Problem sa masinom za ves

jeste da je tema izvadjena iz naftalina ali...zapalo mi ovo za oko.
moja candy gow(no) 264d se pre neki mesec pokvarila - vrisnuli lezajevi, naravno, nakon isteka garancije. kod ovih masina nema zamene lezajeva vec se menja ceo bubanj a cifra samo novog bubnja je u tom trneutku bila preko 150e + ruke.

Ne samo Candy, već i Bosch, Gorenje, beko, Midea...svi su danas sa plastičnim kazanima na kojima nema zamene kuglagera/ležaja bez kupovine novog bubnja.
Zato i kažem da treba kupovati najjeftinije od brendova sa najdužom garancijom ( 5 god).

nek se nose. zvao sam nekoliko servisa i nasao jedan u kom su mi rekli sledece:
mozemo da isecemo bubanj, zamenimo lezajeve i ubuduce ce moci da se menjaju lezajevi bez problema (tj, da mogu i ja da ih zamenim) - da u 90% slucajeva upali, da nece naplatiti ako ne uspe a da je alternativa kao sto su i ostali rekli - naruci se bubanj i zamena.

za 80e, cini mi se, su odradili uspesno i masina i dalje sljaka a za sledeci put bi zamena lezajeva kostala oko 40e.

inace se u garantnom roku kvarila jedno 4-5 puta. candy i skupe masine vise nikad. sledeci put kupujem najjeftiniju sa sto duzom garancijom i to je to.
susenje i onako ne koristim cesto.

A jesu li ti rekli da je to APP ( ako-prođe-prođe) budževina koja može sutra da se raspadne?
Kad su ti pričali o onih 40e, jesu li ti rekli da komplet dobrih ležajeva košta 300 din ? :mrgreen:
 
Ne samo Candy, već i Bosch, Gorenje, beko, Midea...svi su danas sa plastičnim kazanima na kojima nema zamene kuglagera/ležaja bez kupovine novog bubnja.
Zato i kažem da treba kupovati najjeftinije od brendova sa najdužom garancijom ( 5 god).



A jesu li ti rekli da je to APP ( ako-prođe-prođe) budževina koja može sutra da se raspadne?
Kad su ti pričali o onih 40e, jesu li ti rekli da komplet dobrih ležajeva košta 300 din ? :mrgreen:


rekli su da je to APP al ida su do sada imali veliki procenat uspesnosti.
video sam kako su ga spojili i deluje mi ok. - masinu koristimom skoro svaki drugi dan i nema problema. kada sa napisao da mi se masina pokvarila pre neki mesec - mrzelo me da se tacno setim - pokvarila se bila u oktobru prosle godine.

znam za cifru lezajeva. jnihove ruke su tolike kolike su. problem je sto ja pre ovoga nisam mogao da ih sAm zamenim. sada mogu.
 
rekli su da je to APP al ida su do sada imali veliki procenat uspesnosti.


Istina. Setih se da ima rasklopivih kazana za veš mašine, pa onda nije problem pogotovo ako nije moralo da se seče po obimu. Može to da bude sasvim OK.

video sam kako su ga spojili i deluje mi ok. - masinu koristimom skoro svaki drugi dan i nema problema. kada sa napisao da mi se masina pokvarila pre neki mesec - mrzelo me da se tacno setim - pokvarila se bila u oktobru prosle godine.

znam za cifru lezajeva. jnihove ruke su tolike kolike su. problem je sto ja pre ovoga nisam mogao da ih sAm zamenim. sada mogu.

E to je onda prava stvar. Tako ima smisla :ok:
 
Dovoljno da se kaže da je prošla test vremena.

pa sad...razmisljao sam da li da isprobavam sa secenjem i da ne naplate nista ako ne uspe (a bubanj bi nov morao da se kupi ako sma hteo da je sredim) ili da ne kupujem novi bubanj vec da je prodam takvu i kupim no name ili low name sa 5 godina garancije.
probao sam ovo prvo i imao srece (nije se nijednom zagluprala od tada sto je rekord u odnosu na period dok je bila pod garancijom) :)

u svakom slucaju, kao sto sam napisao a i ti - od sada samo najjeftinije sa 5 godina garancije i znam da 5 godina necu morati da razmisljam o kupovini nove masine.
 
Mislim da ćeš i sa ovim biti miran narednih 5-7 godina.

Na novim mašinama slabe tačke su ležajevi i programatori. Ležaj si već završio, a koji god da su ti ubacili, bolji su od fabričkih.
Ako ti eventualno programator rikne to možeš i sam da zameniš jer ako znaš da zameniš baterije na daljincu - možeš i programator.

Eventualno stavljaj sodu bikarbonu uz pranje ili na par meseci sipaj 3L alkoholnog sirćeta da odstoji preko noći a ujutro uključi program na otkuvavanje ali bez pretpranja. Time spečavaš kamenac, začepljenje presostata a i grejač će biti zadovoljan.
 
