Problem sa masinom za ves

malaboba

Zainteresovan član
Poruka
290
Molim za malu pomoc, ako se neko razume. Imamo Gorenje ves masinu vec 5 godina, savrseno je radila do nedavno. Odjednom joj programi traju bar pola sata duze nego sto je predvidjeno. Dakle, normalno opere, ali predugo traje.
Da li je jos neko imao slicno iskustvo? Garancija je upravo istekla, ne zelim da zovem servis ako je sitnica u pitanju (nesto sto se lako resi i bez majstora), pa da nas oderu nekom ludackom cenom :roll:
Hvala unapred!
 
Molim za malu pomoc, ako se neko razume. Imamo Gorenje ves masinu vec 5 godina, savrseno je radila do nedavno. Odjednom joj programi traju bar pola sata duze nego sto je predvidjeno. Dakle, normalno opere, ali predugo traje.
Da li je jos neko imao slicno iskustvo? Garancija je upravo istekla, ne zelim da zovem servis ako je sitnica u pitanju (nesto sto se lako resi i bez majstora), pa da nas oderu nekom ludackom cenom :roll:
Hvala unapred!
pogledaj program za BIO- pranje ako je uklucen iskluuci
 
Molim za malu pomoc, ako se neko razume. Imamo Gorenje ves masinu vec 5 godina, savrseno je radila do nedavno. Odjednom joj programi traju bar pola sata duze nego sto je predvidjeno. Dakle, normalno opere, ali predugo traje.
Da li je jos neko imao slicno iskustvo? Garancija je upravo istekla, ne zelim da zovem servis ako je sitnica u pitanju (nesto sto se lako resi i bez majstora), pa da nas oderu nekom ludackom cenom :roll:
Hvala unapred!
Да би могли да покушамо да пронађемо проблем овако, преко форума, било би пожељно да напишеш и модел машине као и све релевантне податке.
Постоји много разлога који могу довести до продуженог рада машине. Неки су безазлени а неки су поприлично скупи. Од проблема са термостатом, са пресостатом, па до програматора.
Тачан назив модела може да помогне да се пронађе шема и да се прецизније дају упутства за проверу.
 
Када кажеш да ради дуже, да ли је то равномерно дуже (сви делови програма имају продужен рад) или је, рецимо, само грејање дуже? Или само испирање?
Генерални проблем код овог типа машине је, колико сам могао да пронађем информација:
1. програматор
2. начин учвршћења ременице за погон бубња
Програматори за ове машине су око 50 евра, мада многи сервиси неће да их продају већ само да их уграде, као због гаранције.
Пре набавке програматора треба проверити још понеку ствар. Ако користиш прашак за веш, пробај да убациш у два до три прања соде бикарбоне (за оне са дубљим џепом и вишком пара може и Калгонит). То би требало да прочисти давач пресостата ако има наслага прашка који га спречавају да да тачну вредност.
Е, ременица је интересантна прича пошто електроника прати број обртаја бубња, ако се ременица отпусти, машина не постиже број обртаја који очекује електроника па ће да врти док не постигне. Ово се дешава из глупог разлога одврнутог шрафа који учвршћује ременицу на осовини.
Даље, требало би проверити давач температуре који може и да ослаби па да шаље недовољан сигнал на електронику.
Искрено, не верујем да ћеш успети да решиш проблем на форуму. Треба ти пристојан мајстор а ово овде нека ти буде само упознавање са проблемом да не би мајстор кренуо да мења бубањ а ти да га частиш клопом, пивом, кафом....
 
Naravno, samo sam kraci savet trazila i beskrajno hvala na ljubaznim odgovorima!

Uz svako pranje do sada sam stavljala Kalgon, nisam pretrpavala, prala jorgane i sl, uglavnom je ukljucujem u 6-7h ujutru (dok je jeftina struja) ali ves ne stoji posle satima u njoj. Dakle, bas sam odgovorna :) Nisam posebno obratila paznju sta tacno duze traje, ali mi se cini da vise puta uzima vodu za ispiranje.

Hvala jos jednom!
 
