljuchujem u chitach ( ne znam dal je bitno al eto :) )

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.457
A kada skines SATA cd/dvd sa PC-a ..jel radi normalno ??
da
i upravo sam imao veliki problem sa celim ovim s*anjem
odneo sam prvobitni chitach i zamenio ga za novi, povezao i opet isti problem. Otishao sam do komshije i upalio ga kod njega (sa mojim kablovima) i bukvalno je krenuo da dimi. Otishao sam kod njih i rekao kakav cirkus se desio sa njihovom furdom i on mi je rekao da nece da mi prihvati garanciju jer je moja krivica, i poslao me da odem sutra u njihov servis negde u 3 pi*de materine da mi on tamo kazhe konachno reshenje.
popi*deo sam.

Poruka
24.530
e tako ti i treba kad se meni smejes juce ili bi prekjuce i neces da zatvoris temu. z:D Ja kada sam tako kupovao naknadno delove nijedan nije hteo da mi radi iz prve i nijedan na pocetku nije hteo da radi kod mene. Radilo je tek posle 10000 nerviranja i nosenja i sve. Mozda si ga unistio ako si odmah ga ukljucio cim si mu dosao. aparatima treba vremena da se naviknu na temparaturu ili su ti uvalili pokvarenu stvar i sada ce tebe da optuze da si ti kriv i firma ce da zaradi. Uvek kupuj u istom shopu jer te onda gazda nece zajebati,pogotovu takvu opremu cesto uvaljuju. Izmedju ostalog koji ce ti to djavo? Ja sam moje rezace,zastitni lim za komp,modem i ostale gluposti izvadio i bacio kada sam dobio internet i nove delove. komp mi izgleda kao da je iz filma pobesneli maks 2 i sljaka ko zmaj.

Poslednja izmena:

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.698
da
i upravo sam imao veliki problem sa celim ovim s*anjem
odneo sam prvobitni chitach i zamenio ga za novi, povezao i opet isti problem. Otishao sam do komshije i upalio ga kod njega (sa mojim kablovima) i bukvalno je krenuo da dimi. Otishao sam kod njih i rekao kakav cirkus se desio sa njihovom furdom i on mi je rekao da nece da mi prihvati garanciju jer je moja krivica, i poslao me da odem sutra u njihov servis negde u 3 pi*de materine da mi on tamo kazhe konachno reshenje.
popi*deo sam.
Mozda tvoje napajanje od PC-a nema pravilne izlaze za napon koji ide na CD/DVD Room

Moguce da su + i - naponi suprotno postavljeni nego sto je potrebno da budu i zato je izgoreo

Ako je izdimio mozes ga baciti ..sve je sprzeno unutra CD/DVD Rom-a :(

Qurajber

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.258
Новији SATA хард дискови имају џампере, само што имају сасвим другу сврху.
Ondak ja nisam naišao još na takav ili nisam obraćao pažnju jer za ovo o čemu pričaju ne treba džamper...Uzmem hdd ili dvd-rw i zamijenim i nema veze jeli bio ata ili sata, samo ako ploča podržava...Pojedini su sebi sa tim džamperima hdd od 80GB pretvarali u 32GB i onda kažu nestala mi particija...

Poslednja izmena:

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.040
napisi ti koji ti je model i marka citaca da vidimo sta kazu ljudi na itsvetu. nisi ni svestan kakvi se krsevi prodaju od rezaca za 20e ,dzabe i garancija kada ce riknjavati na svaka 3 meseca i na kraju ce da ispusti dusu po isteku garancije.
zato sam ja lepo kupio polovan dvd/rw sata za 10e koji nema lose komentare i uzivam sa njim,ne zanimam me garancija kada ona kao sto vidis nista ne vredi,prebacice krivicu na tebe

snejks

Elita
Poruka
17.485
Ja zamalo da prođem kao ti , juče uzmem intex zvučnu u radnji glanc novu , odnesem kući zabodem je u pci slot instaliram drajvere kada ono nema tona samo bruji , uzmem ubodem je u drugi slot isto , uzmem drugi komp zabodem instaliram drajvere ono i tamo bruji , povadim ja to lepo prošetam se do radnje i ponesem sve i reklamiram , onaj tav ladan izvadi drugu isto takvu , i da mi je.
Pitam ja njih šta ako i ta ne radi kažu ništa onda ćemo nešto drugo da smislimo pošto im je ona kod mene zadnja , ok odem kući zabodem, je uključim komp kada ono RADI.

Naravoučenje : ne daj da te niko zahebe i proda ti neispravan deo a da se ne buniš.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.