Prizren

Da li je ovo tacan iskaz?
mr. malik = Aljabak

Fotke kao da su napravljene u jednom danu i to kasno popodne, i kao sto je Sar primetila jako lepo prezentuju grad za razliku od nekih koje je Branaaa nacinio. Verujem da je Prizren bas takav, i kakvog si ga ti video i kakvog ga je Branaaa video.
Meni je licno draze kad ga vidim u lepsem izdanju nego li sto to mozda jeste.
Zato i sluze fotografije.
 
Poslednja izmena:
pz67 Tacan je iskaz mr.malik = aljabak. ( mr.malik sam ja a deo sam porodice Aljabak, ne koristim ja dva nicka)

Slike su nastale jednog kasnog popodneva, i nastaju svakog dana u godini. Prizren je carski grad, šeher Prizren, i uvek ce imati toga u sebi.
Svako ima svoj pogled na svet, ja sam u dusi optimista, i nadam se boljoj buducnosti. Slike su realnost.
 
Poslednja izmena:
Jel to ona ulica, ona sa drvoredom, tamo gjde je neka bio Ateks? Kad ideš od Doma JNA do Šadrvana, odnosno do Bistrice?

Baš je cool...
Imaš neki fotku Baždarane i onih kula i ex vojne zgreda od crvene cigle? tamo sam živjela tri godine...:heart:
 
pz67 Tacan je iskaz mr.malik = aljabak. ( mr.malik sam ja a deo sam porodice Aljabak, ne koristim ja dva nicka)

Slike su nastale jednog kasnog popodneva, i nastaju svakog dana u godini. Prizren je carski grad, šeher Prizren, i uvek ce imati toga u sebi.
Svako ima svoj pogled na svet, ja sam u dusi optimista, i nadam se boljoj buducnosti. Slike su realnost.

Da li je porodica Aljabak samo iz Kruseva ili je ima i u ostalim selima?
 
Jel to ona ulica, ona sa drvoredom, tamo gjde je neka bio Ateks? Kad ideš od Doma JNA do Šadrvana, odnosno do Bistrice?

Baš je cool...
Imaš neki fotku Baždarane i onih kula i ex vojne zgreda od crvene cigle? tamo sam živjela tri godine...:heart:

Da Sar to je ta ulica nekada se zvala "Karla Marksa", a sada..... neznam:think:
 
pz67 Tacan je iskaz mr.malik = aljabak. ( mr.malik sam ja a deo sam porodice Aljabak, ne koristim ja dva nicka)

Slike su nastale jednog kasnog popodneva, i nastaju svakog dana u godini. Prizren je carski grad, šeher Prizren, i uvek ce imati toga u sebi.
Svako ima svoj pogled na svet, ja sam u dusi optimista, i nadam se boljoj buducnosti. Slike su realnost.

Nisam ja razmisljao o kombinaciji jednog lika sa dva nicka vec da li si ti autor fotografija, kako bi te "maltretirao" zahtevima uslikaj mi ovo ili uslikaj mi ono, ili si pokupio fotke sa photobucket-a.

Pregledao sam ti skoro sve fotke i moj zakljucak je da imas kompaktni aparat pa ti u nekim situacijama jako fali veca blenda, sve radis iz ruke, ali ovde je tema Prizren pa jedno pitanje:
Odakle si napravio onu panoramsku (IMG_0265.jpg) koja prikazuje deo pozorista i raskrsnicu kod poste i kupatila?
 
Poslednja izmena:
Nisam ja razmisljao o kombinaciji jednog lika sa dva nicka vec da li si ti autor fotografija, kako bi te "maltretirao" zahtevima uslikaj mi ovo ili uslikaj mi ono, ili si pokupio fotke sa photobucket-a.

Pregledao sam ti skoro sve fotke i moj zakljucak je da imas kompaktni aparat pa ti u nekim situacijama jako fali veca blenda, sve radis iz ruke, ali ovde je tema Prizren pa jedno pitanje:
Odakle si napravio onu panoramsku (IMG_0265.jpg) koja prikazuje deo pozorista i raskrsnicu kod poste i kupatila?

Menjao sam nekoliko fotoaparata ( Samsung,Canon, obicni ) koristio sam i Nokiu N73, a ove poslednje su radjene Fujijem S 8000sd. Nisam neki profi u fotografijama, vec sve to rekreativno.Hobi.
IMG_0265 je slikana sa Kaljaje
IMG_0265-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Da Sar to je ta ulica nekada se zvala "Karla Marksa", a sada..... neznam:think:

Tu ulicu ja zovem Bazhdarana;), mada je istaknuta tabla Adem Jashari.

@Golubar_x Sinan Pasinu dzamiju renoviraju, mislim evo vec dve godine. Ovih dana nije lepo za fotkanje, cim bude prvog sunca, napravicu nekoliko fotografija Sinan Pasine dzamije i dobrog dela grada.
 
