Problem postojanja zla

Jednostavno zlo ne postoji , u tom smislu u kome se pita i to je to... Nema dobro , zlo, , sve je jedno ....

ваљда је на то мислио Мефисто кад је рекао- да је део силе која вазда жели зло, а чини само добро :)
има ту неког смисла, јер зло колико год се трудило оно је у својој коначности- немоћно, и без добра потпуно бесмислено.
као што је и атеизам потпуно бесмислен без Бога, па макар га и негирао :)
 
To je itekako taj Tir.


The present-day city of Tyre covers a large part of the original island and has expanded onto and covers most of the causeway


Vidis Tir je bio na ostrvu, Aleksandar je izgradio nasip da bi ga osvojio, a danasnji Tir je i dalje na tom istom ostrvu, tako da je to taj Tir, ergo Biblija je pobijena :mrgreen:
"I dan danas ovo više nije ostrvo, nego neka vrsta poluostrva. I dan danas ova staza postoji. Iz vode vire stubovi, kapiteli, glave, melkapta boga Tira, koji je bio bog čuvene Jezavelje koja se spominje u Bibliji, nesvesno svedočeći da će se ispuniti reč koju Bog kaže. Iz jednog malog susednog sela koje se zove Sur i dan danas dolaze ribari i suše svoje mreze u starom gradu Tiru, ne znajući verovatno da na taj način ispunjavaju proročanstvo staro 2500 godina. "Jer usta Gospodnja rekoše."
"Danas postoji moderni Tir, koji je nedaleko od ovog starog Tira, međutim, ono što je bilo prorečeno za ovaj stari Tir ispunilo se sa neverovatnom tačnošću: "omešću prah njegov i baciću u more", kaže prorok. Fascinantno proročanstvo. Proročanstvo u vezi sa gradom Tirom je "tipos" onog velikog "antitiposa". Govori o svim ljudima, kao što su to bili stanovnici grada Tira, koji nisu živeli nizašta drugo osim za bogatstvo, blago... Postoje istorijski podaci da su se bavili različitim religijama koje su bile suprotne Bogu, pravom Bogu. Postoje podaci da su imali nešto što se zvalo "sveta prostitucija" i tako dalje, da su žene morale da služe u hramu jedanput godišnje, i to je, smatra se, bilo posvećeno Bogu plodnosti. Postojao je i homoseksualizam. Dakle, moralna degradacija, pa je zato Bog delovao na jedan određeni način. Tako će Bog delovati konačno na kraju istorije. Dakle, jedno ispunjeno prorocanstvo."
 
Primer:

1.Jacob postoji

2.Jacob je svemoguc, sveznajuc i savrseno dobar jer se u protivnom ne bi mogao baviti procenjivanjem Boga.

3.Jacob bi zeleo da iskoreni zlo za koje on misli da potiče od Avramskih religija

4.Jacob zna sve moguce nacine kako iskoreniti zlo Avramskih religija

5.Jacob zna sve nacine kako zlo religije moze nastati misli da ima moc da spreci zlo i pre nego sto nastane.

6 Jacob, koji zna kako je zlo religije nastalo, misli da ima moc da to spreci i koji to zeli, iskorenio bi zle religije (Avramske).

7.Ako postoji Jacob kao svemoguce i sveznajuce bice, onda zlo Avramskih religija ne postoji.

8. Avramske religije postoje

9. Ako Avramske religije postoje onda ne postoji Jacob.
:hahaha:

:lol: i ja mislim da Jacob ne postoji :zper:

Jacobe dokazi da postojis :aha:
 
U avramskim religijama Bog je svemoguc, savrseno dobar i sveznajuc.

Kako ako je to tacno objasniti postojanje zla?

Primer:

1.Bog postoji

2.Bog je svemoguc, sveznajuc i savrseno dobar

3.Savrseno dobro bice bi zelelo da iskoreni zlo

4.Sveznajuce bice zn sve moguce nacine kako iskoreniti zlo.

5.Svemoguce i sveznajuce bice koje zna sve nacine kako zlo moze nastati ima moc da spreci zlo i pre nego sto nastane.



7.Ako postoji savrseno dobro, svemoguce i sveznajuce bice, onda zlo ne postoji.

8. Zlo postoji

9. Ako zlo postoji onda ne postoji savrseno dobro, sveznajuce i svemoguce bice.
6.Svemoguce, savrseno dobro i sveznajuce bice, koje zna kako bi zlo nastalo, ima moc da to spreci i koje to zeli, iskorenilo bi zlo.


