Problem sa ishranom...??...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
...ja znam da spremam ali vise volim da to drugi rade za mene... nije problem da narucim nesto da mi spreme ali je problem sto ne jedem ono sto oni jedu a desi se i da narucim nesto i onda to ne pojedem... mama je pocela da me kulira ali tata i nana se jos nerviraju zbog toga

nema veze sto znas,pokusaj da kuvanje ne shvatis mucno i da uzivas u pripremi,to sam htela reci....Ja lepo odem u nabavku,pa sve sama izaberem,dodjem kuci,krenem da seckam i pripremam,bas se opustim...A kad bude sve gotovo,ma nema niceg lepseg,kakvo narucivanje hrane...Mozda vas ja ipak slabije razumem,jer sam veliki gurman po prirodi...Ja kad sam bila klinka,isto sam bila probirljiva,no kako sam odrasla i otisla od roditelja sve je to doslo na svoje,nema nikoga ko bi mi ugadjao,pa moram sama sebi,hehez:poz::zskace:
 
Kako to mislis sami da ga preobrazujemo??.. :zskace:

pa otkrijte sta vam prija,sta vam ne prija! nervoza,stres,preskakanje obroka,prebrzo unosenje hrane u organizam,gazirana pica su glavni cinilac poremecaja metabolizma!
vodite racuna o svom zdravlju,jer kad se stomak jednom navikne na neke stvari koje ce vama tek pocet da smetaju,a smetaju vec vidim kao i meni onda ga je vrlo tesko odvici!
kljukanje tableta,bacanje para na snimanja,kontrole sve je to beznadezno postalo,bas kao sto mi je doktor na prvom pregledu rekao:"nemoj da budes beznadezna,ako odmah ne osjetis poboljsanje"
na zalost ja jesam ostala beznadezna sto se njih tice! srecno!
 
nema veze sto znas,pokusaj da kuvanje ne shvatis mucno i da uzivas u pripremi,to sam htela reci....Ja lepo odem u nabavku,pa sve sama izaberem,dodjem kuci,krenem da seckam i pripremam,bas se opustim...A kad bude sve gotovo,ma nema niceg lepseg,kakvo narucivanje hrane...Mozda vas ja ipak slabije razumem,jer sam veliki gurman po prirodi...Ja kad sam bila klinka,isto sam bila probirljiva,no kako sam odrasla i otisla od roditelja sve je to doslo na svoje,nema nikoga ko bi mi ugadjao,pa moram sama sebi,hehez:poz::zskace:

...to i moja mama kaze... kad smo same nista ne sprema i ne kupuje od hrane, kao nece vise da baca... i tako odem ja i sama kupim i spremim za sebe ali se nista nije promenilo
 
...to i moja mama kaze... kad smo same nista ne sprema i ne kupuje od hrane, kao nece vise da baca... i tako odem ja i sama kupim i spremim za sebe ali se nista nije promenilo

mozda da sacekas da odrastes malo...Nije to nista strasno...I da ostane isto kao sada,nema razloga da se nerviras i brines,sem ako ti to ne pravi i zdravstvene probleme,a mislim da toga nemas...Zato,moj savet,opusti se,ne moramo svi krkati,i voleti klopu...kao ja,npr,hahahaha:zskace:
 
pa otkrijte sta vam prija,sta vam ne prija! nervoza,stres,preskakanje obroka,prebrzo unosenje hrane u organizam,gazirana pica su glavni cinilac poremecaja metabolizma!
vodite racuna o svom zdravlju,jer kad se stomak jednom navikne na neke stvari koje ce vama tek pocet da smetaju,a smetaju vec vidim kao i meni onda ga je vrlo tesko odvici!
kljukanje tableta,bacanje para na snimanja,kontrole sve je to beznadezno postalo,bas kao sto mi je doktor na prvom pregledu rekao:"nemoj da budes beznadezna,ako odmah ne osjetis poboljsanje"
na zalost ja jesam ostala beznadezna sto se njih tice! srecno!

