Problem s punjenjem mobilnog

Truman

Elita
Poruka
20.029
Imam Oukitel C17 Pro. U poslednje vreme kada ga stavim na punjač (koji je ispravan) neće da krene sa punjenjem dok ne rebootujem što me umara da radim svaki put. Gledao sam i opcije nakon pritiskanja power + volume up dugmića i radio tu neki reset ali nije pomoglo. Mislim da je ovaj issue počeo kad sam kliknuo na ikonicu sa baterijom na padajućem meniju. To je valjda safe mode, odmah sam izašao iz njega ali i dalje isti problem. Ja radim kao tech support ali će mi sad trebati support od vas dobrih forumaša. :)

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.510
Стипсо, хоћеш у ЕУ са таквим кршем од телефона?! Он је намењен сиромашним Кинезима и Севернокореанцима!
Купи нов и нормалан телефон и нећеш имати проблема.
На том моделу све сам бофл.
Да скратим, батерија ти пукла!

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
92.884
Стипсо, хоћеш у ЕУ са таквим кршем од телефона?! Он је намењен сиромашним Кинезима и Севернокореанцима!
Купи нов и нормалан телефон и нећеш имати проблема.
На том моделу све сам бофл.
Да скратим, батерија ти пукла!
i rusima svakako.

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
23.703
Imam Oukitel C17 Pro. U poslednje vreme kada ga stavim na punjač (koji je ispravan) neće da krene sa punjenjem dok ne rebootujem što me umara da radim svaki put. Gledao sam i opcije nakon pritiskanja power + volume up dugmića i radio tu neki reset ali nije pomoglo. Mislim da je ovaj issue počeo kad sam kliknuo na ikonicu sa baterijom na padajućem meniju. To je valjda safe mode, odmah sam izašao iz njega ali i dalje isti problem. Ja radim kao tech support ali će mi sad trebati support od vas dobrih forumaša. :)
Mozda imas problem sa samom kontrolomm punjenja, ako ti baterija dovoljno dugo drzi kad je napunjena. Nema veze sa bateerijom na meniju, mislim da je to samo aktivacija ustede energije, ne pokazuje se na punjenju (gasi neaktivne aplikacije, skracuje vreme do gasenja ekrana).
Ako ti ne pomogne vracanje na fabricka podesavanja, servis ti ne gine.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.211
Mozda imas problem sa samom kontrolomm punjenja, ako ti baterija dovoljno dugo drzi kad je napunjena. Nema veze sa bateerijom na meniju, mislim da je to samo aktivacija ustede energije, ne pokazuje se na punjenju (gasi neaktivne aplikacije, skracuje vreme do gasenja ekrana).
Nisam to nikad video na telefonu ČP

Truman

Elita
Poruka
20.029
Da, izdrzi standardno.
A kad bih odradio vracanje na fabricka podesavanja sta bi mi sve obrisao?

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
23.703
Nisam to nikad video na telefonu ČP
Kontrolu punjenja? Svaki telefon ima, inace bi ekslodirali pri punjenju... Moj telefon ima superspeed punjenje, ali na 80% usporava, a preko 95% bas ide lagano...
Da, izdrzi standardno.
A kad bih odradio vracanje na fabricka podesavanja sta bi mi sve obrisao?
Sve, apsolutno, i aplikacije, pozive... Mada mozes prvo to da skines na google drive i poneke aplikacije za to (super backup naprimer, kopira i listu poziva i sms, kontakte...)Dobijes telefon kao kad si ga kupio, cak se i vrate fabricke aplikacije ako si ih brisao.
Ne znam da li ce ti uopste to pomoci u ovom slucaju, samo laicka pretpostavka.

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.772
Neće nijedan da puni ako je vruća baterija tačnije ako si ga džibrio pa stavio na punjač. Prvo sačeka da se batt ohladi pa onda puni. Vrati na fabrička podešavanja pa opet sve instaliraj i vidi kako se ponaša. I oni će to isto da urade kako nebi gubili vreme.

Nešto si ubo pogrešno a nisi gledao, nemoj da papkaš više ono što ne znaš.

DarkMoon

Elita
Poruka
16.600
Jel taj model ima stari USB ulaz ?

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
92.884
Hvala svima na neupotrebljivim savetima. Nije ni ovaj forum sto je nekad bio.
:lol:
Pa nije krsta tech forum.

Proveri sam konektor na telefonu , hoce da bude zaprljan pa onda ne dolazi do dobrog kontakta i ne moze punjac da lepo puni bateriju.

Izrazeno pogotovo kod telefona sa type c.
Skoro sam cistio dva fona , svasta se tu skupi kada stoji u djepu.

jolemisa

Elita
Poruka
20.687
Jel imas zastitnu masku na telefonu,ako imas,probaj skini masku pa prikljuci punjac na telefon.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.