Poslednja izmena:
mr. malik kad budes slikao Sinanpasinu dzamiju skokni i do Papascarsije pa okini koju i odatle.

Taj tvoj S8000sd je li to isto kao i S8000fd?
ovaj fd ima sasvim korektne karakteristike za kompaktne aparate. Zacudio me je njegov zoom, zato mu je raspon blende mali ali to je cena kompromisa.
 
mr. malik kad budes slikao Sinanpasinu dzamiju skokni i do Papascarsije pa okini koju i odatle.

Taj tvoj S8000sd je li to isto kao i S8000fd?
ovaj fd ima sasvim korektne karakteristike za kompaktne aparate. Zacudio me je njegov zoom, zato mu je raspon blende mali ali to je cena kompromisa.

Greska pri kucanju, umesto fd napisah sd
Aparat imam skoro mesec dana, i zadovoljan sam.
 
Lepo obradjena. Radjena je Canonom A510.

Vrlo interesantno. Tako jasan i dobar snimak sa te daljine napravljen "idiotom" koji ima samo 140 mm zoom-a (i to preracunatih), ja bih rekao da je to uradjeno nekim DSLR aparatom sa najmanje 200 milimetarskim objektivom.

Da li si ovu fotografiju opsecao?
 
Tu ulicu ja zovem Bazhdarana;), mada je istaknuta tabla Adem Jashari.

@Golubar_x Sinan Pasinu dzamiju renoviraju, mislim evo vec dve godine. Ovih dana nije lepo za fotkanje, cim bude prvog sunca, napravicu nekoliko fotografija Sinan Pasine dzamije i dobrog dela grada.

prosle godine bio sam u Prizrenu ali tada su samo poceli radovi, a vec sada vidi se drasticna razlika od one dzamije koju smo mi godinama znali
 
Golube evo one cesme o kojoj smo pricali. Nasao sam je preko Google Earth-a.

Cesma-12865735-1.jpg


Sar instaliraj Google Earth i pregledaj gomilu fotografija.
 
Poslednja izmena:
Iz Kancelaerije Premiera Hashim Thaqi-ja

Vlada Republike Kosova donela je odluku o osnivanju javnog univerziteta u Prizrenu
09.10.2009 -
Pitanje obrazovanja bio je glavni prioritet Vlade Republike Kosova, tako da u tom pogledu stvari se odvijju u adekvatnom pravcu. Učinjeni su značajni koraci u koordinisanju mehamizama za obezbedjenje visokog kvaliteta u obrazovanju, poboljšanju uslova za studente, povečanju i modernizaciji prostora za studije i smeštaj, a nedavno bilo je povečanje plata na dostojnom nivou za univeritetske radnike, istakao je Premijer Hašim Thači na 87-oj sednici Vlade Republike Kosova

http://www.ks-gov.net/pm/?page=3,9,920
 
Iz Kancelaerije Premiera Hashim Thaqi-ja

Vlada Republike Kosova donela je odluku o osnivanju javnog univerziteta u Prizrenu
09.10.2009 -
Pitanje obrazovanja bio je glavni prioritet Vlade Republike Kosova, tako da u tom pogledu stvari se odvijju u adekvatnom pravcu. Učinjeni su značajni koraci u koordinisanju mehamizama za obezbedjenje visokog kvaliteta u obrazovanju, poboljšanju uslova za studente, povečanju i modernizaciji prostora za studije i smeštaj, a nedavno bilo je povečanje plata na dostojnom nivou za univeritetske radnike, istakao je Premijer Hašim Thači na 87-oj sednici Vlade Republike Kosova

http://www.ks-gov.net/pm/?page=3,9,920

Covece ovo je tama za one koji vole grad Prizran, ocigledno si promasio temu. Sjasi s ovog foruma stim tvojim politikanstvom.
:dash::dash::dash:
 
Covece ovo je tama za one koji vole grad Prizran, ocigledno si promasio temu. Sjasi s ovog foruma stim tvojim politikanstvom.
:dash::dash::dash:

Vidim i ja da je takva tama
Pa i ja volim Prizren mozda vise nego vi,zbog toga mene je radovao tajvijest.Universitet za Prizren je jedna velika stvar.
 
Poslednja izmena:
Covece ovo je tama za one koji vole grad Prizran, ocigledno si promasio temu. Sjasi s ovog foruma stim tvojim politikanstvom.
:dash::dash::dash:
Ako ti se ne svidja, nemoj citati. Post se 100% tice Prizrena i postavljen je na temi o Prizrenu. Neces valjda ti drugima kazati ko moze da jase a ko da sjase s foruma. Ili o cemu mogu pisati a o cemu ne.
 
ah... najzad se javila mala grupa... da li znate da je na snazi zabrana okupljanja, osim za aktiviste Marksistichko-Lenjinistichkih partija... i one druge...
 

Back
Top