Sve u svemu, ako je kvar programator, bubanj ili motor ne isplati se menjati ma šta ti majstor pričao jer takve akrobacije povlače još niz sitnijih troškova.
Iskreno, ja bih je uključivao posle ponoći kada je jeftinija struja i nebi mnogo obracao paznju na duzinu pranja.
A dužina pranja je otprilike za beli veš 1,5 h. Možda je vama godinama bila uključena na neko eko pranje ili brzo pranje pa ste se navikli? Znači sat ipo je beli veš a sat vremena u boji.
Kad budeš imala vremena skuvaj kafu, sedi na wc šolju i isprati jedno pranje. Uočićeš trenutak kada zapne a to je recimo kao kod mene, kad nije mogla da izbaci vodu zbog prljavog filtera pa se onda nateže po 10 minuta i to kad sabereš...

Možda je uključen program za dodatno ispiranje?? Ima to sad za bebe i decu sa osetljivom kožom!
Kalgon je čista glupost, za 10 godina potrošiš para koliko košta nova mašina :cool:
 
Naravno, samo sam kraci savet trazila i beskrajno hvala na ljubaznim odgovorima!

Uz svako pranje do sada sam stavljala Kalgon, nisam pretrpavala, prala jorgane i sl, uglavnom je ukljucujem u 6-7h ujutru (dok je jeftina struja) ali ves ne stoji posle satima u njoj. Dakle, bas sam odgovorna :) Nisam posebno obratila paznju sta tacno duze traje, ali mi se cini da vise puta uzima vodu za ispiranje.

Hvala jos jednom!

Више пута узима воду за испирање...добро. Највероватније је програматор, а он је, како смо већ рекли, око 50 евра. Ако узмеш да је нова машина од 250 па навише, ти види да ли је исплативо променити програматор или неки други неисправан део на машини.
Овај тип има две врсте програматора, један је са предпрањем а други без. На то треба обратити пажњу.
Сад сам приметио да ова машина има и сервисну дијагностику. Имаш ли упутство?
 
Ja takođe ovih dana primećujem problem sa mašinom,Candy goy-105.Recimo program za pranje na 60 stepeni nekada odradi za 1,5h ,a neki put i preko 2,5h.Što se iskuvavanja na 90 stepeni tiče,uvek je radila nešto preko 2,5h ,a kada sam juče po nekoj preporuci uključio praznu mašinu na taj program (navodno da ispere odvode od pene deterdženta) radila je 1h ! Dobro,u garanciji je,pa ću da konsultujem servis,ali na netu nadjoh u specifikaciji za moju mašinu da ima neko Fuzzy Logic elektronsko upravljanje koje na osnovu opterećenosti bubnja i ne znam čega još, određuje potrošnju struje,vode,odnosno i dužinu pranja. Ima li neko slična iskustva sa ovakvim tipovima mašine, bez obzira na proizvođača ?
 
E, to moze imati veze sa kolicinom vesa koji pere. Ja sam samo jednom stavila malo vise (uz belo ubacila peskire) i prala je duze od uobicajenog.
Nego, sve sam prevrnula i ne mogu pronaci uputstvo. Razmisljam da li uopste zvati majstora jer ona sasvim normalno opere. Iskreno, vise ispiranja ne moze skoditi, a svakako je ukljucujem samo kada je jeftina struja. Ako poblesavi, majstor je neizbezan.

Hvala na svim savetima!
 
Bila jednom davno jedna Gorenje veš mašina i lepo je prala prvih 5 godina a onda... Jedne noći... Prilikom centrifuge je iskočila iz kupatila i masakrirala sve ukućane :mrgreen:

Nadji pdf uputstva te vešmašine na internetu, ne verujem da nema? Ja sam caletu nasao za neku kendi staru 15 god.
 
posto sam sahranila indesit, kupila sam na preporuku majstora koji odrzava masine - gorenje..
moja je stara tek pola godine, a imala sam isti problem produzenog pranja..
posot je u garanciji, dosao serviser i dijagnostikovao upravo to neodgovarajuca kolicina vesa..ja sam imala manje od propisanog..
rasprogramirao je i to je to..
na displeju ti sama pokaze br 1 i to ona definise kao gresku u programiranju.
 
Elektronika isključuje centrifugu ako je u mašini malo veša jer bi u suprotnom skakala kao luda po kupatilu...Tj pokušava da zavrti nešto malo pa stane... i tako po pola sata. Candy je po meni najbolje uradila vešanje bubnja i sa jednim duksom masina stoji mirna kao kamen. Neverovatno nešto ali im zato brzo odlaze ležajevi bubnja sto je skup sport.
 
