Prijedlozi lijepih imena za djevojcicu i djecaka

Ne znam zašto toliko insistirate da ime deteta bude unikatno i da ga ima samo vaše dete i niko drugi. Čak i po cenu da se zove tipa: Relja, Kolja, Korana... :lol:


Lazar, Vuk, Miloš, Jovan, Strahinja, Luka, Andrija, Vladimir, Konstantin, Ognjen, Ignjat, Uroš, Dušan...

Ili Jelena, Anđela, Milica, Maja, Jovana, Luna, Teodora, Valentina...

Ima mnogo lepih srpskih imena... :)
 
Ja samo sto se nisam porodila i imamo i dalje problem oko imena. Decak je u pitanju i u opticaju su imena Stevan i Luka. Suprug je predlozio ime Stevan, nije mnogo cesto, a nase je, sto je nama izuzetno vazno jer zivimo u inostranstvu i zelimo da nam deca imaju prepoznatljiva srpska imena.

Luka je dosta cesto ime kod nas, ali ovde bi se isto i lako izgovaralo, plus imamo dugacko prezime, pa bi se dobro uklopilo uz njega. Prvi sin nam se zove Lazar, pa Lazar i Luka lepo zvuci. Medjutim, mm bas stalo da se dete zove Stevan i ja zelim da mu izadjem u susret, ali stalno razmisljam kako cemo imati problem da skratimo to ime i verovatno ce ga vecina zvati Steva, a to mi se nikako ne dopada! To mi je isto kao da mi dete neko zove Ziko, Djoko, Mile... :(

Termin mi je za dva dana i bas sam smorena zbog imena, mislim da ce se dete roditi a mi necemo biti nacisto koje cemo mu ime dati. Izvlacio nas sincic papirice, 2x i svaki put izvukao Luku, ali kada ga pitamo kako da mu se zove bata, on kaze Stevan! Izvlacili i mi par puta.... Ali eto, mm sve kombinacije ima da izvrti dok na kraju ne bude Stevan.

Ako na kraju i prelomim i slozim se za Stevana, bice to iskljucivo iz ljubavi prema muzu.
 
Ne znam zašto toliko insistirate da ime deteta bude unikatno i da ga ima samo vaše dete i niko drugi. Čak i po cenu da se zove tipa: Relja, Kolja, Korana... :lol:


Lazar, Vuk, Miloš, Jovan, Strahinja, Luka, Andrija, Vladimir, Konstantin, Ognjen, Ignjat, Uroš, Dušan...

Ili Jelena, Anđela, Milica, Maja, Jovana, Luna, Teodora, Valentina...

Ima mnogo lepih srpskih imena... :)

Pa preekstra su srpska imena , ja se slazem, ali ima nas sto ce nam potumci izbiti u javnost pa moramo svjecko ime i to zensko
 
srpska imena su ona cije je znacenje razumljivo na srpskom jeziku, a cesce su to slovenska imena zbog srodnosti jezika.
ostala imena ovde navedena su strana ili srpske verzije stranih imena tj. stranog porekla, ali malo promenjena na nasem podneblju, nikako nisu srpska.
dakle, jovan, lazar, stevan, luka, teodora, marko, aleksandar itd. nisu srpska imena.
dok branko, milan, dragan, milica itd. jesu.
:)
 

Back
Top