Da nije zla ( glupost, ratovi, bolest....) mi, civilizacija današnjice, ne bi postojali.. Zemljom bi jos uvek hodali dinosaurusi, pračovek..... metuzalemi... Život bi zamro.
Zlo je potreba.
 
To se ne dokazuje jer su svugde dokazi da Bog postoji.... cak i ti :neutral:

A ne moze se dokazati da ne postoji... tako da... :aha:

pa vi onda bez dokaza verujete, po vasem nahodjenju, Bog je onakav kakvog ga ja zamisljam,bez ikakve uvrede, i ja sam nedad bio isti kao i vi na istom nivou razmisljanja i znanja, i svega ostalog, danas znam istinu, nisam pametnjakovic , nego mi je bog kroz moju unapred namestenu sudbinu dozvolio da znam tajnu, a zasto mi je dozvolio to zna samo on ja,
 
Poslednja izmena:
Poslaće mu sigurno...ali nek ne žuri...još je mlad. Kad dobije faks...onda se mora javiti Sv.Petru na raspored...a pošto ga je prozivao po forumima dobiće da čisti WC i da glanca hodnik sledećih 10.000 godina. :mrgreen:
Lako ćemo sa svetim Petrom. Ljudi unesrećeni taštama razumevaju se preko granica dobra i zla, života i smrti.
Perica se isusa odrekao tri puta jerbo mu je izlečio taštu. :mrgreen:
 
Pa kako da ne postoji zar negirati svete ljude i njihova dela sad se kao mi pametni pravimo zar su ti svi sveti ljudi kojih ima hvala bogu puno da nisu upravu, podji samo od sebe,koliko si ti kompetentan da postavljas takvo pitanje ili ja,sta nudis covece koja su to tvoja dela koja si u zivotu napisao ili napravio da vidimo pa necu vise verovati u boga?
 
Pa kako da ne postoji zar negirati svete ljude i njihova dela sad se kao mi pametni pravimo zar su ti svi sveti ljudi kojih ima hvala bogu puno da nisu upravu, podji samo od sebe,koliko si ti kompetentan da postavljas takvo pitanje ili ja,sta nudis covece koja su to tvoja dela koja si u zivotu napisao ili napravio da vidimo pa necu vise verovati u boga?
Meni pričaš?
Zašto, umesto izučavanja mojih sabranih dela, ne bi pristupio izučavanju dela koja govore o tvom bogu? :)

Inače, nije potrebna kompetentnost da bi se postavilo pitanje. Dovoljna je radoznalost.
Kompetentnost bi trebalo da bude osobina onoga koji odgovara na pitanja.

Izvan toga, nemam nikakve komplekse vezane za "svete ljude". Uglavnom, to su bil neprilagođeni pojedinci nesposobni da se integrišu međ normalan svet, pa su svoje nastrano ponašanje prodavali kao božju posednutost. Ovde, naravno, izuzimam vladare koji su svetost zarađivali građenjem zadužbina i spaljivanjem jeretika. :mrgreen:

A inačesi u pravu. Ne mogu ti ja ponuditi ništa što bi bilo zamena za večni život. Vera ti to može ponuditi. Pitanje je može li i ispuniti obećanje. Zato bi bilo dobro da porazgovaraš sa nekim ko se vratio iz mrtvih, pa da vidiš iz prve ruke kako stoje stvari. Jer, moglo bi se desiti da te ovaj rade. :D
 
Poslednja izmena:
Izvan toga, nemam nikakve komplekse vezane za "svete ljude". Uglavnom, to su bil neprilagođeni pojedinci nesposobni da se integrišu međ normalan svet, pa su svoje nastrano ponašanje prodavali kao božju posednutost. Ovde, naravno, izuzimam vladare koji su svetost zarađivali građenjem zadužbina i spaljivanjem jeretika. :mrgreen:

Зази, човек би помислио да си завршио војну академију :mrgreen: само су такви системи опседнути ''прилагођавањем појединаца'', као и тоталитарни режими Пол Пота и Ким Ил Сунга.. а ти овде као промовишеш слободу људског духа.. :roll:

нећу да ти напомињем који све бројни мислиоци и научници нису хтели да се ''прилагоде'' том твом ''нормалном свету'' и какав је огроман допринос тог њиховог ''настраног понашања'' цивилизацији којој припадамо и науци којом се хвалимо.
 

Back
Top