...nervoze i stresa ne mogu da se oslobodim, inace ne pijem nista gazirano i ne jedem grickalice... mislim da je kod mene problem kolicina i raznovrsnost a ne kvalitet hrane
 
...nervoze i stresa ne mogu da se oslobodim, inace ne pijem nista gazirano i ne jedem grickalice... mislim da je kod mene problem kolicina i raznovrsnost a ne kvalitet hrane

kad sam bila mala,imala sam jako velikih problema sa ishranom,neuhranjenost me je pratila,a sve zbog toga sto nista nisam htela jesti,ovo ne volim,ovo mi je bljak,ovo necu ni da vidim na slici,itd...gluposti,lako je izvoljevati kad si kod mame i tate,pa svaki dan kuvano,pa pun frizider,pa tu i kolaci i slatkisi....preskocim rucak zbog kinder cokolade koja me 'ceka u ladici'....E,ali kad si sam,zivis u drugom gradu,daleko od svojih,pa sam zivis od 'svojih parica',nema ko da te ceka kad dodjes s posla,s kolokvijuma,mozes biti gladan i izvoljevati neko vreme,ali mic po mic,i eto,danas ne postoji namirnica koju ne volim i izbegavam.. I sad jedva cekam da pobegnem u kuhinju i da spremim nesto slasno :-) http://botox.coolinarika.com/recepti
ovo su neki moji receptici...
 
...nervoze i stresa ne mogu da se oslobodim, inace ne pijem nista gazirano i ne jedem grickalice... mislim da je kod mene problem kolicina i raznovrsnost a ne kvalitet hrane

koji je problem?
raznovrsnost je uvijek dobrodosla,mada u nekim slucajevima,zavisno-sta te muci treba da se odreknes za svagda nekih namjernica!
kolicina-nemoj da se prenajedas,jedi sporo,dobro sazvaci svaki zalogaj,nemoj da pricas dok jedes,jedi cesto al pomalo,nemoj da pijes vodu istovremeno,pij vodu pola sata prije ili posle jela!
cesto je neko "alergican" na laktozu,pa ti moze smetat mlijeko,slatkisi..
meni to npr.ne prija,al mi jako prija jogurt!
 
mozda da sacekas da odrastes malo...Nije to nista strasno...I da ostane isto kao sada,nema razloga da se nerviras i brines,sem ako ti to ne pravi i zdravstvene probleme,a mislim da toga nemas...Zato,moj savet,opusti se,ne moramo svi krkati,i voleti klopu...kao ja,npr,hahahaha:zskace:

...imam razloga za zabrinutost a ako nesto ne uradim imacu jos vise u buducnosti - pijem one cajeve za probavu, valjda zato sto ne unosim dovoljno vlakana ili dovoljnu kolicinu hrane ... ako se onoj mojoj doktorici pojavim sa ovim problemom proci cu kao Never Be The Same Again, izbacice me napolje ali reskiracu...mozda me posalje kod nutricioniste mada ne znam koliko i on moze da mi pomogne
 
koji je problem?
raznovrsnost je uvijek dobrodosla,mada u nekim slucajevima,zavisno-sta te muci treba da se odreknes za svagda nekih namjernica!
kolicina-nemoj da se prenajedas,jedi sporo,dobro sazvaci svaki zalogaj,nemoj da pricas dok jedes,jedi cesto al pomalo,nemoj da pijes vodu istovremeno,pij vodu pola sata prije ili posle jela!
cesto je neko "alergican" na laktozu,pa ti moze smetat mlijeko,slatkisi..
meni to npr.ne prija,al mi jako prija jogurt!

...pa i jedem sporo, cak i hranu koju volim, kao na usporenom snimku
... kad jedem na silu nisam ni za sta i bas mi je lose, osecam kao da imam kamenje u stomaku
 
Poslednja izmena:
...imam razloga za zabrinutost a ako nesto ne uradim imacu jos vise u buducnosti - pijem one cajeve za probavu, valjda zato sto ne unosim dovoljno vlakana ili dovoljnu kolicinu hrane ... ako se onoj mojoj doktorici pojavim sa ovim problemom proci cu kao Never Be The Same Again, izbacice me napolje ali reskiracu...mozda me posalje kod nutricioniste mada ne znam koliko i on moze da mi pomogne

pa u cemu je problem,sad mi zvucis kao moja mladja sestra,i ona tako kuka,kao sve hoce da unormalni ishanu i promeni izgled od kisne gliste ka necemu sa oblinama,a kad dodje vreme jela,krene da mi izvoljeva....sve je to u vasim glavama,razumem da ne jedes nesto ako je ukus odvratan,a to zavisi iskljucivo i samo od nacina spremanja jela,u principu,svaka namirnica je i sama po sebi ukusna,tako da treba 'bas biti expert' pa uspeti od jela napraviti splacinu...A ako nije splacina,a opet ne jedes,onda je to iz cistog hira,i tacno bi te nalupala po dupetu....
 
