PRIJATELJ MOŽDA IDE U ZATVOR, POMOĆ!!

advokat kaze da jedna od opcija da se saceka da se usvoji novi zakon koji obuhvata i kucni pritvor za one koji imaju kaznu do 1 godine....Slazem se da je pogresio ali je grozno kada odrastes u osobu koja to vise nikada ne bi radila i sada mora da ispasta za nesto od pre 7 godina

Pa onda će mu povećati kaznu ili će ga smestiti u zatvor na osnovu toga što je osuđen pre usvajanja zakona (a taj zakon neće još dugo proći, pratim šta se dešava u Skupštini i to uopšte nije na redu u ovom jesenjem zasedanju nego možda tek na proleće - sad je aktuelan Ustav Vojvodine).

Za 30 grama u posedu osoba koja je u tom trenutku imala kod sebe ličnu kartu, imala pravo glasa i jednostavno mora da odgovara jer je reč o licu koje je pred zakonom svesno za svoje postupke. Nisam pravnik i ne znam puno ali sam čitala nešto malo za neki ispit i lepo piše da se lice od 18 (ili 16 godina, nisam sigurna) računa kao apsolutno deliktno sposobno što znači da može da odgovara za svoje postupke.

Znam da je grozno ali baš zato što tvoj drugar to više ne bi radio on mora da se postavi kao odrasla i odgovorna osoba (iako to možda onda nije bio) i odleži to muški. Čemu vađenje od kazne kad je već tako kako je? Onda bi mu bolje bilo da je pokušao da se vadi u procesu kako to nije njegovo ili kako je neuračunljiv ali kada je već osuđen nema poente.

:neutral:
 
Ljudi ako neko ima neke informacije bilo bi mi veoma korisno.
Naime, moj drug je pre 7 godina sa 18 godina uhvacen sa marihuanom.

Ja imam pouzdan odgovor, ako mi kažeš da li je iz POLITIČKIH razloga imao marihuanu kod sebe.

Ako nije, onda ne vidim zaršto je ova tema na pfm politika, pa ti neću ni odgovoriti.....

P.S. Još malo, pa će se i domaćice žaliti na pfm politika ako ne nađu sveže mleko u prodavnici.
Stvarno ne razumem.
 
Žao mi je tvog druga, ali mislim da je krajnje vreme da naše sudstvo krene da zatvara, a naročito da daje žestoke novčane kazne, čisto da bi društvo počelo da se privodi razumu, da bi takve gluposti prestale: ako je primeran kao što kažeš, šta će mu taj đavo?
 
Pa koliko ce onda sin Olje Beckovica da dobije???

Ništa, deda je to već sredio, a i mamin prijatelj pripomog'o...da se dete ne stresira, a i da usavrši zanat za veće "poslove"...bljuv na pravosuđe:neutral:

da dilujesh mozes jedino ako si u vlasti, ostali krse ustabv svrbije :lol:


:lol: Ma obožavam te...kada ga ti izvališ, to uradiš baš muški:cmok2:

Mojoj drugarici prošle godine krenula marihuana u saksijama sa cvećem na terasi:eek:...valjda neko na gornjim spratovima gajio pa se to leteće seme kod nje primilo:D
Žena se šoknula i pita me šta da radi ?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ljudi ako neko ima neke informacije bilo bi mi veoma korisno.
Naime, moj drug je pre 7 godina sa 18 godina uhvacen sa marihuanom. I tada mu se sudilo i dobio je 3 godine uslovno. I sve je bilo ok, nije mu se to vise desilo i bio je primeran . Međutim onda je tužilac tražila da se kazna uveca pa je dobio 6 meseci zatvora, i onda se to odugovlacilo sa advokatom, zalbe bla bla, ali pre godinu dana mu je stiglo da je presuda konacna i da je dobio 6 meseci zatvora oduzeli su mu pasos.... i sada odlaze, nosi potvrde da je redovan student na falutetu i tako moze da odlaze jos neko vreme. Takođe sam cula za novi zakon koji treba da se izglasa vezano za opciju kucnog pritvora. Da li neko ima neki strucni savet sta se moze uciniti samo da bi izbegao zatvor. Inace decko je tada bio klinac nije ni duvao nego mu ortak dao...a ovako je primeran u svakom smislu, sportista....
kakve su sanse da se izvuce, ako neko nesto zna bila bih vam zahvalna da mi javite

Kada tužioc nešto kaže tj odredi kaznu tako je i nema pomoći
 
Ništa, deda je to već sredio, a i mamin prijatelj pripomog'o...da se dete ne stresira, a i da usavrši zanat za veće "poslove"...bljuv na pravosuđe:neutral:




:lol: Ma obožavam te...kada ga ti izvališ, to uradiš baš muški:cmok2:

Mojoj drugarici prošle godine krenula marihuana u saksijama sa cvećem na terasi:eek:...valjda neko na gornjim spratovima gajio pa se to leteće seme kod nje primilo:D
Žena se šoknula i pita me šta da radi ? Reko' učlani se bar u DS , a ako može bolje u LSD i distribuiraj...bole te uvce :mrgreen:


...:hahaha:..i onda su uvili semenje u foliju i leteli po sunchevom sistemu..
 