Mislim da ćeš i sa ovim biti miran narednih 5-7 godina.

Na novim mašinama slabe tačke su ležajevi i programatori. Ležaj si već završio, a koji god da su ti ubacili, bolji su od fabričkih.
Ako ti eventualno programator rikne to možeš i sam da zameniš jer ako znaš da zameniš baterije na daljincu - možeš i programator.

Eventualno stavljaj sodu bikarbonu uz pranje ili na par meseci sipaj 3L alkoholnog sirćeta da odstoji preko noći a ujutro uključi program na otkuvavanje ali bez pretpranja. Time spečavaš kamenac, začepljenje presostata a i grejač će biti zadovoljan.
6
....ja sam uvek od kad sam kupila masinu pre 4 godine redovno sipala kalgon (rekose da je soda jaka, da unistava gumene delove)...onda jedno 6 meseci prestanem da koristim Kalgon, kao
nema se teska vremena...i masina zariba (programator nije bas mogao da prebaci sve programe) majstor sredio bez zamene delova, cak nije hteo da naplati bukvalno 5 minuta posla, i
rekao da opet nastavim sa Kalgonom...radi, pu, pu da je ne ureknem kao i pre tog nemilog dogadjaja...ali bih probala to sa sircetom, da skodi sigurno nece, ali me zanima gde se tacno sipa ta
kolicina sirceta...masina se otvara odozgo pa joj je i posuda za deterdzente na unutrasnjoj strani vrata...nema tu mesta za tu kolicinu....kako onda???
 
6
....ja sam uvek od kad sam kupila masinu pre 4 godine redovno sipala kalgon (rekose da je soda jaka, da unistava gumene delove)...onda jedno 6 meseci prestanem da koristim Kalgon, kao
nema se teska vremena...i masina zariba (programator nije bas mogao da prebaci sve programe) majstor sredio bez zamene delova, cak nije hteo da naplati bukvalno 5 minuta posla, i
rekao da opet nastavim sa Kalgonom...radi, pu, pu da je ne ureknem kao i pre tog nemilog dogadjaja...ali bih probala to sa sircetom, da skodi sigurno nece, ali me zanima gde se tacno sipa ta
kolicina sirceta...masina se otvara odozgo pa joj je i posuda za deterdzente na unutrasnjoj strani vrata...nema tu mesta za tu kolicinu....kako onda???


To da se pokvarilo nešto na programatoru zbog neupotrebe kalgona je serviser izmislio.
To je bio vjerovatno neki slab kontakt na elektro instalaciji, malo ga prodrmao i radi.

Inače kalgon je na osnovu sirćeta samo dosta skuplji. Komotno uspite u mašinu napunjenu vodom (što punije da prekrij grijač) jedno 0,5l sirćeta i pusti preko noći.
Kamenac na grijaču će se istopiti i izaći vani sa vodom.
Uspeš sirće dge god hoćeš a najlakše odozgo gde i prašak.
Taj kalgon ili sirće je samo zato, da se očisti odnosno rastopi kamen, koji se prilikom grijanja skuplja na grijaču i tako stvara izolator i toplota iz grijača se slabo prenosi na vodu. U tom primeru da zagriješ vodu treba više struje i faza grijanja vode je duža. Zato obično i pranje traje duže. To je sva filozofija i nema veze sa ostalim stvarima a najmanje s programatorom do koga voda sa kamencem ne dolazi.
Ako koristiš mekanu vodu kao što je recimo kišnica ili u kojoj nema mnogo kamenca CaCO3, onda se nemože na grijaču nakupiti niti za 2mm kamenca na godinu a to je o.k.
Sasvim je dovoljno da daš sirće u vodu 3-4 puta godišnje i kamenca na grijaču sigurno neće biti.
 
6
....ja sam uvek od kad sam kupila masinu pre 4 godine redovno sipala kalgon (rekose da je soda jaka, da unistava gumene delove)...onda jedno 6 meseci prestanem da koristim Kalgon, kao
nema se teska vremena...i masina zariba (programator nije bas mogao da prebaci sve programe) majstor sredio bez zamene delova, cak nije hteo da naplati bukvalno 5 minuta posla, i
rekao da opet nastavim sa Kalgonom...radi, pu, pu da je ne ureknem kao i pre tog nemilog dogadjaja...ali bih probala to sa sircetom, da skodi sigurno nece, ali me zanima gde se tacno sipa ta
kolicina sirceta...masina se otvara odozgo pa joj je i posuda za deterdzente na unutrasnjoj strani vrata...nema tu mesta za tu kolicinu....kako onda???