...imam razloga za zabrinutost a ako nesto ne uradim imacu jos vise u buducnosti - pijem one cajeve za probavu, valjda zato sto ne unosim dovoljno vlakana ili dovoljnu kolicinu hrane ... ako se onoj mojoj doktorici pojavim sa ovim problemom proci cu kao Never Be The Same Again, izbacice me napolje ali reskiracu...mozda me posalje kod nutricioniste mada ne znam koliko i on moze da mi pomogne



kad vec pijes cajeve nemoj ih zasladjivati
sa cajevima nemoj da pretjerujes kao ja,dobices dijareju i dehidriraces,organizam nece imat kad da apsorbuje vitamine koje si unijela!
najbolji lijek nam je da ne razmisljamo o tome,al znam da to nikad neces uradit po sebi!
nista,idi i muci doktoricu,ako ce tvojoj savjesti biti laksez:D
 
...nalupala bih ja sama sebe kad bi mi to pomoglo...super, i na forumu me ubediste da nisam normalna

hehehehe,to ja kazem sestri,kad mi lupi ''ja necu ovo jesti,ne volim prokelj''....a prosli put sam ga drugacije spremila,i zakamuflirala,ni ne kazem joj vise sta sam strpala unutra....da vidis kako tanjir olize,i sipa jos,a da sam joj rekla da je prokelj,odma bi prevrnula ocima i 'ubedila' sebe kako ona to ne voli...omg!!! deco...z:(( morate jesti svega,ne izmisljajte...pozzicz:poz:
 
... pa dobro ima nade za nas
.... ali je super osecaj kad kazem "sto mi se jede........." a svi odmah skoce da mi ispune zelju... jednom mi nana pravila palacinke u ponoc a tata isao u tempo po lososa i spremao ga iako je bio mrtav umoran :)

hehe,pa nisi ni ti luda,pasulj ne jede,al zato lososa cepa i u ponoc... c c c , i sad kazes da nisi dete,a roditelji trce i titraju z:lol: ps...i ja sam isla pre sat i po,seki po cevapcice,bas su joj se jeli....hehehe
 
ako nemas apetit i ne zelis da jedes bilo sta,
mozes barem dugorocno da uradis vise dobrih stvari za svoje zdravlje.
nemoj nista da jedes, samo pravi sokove ili kase od svezeg voca i povrca (oko 2 litra dnevno) samo da je dobro oprano ali naravno sve sirovo. ako to "podneses" par dana a da pri tome ne osecas bilo kakove probleme samo nastavi. koliko god da izdrzis izuzetno je za prociscenje i naravno podrazumeva se bez alkohola, secera i mleka.
 
ako nemas apetit i ne zelis da jedes bilo sta,
mozes barem dugorocno da uradis vise dobrih stvari za svoje zdravlje.
nemoj nista da jedes, samo pravi sokove ili kase od svezeg voca i povrca (oko 2 litra dnevno) samo da je dobro oprano ali naravno sve sirovo. ako to "podneses" par dana a da pri tome ne osecas bilo kakove probleme samo nastavi. koliko god da izdrzis izuzetno je za prociscenje i naravno podrazumeva se bez alkohola, secera i mleka.

a gde su tu proteini!?
 
ako nemas apetit i ne zelis da jedes bilo sta,
mozes barem dugorocno da uradis vise dobrih stvari za svoje zdravlje.
nemoj nista da jedes, samo pravi sokove ili kase od svezeg voca i povrca (oko 2 litra dnevno) samo da je dobro oprano ali naravno sve sirovo. ako to "podneses" par dana a da pri tome ne osecas bilo kakove probleme samo nastavi. koliko god da izdrzis izuzetno je za prociscenje i naravno podrazumeva se bez alkohola, secera i mleka.

Ovo je dijeta brate...bez mleka ne mogu,secer samo onaj iz voca a alkohol i cigarete ne konzumiram zato sto sam sportista...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top