PRIJATELJ MOŽDA IDE U ZATVOR, POMOĆ!!

nije....

od 30 grama zivih biljki (u svezem stanju) se ne moze napraviti 30 grama osusene presovane marihunae, i uopste nije isto dali ce kod nekog naci 30 grama marihuane u ovom ili u onom stanju. nije isto sa zakonske strane gledista,jer se ne radi o istoj kolicini narkotika. Ne znam tacno,ali mozda od 100-150 grama se dobije 20-30 grama presovane marihuane osusene ,spremne za upotrebu.....
30grama je jako puno,to je velika kolicina, od toga moze da se napravi ''boks'' cigara sa marihuanom :)

Nismo se razumeli a i logicno je da nismo.........ko bre nosi sa sobom 30 kako ti kazes "zive" marihuane :eek::roll:

"Ziva" marihuana i ne postoji u toj kolicini,ona se odmah na plantazi pretvara u "presovanu",osim ako neko nije kuci gajio u tom slucaju minimum nekih 200-300 grama koliko tezi stabljika.

Mislim o cemu ti pricas,odakle nekom 30 grama sveze marihuane......:roll:

Pa i nije bas velika.........
Nije ... nemaš pojma koliko je 30 grama ... puuuuuuuno :p

:hahaha:

Nismo se razumeli a i logicno je da nismo.........ko bre nosi sa sobom 30 kako ti kazes "zive" marihuane :eek::roll:

"Ziva" marihuana i ne postoji u toj kolicini,ona se odmah na plantazi pretvara u "presovanu",osim ako neko nije kuci gajio u tom slucaju minimum nekih 200-300 grama koliko tezi stabljika.

u 90% slucajeva zaplena narkotika se ne vrsi pretresom lica, vec njegove kuce,vikendice itd.... i cesto su u pitanju zive biljke.

30g je velika kolicina,jer se na sudu ne moze pozvati neko da je za sopstvenu upotrebu,u tom smislu.

u 90% slucajeva zaplena narkotika se ne vrsi pretresom lica, vec njegove kuce,vikendice itd.... i cesto su u pitanju zive biljke.

30g je velika kolicina,jer se na sudu ne moze pozvati neko da je za sopstvenu upotrebu,u tom smislu.

Ma gde bre covece,jednom u 10 000 slucajeva je u pitanju zasad i on se nikada ne nalazi u kolicinama od 30 gr.:roll:

Kako ne moze,ma moze.........konstantni korisnik 30 gr moze da popusi za par dana ako je alav......znam ja ljude koji su se i za mnogo jace droge u vecim kolicinama vadili na licnu upotrebu.......samo sto mu naravno nece gledati ko da su mu nasli dzoint.

Ma gde bre covece,jednom u 10 000 slucajeva je u pitanju zasad i on se nikada ne nalazi u kolicinama od 30 gr.:roll:

Kako ne moze,ma moze.........konstantni korisnik 30 gr moze da popusi za par dana ako je alav......znam ja ljude koji su se i za mnogo jace droge u vecim kolicinama vadili na licnu upotrebu.......samo sto mu naravno nece gledati ko da su mu nasli dzoint.

nemora biti zasad,ali biljke nisu osusene....

koliko ''dzointa'' moze da se napravi sa 30g ?

Zato valjda i postoji granica do koje se droga tretira kao nešto za ličnu upotrebu. Neko može stvarno da ima pun špajz koji namerava da troši za sebe ali baš zato što nema dokaza da li diluje ili ne određena količina (valjda preko 10 gr) se tretira kao da je namenjena za dalju distribuciju.

Zato valjda i postoji granica do koje se droga tretira kao nešto za ličnu upotrebu. Neko može stvarno da ima pun špajz koji namerava da troši za sebe ali baš zato što nema dokaza da li diluje ili ne određena količina (valjda preko 10 gr) se tretira kao da je namenjena za dalju distribuciju.

nije kod nas tezina posebno formulisana zakonom.. nema limita kao u holandiji. vec sudija od slucaja do slucaja ceni situaciju... mada u sudskoj praksi se vec istancalo sta se i koja kolicina smatra za sta... a sada to sudije manje vise samo prepisuju.

nije kod nas tezina posebno formulisana zakonom.. nema limita kao u holandiji. vec sudija od slucaja do slucaja ceni situaciju... mada u sudskoj praksi se vec istancalo sta se i koja kolicina smatra za sta... a sada to sudije manje vise samo prepisuju.

Nisam sudija niti pravnik ali verovatno to zavisi od XY faktora ... ja bih uzela kao olakšavajuću okolnost što je dečko mlad, što studira, što mu je to prvi prekršaj. Ali opet najviše bi me zanimalo odakle njemu ta droga, ko mu je dao i šta je sa njom hteo da radi a nažalost taj podatak u ovom slučaju nemam.

Ljudi ako neko ima neke informacije bilo bi mi veoma korisno.
Naime, moj drug je pre 7 godina sa 18 godina uhvacen sa marihuanom. I tada mu se sudilo i dobio je 3 godine uslovno. I sve je bilo ok, nije mu se to vise desilo i bio je primeran . Međutim onda je tužilac tražila da se kazna uveca pa je dobio 6 meseci zatvora, i onda se to odugovlacilo sa advokatom, zalbe bla bla, ali pre godinu dana mu je stiglo da je presuda konacna i da je dobio 6 meseci zatvora oduzeli su mu pasos.... i sada odlaze, nosi potvrde da je redovan student na falutetu i tako moze da odlaze jos neko vreme. Takođe sam cula za novi zakon koji treba da se izglasa vezano za opciju kucnog pritvora. Da li neko ima neki strucni savet sta se moze uciniti samo da bi izbegao zatvor. Inace decko je tada bio klinac nije ni duvao nego mu ortak dao...a ovako je primeran u svakom smislu, sportista....
kakve su sanse da se izvuce, ako neko nesto zna bila bih vam zahvalna da mi javite

E pa sad da ti kazem nesto ako je uhvacen sa drogom i treba da ide u zatvor da mu ne padne na pamet vise da pomisli na tako nesto.Jeste ti drug ali to je za njegovo dobro .

Vidim neki se razumeju u tematiku.

Back