Problem sa gasom na skuteru

Milanovic333

Zainteresovan član
Poruka
141
Pozdrav ljudi.

Imam skuter Peugeot Vivacity 2t..npr kada dajem gas, kada okrenem pola gasa ništa..i tek posle prima gas, problem je što npr ne mogu da vozim motor sa blagim gasom, već samo pun gas mora..znači nema širok raspon gasa, pa šta bi moglo biti?

I takodje kada okrenem npr pola gasa prvih 2, 3 sekunde se ništa ne dešava i onda odjednom prima jak gas?


Hvala unapred, Pozdrav
 
Pozdrav, Doco :)
Verovatno sajla od gasa.
treba je naštelovati, tj. dotegnuti. Bilo bi dobro i podmazati uljem (u bužir).
ee, sad ne znam gde je to za Pežoov skuter,.. ja imam Piagio ( Beverli i Flay), ali bi trebalo biti lako dostupno.
A šta misliš o ovome..neko mi poslao? Kopirao sam poruku...

.....Može biti svašta, ali najverovatnije je do CVT prenosa - istrošen prenosni kaiš i\ili rolnice, ili oslabila centralna opruga, ferode kvačila su potrošene ili glave pakne pri otvaranju.....
 
Skuter treba da se javlja čim pipneš gas. Proveri sajlu na karburatoru dal se mrda dok okrećeš gas. Možda se odšrafila pa hvata graničnom plombom sajle
Aha, važi, pogledaću.
A šta misliš o ovome što mi neko poslao?

.....Može biti svašta, ali najverovatnije je do CVT prenosa - istrošen prenosni kaiš i\ili rolnice, ili oslabila centralna opruga, ferode kvačila su potrošene ili glave pakne pri otvaranju....
 
2T skuteri idu i 70 km/h ali im treba skinuti blokadu.
Za to sto imas taj problem vidis da li prima gas dok stojis.Ako prima onda je ok karburator i neto je do prenosa.
Ako ne prima gas u mestu onda je do karburatora ili do paljenja.
Ali najpametnije je da odes do nekog majstora kog ti preporuce da ne bi ti nesto cackao a ne znas nista o tome.
 
2T skuteri idu i 70 km/h ali im treba skinuti blokadu.
Za to sto imas taj problem vidis da li prima gas dok stojis.Ako prima onda je ok karburator i neto je do prenosa.
Ako ne prima gas u mestu onda je do karburatora ili do paljenja.
Ali najpametnije je da odes do nekog majstora kog ti preporuce da ne bi ti nesto cackao a ne znas nista o tome.
U mestu kao i u vožnji do pola gasa ništa...od pola prima jak gas i u mestu i u vožnji. Npr kada okrenem trećinu ili pola i u mestu i u vožnji ništa...i posle 2,3 sekunde prima gas.

Trenutno nemam baš za majstore, a i sam motor vredi 200e, pa ne bi sad davao baš pola motora na popravku.
 
Prvo odgledaj na yt kako radi karburator pa onda proveri na svom motoru dal radi sajla pa ako je oštećena onda menjaj. Može i ta ručica gasa da zeza, može neispravan karburator, zapušen auspuh itd.

Sećam se kada tomos nije primao gas pa onda kao primi. U jednom trenutku ispade pozadi prigušivač sa kilo gara i ulja a motor polete :mrgreen:

Da napomenem ne diraj šrafove za smešu i ler gas dok ne ukapiraš šta kako

 
Poslednja izmena:
Prvo odgledaj na yt kako radi karburator pa onda proveri na svom motoru dal radi sajla pa ako je oštećena onda menjaj. Može i ta ručica gasa da zeza, može neispravan karburator, zapušen auspuh itd.

Sećam se kada tomos nije primao gas pa onda kao primi. U jednom trenutku ispade pozadi prigušivač sa kilo gara i ulja a motor polete :mrgreen:

Da napomenem ne diraj šrafove za smešu i ler gas dok ne ukapiraš šta kako

Skinucu karburator, pa malo da ga očistim.
A kako da proverim da li je auspuh zapušen i kako da proverim da li je ručica gasa problem?
 

Back
Top