Pričest

Ne samo da je čudo kako se njemu ništa nije desilo, nego je pravo čudo da
hrišćani još uvek postoje. Zar ne? Ono, 2000 godina razmenjuju različite
bakterije i viruse, a još uvek postoje.
Управо тако, чудо које се дешава свакодневно пред нашим очима.

Док тако размишљаш, нема поенте да се причешћујеш, зашто би неко ишао на причест да куша кашичицу вина, кад може код куће да узме бицу само за себе. :mrgreen:
pa boca košta a ovo u crkvi je besplatno...ako zaređaš po svim crkvama u velikom gradu da se pričestiš nakupi se buteljka vina :p

Kada je krenuo covid, u Rusiji su na pricescima poceli da koriste jednokratne, plasticne kasike, a cuo sam da su nastavili tako i nakon covid perioda.

Ne vidim zasto to ne bi bila praksa inace svuda 🤷‍♂️
Нису, то је било само у појединим црквама и то по налогу власти, по већини манастира причест се одвијала као и увијек, тако је било и код нас и замисли преживјесмо.

Нису, то је било само у појединим црквама и то по налогу власти, по већини манастира причест се одвијала као и увијек, тако је било и код нас и замисли преживјесмо.

Ma ti znas 😂

O, tu sve piše o svemu, pa i o zarazama. Tako da, ako tvoj um stvori situaciju
u kojoj ćeš se zaraziti, tako će i biti. Ko god ima i trunku sumnje da će se zaraziti
na pričesti, bolje da se ne pričešćuje. Ja samo ne razumem što bi neko takve
posmisli gajio.
Ok. Nikog ja ne teram da se ne pričešćuje. Ja za sebe kažem da ne želim. Prosto mi nije higijenski. Nema tu mesta nekoj veri ili neveri. Bolesti se prenose pljuvačkom. To je naučna činjenica.

Druže, koliko znam nekoliko verskih poglavara je preminulo od kovida.

Ok. Nikog ja ne teram da se ne pričešćuje. Ja za sebe kažem da ne želim. Prosto mi nije higijenski. Nema tu mesta nekoj veri ili neveri. Bolesti se prenose pljuvačkom. To je naučna činjenica.
Ako tvoj um kreira realnost u kojoj se bolest prenosi pljuvačkom, onda bude tako.
Lepo si rekao, naučna činjenica, a ovde govorimo o veri.

Ne moramo svi sve da razumemo. Postavio sam prosto pitanje.
Већ сам дао одговор на то питање кад сам цитаирао Јасну, причешће је чудо које се свакодневно одвија пред нашим очима, оно је један од главних сегмената исповиједања вјере, црква је заједница, исти је Извор, из истог се путира причешћујемо.

Back