Prizren

ja mislim da farmakos,famipa i progres nesto rade a ovo ostalo ne radi.

zaboravismo na preradu zlata "filigran"

Nemoj mi reci da Printex ne radi. To je bila fabrika dosta velikog kapaciteta. mnogo se kilometara tekstila dnevno tu moze otstampati. Pa oni su jedini u Srbiji radili materijale za zastave.
 
Ma daj Bardhi...pa svi su živjeli jednaku maniru, nemoj mi pričat, pa imam ja i ovdje susjede albance iz prizrena kojii se sjećaju kako je nekad bilo, a kako je sad,itd..i nemoj mislit da su zadovoljni. Oni su ti veći kritičari nego ja.
.Pa pričamo o pravom , realnom životu ljudi, nemoj mi dizat na parole jer ce ova jedva pokrenuta tema izgubit i ono malo interesa...
ja sam pričala o gradnji u Prištini, koja je niknula krajem devedesetih, ona nova naselja, a sve to što sam ja tu navela, ispričali su mi i pokazali kosovski visokopozicionirani političari. Srba ti tu odavno nije bilo, a kamoli na vlasti...
osim toga, Pristina je i nastala kao središte tek tamo negdje iza II ww, to se i vidi po građevinama, sve scorealizam.

Prizren je nešto drugo, tamo koliko se sjećam nije bilo urbanističkog vandalizma baš toliko izraženog kao sada u Prištini...a i manje se gradilo općenito, pa samim time bila je i manja šansa za divlju gradnju.

PZ, vidi malo ove fotke iz 19. stoljeća...jel ti se čini da je radio photoshop na nekima? Meni tako izgleda. Šta ćeš, za.ebana ta chiaro scuro tehnika....

Ja ti se sjećam samo ovih poduzeća što ste nabrojali...i Kosova vina, ali nisam sigurna jesu li imali podružnicu u Prizrenu.
 
...
PZ, vidi malo ove fotke iz 19. stoljeća...jel ti se čini da je radio photoshop na nekima? Meni tako izgleda. Šta ćeš, za.ebana ta chiaro scuro tehnika....

Ja ti se sjećam samo ovih poduzeća što ste nabrojali...i Kosova vina, ali nisam sigurna jesu li imali podružnicu u Prizrenu.

1. Mozda je neko malo cackao histogram kako bi generalno dobio na kontrastu.
Liga ima i suma koji je verovatno nastao koriscenjem unsharp filtera pojacavajuci odsjaj sa teksture papira, ali to su minimalne intervencije i to je O.K. jer sve stare fotke imaju blagu zamucenost, mekocu.

2. Kosova Vina - Podrum Suva Reka. Moj ujak je bio direktor.
 
Nisam te pitao, od svih navedenih jedino se nesecam firme Metalac. Sta se u njoj radilo?

"metalac" se nalazio na raskrsnici ulica Bajram Curi i Prvomajska a i dan danas zgrada postoji a mislim da je neki privatnik to otkupio, znam da su u ona davna vremena izradjivali (zavarivali) tankere za mazut i benziske pumpe, one metalne bandere,kontejnere za smece itd...
 
Hvala
Odusevljen sam samo ne znam kako da ih skinem.

sl 5 Papascarsija - ona pekara koju sam pominjao

sl 7 Tu sam proveo detinjstvo tamo gde se vidi onaj kamion tu je bio podrum pica a na ovom zidu sa desne strane, koji opasava dzamiju, je kasnije umesto ceramide izliven beton po kome smo mi stalno trcali.

sl 12 to je kad se kao ova zena sa 7 spustis dole prema dispanzeru - CESMA :)

sl 13 nastavak preko mosta do dispanzera. To je most o kojem sam pisao.

sl 17 ulicu znam ali sam dezorjentisan

sl 20 I ovu sliku nosim u glavi plus traktorske unutrasnje gume.

SUPER :klap::super::klap::ok:
 
i ja neznam kako se skidaju slike

slika 17 je ona mala ulicica koja vodi od pozorista prema kamenom mostu,lepo se vidi ona tekija(okrecena u belom)

slika 20 ja mislim da je taj most srusen i napravljen novi (plavi most)
 
Onda bi tamo dole na kraju ulicice sa desne strane trebala da bude jedna kujundzijska radnjica.
I koliko se secam ta bi ulicica iza poste trebala da ima vecu strminu - ili sam ja bio mali pa mi je strmina izgledala veca.
 