Ја сам заб`о ЕЛИН-ову 65Sx800.
Како је прошао гарантни рок, једва сам дочекао да је расклопим...баласт на бубњу је тако фино подешен да је то милина. Приликом центрифуге (иде до 800 обртаја) лагано убрзава и не скаче ни са мало ни са много веша.
Нисам је расклапао због квара него због чишћења пошто са унутрашње стране лима уме да се сакупи свашта па почне да труне изнутра.
 
Ја сам заб`о ЕЛИН-ову 65Sx800.
Како је прошао гарантни рок, једва сам дочекао да је расклопим...баласт на бубњу је тако фино подешен да је то милина. Приликом центрифуге (иде до 800 обртаја) лагано убрзава и не скаче ни са мало ни са много веша.
Нисам је расклапао због квара него због чишћења пошто са унутрашње стране лима уме да се сакупи свашта па почне да труне изнутра.

Ne laži, rasklapo si je iz radoznalosti i dosade kao i ja sve živo po isteku garancije :)
 
Problemi sa mašinom za veš BEKO WML15055D 5kg AA koristimo je već 4 god i eto sad problem...Kad se mašina uključi bez obzira na koju temperaturu sve radi kao i do sad ali ima neki čudan zvuk kao da krči ili kao da preskaču neki zubčanici...pregledala sam bubanj i nije ništa zapelo,očišćen filter,prima vodu,vrti na obje strane...ali sve sa čudnim zvukom pa mašinu sam odma isključila i sad ja i moj veš čekamo vaš odgovor....Požurite hitno mi je za odgovor
 
Ovako:

1.To što pranje traje duže, provjeri dali je dovod vode (filter) očišćen. Odšarafi cijev i onaj pijesak sa mrežice očisti da može normalno crpati vodu.
2. Očisti izlazni filter da voda može normalno da ističe.
3. Ako prvo i drugo ne upali onda je kamen na grijaču i sporo grije vodu. To riješiš tako što naspeš u mašinu 1 litar ocata (sirćeta) i uključi pranje na 30 stepeni.Sirće će sav kamen očistiti bolje nego ikakvi drugi preparati ili calgon.

Nema tamo nikakvog kasnijeg programiranja brzine pranja i ne pričajte svašta napamet.

A to da mašina skače po kupatili treba je postaviti u vaservagu i vodorvno i uspravno i biće mirna.
To se napravi sa onim nogicama ispod koje se odšarafe ili zašarafe i tako se postavi kako treba na vodenu vagu (vaser vagu).
 
Elektronika isključuje centrifugu ako je u mašini malo veša jer bi u suprotnom skakala kao luda po kupatilu...Tj pokušava da zavrti nešto malo pa stane... i tako po pola sata. Candy je po meni najbolje uradila vešanje bubnja i sa jednim duksom masina stoji mirna kao kamen. Neverovatno nešto ali im zato brzo odlaze ležajevi bubnja sto je skup sport.

jeste da je tema izvadjena iz naftalina ali...zapalo mi ovo za oko.
moja candy gow(no) 264d se pre neki mesec pokvarila - vrisnuli lezajevi, naravno, nakon isteka garancije. kod ovih masina nema zamene lezajeva vec se menja ceo bubanj a cifra samo novog bubnja je u tom trneutku bila preko 150e + ruke.
nek se nose. zvao sam nekoliko servisa i nasao jedan u kom su mi rekli sledece:
mozemo da isecemo bubanj, zamenimo lezajeve i ubuduce ce moci da se menjaju lezajevi bez problema (tj, da mogu i ja da ih zamenim) - da u 90% slucajeva upali, da nece naplatiti ako ne uspe a da je alternativa kao sto su i ostali rekli - naruci se bubanj i zamena.

za 80e, cini mi se, su odradili uspesno i masina i dalje sljaka a za sledeci put bi zamena lezajeva kostala oko 40e.

inace se u garantnom roku kvarila jedno 4-5 puta. candy i skupe masine vise nikad. sledeci put kupujem najjeftiniju sa sto duzom garancijom i to je to.
susenje i onako ne koristim cesto.
 

Back
Top