Nije mogla da zariba toliko za 6 meseci, a kao što reče Moračanin - ili je neki kontakt ili je neka čarapica upala u pumpu za vodu i slično. Zato mu nisu ni trebali delovi ;)

Šta znam, redovna upotreba Kalgona mi deluje kao nepotrebna stvar jer i kod moje majke radi mašina već 13-tu godinu ( beogradska, najtvrđa voda) a nikad nije sipan Kalgon u nju ( on je preventiva a ne za uklanjanje već nahvatanog kamenca).

Pre par meseci se prvi put zapušila od kamenca i stvar je rešena sa 3L sirća i produvavanjem 2 crevceta. Osim toga nikakvih kvarova nije imala ( radi se o jeftinoj mašini starije tehnologije) a radi 2-4 puta nedeljno.


Elem - uveče 3L alkoholnog sirćeta ( ne jabukovog, ne esencije ) direktno u bubanj prazne mašine , ujutro je uključiti na otkuvavanje bez pretpranja ( da ne bi izbacila sirće za 15 minuta), i pustiti je da završi. Izbacivaće sitnije komadiće kamenca, kao sivi pesak i to je sasvim ok.
Neće smrdeti ( eventualno na unutrašnjosti gume može da ostane malo sirća, to pokupi sunđerom) a i mašina će biti blago dezinfikovana.

Još bolje pre sipanja sirćeta, da ako možeš na dnu mašine ( uglavnom levi ili desni ugao na čeonoj strani ) da odvrneš poklopac pumpe za vodu i pustiš sve šta ima od vode da izađe ( da ne bi razblažila sirće).

PS - doza od 3L je za klasične mašine a za tvoj slučaj ne znam napamet. Važno je da prekrije dno i da vidiš da dno bubnja pliva u sirćetu, viška ne može da bude.
 
Poslednja izmena:
To da se pokvarilo nešto na programatoru zbog neupotrebe kalgona je serviser izmislio.
To je bio vjerovatno neki slab kontakt na elektro instalaciji, malo ga prodrmao i radi.

Inače kalgon je na osnovu sirćeta samo dosta skuplji. Komotno uspite u mašinu napunjenu vodom (što punije da prekrij grijač) jedno 0,5l sirćeta i pusti preko noći.
Kamenac na grijaču će se istopiti i izaći vani sa vodom.
Uspeš sirće dge god hoćeš a najlakše odozgo gde i prašak.
Taj kalgon ili sirće je samo zato, da se očisti odnosno rastopi kamen, koji se prilikom grijanja skuplja na grijaču i tako stvara izolator i toplota iz grijača se slabo prenosi na vodu. U tom primeru da zagriješ vodu treba više struje i faza grijanja vode je duža. Zato obično i pranje traje duže. To je sva filozofija i nema veze sa ostalim stvarima a najmanje s programatorom do koga voda sa kamencem ne dolazi.
Ako koristiš mekanu vodu kao što je recimo kišnica ili u kojoj nema mnogo kamenca CaCO3, onda se nemože na grijaču nakupiti niti za 2mm kamenca na godinu a to je o.k.
Sasvim je dovoljno da daš sirće u vodu 3-4 puta godišnje i kamenca na grijaču sigurno neće biti.

Nije mogla da zariba toliko za 6 meseci, a kao što reče Moračanin - ili je neki kontakt ili je neka čarapica upala u pumpu za vodu i slično. Zato mu nisu ni trebali delovi ;)

Šta znam, redovna upotreba Kalgona mi deluje kao nepotrebna stvar jer i kod moje majke radi mašina već 13-tu godinu ( beogradska, najtvrđa voda) a nikad nije sipan Kalgon u nju ( on je preventiva a ne za uklanjanje već nahvatanog kamenca).

Pre par meseci se prvi put zapušila od kamenca i stvar je rešena sa 3L sirća i produvavanjem 2 crevceta. Osim toga nikakvih kvarova nije imala ( radi se o jeftinoj mašini starije tehnologije) a radi 2-4 puta nedeljno.


Elem - uveče 3L alkoholnog sirćeta ( ne jabukovog, ne esencije ) direktno u bubanj prazne mašine , ujutro je uključiti na otkuvavanje bez pretpranja ( da ne bi izbacila sirće za 15 minuta), i pustiti je da završi. Izbacivaće sitnije komadiće kamenca, kao sivi pesak i to je sasvim ok.
Neće smrdeti ( eventualno na unutrašnjosti gume može da ostane malo sirća, to pokupi sunđerom) a i mašina će biti blago dezinfikovana.

Još bolje pre sipanja sirćeta, da ako možeš na dnu mašine ( uglavnom levi ili desni ugao na čeonoj strani ) da odvrneš poklopac pumpe za vodu i pustiš sve šta ima od vode da izađe ( da ne bi razblažila sirće).

