Problem sa procesorom

vrijedi nabaviti, al ovaj sto koristi aidu..imas i kucista sa displejom popun jonsbo d31/d41..il hyte y70...medjutim sve je to pussy smoke, budi pravo musko i nabavi ficine kazaljke..:mrgreen: - Streacom VU1

vu1-b-tower.webp
jos i cevni voltmetar i cevni studer i mobilni eniac pa da nas bog vidi :lol:
 
Cekaj, mora obavezno patch ...bez toga ne moze...
https://dortania.github.io/OpenCore-Legacy-Patcher/

zanimaj se..momci su uradili veliki posao poslednjih godina.

imas i thread na macroumorsu...

https://forums.macrumors.com/threads/macos-12-monterey-on-unsupported-macs-thread.2299557/

generalno brzo se odradi sa oclp..sve imas u sw i dl systema i pravljenje but diska i automatsku efi particiju sa svim pecevima za masinu na kojoj si...ali ipak napravi bekap svega prethodno.
 
Operativna temperatura AMD FX-6300 (ustvari svih FX čipseta) je 62 stepena tako da sve preko 80 stepeni je previše i morao bi da skineš sav overclock dok ne rešiš hlađenje.

AKo imaš samo stock hladjenje onda brže bolje kupi nešto bolje. Puno njih preporučuje

Cooler Master Hyper 212 Evo​


Pogledajte prilog 1548070

ja imam nešto slično za Intel.

Takođe moraš da imaš i dobro hlađenje celog kompa, znači fen(ovi) koji izbacije toplotu napolje
Da stock hladjenje je samo mi malo nije jasna osoba sto je pakovala racunar zasto nije stavila odgovarajuce hladjenje ili da mi je kazala da mora da se zameni. Samo sam se uvalio u problem stari komp sam prodao uzeo pare unapred pa sad vracam pare coveku.
 
Da stock hladjenje je samo mi malo nije jasna osoba sto je pakovala racunar zasto nije stavila odgovarajuce hladjenje ili da mi je kazala da mora da se zameni. Samo sam se uvalio u problem stari komp sam prodao uzeo pare unapred pa sad vracam pare coveku.
Hladnjak koji obično ide uz taj procesor je namenjen za "normalnu" upotrebu kompjutera bez overclock-a
Obzirom da hoćeš da ga budžiš za igrice to znači da će da se greje drastično više a da bi tome parirao moraš da imaš i odgovarajuće hlađenje.
 
Juce sam popricao sa covekom i kaze da je u pitanju hladjenje. Mora jace hladjenje ovako nabija temperaturu smanji radnu frekfenciju i joc neke postavke, racunar uspori a zasto pokazuje 255c teperaturu i dalje je samo upozorenje sa boljim programom za pracenje moze da se vidi da je rad procesora spusten na minimun. U principu ono sto su naglasili Blanked I Sensei samo je poduze objasnjeno.
 

Prilozi

  • 29c0ec33-10cd-4502-81fc-1b97adf502a7.jpg
    29c0ec33-10cd-4502-81fc-1b97adf502a7.jpg
    80 KB · Pregleda: 4
  • 71f4e615-b371-46b2-8628-a5e001f1422a.jpg
    71f4e615-b371-46b2-8628-a5e001f1422a.jpg
    75,7 KB · Pregleda: 4
  • f4f18905-03b9-4d66-a19c-92c057c01f22.jpg
    f4f18905-03b9-4d66-a19c-92c057c01f22.jpg
    94,4 KB · Pregleda: 4
Juce sam popricao sa covekom i kaze da je u pitanju hladjenje. Mora jace hladjenje ovako nabija temperaturu smanji radnu frekfenciju i joc neke postavke, racunar uspori a zasto pokazuje 255c teperaturu i dalje je samo upozorenje sa boljim programom za pracenje moze da se vidi da je rad procesora spusten na minimun. U principu ono sto su naglasili Blanked I Sensei samo je poduze objasnjeno.
Nema sanse da ode stvarno do 255c a da se racunar ne ugasi ili da procesor ne pregori.
 
Juce sam popricao sa covekom i kaze da je u pitanju hladjenje. Mora jace hladjenje ovako nabija temperaturu smanji radnu frekfenciju i joc neke postavke, racunar uspori a zasto pokazuje 255c teperaturu i dalje je samo upozorenje sa boljim programom za pracenje moze da se vidi da je rad procesora spusten na minimun. U principu ono sto su naglasili Blanked I Sensei samo je poduze objasnjeno.
jak ti taj strucnjak kad veruje u pricu od 255 stepeni i jos objasnjava zasto je toliko :D
 
brate ne radi ti dobro senzor ili softver kojim citas temperaturu.
na 100 stepeni procesor prestaje da radi..gotovo..kaput..game over, nema vise :D:D
Не престаје да ради.
Долази до throttlinga, или се компјутер гаси.
Једно од то двоје.

"laptop" je u pitanju pa zbog toga vece temperature, procesor je I5 sto je kod njega ko dobar dan.
Ја на Haswellu dobijam 40-45 степени у раду, вероватно можеш и ти са твојим старим интелом.
 
Не престаје да ради.
Долази до throttlinga, или се компјутер гаси.
Једно од то двоје.


Ја на Haswellu dobijam 40-45 степени у раду, вероватно можеш и ти са твојим старим интелом.
mnogo je to za default osim ako ga nisi overklokovao...haswell momentalno

Screenshot 2024-05-20 at 19.45.03.png
 

Back
Top