Onda bi tamo dole na kraju ulicice sa desne strane trebala da bude jedna kujundzijska radnjica.
I koliko se secam ta bi ulicica iza poste trebala da ima vecu strminu - ili sam ja bio mali pa mi je strmina izgledala veca.

veruj mi i ja je nebih prepoznao ali ona tekija sve kazuje a i ona kuca na kraju ulice tu je bila nekad "jugobanka"
 
Hvala
Odusevljen sam samo ne znam kako da ih skinem.

sl 5 Papascarsija - ona pekara koju sam pominjao

sl 7 Tu sam proveo detinjstvo tamo gde se vidi onaj kamion tu je bio podrum pica a na ovom zidu sa desne strane, koji opasava dzamiju, je kasnije umesto ceramide izliven beton po kome smo mi stalno trcali.

sl 12 to je kad se kao ova zena sa 7 spustis dole prema dispanzeru - CESMA :)

sl 13 nastavak preko mosta do dispanzera. To je most o kojem sam pisao.

sl 17 ulicu znam ali sam dezorjentisan

sl 20 I ovu sliku nosim u glavi plus traktorske unutrasnje gume.

SUPER :klap::super::klap::ok:

zar nikakav komentar nemas na drugi LINK:per:
 
:D
Venecuela, Brazil i Rusija su za takmicenje a za ostalim "lepoticama" se bas ne bih okretao. Zato i nisam komentarisao. Znaci bez namere da vredjam te devojcice, mislim da im je nizak kriterijum. Ali savku akciju koja ima za cilj da promovise lepotu treba pozdraviti ukoliko nema zadnjih :per: namera.

Da li je zadnja fotka u holu hotela Teranda?
 
pozdrav svima ...plumadji imam nesto da te pitam sto sam skoro zapazio u pz..kad sam bio..sedim ti ja onde preko puta hamama...i znas da ima onda samo jedno munare koje stoji tako godinamaaaa...zapazim ti ja skroz na vrhu munareta pentagram,mozes li mi reci odakle to na munaretu i kako da niko nista nije preduzeo da se to ukloni ako je zabranjeno po islamu ...hvala na odgovor
 
pozdrav svima ...plumadji imam nesto da te pitam sto sam skoro zapazio u pz..kad sam bio..sedim ti ja onde preko puta hamama...i znas da ima onda samo jedno munare koje stoji tako godinamaaaa...zapazim ti ja skroz na vrhu munareta pentagram,mozes li mi reci odakle to na munaretu i kako da niko nista nije preduzeo da se to ukloni ako je zabranjeno po islamu ...hvala na odgovor

to jedno munare ne stoji tu kako ti kazes godinamaaaaaa vec negde od 50 tih kad su srusili dzamiju i sagradili banku"bankos".

Sto se tice Davidove zvezde na munaretu nije zabranjeno to po islamu.

Poslanik Dawud je i muslimanski poslanik.

Tu istu zvezdu si mogao videti skoro u svakoj dzamiji u Prizrenu, dan danas je ima na ulaznim vratima eminpasine dzamije (iza hamama).
 
Poslednja izmena:
znaci ako je od 50ih tu je vec 59 godina bas kao sto sam i reko godinama je tu...a sto se tice pentograma ima 5 kraka a davudova je sestokraka sa 6 kraka ...ja jos u nijednoj djamiji sirom bosne na zapadu u pristini nisam video da ima negde pentagram
 
znaci ako je od 50ih tu je vec 59 godina bas kao sto sam i reko godinama je tu...a sto se tice pentograma ima 5 kraka a davudova je sestokraka sa 6 kraka ...ja jos u nijednoj djamiji sirom bosne na zapadu u pristini nisam video da ima negde pentagram
tacno je srusena 1963
ako si kako kazes sam video tu zvezdu onda nisi dobro brojao,to je bila i jos je tu sestokraka (dawudova zvezda ili pechat), jos lakse mozes utvrdeti ako ponovo posetis prizren,iznad ulaznih vrata u eminpashinoj dzamiji uklesana u kamenu ista takva zvezda,uklesana je bila i u choraginoj dzamiji na ulaznim vratima ali kad je avlija bila renovirana neko je uklonio taj kamen
 
Poslednja izmena:
Cd1-048.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top