Ljudi ako neko ima neke informacije bilo bi mi veoma korisno.
Naime, moj drug je pre 7 godina sa 18 godina uhvacen sa marihuanom. I tada mu se sudilo i dobio je 3 godine uslovno. I sve je bilo ok, nije mu se to vise desilo i bio je primeran . Međutim onda je tužilac tražila da se kazna uveca pa je dobio 6 meseci zatvora, i onda se to odugovlacilo sa advokatom, zalbe bla bla, ali pre godinu dana mu je stiglo da je presuda konacna i da je dobio 6 meseci zatvora oduzeli su mu pasos.... i sada odlaze, nosi potvrde da je redovan student na falutetu i tako moze da odlaze jos neko vreme. Takođe sam cula za novi zakon koji treba da se izglasa vezano za opciju kucnog pritvora. Da li neko ima neki strucni savet sta se moze uciniti samo da bi izbegao zatvor. Inace decko je tada bio klinac nije ni duvao nego mu ortak dao...a ovako je primeran u svakom smislu, sportista....

kakve su sanse da se izvuce, ako neko nesto zna bila bih vam zahvalna da mi javite
Neka nađe advokata, skupog, kao što je Borović i rešena stvar....to nije neka kazna koja ne može da se preinači vanredno.....
 
Ljudi ako neko ima neke informacije bilo bi mi veoma korisno.
Naime, moj drug je pre 7 godina sa 18 godina uhvacen sa marihuanom. I tada mu se sudilo i dobio je 3 godine uslovno. I sve je bilo ok, nije mu se to vise desilo i bio je primeran . Međutim onda je tužilac tražila da se kazna uveca pa je dobio 6 meseci zatvora, i onda se to odugovlacilo sa advokatom, zalbe bla bla, ali pre godinu dana mu je stiglo da je presuda konacna i da je dobio 6 meseci zatvora oduzeli su mu pasos.... i sada odlaze, nosi potvrde da je redovan student na falutetu i tako moze da odlaze jos neko vreme. Takođe sam cula za novi zakon koji treba da se izglasa vezano za opciju kucnog pritvora. Da li neko ima neki strucni savet sta se moze uciniti samo da bi izbegao zatvor. Inace decko je tada bio klinac nije ni duvao nego mu ortak dao...a ovako je primeran u svakom smislu, sportista....
kakve su sanse da se izvuce, ako neko nesto zna bila bih vam zahvalna da mi javite

Pored svih ovde ponuđenih opcija kako da se izvadi, ima još jedna, koju niko nije spomenuo.
Neka se učlani u stranku čiji je lider, kao vođa studentskih protesta, sredinom 90-ih, bio uhapšen zbog toga što mu je u džepu pronađena gudra.
Onda lepo neka pita voljenog predsednika za savet kako se izbegava kazna za to, jer ni ovaj (predsednik) nikada nije odgovarao pred zakonom za to delo. :mrgreen:

P.S. Morao sam malo začiniti politikom, kako ne bih morao premeštati temu na drugi pdf. :lol:
 
Ljudi ako neko ima neke informacije bilo bi mi veoma korisno.
Naime, moj drug je pre 7 godina sa 18 godina uhvacen sa marihuanom. I tada mu se sudilo i dobio je 3 godine uslovno. I sve je bilo ok, nije mu se to vise desilo i bio je primeran . Međutim onda je tužilac tražila da se kazna uveca pa je dobio 6 meseci zatvora, i onda se to odugovlacilo sa advokatom, zalbe bla bla, ali pre godinu dana mu je stiglo da je presuda konacna i da je dobio 6 meseci zatvora oduzeli su mu pasos.... i sada odlaze, nosi potvrde da je redovan student na falutetu i tako moze da odlaze jos neko vreme. Takođe sam cula za novi zakon koji treba da se izglasa vezano za opciju kucnog pritvora. Da li neko ima neki strucni savet sta se moze uciniti samo da bi izbegao zatvor. Inace decko je tada bio klinac nije ni duvao nego mu ortak dao...a ovako je primeran u svakom smislu, sportista....
kakve su sanse da se izvuce, ako neko nesto zna bila bih vam zahvalna da mi javite

kolika je kolicina nadjena kod ''primerenog'' decka ? jel je nemoguce da dobije 6 meseci zatvor a da ga nekaci ''krivicno delo proizvodnje i stavljanje u promet opojnih droga'' . drugim recima,imao je on toga dosta kod sebe....
drugo dali i dalje ima pravo zalbe ? jel dobio pouku o pravnom leku,dali su iscrpljene sve mogucnosti zalbe ? koji je sud doneo odluku ?
trece, moze dobiti samo zmanjenje zbog dobrog vladanja,ili produzene vikende kuci,a na kraju i samo da mora bukvalno da provede noc u zatvoru,a danju bi ga pustali...
 
kolika je kolicina nadjena kod ''primerenog'' decka ? jel je nemoguce da dobije 6 meseci zatvor a da ga nekaci ''krivicno delo proizvodnje i stavljanje u promet opojnih droga'' . drugim recima,imao je on toga dosta kod sebe....
drugo dali i dalje ima pravo zalbe ? jel dobio pouku o pravnom leku,dali su iscrpljene sve mogucnosti zalbe ? koji je sud doneo odluku ?
trece, moze dobiti samo zmanjenje zbog dobrog vladanja,ili produzene vikende kuci,a na kraju i samo da mora bukvalno da provede noc u zatvoru,a danju bi ga pustali...

30 grama napisala je. To je, koliko ja znam, više od jedne kese ... skoro dve pune kese (one iz Maxija) :p
 
Sta bre ti pricas,30 grama je 30 grama..........:roll:

:dash:

:hahaha:

nije....

od 30 grama zivih biljki (u svezem stanju) se ne moze napraviti 30 grama osusene presovane marihunae, i uopste nije isto dali ce kod nekog naci 30 grama marihuane u ovom ili u onom stanju. nije isto sa zakonske strane gledista,jer se ne radi o istoj kolicini narkotika. Ne znam tacno,ali mozda od 100-150 grama se dobije 20-30 grama presovane marihuane osusene ,spremne za upotrebu.....
30grama je jako puno,to je velika kolicina, od toga moze da se napravi ''boks'' cigara sa marihuanom :)
 

Back
Top