problem OPCTICAL DEVICE

mangathaboy

Početnik
Poruka
39
ee ovako :) 1) pozz svima...ovo mi je prva tema koju sam otvorio i jako sam hepi xDD
da predjemo na stvar....posto mi je stvarno brzo potrebna pomoc....na racunaru imao vec jedan "citac" ili opticki uredjaj ..sve je to ok...nego kad povezem drugi (LG) nece da rade ni jedan ni drugi....ugasim komp...otkacim lg ovaj prvi normalno radi....opet povezem drugi ni jedan ni drugi nece da rade....sad ne znam stvarno kako da sredim ovo...predpostavljam da je do nekih podesavanja u biosu...ali ono....Hvala unapred :D
 
"Podesi jedan dzamper na MASTER i jedan na SLAVE,...i to je to.

Ja sam postavio sliku pa pogledaj. z:mrgreen: "

? kako se podesava dzamper? pazi ...maticna ploca mi je njesra....ima manje slota i prikljucaka od bilo koje druge...zato je sve "zbrčkano" ...oba cd-roma su mi povezana sa maticnom plocom onom trakom...(valjda magnetna traka) a HD mi je povezan tankom crvenom kao trakicom (valjda SATA prikljucak)
 
lol ...znam *** ...kao sto rekoh nisam retard :D nego se nismo razumeli....da li je ona slika koju si mi poslao "univerzalna" posto koliko ja znam trebalo bi da na svom citacu odozgo imam ta podesavanja ...ali nemam....tj da li samo treba da izvadim ono sto spaja 2 pina i on postaje SlaVe ili kako to funkcionise? :) hvala jos jednom!
 

Back
Top