Problem sa divljim kestenom

majstoricav

Zainteresovan član
Poruka
171
Drustvo,
u mom dvoristu, tik uz ogradu prema trotoaru ulice,raste kesten vec preko 60g. Kako j dosta star potoji opasnost da pane na nekog.
Obratio sam se JKP "Lipa" u Nisu, ali su mi za uslugu secenja trazili 8000din/sat. Uz to su procenili trajanje radova na 3-4sata, sto bi znacilo da bih trebao platiti preko 30.000din.
Ja nisam u mogucnosti da tu svotu novca izdvojim za secenje. Dodao bih i da meni drvo za ogrev od tog kestena ne treba, jer sam prikljucen na daljinsko grejanje.
Planirao sam ga sam iseci, ali je problemisto kroz krosnju prolaze telefonski i kablovi od 220V. Pri tom, kesten je visok preko 15m

Sta mi je ciniti?

Pozdrav.
 
Davno je to bilo, kada je moja ulica imala drvored divljih kestena sa obe svoje strane...a onde je poceo II Svetski rat...nemastina, ljudi sekli za ogrev...a kesten u mom dvoristu preziveo, jer je tih godina nemacka naci komanda okupirala kucu mog dede i tu napravila kao neku vrstu komande...
i tako kesten ziv izdrav i dan danas. Polako podize asvalt trotoara, a korenje mu se proteze kojih 20 metara dalje, cak ispod kuce u drugi kraj dvorista...
Ako ima nekog iz Nisa koji bi smeo da se uhvai u kostac, neka se javi slobodno na PP
 
Toga ima svugde. Eto, ispred moje kuce (zivim na Palicu) se nalazi tri hrasta koja su od prilike toliko stari. Visina im je oko 30 metara. Povremeno otpadaju grane velicine i do 5 metara. Ulica je prometna, prolaze deca kada idu u skolu, mnogo kola, a i zice od struje su tu negde. Zvali smo raznorazne inspekcije, pisali molbe, zalbe, peticije...
Problem je sto su oni zasticeni zakonom i ne smemo sami da ih isecemo, a nadlezne bas briga. O ciscenju lisca da ne pricam, kada je sezona opadanja i po trideset dzakova. Nekako mislim ako su zasticeni, zar ne bi trebali neki tamo da ih odrzavaju ?
 
Trebalo bi, da zivimo u normalnoj drzavi. Kod nas je sve tako, za sta god da pitas nadlezne organe niko nije odgovorani i ladno te za sve otkace. Kad tebi licno treba nesto od drzave onda te toliko setaju od sluzbe do sluzbe i stalno namisljaju nove potvrde koje ti fale tako da je lakse dobiti 7 na lotou ili rak nego ostvariti neko svoje pravo za koje se drzava teoriski i slaze da imas pravo. Pa ljudi osvrnite se oko sebe pogledajte kakve su nam ulice, zelene povrsine oko zgrada ili parkovi po periferijama, fasade na zgradama, elektro i vodovodne instalacije. Samo molite Boga da vam za nesto ne zatreba neka od sluzbi Javno Komunalnih Preduzeca.... I za bilo sta da treba da izvadite sve je od 8 do 15h radnim danima, kao da niko od nas ni ide na posao, zivi od priloga dobrih ljudi pa moze da dolazi milion puta i obilazi opstine i druge javne institucije.
 
А чији су то каблови? Ваши?

Jesi li siguran da je drvo pocelo da truli? Jel otpala neka grana vec?

Što je bilo bitno da u naslovu naglasiš da je kesten divlji :confused:

to ti je forum prijatelju.. posle nekog vremena ces shvatiti da je to sa kestenom mala beba u odnosu na ono sto te sad ceka... vec te zamisljam kako, posle dva meseca svrsishodnih diskusija na ovoj temi, jurisas grickalicom na kesten
 
Evo ovako, kesten je u centru supalj sa otprilike 50%-60%. Ima u jednom delu rupu kroz koju se to jasno vidi. Kablovi za 220 su do moje kuce.
Saznao sam da je mozda moguce da elektrodistribucija svojoj ekipom to zavrsi (taj deo krosnje koji ugrozava kabl) i to bez nadoknane. Ako ih tokom intervencije malo "zamolis" (koja 'iljadarka, rostilj..), voljni su i da istale krosnje skresu.
kako sam to saznao tek danas, u ponedeljak idem u centralu EDBS da se detaljno raspitam i/ili napisem zvanicni zahtev.

Pozdrav
 
Problem uspesno resen. Bili ljudi iz elektrodistribucije i po sluzbenoj duzosti okresali krosnju koja je "ugrozavala" kabli za struju. Ja sam ih malo "zamolio" pa su okresali i ostale krisnje do kojih ja nisam mogao doci. Zatim sam prionuo sa drugarom i saseko do kraja.
Inace, zasto sam naglasio da se radi o "divljem" kestenu. Struktura grana mu je takva da su savitljive, ali ako makar malo nacnes granu sekirom, puca kao da je od stakla.
Inace ceo je bio supalj iznutra i pravo je cudo kako nie pao sam ovih godina

Dakle, problem rese. Nadam se da ce nekom ovo biti od koristi
 

Back
Top