PS - doza od 3L je za klasične mašine a za tvoj slučaj ne znam napamet. Važno je da prekrije dno i da vidiš da dno bubnja pliva u sirćetu, viška ne može da bude.

....e pa hvala, na savetima probacu, mada ona ne prere duze nego inace, retko je i ukljucijem preko 70 C, nista nije tako prljavo da bi moralo da se "kuva" na 95....
 
Pozdrav svima,iimam problem sa masinom za pranje vesha..u pitanju je GORENJE WA 60085
Masina je stara godinu dana,
Ne znam dal je jedan il dva problema a;li da krenem...Na kraju pranja bijelog vesha trepere mi sve lampice..a broj istih je 6 puta...u prospektu sam procitala da je u pitanju grejac... I pored toga dok radi centrifuga cuje se preveliko i prejako lupanje....poput traktora...REcite mi dal su to dva razlicita problema il zbog grejaca da se cuje tako cudno???Molim vas ako moze neko da mi objasni ,vikend je,prije ponedjeljka ne mogu doci majstori...
Prije nedelju dana sam vec imala jedan problem,crkla pumpa za odvod vode...Kako je krenulo,moracu novu kupovat.... Smile
 
Vako, mašina za veš mora da ti bude prazna i isključena, otvori vrata, gurni ruku u nju i zavrti bubanj, ako melje, crkao ti je ležaj bubnja i menjaj što pre jer ako se sjebe osovina...
Ako u uputstvu kaze da blinka 6 puta znači grejač, onda je grejač. Probaj jednostavno, stavi kuvanje i pipaj staklo vrata - mora da bude usijano. Bem ti taku mašinu koja se raspadne po izlasku iz garancije. Mada bi trebala da ima po zakonu, minimalno 2 godine iliti 5 godina kako se ***** u Gorenju?

Svejedno, ako te prodavac muljao i dao samo godinu dana, kontaktiraj ovlašćeni servis Gorenje i iznesi im svoj problem.
 
Zdravo svima :D da ispricam moj problem..ves masina favorit je u pitanju i stara je 10 god..majstor je zamenio lezaj i masina je radila godinu dana i opet poceo isti problem..pozvao istog majstora i oni su opet ustanovili da je lezaj i odneli ves masinu,kad je popravio i naplatio. Dosao je sa pricom da ne moze vise da se popravlja, da je lepio. i spominjai osovinu i pitanje je koliko ce da traje. E sad moje pitanje je da li to sto prica pije vodu i da li moze da se popravi i da li se isplati..da li je prethodna popravka uzrok problema sa osovinom? da li mnogo kosta da se zameni osovina(jel ta osovina vezana za bubanj)?
kad sam otvorio iza,da li kod osovine sme da ima bilo kakav luft ilil mora cvrsto da bude?

evo kako da se zamene lageri
 
Poslednja izmena:
posto sam danas opet prica sa majstor kaze da mi se iskrivila ili dotrajalo mesto na kom su stavljeni lezajevi i da mi treba nov zadnji poklopac tj da je zadnji poklopac na kazanu iskrivljen ili ojeden i bubanj opet poceo da seta. da li neko moze da mi kaze gde ima u bg,pozarevcu,smederevu da se kupi zadnji poklopac od kade ili kazana?
 
Probaj ovde da nađeš, ja sam tu nalazio neke sulude stvari iz praistorije. Ako ništa, daće ti info gde bi mogao da potražiš deo http://www.elpok.rs

Inače, ta osovina se pojede ako je stari ležaj teran do kraja ili je loše ugrađen novi. Ako ne nađeš novi deo, možeš možda da obradiš kod nekoga na strugu i nađeš odgovarajući novi ležaj. Ja sam recimo na osovini alternatora od automobila koja se razlokala, špicastim sekačem nakuckao puno malih rupica i onda na to stavio novi ležaj. Radilo par godina i otišlo tako.

Moj savet ti je da sam menjaš ležaje i za par godina baciš mašinu :)
 
Poslednja izmena:
Ja cu otvoriti ves masinu i videti kako je stanje unutra,cekam jednog poznanika da mi mabavi rapciger..mozda samo otisli lageri,a majstor dize cenu ili zeli da kod njega kupim novu ves masinu jer drzi i prodavnicu ves masina..a reci mi kad otvorim kako mogu da znam da li su riknuli lageri ili osovina da je nakrivljena?ili pak da je razjeden deo na kom leze lager, mada mi jedan kaze da to ne moze bas lako da se razje**e?
 
mislio sam na menjanje lezaja i semeninga..od lima ili metala je bubanj..

vm.jpg

PB240385.jpg

PB240386.jpg


super,ima kod kineza za tako glupe pare:)a cime se lepi poklopac bubnja kad se zavrsi posao, jer kod mene se otvara pozadi?
 

Prilozi

  • VM.jpg
    VM.jpg
    47,9 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:

Back
Top